User Tag List

Sayfa 5/6 İlkİlk ... 3456 SonSon
107 sonuçtan 77 ile 95 arası

Konu: Oppo reno2z & xiaomi pro 8 & huawei p30 lite

Ozan Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    telefonunuz hayırlı olsun
    Bu arada bende telefon alma arifesindeyim..
    Note 8 pro
    Samsung A70 yada A80 arasında gidip geliyorum..Şöyleki Note 8 Pro ve A70 aynı fiyat seviyelerinde;2.200-2.600tl. Samsung A80 3.900tl bandında..A80'İn kamera olayı enteresan,arka ve ön kamerası aynı olduğu için çözünürlükleri de aynı.8GB ram var ancak pil değeri 3700lerde. Note 8 pro ve A70'in kameraları bir tık altında ,6 GB ram ve 4500civarı pil değerlerine sahipler.
    Telefonu alma sebebim fotoğraf amaçlı.. Bir tık iyi bir kamera ve 2 gb ram farkı için 1.500-1.600Tl fark vermeye değer mi?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı skunkII Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim anlamadığım telefonda yedeklemeyi kapatıyorum ama kendi kendine açılıyor ve telefon kendini yedekliyor.Yani galerimizdeki özel fotoğraflar vs herşey sunuculara yükleniyor.Ben bunun olmasını istemiyorum ama xiaomi bunu yapıyor,yani gizlilik diye birşey kalmadı şu günümüzde..
    Şu güvenlik, tarama vs uygulamaları var ya telefonun içinde gelen. Optimize et vs diyor. İşte o kapadığınız tüm telemetry hizmetlerini, sözde güvenlik taramalarını yedeklemeleri geri açıyor. Onları kullanmayın
    "...Bilgisiz kimseler onlara söz söyleyince "Selam" der geçerler."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Xiomi kullanan herkes:

1. Xiomi nin kendi tüm uygulamalarını tek tek açarak ayarlar/hakkında kısmına girsinler ve öneriler/reklamları kapasınlar. Hepsi için tek tek yapmalısınız.

2. Ayarlara gidip menüyü üşenmeden tüm maddeleri ve alt başlıkları tek tek açıp tarama/raporlama/geri bildirim/hizmet/konum/kişiselleştirilmiş reklam ve öneri vb gibi ne varsa kapasınlar.

3. Ayarlar uygulamalar ve ayarlar güvenlik menülerini tek tek dikkatlice incelesinler. Bir uygulama için benzer ama farklı özelliklere farklı başlıklarla izin veriliyor. Bunlar kişisel verileri çaldığı gibi şarjı da sömürüyor.

Yaklaşık 20 dk uğraştım. Şarjın azalma hızının bu sürede düştüğünü net gördüm. Abartı diyeceksiniz ama değil....

Telefonunuzu iyi günlerde kullanın.

Kahn23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı Bugraaa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu arada note 8 de hoparlör temizleme var pro da yok
    biraz açıklar mısın bunu ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Carolita1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    biraz açıklar mısın bunu ?
    Ayarlarda hoparlör temizleme kısmı var orda belli bir ses verip toz varsa temizliyor garip bi yüksek ses bu kadar

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeni eşime note8pro aldım. Gündüz çekimleri güzel batarya performansı güzel hatta baya iyi, özçekim kamerasının bulanıklaştırma efekti gayet güzel ve yerinde, sadece zayıf ışıkta maalesef kamera altına ediyor. 2.el düşünürseniz üzerine 300-400 ilave edip p20pro alın derim. Pil performansı not8 i aratmaz ama düşük ışık ya da gündüz çekimi konusunda kamerasına yaklaşamaz not8 ona.

kado - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ozan Özer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    telefonunuz hayırlı olsun
    Bu arada bende telefon alma arifesindeyim..
    Note 8 pro
    Samsung A70 yada A80 arasında gidip geliyorum..Şöyleki Note 8 Pro ve A70 aynı fiyat seviyelerinde;2.200-2.600tl. Samsung A80 3.900tl bandında..A80'İn kamera olayı enteresan,arka ve ön kamerası aynı olduğu için çözünürlükleri de aynı.8GB ram var ancak pil değeri 3700lerde. Note 8 pro ve A70'in kameraları bir tık altında ,6 GB ram ve 4500civarı pil değerlerine sahipler.
    Telefonu alma sebebim fotoğraf amaçlı.. Bir tık iyi bir kamera ve 2 gb ram farkı için 1.500-1.600Tl fark vermeye değer mi?
    A70in ön kamera cidden leş gibi.
    ‎kızlar uzadıkça çirkinleşiyor; kız dediğin 1.60 - 1.75 olacak. 1.85 kız mı olur ya. he bu arada 1.45 de olmaz, o ne lan öle iddaa oranı gibi..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kado Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    A70in ön kamera cidden leş gibi.
    Yaklaşık 1 ay önce A70 aldım. Sadece ön kamera değil arka kamerası da bir değişik çözemedim. 32 MP harici çekimlerde bir garip oluyor görüntü, açı yakalamak için aşağı/yukarı hareket ettirdiğin zaman görüntü lastik gibi sünüyor resmen. Düşük ışıkta çekimlerden hiç bahsetmiyorum vasat.

Onun dışında pil bakımından tatmin edici. Bazen düşük güç modunda kullanıyorum, kemiksiz 2 gün götürüyor, normal kullanımda 1,5 gün.
    Kasma falan da yapmıyor.
    '13 1.5 TDCI Ford Fiesta Titanium

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ardicli2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu güvenlik, tarama vs uygulamaları var ya telefonun içinde gelen. Optimize et vs diyor. İşte o kapadığınız tüm telemetry hizmetlerini, sözde güvenlik taramalarını yedeklemeleri geri açıyor. Onları kullanmayın
    Yani bekar adamız bu yedeklemeleri açtıranlar süprizle karşılaşsın istemem

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı skunkII Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yani bekar adamız bu yedeklemeleri açtıranlar süprizle karşılaşsın istemem
    Onun için uygulama güvenliği ya da kilitli kullanıcı gibi bir özellik var. Mesela galerinizi 2 ye bölüyor. Kilitli olan kısmı yalnızca şifreli kullanıcı görebiliyor. Bazı uygulamaları da kilitleyebiliyorusunuz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Onun için uygulama güvenliği ya da kilitli kullanıcı gibi bir özellik var. Mesela galerinizi 2 ye bölüyor. Kilitli olan kısmı yalnızca şifreli kullanıcı görebiliyor. Bazı uygulamaları da kilitleyebiliyorusunuz.
    Hmm anladım ama şifreleri unutuyom işte sıkıntı orda

M U R A T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    beyler anneme basit kullanımı kolay whatsapp kullanabilecek telefon almak istiyorum Xiaomi Redmi GO 8 GB uygun mudur?

Eworen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben geçen gün babama Samsung a51 aldım
    Aldım ama baya kıskandım açıkçası telefonun ekranı kamerası falan çok iyiymiş yahu insanın aklı kayıyor üst serilere 8-10 bin TL verip değer mi diye tamam tabikide üst serilerin kamera işlemci vb. özellikleri daha iyi de gerçekten farka değecek kadar mı diye akıl karışmıyor değil.

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Xiaomi mi 9t aldım, çok memnunum. tavsiye ederim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Note 8 pro aldım. Harbiden f/p ürünü.

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mi Mix 3 kullanıyorum, MIUI 11 güncellemesi ile birlikte hemen olmasa da bir süre sonra pil performansı manyadı... ve bu arada Xiaomi MIUI 11 güncellemesini 1-2 telefonla beraber yeni Android 10 ile birlikte vermedi, 9 tabanlı olarak geldi.

Buna karşın daha düşük modellere pazarlama amaçlı olarak zart diye getirdi, ama onların da bazılarında pil performansı sorunu var. Bir önceki MIUI sürümü ile problemsiz giden pil, yenisi ile eriyor.

Çin'de Mi Mix3 için yeni MIUI güncellemesi Ocak başından beri gelmiş olmasına rağmen, Globali çıkaramıyorlar bi türlü.

Yurtdışı forumlarda da "amiral gemi" diye tanıtılan modelin görmezden gelinmesine baya sayılmış.

Hatta "ne zaman gelecek" sorularına karşı "bekleyin, gelir, Xiaomi destek hizmetleri bunu öneriyor" bekleyin, sadece bekleyin, çünkü Xiaomi daha dandik modellere güncellemeyi verir, buna vermez, sorun çözülmez, ama siz yine de bekleyin sadece diye dalga geçiyorlar...

İyice uyuz olmaya başladım, 1 senelik telefonu ne yapsam diye düşünüyorum. Ve böyle devam ederse Xiaomi ne alırım ne aldırtırım bundan sonra.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Xiomi kullanan herkes:

1. Xiomi nin kendi tüm uygulamalarını tek tek açarak ayarlar/hakkında kısmına girsinler ve öneriler/reklamları kapasınlar. Hepsi için tek tek yapmalısınız.

2. Ayarlara gidip menüyü üşenmeden tüm maddeleri ve alt başlıkları tek tek açıp tarama/raporlama/geri bildirim/hizmet/konum/kişiselleştirilmiş reklam ve öneri vb gibi ne varsa kapasınlar.

3. Ayarlar uygulamalar ve ayarlar güvenlik menülerini tek tek dikkatlice incelesinler. Bir uygulama için benzer ama farklı özelliklere farklı başlıklarla izin veriliyor. Bunlar kişisel verileri çaldığı gibi şarjı da sömürüyor.

Yaklaşık 20 dk uğraştım. Şarjın azalma hızının bu sürede düştüğünü net gördüm. Abartı diyeceksiniz ama değil....

Telefonunuzu iyi günlerde kullanın.

note8pro da bunların hiç birini bulamadım yaw
    Romeo <3 Giulietta

F4R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mi Mix 3 kullanıyorum, MIUI 11 güncellemesi ile birlikte hemen olmasa da bir süre sonra pil performansı manyadı... ve bu arada Xiaomi MIUI 11 güncellemesini 1-2 telefonla beraber yeni Android 10 ile birlikte vermedi, 9 tabanlı olarak geldi.

Buna karşın daha düşük modellere pazarlama amaçlı olarak zart diye getirdi, ama onların da bazılarında pil performansı sorunu var. Bir önceki MIUI sürümü ile problemsiz giden pil, yenisi ile eriyor.

Çin'de Mi Mix3 için yeni MIUI güncellemesi Ocak başından beri gelmiş olmasına rağmen, Globali çıkaramıyorlar bi türlü.

Yurtdışı forumlarda da "amiral gemi" diye tanıtılan modelin görmezden gelinmesine baya sayılmış.

Hatta "ne zaman gelecek" sorularına karşı "bekleyin, gelir, Xiaomi destek hizmetleri bunu öneriyor" bekleyin, sadece bekleyin, çünkü Xiaomi daha dandik modellere güncellemeyi verir, buna vermez, sorun çözülmez, ama siz yine de bekleyin sadece diye dalga geçiyorlar...

İyice uyuz olmaya başladım, 1 senelik telefonu ne yapsam diye düşünüyorum. Ve böyle devam ederse Xiaomi ne alırım ne aldırtırım bundan sonra.
    Xiaomi'nin öyle olması normal hocam, o kadar çok farklı/çeşitli model çıkardılar ki artık güncellemeye yetişemiyorlar bence. yarım yamalak güncelleme veriyorlar. Bana sorarsanız en mantıklısı piyasaya yeni çıkmış saf android modellerden birini almak. Sonuçta bu modellere gogle minimum 2 yıl update sözü veriyor. En azından 2 yıl güncel kalırsınız.

Ben sırf bu xiaominin güncelleme olayından dolayı Realme 3 Pro aldım. Android10 şuan aldı, firma android11'i de vereceğini duyurdu. Aklınızda bulunsun. Realme 5 Pro veya Realme XT düşünülebilir, güncelleme konusunda şuan Xiaomi'den daha iyidirler diye düşünüyorum.
    01 CLIO RS
    00 CLIO RS
    13 POLO GTI
    09 LEON CUPRA

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    iphone 4 den beri apple cıyım. Hayatta baska cihaz kullanmam diyordum.

Suan cevremdeki herkese mi note 10 pro tavsiye ediyorum.
    #KGdetanirlar

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler