User Tag List

Sayfa 4/5 ÝlkÝlk ... 2345 SonSon
89 sonuçtan 58 ile 76 arasý

Konu: Bunlarýn Galericilik Belgeleri Ýptal Edilmeli

Þehir
    -
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sattýklarý 60 model beetle 67.000 TL ilanda idi. Daha sonra ilandan kalktý ve burada 115.000 TL' den ilana girdi.

turbo&quattro - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    42
    Þehir
    Fort Lauderdale, FL
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý pirasa Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    prelude nin her yeri kupon olsa ne olur. yok honda falan diyorsunuz. nsx deðil bu dandik bir prelude hemde otomatik. o paraya ne klasikler var prelude az geride dursun.
    Bunu yazmak icin girmistim. Prelude ne ara kupon, klasik oldu yahu. Alti ustu prelude, nsx degil, supra degil bisey degil.

Carmageddon - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fiyatlar biraz fazla olabilir belki fakat galerinin tarzý çok hoþuma gitti. Modern klasikleri seviyoruz.

Ýbrahim33 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    33
    Þehir
    33
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    piyasa malýna yüksek fiyat istemiyor ki. kupon satýyor adamlar. arabalarýda 1.sýnýf hep. iyi mal iyi para. varsa daha temizi onu alýn hesabý. ki haklýlarda bence.
    Alýntý B.Koçer Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ýtalyan aþktýr Alman ticaret
    KALBÝNÝ MAHÞERE GÖTÜR !!

Yaþ
    35
    Þehir
    TÜRKÝYE / BURSA
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @viper22 bunlarýn karþý dükkanýndaki galeri galiba

viper22 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    45
    Þehir
    ÝzmiT
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Ohh My Goddd,diyorum. Hadi burdan yak.

viper22 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    45
    Þehir
    ÝzmiT
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alýntý gokhankenar Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    @viper22 bunlarýn karþý dükkanýndaki galeri galiba
    Vala savunan da olur Galericileri savunmayan da. Ben sahsen arac bakacagim zaman ***** sitede, "kimden" kismini bos birakiyorum, satin alacagim zaman ise "sahistan" olani isaretleyip oyle aratiyorum. Piyasayi yukseltmekten baska bir sey yapmiyorlar. Alirken arabani oldururler satarken 1''e 1000 koyarlar. Ben batan galerici duymadim ama tokatci galerici cok duydum/gordum. RAM'S olayini herkes hatirlar 4 yil onceki. Trajikomik bir vakaydi.

Havayý Koklayan Adam Redfish16V - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    29
    Þehir
    Ankara
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

aracý zaten ludecularýn çoðu biliyor.. gerçekten emsalsiz olanda var ama arada böyle fýrsatçýlar maalesef oldukça fazla..
    Progressive Trance & Progressive House Music Producer.
    Spotify : https://open.spotify.com/artist/24ek...jQ&dl_branch=1

220T - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    35
    Þehir
    Kayseri
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu galeriler, bir araba alýnca önceki sahiplerinin buhar olduðunu düþünüyor galiba.
    Modifiye parayla yapýlýr ama parayla yaptýrýlmaz.

Yaþ
    27
    Þehir
    06
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý Özgür Ozan Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Muhtemelen linç yiyeceðim ama olsun, araç sýradan al satçý vatandaþýn ya da galericilerin olunca http://www.techturkey.com/forum/sohb...lamalari_.html 32 sayfalýk böyle bir konu oluyor, buradan tanýyan birilerinin olunca mal adamýn istediði fiyatý yazar oluyor bir techturkey klasiði
    duygulara tercüman olmuþsunuz, burada zamanýnda forumdan birilerinin arkadaþý olan galericinin yalanýný ortaya çýkardýðým için günlerce linç yemiþtim, forum dýþý x kiþinin yaptýðý bir hata söz konusu oldu mu direk ölüm fermaný verilirken kendi tanýdýklarýnýn yaptýðýna serbest piyasa kardeþim!!!! isteyen istediði fiyatý yazar!!! malý çekemedin kýskandýn boklama!!!, forumdaki bu çifte standarttan nefret ediyorum, 10 yýldýr takýldýðým bu platformdan uzaklaþýyorum iyice

Burak53 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    37
    Þehir
    Çengelköy
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý Burak53 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    bir de þu Honda'yý itin bilmem neresine sokup çýkarmaktan vazgeçin artýk yahu!
    noldu ya dislike atmýþ herkes bu kadar mý kötü Honda? bu kadar mý yanlýþ bir tespitte bulunmuþum?
    https://www.instagram.com/rr_ek_project/
    inananlar mutludur, þüphe edenler ise bilgili.

lucky Jackal - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    43
    Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla fiyatý satýcý belirliyor. isterse 200 yazar. alan olursa alýr, almayan almaz. Niye 200 yazdýn diyemem. Fiyatý normal demiyorum, adam istediði fiyatý yazar diyorum. Sergen resmini gönderen arkadaþda 50 lirayý gidip teklif edecekse gitsin etsin. Alabilir mi alamaz mý bizde görelim. Nasýl adam istediði fiyatý yazarsa sende istediðin fiyatý teklif edersin ama alýr mýsýn alamaz mýsýn, gidip teklif etmediði sürece onu bilemeyeceðiz. Zaten bu gibi arkadaþlar genelde her þeyi bilirler, her piyasaya hakimler. Baba git 50 bin koy masaya versin muhabbeti, kahvehane muhabbetidir net. Sen bu muhabbeti yapýnca sanki adamlar fiyatlarý düþürüyor.

CloudGrey - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    36
    Þehir
    .: Beþiktaþ :.
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý lucky Jackal Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    valla fiyatý satýcý belirliyor. isterse 200 yazar. alan olursa alýr, almayan almaz. Niye 200 yazdýn diyemem. Fiyatý normal demiyorum, adam istediði fiyatý yazar diyorum. Sergen resmini gönderen arkadaþda 50 lirayý gidip teklif edecekse gitsin etsin. Alabilir mi alamaz mý bizde görelim. Nasýl adam istediði fiyatý yazarsa sende istediðin fiyatý teklif edersin ama alýr mýsýn alamaz mýsýn, gidip teklif etmediði sürece onu bilemeyeceðiz. Zaten bu gibi arkadaþlar genelde her þeyi bilirler, her piyasaya hakimler. Baba git 50 bin koy masaya versin muhabbeti, kahvehane muhabbetidir net. Sen bu muhabbeti yapýnca sanki adamlar fiyatlarý düþürüyor.
    alýntý yaparak sergeni koyan arkadaþý bulursun.
    neyse oda bulabilir sizi , þekil A.

herþeyi bilmem ,ama az çok bu piyasa içindeyim...
    85 bin kmde (sözde youngyoungtimer classic tribine kendi çapýnda galericiler tarafýndan sokulan ) bi arabaya 115 yazýlan yer piyasa deðildir.
    piyasa alýcý ile satýcýnýn buluþtuðu noktadýr.
    yoksa elinde mühürle gezen süleyman'ý takip etmek zorunda kalýrýz.

satýcýnýn fiyatý belirlemesi için o birim paraya ne sattýðýný ve o paranýn ikamesini bilmesi gerekir.
    birþeyi bilmek içinde eðitim gerekir...

bir arkadaþ yazdý ama kimse sallamadý bu çok doðru bakýn tekrar yazayým ;

prelude 115 yazarsa
    bende 43binde megane 2 cc'ye 90 yazarým.
    beni gören megane 3 cc sahipleri 100 olan rakamlarýný 130 yapar.

130 olan 2012-2013 c klass sahibi dicekki ulan reno 130sa beninki 160...

sonra bu adamlarý traþ eden berber diyecekki ulan adam 160lýk arabaya biniyor 20 deðil 30 versin traþ parasý.
    manav dicekki ulan berbere bak yüzde 50 zam yapmýþ domates 15 lira lan o zaman..

sonra prelude sahibi gidip manavdan 15 liraya domates alacak...

ayrýca geçen konudaki arkadaþ gibi (ds3 muhabbetinde) 145 yazýp 105 býrakabilir bir galericide olabilir.
    buda ciddiyetsizlik.
    onada söylemiþtim 105 verecen niye 115 deðilde 145 yazýyorsun diye.

neyse bu konu bitmez.

kendi açtýmýz çukura batmaya devam ediyoruz
    médiocrité partout

Kekuti* - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    35
    Þehir
    Istanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Galericilik lisansý out
    Dolandýrýcý lisansý in

KM düþük falan doðru mu yahu sahiden
    1) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P
    2) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" PROJECT400 - DONE!
    Instagram: @itkopekas #dev20 #project400

Vintage - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    35
    Þehir
    Antalya
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bir kaç yýl önce bi amcadan alýnmýþ preludeyi satýlýklar kýsmýnda görmüþtüm fiyatý 26 felandý herhalde.mevcut piyasa herkese ederinden fazla yazma cüreti verdi bi nevi illüzyon oldu bu herkes etkilendi
    04Punto 89CivicEF 81Golf 94CivicEG 97CivicEK 93Uno 05Corsa 98Starlet

Yaþ
    43
    Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý CloudGrey Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    alıntı yaparak sergeni koyan arkadaşı bulursun.
    neyse oda bulabilir sizi , ÅŸekil A.

herşeyi bilmem ,ama az çok bu piyasa içindeyim...
    85 bin kmde (sözde youngyoungtimer classic tribine kendi çapında galericiler tarafından sokulan ) bi arabaya 115 yazılan yer piyasa değildir.
    piyasa alıcı ile satıcının buluştuğu noktadır.
    yoksa elinde mühürle gezen süleyman'ı takip etmek zorunda kalırız.

satıcının fiyatı belirlemesi için o birim paraya ne sattığını ve o paranın ikamesini bilmesi gerekir.
    birşeyi bilmek içinde eğitim gerekir...

bir arkadaş yazdı ama kimse sallamadı bu çok doğru bakın tekrar yazayım ;

prelude 115 yazarsa
    bende 43binde megane 2 cc'ye 90 yazarım.
    beni gören megane 3 cc sahipleri 100 olan rakamlarını 130 yapar.

sonra bu adamları traş eden berber diyecekki ulan adam 160lık arabaya biniyor 20 değil 30 versin traş parası.
    manav dicekki ulan berbere bak yüzde 50 zam yapmış domates 15 lira lan o zaman..

ayrıca geçen konudaki arkadaş gibi (ds3 muhabbetinde) 145 yazıp 105 bırakabilir bir galericide olabilir.
    buda ciddiyetsizlik.
    onada söylemiştim 105 verecen niye 115 değilde 145 yazıyorsun diye.

neyse bu konu bitmez.

kendi açtımız çukura batmaya devam ediyoruz
    Senden alıntı yapıp yazdığın kahvehane muhabbetine dahil olmak ve muhattap olmak istemedim ama mecbur bıraktın.
    Öncelikle Ne yapalım? Çözüm önerin nedir? Ortaya koyabildiğin, çeşitli argümanlarla destekleyebileceğin bir fikirin var mı? Araç satışında fiyat serbesliğini kaldırıp BDDK/EPDK gibi bir denetleyici kurum mu getirelim?

Söylediğim şey basit, adam istediğini yazar sende alırsın veya almazsın. Hiç kimse almazsa o fiyatlar zaten düşer. Bak o arabanın fiyatı normal veya şu an fiyatlar gayet normal demiyorum. Almayın abicim o zaman. O paralara satamayınca ne yapacak insanlar?

O ona bakıp fiyatı yukarı çekermiş o berber ona bakıp traşa zam yaparmış vs. Boş işler bunlar, hepsi lafügüzaf. Berber gibi manav gibi herkese hizmet eden esnafın kişi bazlı fiyat belirlemesi mümkün mü? Bir işletme böyle yaşayabilir mi? Ne diyecek yani ahmet abimiz Şahin'e biniyor ona domates 3 lira, Mehmet abimiz Mercedese biniyor o gelirse 15 lira mı? Manavı berberi de geç, ben Migrosta bu bahsettiğim şekilde fiyat görebilir miyim acaba? Şahin' e binenlere 3 lira Mercedese binenlere 15 lira? Veya Ben megane 2 fiyatlarını yükselterek serbest piyasa da ki soğan fiyatlarını etkilerim diyebiliyor musun mesela? Sonra biz kahvehane muhabbeti diyince alınıyorsunuz.
    Piyasa demişsin onu bile yanlış anlamışsın. Piyasa Alıcı ile satıcığın buluştuğu noktadır doğru ama anlaştığı nokta değildir. Sadece buluştuğu yerdir yani anlaşmanız gerekmiyor. Piyasa olması için buluşmanız yeterli anlaşmaya gerek yok.

Konu bitmez demişsin bitmez. Biz o arabalara o paraları verdikçe bitmez. Fiyatlarda düşmez. Gidip bakıp 10 bin lira düşmediği için 165 e almadığım fk2 şu an 250bin lira. Gidip alır mıyım? almam. Ama alan var mı? var. O zaman düşmez. Sen sabaha kadar burda masaya 50 bin koyarım arabayı verirler, elimi öptürürüm vs yaz. Dediğim gibi lafügüzaf. Buradan biri de çıkar, verdim 50 bin hadi git al der, sonra geri vites yapıp özür dilersin. Yapmayın böyle şeyler gerek yok.

Yaþ
    43
    Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý CloudGrey Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    alýntý yaparak sergeni koyan arkadaþý bulursun.
    neyse oda bulabilir sizi , þekil A.

herþeyi bilmem ,ama az çok bu piyasa içindeyim...
    85 bin kmde (sözde youngyoungtimer classic tribine kendi çapýnda galericiler tarafýndan sokulan ) bi arabaya 115 yazýlan yer piyasa deðildir.
    piyasa alýcý ile satýcýnýn buluþtuðu noktadýr.
    yoksa elinde mühürle gezen süleyman'ý takip etmek zorunda kalýrýz.

satýcýnýn fiyatý belirlemesi için o birim paraya ne sattýðýný ve o paranýn ikamesini bilmesi gerekir.
    birþeyi bilmek içinde eðitim gerekir...

bir arkadaþ yazdý ama kimse sallamadý bu çok doðru bakýn tekrar yazayým ;

prelude 115 yazarsa
    bende 43binde megane 2 cc'ye 90 yazarým.
    beni gören megane 3 cc sahipleri 100 olan rakamlarýný 130 yapar.

sonra bu adamlarý traþ eden berber diyecekki ulan adam 160lýk arabaya biniyor 20 deðil 30 versin traþ parasý.
    manav dicekki ulan berbere bak yüzde 50 zam yapmýþ domates 15 lira lan o zaman..

ayrýca geçen konudaki arkadaþ gibi (ds3 muhabbetinde) 145 yazýp 105 býrakabilir bir galericide olabilir.
    buda ciddiyetsizlik.
    onada söylemiþtim 105 verecen niye 115 deðilde 145 yazýyorsun diye.

neyse bu konu bitmez.

kendi açtýmýz çukura batmaya devam ediyoruz
    Senden alýntý yapýp yazdýðýn kahvehane muhabbetine dahil olmak ve muhattap olmak istemedim ama mecbur býraktýn. Öyle göz kýrpan emojilerle falan olmaz bu iþ.

Öncelikle Ne yapalým? Çözüm önerin nedir? Ortaya koyabildiðin, çeþitli argümanlarla destekleyebileceðin bir fikirin var mý? Araç satýþýnda fiyat serbesliðini kaldýrýp BDDK/EPDK gibi bir denetleyici kurum mu getirelim?

Söylediðim þey basit, adam istediðini yazar sende alýrsýn veya almazsýn. Hiç kimse almazsa o fiyatlar zaten düþer. Bak o arabanýn fiyatý normal veya þu an fiyatlar gayet normal demiyorum. Almayýn abicim o zaman. O paralara satamayýnca ne yapacak insanlar?

O ona bakýp fiyatý yukarý çekermiþ o berber ona bakýp traþa zam yaparmýþ vs. Boþ iþler bunlar, hepsi lafügüzaf. Berber gibi manav gibi herkese hizmet eden esnafýn kiþi bazlý fiyat belirlemesi mümkün mü? Bir iþletme böyle yaþayabilir mi? Ne diyecek yani ahmet abimiz Þahin'e biniyor ona domates 3 lira, Mehmet abimiz Mercedese biniyor o gelirse 15 lira mý? Manavý berberi de geç, ben Migrosta bu bahsettiðim þekilde fiyat görebilir miyim acaba? Þahin' e binenlere 3 lira Mercedese binenlere 15 lira? Veya Ben megane 2 fiyatlarýný yükselterek serbest piyasa da ki soðan fiyatlarýný etkilerim diyebiliyor musun mesela? Sonra biz kahvehane muhabbeti diyince alýnýyorsunuz.
    Piyasa demiþsin onu bile yanlýþ anlamýþsýn. Piyasa Alýcý ile satýcýðýn buluþtuðu noktadýr doðru ama anlaþtýðý nokta deðildir. Sadece buluþtuðu yerdir yani anlaþmanýz gerekmiyor. Piyasa olmasý için buluþmanýz yeterli anlaþmaya gerek yok.

Konu bitmez demiþsin bitmez. Biz o arabalara o paralarý verdikçe bitmez. Fiyatlarda düþmez. Gidip bakýp 10 bin lira düþmediði için 165 e almadýðým fk2 þu an 250bin lira. Gidip alýr mýyým? almam. Ama alan var mý? var. O zaman düþmez. Sen sabaha kadar burda masaya 50 bin koyarým arabayý verirler, elimi öptürürüm vs yaz. Dediðim gibi lafügüzaf. Buradan biri de çýkar, verdim 50 bin hadi git al der, sonra geri vites yapýp özür dilersin. Yapmayýn böyle þeyler gerek yok.

onurc - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    34
    Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý GSÝ CLUB Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster

aracý zaten ludecularýn çoðu biliyor.. gerçekten emsalsiz olanda var ama arada böyle fýrsatçýlar maalesef oldukça fazla..
    km hala düþürülmüþ durumda ise, yani eski haline çýkartýlmadý ise,þu andaki satan kiþilerinde bundan haberý varsa,
    burada onlarý savunan insanlar tekrar savunsun madem bu fotoðraflardan sonra,yanlýs mý soyluyorum ? prelude'ye binen arkadaslar biliyorsa zaten yeterlidir,herkesin de alýp bineceði bir otomobil deðil zaten sanýrým.

CloudGrey - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    36
    Þehir
    .: Beþiktaþ :.
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý lucky Jackal Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Senden alýntý yapýp yazdýðýn kahvehane muhabbetine dahil olmak ve muhattap olmak istemedim ama mecbur býraktýn. Öyle göz kýrpan emojilerle falan olmaz bu iþ.

Öncelikle Ne yapalým? Çözüm önerin nedir? Ortaya koyabildiðin, çeþitli argümanlarla destekleyebileceðin bir fikirin var mý? Araç satýþýnda fiyat serbesliðini kaldýrýp BDDK/EPDK gibi bir denetleyici kurum mu getirelim?

Söylediðim þey basit, adam istediðini yazar sende alýrsýn veya almazsýn. Hiç kimse almazsa o fiyatlar zaten düþer. Bak o arabanýn fiyatý normal veya þu an fiyatlar gayet normal demiyorum. Almayýn abicim o zaman. O paralara satamayýnca ne yapacak insanlar?

O ona bakýp fiyatý yukarý çekermiþ o berber ona bakýp traþa zam yaparmýþ vs. Boþ iþler bunlar, hepsi lafügüzaf. Berber gibi manav gibi herkese hizmet eden esnafýn kiþi bazlý fiyat belirlemesi mümkün mü? Bir iþletme böyle yaþayabilir mi? Ne diyecek yani ahmet abimiz Þahin'e biniyor ona domates 3 lira, Mehmet abimiz Mercedese biniyor o gelirse 15 lira mý? Manavý berberi de geç, ben Migrosta bu bahsettiðim þekilde fiyat görebilir miyim acaba? Þahin' e binenlere 3 lira Mercedese binenlere 15 lira? Veya Ben megane 2 fiyatlarýný yükselterek serbest piyasa da ki soðan fiyatlarýný etkilerim diyebiliyor musun mesela? Sonra biz kahvehane muhabbeti diyince alýnýyorsunuz.
    Piyasa demiþsin onu bile yanlýþ anlamýþsýn. Piyasa Alýcý ile satýcýðýn buluþtuðu noktadýr doðru ama anlaþtýðý nokta deðildir. Sadece buluþtuðu yerdir yani anlaþmanýz gerekmiyor. Piyasa olmasý için buluþmanýz yeterli anlaþmaya gerek yok.

Konu bitmez demiþsin bitmez. Biz o arabalara o paralarý verdikçe bitmez. Fiyatlarda düþmez. Gidip bakýp 10 bin lira düþmediði için 165 e almadýðým fk2 þu an 250bin lira. Gidip alýr mýyým? almam. Ama alan var mý? var. O zaman düþmez. Sen sabaha kadar burda masaya 50 bin koyarým arabayý verirler, elimi öptürürüm vs yaz. Dediðim gibi lafügüzaf. Buradan biri de çýkar, verdim 50 bin hadi git al der, sonra geri vites yapýp özür dilersin. Yapmayýn böyle þeyler gerek yok.
    muhattap olmak istemiyorsanýz hiç yazmayýn, sorun deðil.

Çözüm önerim var evet , sitenin experlerinin fiyat belirlemesi bir çözüm olabilir.
    þöyle ilanlara izin verilmemeli misal ; Peugeot / 207 / 1.6 THP / RC / DERT OLDU PABLO RC sahibinden.comda - 773740587
    yada vasýta altýna "afaki fiyatlý araçlar" diye bir sekme açýlýp o ilanlar oraya taþýnsýn.

ben yukarda þu markaya binen þu kadar soðan/sarmýsak rakamý ödesin diye bir analizi yapmadým.
    genel olarak anlatmaya çalýþtým , lakin anlatamamýþým.

þöyle açýklayayým ; girdi maliyetlerinden deðiþiklikler evet malýn fiyatlanmasýnda etki eder.

yani step by step gideyim ; pazara soðaný þahinle taþýyan bir dayýnýn þahin arabasýnýn deðeri 5 iken 10 olursa , þahini birleþtiren öðelerinde fiyatýný 1ken 2 olur.
    dayý için þahini yürütme maliyeti artýnca dayýnýn taþýdýðý soðanýnda fiyatý artmak zorunda kalýr , baþka çaresi yok.

piyasa alýcýnýn ve satýcýnýn anlaþtýðý noktadýr.
    aksi taktirde piyasa olsaz.
    malý satamayan satýcýlar ile malý almayan alýcýlar size bir piyasa etmez.
    x malýna y paradan almaya "talipler" bir piyasa oluþturur.

yani bi 50bin arabaya 150 yazarak ahanda yeni piyasasý bu ben yaptým oldu diyemezsiniz.

özür dileklerimde "geri vites" algýlayanlar üzerine almasýnlar ...
    médiocrité partout

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an 1 kullanýcý var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler