User Tag List

Sayfa 3/6 İlkİlk 12345 ... SonSon
114 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: ÖTV indirimi

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben devlet olsam arttırırım
    millet böbreğini satıp araba alıyor
    hükümetlerimiz çok şanslı böyle halk her devlette yok
    Aynen, araba alınmaz şu ortamda diyoruz, bu fiyatlara bu araçları alanlar var hala, çok enteresan gerçekten.

Otomotivciler de devletten ümidi kesmiş, Şahsuvaroğlu uzundur diyor ki "tüketicinin finansmana ulaşımını kolaylaştıralım".

Yahu arkadaş finansmanı kolaylaştırsan ne olur, ben satacağım arabanın yenisini almak için üzerine 100 bin TL daha koymam gerekiyor, eksi faizle versen ne olur??? Ama tüketici bi şekilde alsın da, biz kendimizi kurtaralım, onlara ne girerse girsin derdinde adamlar tabi.

Herkese müstehak bu yaşananlar. Gerek sektöre, gerek tüketiciye.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 220T Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu da tam tersi haber

Satışlar gecen yılı ikiye katladı! – Sozcu Gazetesi

YENİ BİR ÖTV İNDİRİMİ OLMAZ

2018 yılında başlayan ve 2019 yılının yarısına kadar devam eden ÖTV indirimi bu yılda devam eder mi sorusu herkesin aklında. Ancak bu konuyla alakalı önceden yaptığımız bazı temaslarda, pazarın 1 milyon seviyesine çıktığında da aynı sistemin varlığının olduğu cevabını almıştık. Bugün Ali Bilaloğlu’na bu konuyu kendisinin pazarın kötü olduğu dönemde söylediği “ÖTV yüzde 1 olmalı” açıklamasını söyleyerek sorduk. O da, “2018'in başında Türkiye’deki otomotiv satışlarının çok düşük seviyelerde olduğunda ÖTV'nin yüzde 1'e inmesinin önemli olacağını söylemiştik. Bu şok ile pazarı iyi noktalara getirmeyi düşündük. Ancak şu anda bu durum söz konusu değil. Sektörümüz toparlama sürecine girdi.” dedi.
    Okumadan imzalamam.....

bilalMW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla delinin biri kuyuya su attı. 40 tane akıllı çıkaramadı. ÖTV indirimi yok. Belki bir ihtimal matrahların skalası değişebilir.
    Ex Automobile Service Advisor - New Truck Service Area Manager

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu da tam tersi haber

Satışlar gecen yılı ikiye katladı! – Sozcu Gazetesi

YENİ BİR ÖTV İNDİRİMİ OLMAZ

2018 yılında başlayan ve 2019 yılının yarısına kadar devam eden ÖTV indirimi bu yılda devam eder mi sorusu herkesin aklında. Ancak bu konuyla alakalı önceden yaptığımız bazı temaslarda, pazarın 1 milyon seviyesine çıktığında da aynı sistemin varlığının olduğu cevabını almıştık. Bugün Ali Bilaloğlu’na bu konuyu kendisinin pazarın kötü olduğu dönemde söylediği “ÖTV yüzde 1 olmalı†açıklamasını söyleyerek sorduk. O da, “2018'in başında Türkiye’deki otomotiv satışlarının çok düşük seviyelerde olduğunda ÖTV'nin yüzde 1'e inmesinin önemli olacağını söylemiştik. Bu şok ile pazarı iyi noktalara getirmeyi düşündük. Ancak şu anda bu durum söz konusu değil. Sektörümüz toparlama sürecine girdi.†dedi.
    tespitleri doğru
    konu artık otomotiv firma yöneticilerinden çok sosyoloji hocalarını ilgilendiriyor
    4500 lira maaş alıp tatile bile çıkmadan yaşayan ama 161 bin liraya 2.el honda civice binen tanıdığım var
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    tespitleri doğru
    konu artık otomotiv firma yöneticilerinden çok sosyoloji hocalarını ilgilendiriyor
    4500 lira maaş alıp tatile bile çıkmadan yaşayan ama 161 bin liraya 2.el honda civice binen tanıdığım var
    Tahminim evi de kiradır.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sözcü ironi falan mı yapıyor acaba?

Yoksa dünyadan bihaber oldukları ve anca atv gibi yayın yapabildiklerini mi kanıtlamaya çalışıyorlar?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şimdi içeriği de görebildim de, ODD Başkanı iyi saçmalamış. Sektörün ne kadar küçüldüğü ortada. Yıl sonuna doğru yaptıkları faiz indirimleri de çok yaramadı, VW satışlarından mı bahsediyor acaba Hükümeti kırmak istememiş galiba... Mükemmel durumdayız, süperiz, sistem zaten değişmemişti, derdiniz nedir?

Biz müthiş durumdayız da, halk almıyor, ne yapalım? :P

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vallahi bu araba sevdası olduğu sürece fiyatlar düşmez bencede. Sokakta kötü araba yok, 2001 cordam var günlük biniyorum kim görse kim duysa satsana bu arabayı nasıl biniyorsun vs dünya laf yiyorum. Abi heryere götürüyor beni neden satayım ki? Eşime hyundai i20 aldım kampanyadan 2 adaba aynı benim gözümde. Ama olmaz bizim milletimiz bmw, mercedes den aşağısına binmez.

bilalMW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı emrhn28 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vallahi bu araba sevdası olduğu sürece fiyatlar düşmez bencede. Sokakta kötü araba yok, 2001 cordam var günlük biniyorum kim görse kim duysa satsana bu arabayı nasıl biniyorsun vs dünya laf yiyorum. Abi heryere götürüyor beni neden satayım ki? Eşime hyundai i20 aldım kampanyadan 2 adaba aynı benim gözümde. Ama olmaz bizim milletimiz bmw, mercedes den aşağısına binmez.
    bimmer-audi-merso alamıyorsan VW alacaksın. Alamıyormusun bir hiçsin yıkıl burdan !
    Ex Automobile Service Advisor - New Truck Service Area Manager

sinisa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İki üç gün önce reno dan birileri televizyonda konuşuyordu. satışlar şöyle düşük sektör durgun, ikinci eldeki fiyat yükselmesi gibi. sonra konu ne yapılabilire geldi. adam dedi ki, ülkemizde mtv yaşa göre düşüyor. aslında eski araba kullananlardan daha yüksek mtv alınmalı dedi. böylece insanlar sıfır araca yönelecekmiş. yani ötv indirimi biraz zor gibi.

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tespitleri doğru
    E adamin borcu harci yoktur, vardir birikmisi alir?

Eve girip borc odemek ya da arabaya binmek tatile gitmekten daha cok cezbediyorsa ne var ki bu hesapta? Kenarda duran para zaten cöp oluyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    E adamin borcu harci yoktur, vardir birikmisi alir?

Eve girip borc odemek ya da arabaya binmek tatile gitmekten daha cok cezbediyorsa ne var ki bu hesapta? Kenarda duran para zaten cöp oluyor.
    Alım gücüne kıyasla bir insanın maaşının 40 katı değerinde bir arabayla gezmesi bence sosyolojik bir olay
    Eğer doğru bir orantıysa gelişmiş ülkelerde bentleyin falan satış rekorları kırması gerekir
    Hayatından kısıp araba almak mantıksız
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @B16 öm kutun dolu.

AFy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sinisa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İki üç gün önce reno dan birileri televizyonda konuşuyordu. satışlar şöyle düşük sektör durgun, ikinci eldeki fiyat yükselmesi gibi. sonra konu ne yapılabilire geldi. adam dedi ki, ülkemizde mtv yaşa göre düşüyor. aslında eski araba kullananlardan daha yüksek mtv alınmalı dedi. böylece insanlar sıfır araca yönelecekmiş. yani ötv indirimi biraz zor gibi.
    Renault yetkili bayiisinde çalışıyorum.Sıfır stoklarda araç kalmadı Kasımdan bu yana. Showroom teslimat alanı oldu, İkinci el ise elinde araç varsa müşteri seçersin durum bu şekilde. Şahsi görüşüm ise her gün yukarıya doğru koşan bu piyasa şartlarında ÖTV gelse dahi hayatımızda değişen bir şey olmayacak, fiyatlar geri gelmeyecek verilen hangi zam geri alınmış en fazla yükselmeyi durdurabilir, belki.
    yalanmotors

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Bireysel ithalat ne durumda? Ben mesela gidip bi Golf 8 çeksem ne olur mevzuatta ne sıkıntılar var?

Hadi al-satçılar biraz da bununla uğraşın.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

V3li4ht - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o bu değil de sıfır araba yok piyasa da fiyatlar her geçen gün artıyor.
    sıfır araçlar bayiye girince ***** site ilanlarına bakıp ikinici eli 200k biz sıfırını 250k dan satmamız lazım diyecekler

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sinisa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O reno'daki yetkili demişki.Toplum tüketim toplumu olsun.bende aracı satayım kotamı doldurayım primimi alayımda sonrası ne olursa olsun diyememiş.

Cari açık ne olucak.Üretim yok paso yurtdışından alalım sonrada bu doviz niye yükseldi bu piyasa niye kötü.

(kendi görüşüm)
    Seat IBIZA FR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı individual Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O reno'daki yetkili demişki.Toplum tüketim toplumu olsun.bende aracı satayım kotamı doldurayım primimi alayımda sonrası ne olursa olsun diyememiş.

Cari açık ne olucak.Üretim yok paso yurtdışından alalım sonrada bu doviz niye yükseldi bu piyasa niye kötü.

(kendi görüşüm)
    Aynen öyle, Şahsuvaroğlu'na da bu yüzden kızıyorum işte.

Bu saçma salak günü kurtaracak açıklamalara bakıp ÖTV indirimi zor demek bence yanlış.

Çünkü adamlar kendilerini kurtarmaya bakıyor. 500 bin de olsa umurunda değil, yine diyecek ki "gaaaardeşiiiiim, ikinci el ticareti bitsin, insanlara yüzde sıfır faizle gredi verinnnggg, Clio'yu 200 bin TL gredi ile 300 bin TL'ye assınlaaaaaarrrrr"...

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen öyle, Şahsuvaroğlu'na da bu yüzden kızıyorum işte.

Bu saçma salak günü kurtaracak açıklamalara bakıp ÖTV indirimi zor demek bence yanlış.

Çünkü adamlar kendilerini kurtarmaya bakıyor. 500 bin de olsa umurunda değil, yine diyecek ki "gaaaardeşiiiiim, ikinci el ticareti bitsin, insanlara yüzde sıfır faizle gredi verinnnggg, Clio'yu 200 bin TL gredi ile 300 bin TL'ye assınlaaaaaarrrrr"...
    Şimdi sorum şu.

Devlet ve özel banka kendisi bir faiz oranı veriyor ve bu oranlarla uygunsa size araç ev alıyorsunuz.

Bu kadar satmayı düşünen firma kendisi finansmanı versin.Millete 0 faiz ile versin senetle.

Ama girmezler bu işe niye çünkü ödeyemezse kendisine patlayacak.Ama diyorki banka faizde indirim yapsın ben satayım bankadan nakit ödemesini alayım alan adam ödeyemezse kendi uğraşsın.
    Seat IBIZA FR

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler