User Tag List

13 sonuçtan 1 ile 13 arası

Konu: 2'nci el araç garanti ?

ido - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

2'nci el araç garanti ?

merhaba arkadaslar 80 gün önce yetkili bmw firmasından 2nci el 2016 model 5.20i aldım aracımın 3 ay veya 5 bin km dolmadan su pompa arızası verdi yetkili servis garanti olmadını ücretle yapcaklarını belirtti ama yeni yasa geregi 2nci el alınan araclarda 90 gün veya 5bin km garanti olayı var bilgisi olan varmı ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 gün önce hyundai bayisinden ikinci el arac aldim. Aldıktan sonra balans vs yaptirmak için lastikciye götürdüm. Baktim arka amortisörlerde kacak var, cukurlarda ses geliyor. Bugun ucret odemeden arka amortisörleri degistirdiler. Biraz zaman gecse degistirmezlerdi ama. Keza yürüyen garanti kapsaminda degil diye biliyorum ancak sizin sorun motor ile ilgili, gidermeleri lazim. Çıkan yasada da tam olarak neyin ne olduğunu anlatmamislar gerçi.
    Bazı tsi lar doğuştan şanslı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kanun ne zaman çıktı/yürürlüğe girdi?
    80 gün önce belki kanun yoktu?
    Okumadan imzalamam.....

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ağustosa kadar devlet salladı

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Oyle bir sey yok. Dillendiriyorlar ama olmaz da.
    Benim su anda tamamen sorunsuz olan aracimla sattigim vatandasin ne yaptigini ben bilemem. 2de gazlar 3 yerine 1'e atar masrafini ben mi karsilayayim simdi?
    10 yasinda ev aldik diyelim, sebeke su borusu patladi. Onceki sahibi mi tadilati yapsin yani?
    Dunyada boyle bir seyin ornegi yok, burada da yok. Ben de ikinci el arac satin aliyorum, ama olmamali da.
    Gecmis olsun.
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

furkane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kanunda bir bilgi kirliligi yapti ve birakti. Öncelikle suan oyle bir kanun yok ancak belli bir ucret karsiliginda motor-mekanige garanti veren sigorta gibi firmalar var nekadar saglikli oluyorlar daha once calismadik... Konunun en basinda soylenildigi gibi ureticisi garanti vermiyor suresi bitmis cunku , saticisi nasil garanti versin ??

denizhandinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Octane Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oyle bir sey yok. Dillendiriyorlar ama olmaz da.
    Benim su anda tamamen sorunsuz olan aracimla sattigim vatandasin ne yaptigini ben bilemem. 2de gazlar 3 yerine 1'e atar masrafini ben mi karsilayayim simdi?
    10 yasinda ev aldik diyelim, sebeke su borusu patladi. Onceki sahibi mi tadilati yapsin yani?
    Dunyada boyle bir seyin ornegi yok, burada da yok. Ben de ikinci el arac satin aliyorum, ama olmamali da.
    Gecmis olsun.
    katılıyorum

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ido Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaslar 80 gün önce yetkili bmw firmasından 2nci el 2016 model 5.20i aldım aracımın 3 ay veya 5 bin km dolmadan su pompa arızası verdi yetkili servis garanti olmadını ücretle yapcaklarını belirtti ama yeni yasa geregi 2nci el alınan araclarda 90 gün veya 5bin km garanti olayı var bilgisi olan varmı ?
    Yasayı geçtim, Bmw Premimum Selection ile alınan araçlarda garanti olmuyor muydu?

Ford'da bile 2. el araçlara 6 ay mı ne garanti veriyorlardı, bir çok markada olması lazım.

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Octane Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gecmis olsun.
    Amerika'da esnafın inisiyatifinde 2. elde garanti var, kurumsal markalarda direk certified alıp garantili alabiliyorsunuz belli bir süre, kimisi 3 ay 1000 mil diyor kimisi 6 ay 3000mil gibi.

Örneğin en büyük ikinci el zincirlerden CarMax'in aşağıdaki ilanında inceleyebilirsiniz profesyonelliği 90 gün 4000 mil garanti veriyor, ve "bumper to bumper" dedikleri sınırsız kapsam sundukları seçenekler de var çekici hizmeti vs.

Tabii orada her şey güvene dayalı, ağzından bir şey çıktı mı bitmiştir, bizdeki gibi suistimalleri orada da anca Türkler vb. göçmenler falan ancak yapıyor. Sistem de tıkır tıkır işliyor

Access Denied

ido - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    https://www.ntv.com.tr/galeri/otomob...ukWjTkORK1qD1g
    İkinci el otoda, 3 ay garanti zorunluluğu getirildi - Memurlar.Net
    bu şekilde yazılar var
    ikinci el otomobil ve motosikletin motor, şanzıman, tork konvertörü, diferansiyel ve elektrik sistemi, satış tarihinden itibaren üç ay veya beş bin kilometre, ikinci el motorlu kara taşıtı ticaretiyle iştigal eden işletmenin garantisi altındadır.
    ama tam bilen yok onlarda öyle bir şey yok ilk defa sizden duyuyoruz diyorlar

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu şekilde yazılar var
    ikinci el otomobil ve motosikletin motor, şanzıman, tork konvertörü, diferansiyel ve elektrik sistemi, satış tarihinden itibaren üç ay veya beş bin kilometre, ikinci el motorlu kara taşıtı ticaretiyle iştigal eden işletmenin garantisi altındadır.
    yönetmeliği göre bayiden alınan 2.el araca (8 yaşını geçmemiş 160K Km'yi görmemiş olması şartı ile) 3 ay 5K km garanti veriliyormuş ,evet.
    kriterleriniz uyuyorsa gidin hakkınızı arayın.
    médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu şekilde yazılar var
    Bu bahsedilen yönetmelik devreye girdi mi acaba? Ötelenmiş olmasın pek çok şey gibi?
    Kanun maddesi, resmi gazete eki, gerçek yönetmelik varsa çıktı alarak işleme zorlamak lazım firmayı.
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu bahsedilen yönetmelik devreye girdi mi acaba? Ötelenmiş olmasın pek çok şey gibi?
    Kanun maddesi, resmi gazete eki, gerçek yönetmelik varsa çıktı alarak işleme zorlamak lazım firmayı.
    Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğü
    Bazı tsi lar doğuştan şanslı

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler