User Tag List

Sayfa 6/6 İlkİlk ... 456
107 sonuçtan 96 ile 107 arası

Konu: Oppo reno2z & xiaomi pro 8 & huawei p30 lite

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sanctuary35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    note8pro da bunların hiç birini bulamadım yaw
    Note 8 pro nun yazılımı yarım yamalak. Çoğu uygulama Google ın. Google analytics ads personalization reporting leri gözden geçirmeniz lazım.
    "...Bilgisiz kimseler onlara söz söyleyince "Selam" der geçerler."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ardicli2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Note 8 pro nun yazılımı yarım yamalak. Çoğu uygulama Google ın. Google analytics ads personalization reporting leri gözden geçirmeniz lazım.
    yarım yamalak derke kötü anlamda mı? iostan yeni geçtim hiç anlamıyorum bu işlerden
    Romeo <3 Giulietta

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sanctuary35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yarım yamalak derke kötü anlamda mı? iostan yeni geçtim hiç anlamıyorum bu işlerden
    Yok kötü değil.

Şimdi olayı biraz geniş perspektiften alalım. Xiaomi bir Çin markası. Çine özel çok sayıda modeli, yazılımı, uygulaması vs var. Ancak, bu yazılım donanım kriterleri AB, ABD ve Globale her daim uymuyor. iPhone gibi yılda 2-3 model de çıkarmıyor. Her telefonunu bu şekilde dizayn edemiyor. Etse zaten pahalı olur. Normalde kendi Dialer, Contacts uygulamaları var. Çok güzeller. Ama Dialer kayıt özelliği sunuyor. Bu mesela AB'de yasak. Özelleştirmesi gerekiyor. Reklam var, reklam verisi toplayanı var. O uyuyor bu uymuyor derken, sıkıntıya girmemek adına bazı modellerde Google uygulamalarını kullanıyor.

Note 8 Pro Global'i oyun telefeonu mottosuyla hedefleyen bir model. Yazılımdaki 30 farklı özellik ve arka planda çalışan servislerle yavaşlamanın önüne geçmek, aynı zamanda Global standartlarına uygun bir yazılım öne sürebilmek adına "GERÇEK" bir Xiaomi olmadan sürülmüş bir telefon. Yoksa performans, stabilite vs sorunsuz. Sınıfında rakip siz bir model.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ardicli2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yok kötü değil.

Şimdi olayı biraz geniş perspektiften alalım. Xiaomi bir Çin markası. Çine özel çok sayıda modeli, yazılımı, uygulaması vs var. Ancak, bu yazılım donanım kriterleri AB, ABD ve Globale her daim uymuyor. iPhone gibi yılda 2-3 model de çıkarmıyor. Her telefonunu bu şekilde dizayn edemiyor. Etse zaten pahalı olur. Normalde kendi Dialer, Contacts uygulamaları var. Çok güzeller. Ama Dialer kayıt özelliği sunuyor. Bu mesela AB'de yasak. Özelleştirmesi gerekiyor. Reklam var, reklam verisi toplayanı var. O uyuyor bu uymuyor derken, sıkıntıya girmemek adına bazı modellerde Google uygulamalarını kullanıyor.

Note 8 Pro Global'i oyun telefeonu mottosuyla hedefleyen bir model. Yazılımdaki 30 farklı özellik ve arka planda çalışan servislerle yavaşlamanın önüne geçmek, aynı zamanda Global standartlarına uygun bir yazılım öne sürebilmek adına "GERÇEK" bir Xiaomi olmadan sürülmüş bir telefon. Yoksa performans, stabilite vs sorunsuz. Sınıfında rakip siz bir model.
    bilgilendirme için teşekkür ederim.

sadece insta face mail wp spotfy ve bankacılık işlemleri yapan bana fazla bile ozaman
    Romeo <3 Giulietta

hak_on - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KGüneyli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iphone 4 den beri apple cıyım. Hayatta baska cihaz kullanmam diyordum.

Suan cevremdeki herkese mi note 10 pro tavsiye ediyorum.
    Bende aynı pozisyondayım. Artıladı eksilerini sıralayabilir misin? Bide satılan telefonların fiyatları bayagı uygun sahibindende nedeni nedir?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hak_on Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende aynı pozisyondayım. Artıladı eksilerini sıralayabilir misin? Bide satılan telefonların fiyatları bayagı uygun sahibindende nedeni nedir?
    Yukarıda da belirttiğim gibi Xiaomi bir Çin markası. Çine'e özel modelleri, donanımları ve yazılımları var.
    Bu Çin'e özel modelleri Çin'den ucuza getirtip üzerine IMEI klonlayıp satabiliyorlar. Bu telefonlar çok riskli.
    n11'den de alsanız, mağazadan da alsanız Xiaomi TR Garantili olmasına BENCE dikkat edin, önem verin.
    Aldıktan sonra da IMEI ve garantiyi kontrol edin.
    Mutlu mesut kullanın.

Hanıma Mi 9T aldık. Acayip hoş güzel hızlı telefon.

kifoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    xiaomi mi 9t pro (k20 pro) kullanıyorum ekran kırılmadan önce aşırı memnundum ekranı değiştirdikten sonra eski performasını vermemeye başladı yeni telefon almam gerekiyor. 5 sene iphone 6 kullanımı sonrası xiaomiye geçmiştim gönlüm sanki gene iphone dan yana ama o kadar para da vermek istemiyorum. yine xiaominin kullandığım modelini mi almalıyım yoksa çılgınlık edip iphone xs veya xr gibi modellerine mi yönelmeliyim. ya da başka performas açısında xiaomiyi aratmayan bir cihaz öneriniz varmı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende ıphone hep sevdim ama şu şarj süresi ve o kadar pahalı olmasıyla ip tamamen gereksizmiş. 7-8bin çok fazla
    Romeo <3 Giulietta

erhanarici18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar s.a
    Ben de bir telefon alma arefesindeyim ***** almadan önce günlerce araştırıyoruz.
    Aklımdaki model Xiaomi Mi Note 10 Pro
    Şimdi anlamadığım bir mesele var sahibindendeki ilanlara baktığım zaman yüzde doksanı Yurtdışı cihazı Belli ki artık insanlar yurtdışı cihazına daha fazla rağbet gösteriyor.
    Bildiğim kadarıyla pasaport kayıt olayı artık 1500 lira ortalama 3 bin 500 TL fiyatlardaki telefonlara kayıtlıdır 1 hafta sonra tek hat açılır onun gibi şeyler yazıyorlar bu telefonlar kayıtlımı değilmi bazıları 8 ay 10 ay 6 ay daha Kullanıma açık gibi ibareler kullanıyor
    Ben de yurtdışı cihaz alacağım büyük ihtimalle Ama tek sıkıntım kayıt olayını anlamadım
    Aramızda telefoncu arkadaşlar varsa bilgilendirebilir mi bu konu hakkında Sizce yurtdışı cihaz almalı mıyım almamalı mıyım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sattıkları cihazlara klon IMEI atıyorlar, bazı cihazlara kutudan çıkar çıkmaz IMEI atabiliyorlar, bazı cihazlara ise cihaz açılıp sim kart takıldıktan 15 gün sonra boot kilidi açılıyor ve ondan sonra IMEI atılabiliyor. Bazı cihazlara ise IMEI atılamıyor, bu cihazlar çift hatlı olduğundan tek hat olarak kullanırsanız 4 ay SIM 1 slotunu 4 ayda SIM 2 slotunu kullanarak toplamda 8 ay kayıt ettirmeden kullanabilirsiniz, bu süre boyunca cihaza IMEI atmanın yolu bulunursa klon IMEI yüklenir cihazı kullanmaya devam edersiniz, aksi halde ya cihaza pasaport kaydı yaptıracaksınız yada wifi ile tablet niyetine kullanacaksınız veya parça olarak kullanmak üzere yok pahasına satacaksınız.
    Kendimde bir ara bu cihazlardan almak istemiş ve araştırmıştım. Eğer ki cihazların Lite modellerinden alacaksanız spot almaya değmez, gidin 300 TL fazla verin IMEI yasal kayıtlı distribütör cihazı alın. Ancak yüksek model cihazlardan alacaksanız spot ile garantilisi arasında ciddi rakam oynuyor, karar sizin. Benim telefonda aradığım stabil ve sorunsuz çalışma olduğundan IMEI klonlanan cihaz hem bana hitasp etmemişti hemde yapılan iş yasal değildi. Sonuçta telefonun ana yazılımına yama işlemleriyle bu IMEI değiştiriliyor, yani yazılıma müdahale edilmiş oluyor.

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugun note 8 pro nun dandik bir ozelligini kesfettim

Video cekerken, harici mikrofondan ses kaydi almiyor cihaz.

Ancak, open camera gibi ayrica bir kamera programi yuklenirse harici mikrofon ayari yapilabiliyor ama bu sefer de genis aci, yani 0,6 zoom secenegi kullanilamiyor.

Cok basit ama can *****i bir durum. Cozum bulan var midir?

erhanarici18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mbulur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sattıkları cihazlara klon IMEI atıyorlar, bazı cihazlara kutudan çıkar çıkmaz IMEI atabiliyorlar, bazı cihazlara ise cihaz açılıp sim kart takıldıktan 15 gün sonra boot kilidi açılıyor ve ondan sonra IMEI atılabiliyor. Bazı cihazlara ise IMEI atılamıyor, bu cihazlar çift hatlı olduğundan tek hat olarak kullanırsanız 4 ay SIM 1 slotunu 4 ayda SIM 2 slotunu kullanarak toplamda 8 ay kayıt ettirmeden kullanabilirsiniz, bu süre boyunca cihaza IMEI atmanın yolu bulunursa klon IMEI yüklenir cihazı kullanmaya devam edersiniz, aksi halde ya cihaza pasaport kaydı yaptıracaksınız yada wifi ile tablet niyetine kullanacaksınız veya parça olarak kullanmak üzere yok pahasına satacaksınız.
    Kendimde bir ara bu cihazlardan almak istemiş ve araştırmıştım. Eğer ki cihazların Lite modellerinden alacaksanız spot almaya değmez, gidin 300 TL fazla verin IMEI yasal kayıtlı distribütör cihazı alın. Ancak yüksek model cihazlardan alacaksanız spot ile garantilisi arasında ciddi rakam oynuyor, karar sizin. Benim telefonda aradığım stabil ve sorunsuz çalışma olduğundan IMEI klonlanan cihaz hem bana hitasp etmemişti hemde yapılan iş yasal değildi. Sonuçta telefonun ana yazılımına yama işlemleriyle bu IMEI değiştiriliyor, yani yazılıma müdahale edilmiş oluyor.
    Hmm.. kayıt dedikleri şey imei klonlama yani
    bildiğimiz pasaport kaydıyla alakası yok 3500 e alıp 1500 e pasaport kaydı yapsak herşey normal oluyo o zaman ama bunada değmez 5bine geliyo zaten distribitör garantilisi 5400-5500

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler