User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
43 sonuçtan 39 ile 43 arası

Konu: -Karadeniz Turu için araç tavsiyesi?

ENGean - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yesil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geziye aileyle çıkılmayacaksa duster 4x4 ideal olur. Aileyle ise güvenlik yetersizliğinden tavsiye etmem. Qashqai 1.6 dci 4x4 en ideal seçenek olur bence. Yüksek tork, yeterli güç, düşük tüketim ve başarılı 4 çeker sistemi. Ben 4x4 qashqai kullanıyorum memnunum. Kendi sınıfındaki en iyi çalışan sistemlerden bir tanesi. 4 çeker olanlarda 2 çekerlerden farklı olarak bağımsız arka süspansiyon var. Oldukça konforlu diyebilirim. Alırken turbosuna dikkat edin yanlız benimki sıkıntı çıkarmıştı. Birde 4x4 araçlar çok tercih edilmiyor, edenlerde genelde kar üstünde tuzlanmış yollarda kullanıyorlar. Bu tarz araçların kaporta ömürlerinin daha kısa olabileceğini, daha erken paslanma çürüme başlayabileceğini göz önünde bulundurmak lazım.
    Evet aile ile cıkıcam, eşim ve 7 yaşında kızımla.
    Duster yakıt ve 4x4 lük yönünden tavsiye eden cok var ama uzun yolda bi süre sonra konfor bakımından rahatsız edermi acaba diye düşünüyorum.
    Karadenizden sonra güneydoğuya da inip oralarıda gezmeyi planlıyorum.
    Yorum yapan arkdşların önerisi üzerine; bende sadece turistik bölgeleri gezeceğim için 4x4 olması 2.planda kaldı.
    Bütçemi biraz daha cıkabilirsen en mantıklı 2014 ve üstü qasqai gözüküyor.
    Daha sonra crv, muhabbeti geçmedi ama 2012-2014 kia sportage de arastırıyorum bu arada.

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı ENGean Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet aile ile cıkıcam, eşim ve 7 yaşında kızımla.
    Duster yakıt ve 4x4 lük yönünden tavsiye eden cok var ama uzun yolda bi süre sonra konfor bakımından rahatsız edermi acaba diye düşünüyorum.
    Karadenizden sonra güneydoğuya da inip oralarıda gezmeyi planlıyorum.
    Yorum yapan arkdşların önerisi üzerine; bende sadece turistik bölgeleri gezeceğim için 4x4 olması 2.planda kaldı.
    Bütçemi biraz daha cıkabilirsen en mantıklı 2014 ve üstü qasqai gözüküyor.
    Daha sonra crv, muhabbeti geçmedi ama 2012-2014 kia sportage de arastırıyorum bu arada.
    Bende 2011 Duster 4x4 mevcut, açıkçası hiç ergonomik bir otomobil değil. Şehir içinde bile dur kalk trafikte bazen isyan ettirebiliyor. Ayrıca ses yalıtımı falan da hak getire. 1.5dci 110hp motor var ama 4x4 olduğundan şanzıman oranları çok kısa. Çok hafif rampada bile 2.viteste otomobili kaldırıp yürütebiliyorsun hiç öyle ben gitmem demiyor. 4x4 sisteminin varlığını da anca bir yerde ön tekerlekler tutunmayacak da arkaya da dur bir aktarayım birşeyler dediğinde anlayabilirsin veya lock konumuna getirdiğinde sağa veya sola direksiyonu çevirdiğinde aracın çok fazla kasılmasından anlarsın. Her ne kadar Nissan altyapısı da olsa da aralarında yazılım farkı var. Duster'da sistem daha geç devreye giriyor. Aynı aksanın makyajlı versiyonunda ses yalıtımı ve ergonomi biraz iyileştirildi ama biraz. Güncel kasayı hiç kullanmadım ama kapı kapanması bile bambaşka hale gelmiş ve açıkçası ilk nesil ile aralarında dağlar akdar fark var en azından showroom'da içine oturduğunda bile ergonomik olduğunu anlıyorsun. İlk nesilde direksiyon ve pedallar çok dik. Uzun yolda sağ ayağın bilekten itibaren kasılmaya başlıyor. Bendeki orijinal deri döşemeli belki ondan da olabilir ama uzun yolda mola vermeyeyim dersen kemik gibi olursun. Hele ki, 4x4 tercih edersen, ve sürekli vites değiştireceğin bir rotada kullanacaksan bu seferde debriyaja basmaktan sol ayağında bilekten itibaren ağrılar oluşacak.
    Bu arada, 4x4 olanın şanzımanın aşırı kısa olmasından da devir hep yüksekte kalıyor ve malesef ekonomik olmaktan çıkıyor. 120 km/h ile sabit hızda gideyim dersen rüzgar sesi, motor sesi, yol sesi...vs'den kulakların artık duyarsızlaşıyor. Açıkçası, ondan inip Subaru'ya binince sanki uçan halıya bindiğimi sanıyorum. Bu dediklerimin hepsi 2011 yani ilk nesil makyajsız olan için geçerli.
    Özetle illa alacaksan seçimin yeni kasadan yana olsun. Birde test sürüşü yapmadan da sakın net karar verme. Bakım fiyatlarını da sormayı unutma, o konu da malesef ekonomik değil. Yetkisiz servise götürürsen belki biraz az ödersin ama ben en son birkaç ay önce periyodik bakıma soktum. Bakıdma triger ve v kayışı da değişti, süpriz olarak birde devirdaim pompası değişti. Totalda bilmem kaç yaş inidirimi ile 3.500 TL civarında bir rakam ödedim. (3.700 TL'de olabilir, faturaya bakmam lazım.)

Şu an 105.000km'de bugüne kadar yolda bırkacak birşey çıkarmadı ki zaten üzerinde doğru düzgün elektronik parça da yok. Hafif araziye çok girdim çıktım, çelik karter(ya da kartel mi, ulan oda rap grubuydu aman neyse işte ...) sayesinde de çoğu yerden sürterek geçmişliğim bile var.
    Özet, 2011 4x4 veya 4x2 ile yolda kalmazsın dağ tepe gezersin ama günün sonunda fizik tedaviden randevu alman gerekebilir

Duster'ı çok sevip abartma diyen çok kişi de çıkabilir, ne var ne yok söylemeyen, kullanmadan tavsiye eden de çıkacaktır sen çok şey etme, beni dinle ve makyajsız ilk nesil alma.
    Konu imprezaWRC tarafından (25-02-2020 Saat 09:48 ) değiştirilmiştir.

ENGean - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Duster'ı çok sevip abartma diyen çok kişi de çıkabilir, ne var ne yok söylemeyen, kullanmadan tavsiye eden de çıkacaktır sen çok şey etme, beni dinle ve makyajsız ilk nesil alma.
    Abi detaylı yorumun için öncelikle teşekkürler, altlara doğruda güldürdün beni
    İlk nesil zaten düşünmüyorum ama makyajlı ve düzgün araclarda masallah iyi para, o paraya bunu alana kadar şunu alırım moduna geciyor insan.dusterda bi tek işte uzn yolda bi süre snra konfor rahatsz edebilir diye düşünüyodum. Artık belirli marka/modellerde yakından inceleyip bi test turları yapıp hareket etmekte fayda var gibi.

Durango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Caravelle 4 motion kullanıcıyım, bf ko2 lastiklerle kar çamur derdiniz kalmaz, içinide zamanla istediğiniz hale getirirsiniz. İstediğiniz yerde yemeğinizi yapar, çayınızı demler, kestirirsiniz. Ufaklık hiç olmadığı kadar rahat eder.

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı ENGean Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi detaylı yorumun için öncelikle teşekkürler, altlara doğruda güldürdün beni
    İlk nesil zaten düşünmüyorum ama makyajlı ve düzgün araclarda masallah iyi para, o paraya bunu alana kadar şunu alırım moduna geciyor insan.dusterda bi tek işte uzn yolda bi süre snra konfor rahatsz edebilir diye düşünüyodum. Artık belirli marka/modellerde yakından inceleyip bi test turları yapıp hareket etmekte fayda var gibi.
    Rica ederim İlk nesil makyajlı kasayı uzun yolda kullanmadım ama 60 km boyunca otoban da dahil olmak üzere envayi çeşit yolda kullanıldığında sağ koltukta oturma şansım olmuştu ki otomobil şantiyede kulllanılan bir otomobildi. Açık ara daha sessizdi ve kumaş koltukları da bizim suni deri döşemeye göre çok daha konforluydu en azından taş gibi değildi.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler