User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
43 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: -Karadeniz Turu için araç tavsiyesi?

ENGean - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

-Karadeniz Turu için araç tavsiyesi?

Arkdslar herkese selamlar,
    Nisan ayında karadeniz turu yapıcam Allah kısmet ederse,karadenizin devamında güneydoğuya devam edip iç anadoludan istanbula dönüş yapıcam.

Bu tur için araç alıcam suv/jeep tarzı. Bütçem 120 bin.
    Özellik karadenizde dağ bayır yayla vs aklıma takıldı.o yüzden suv veya jeep düşünüyorum.
    Buralar için 4x4 araca mutlaka ihtiyaç varmı? Daha önce giden gezen arkadaşlar varsa tavsiyeler önemli.
    Yoksa 4x2 lik bir suv işimi görürmü?
    Geçtğmz senelerde 2012 model qasqai ile ege ve akdeniz turu yapmıştım.cok rahat etmiştik.
    Düşündüğüm bi kaç marka model var fakat sizinde hep düşündüğüm araçlar için veya onların haricinde tavsiyelerinizi bekliyorum.
    Cam tavan veya sunroof olmasına dikkat edicem, lpg li veya dizel düşünüyorum.
    Tahmini 7-8 bin km yaparım gibi. Beni yollarda üzmiycek bişey lazım
    Birde suan aldıktan 5-6 ay sonra satıcam, o yüzden 2.elide cok yavas bşey olmazsa iyi olur

Aklımdaki modeller;
    2007-2012 honda crv lpg
    2010-2013 chevrolet captiva dizel
    2011-2013 kia sportage lpg
    2008-2011 nissan xtrail dizel
    2014-2016 nissan qasqai dizel
    2009-2011 subaru forester dizel
    2004-2006 X5 dizel

Bunların haricinde de tavsiyeleriniz varsa bekliyorum ve dediğim gibi karadenizde yaylalar için vs 4x4 kesin gerek varmı? 4x2 işimi görürmü? Şimdiden teşekkürler

berkaym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eğer ayder uzungöl gibi yaylara gidiceksiniz suv bile lazım değil. Polut gito sal vs gibi daha yüksek yerlere çıkıcaksanız suv şart. Yazın 4x2’de işininizi görürdü ama nisan ayı için bence 4x4 tercih etmeniz daha iyi olur hem kafanız rahat olur hemde istediğiniz yere gitme özgürlüğü olur

ruudvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gectıgımız yaz. ıstanbuldan rizeye kadar samsundan sonrası ufak ufak ugramalı şekilde karadeniz turu yaptık.
    bizde ml320 vardi. yukseklık genıslık acısından baya rahat ettık. ama genel anlamda 4x4 e gerek yok.
    ayderede uzungölede cıktık. sorunsuz her aracla gidilir.
    qashqai ilede ege turu yapmıs bırı olarak. kesinlikle yeterli olacagını dusunuyorum. gayette rahat arac oldugunu dusunuyorum.
    https://www.instagram.com/maxshineturkiye/

No coffee!!!

Hareli köyün polisajcısı !!!

cbrracingteam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2018 de bende çıktım rizeye kadar yayla göl vs 2014 5.25xd vardı altını hiç sürtmedim 4 çekerde sadece uzungöl de tepeye kahvaltıya çıkarken işe yaradı oda ocak ayıydı çamur kar olmuş ama aynı yere adamlar sprinterla çıkıyor gerek de yok az yakan geniş bir araç iş görür x5 vs hantal kaçar yollar dar 2 araç ara sıra sıkışma olabiliyor quaqai güzel bir seçim olabilir eğer büyük araçsa vito da tercih edilebilir yeri gelir otel fiyatları çıldırtabilir webasto takılıp karavan gibi iş görür bide bu süre için kiralama daha mantıklı gibi satın almaktan ziyade maxx 20 gün sürer bu tur
    - 34 YEY 34 -

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Nisan yaylalarda kar kalkmaz.
    Ancak siz bir çok kişinin gideceği yerlere gideceğiniz için 4 cekere ihtiyaç yok. Ancak oba falan kesfedeyim diyeceksin mutlaka gerek ama zaten ovaların çoğu yol kapalıdır. Nisan'da belki açılmaya başlar.

ÜSTÜNERC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı berkaym Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eğer ayder uzungöl gibi yaylara gidiceksiniz suv bile lazım değil. Polut gito sal vs gibi daha yüksek yerlere çıkıcaksanız suv şart. Yazın 4x2’de işininizi görürdü ama nisan ayı için bence 4x4 tercih etmeniz daha iyi olur hem kafanız rahat olur hemde istediğiniz yere gitme özgürlüğü olur
    Katılıyorum gito gibi yolu bile olmayan yerlere cıkacaksanız 4x4 şart. Ama herkesin gittigi yerlere gidecekseniz atıyorum ayder uzungol vs. 4x2 işinizi cok rahat görür.

R.S.C - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    4x2 yerden yüksek olsun cogu koşulda iş görür ince yanaklı bi lastik olmasa iyi olur yayla yolları taslidir alt takımları yorar

aykutsafakyaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben caravelle derim uzun yolda rahat ettirir. Uzungölün daha da yukarısındaki balık gölüne çıktım yolu rezalet olmasına rağmen sorun yaşamadım. Çok çok kötü yerlere giricem diyosanız 4x4 gerekebilir ancak.
    Alıntı mrbars Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İçinde yaşamak zorunda kalmasak, gayet komik ülke aslında.

EOZDAG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ENGean Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkdslar herkese selamlar,
    Nisan ayında karadeniz turu yapıcam Allah kısmet ederse,karadenizin devamında güneydoğuya devam edip iç anadoludan istanbula dönüş yapıcam.

Bu tur için araç alıcam suv/jeep tarzı. Bütçem 120 bin.
    Özellik karadenizde dağ bayır yayla vs aklıma takıldı.o yüzden suv veya jeep düşünüyorum.
    Buralar için 4x4 araca mutlaka ihtiyaç varmı? Daha önce giden gezen arkadaşlar varsa tavsiyeler önemli.
    Yoksa 4x2 lik bir suv işimi görürmü?
    Geçtğmz senelerde 2012 model qasqai ile ege ve akdeniz turu yapmıştım.cok rahat etmiştik.
    Düşündüğüm bi kaç marka model var fakat sizinde hep düşündüğüm araçlar için veya onların haricinde tavsiyelerinizi bekliyorum.
    Cam tavan veya sunroof olmasına dikkat edicem, lpg li veya dizel düşünüyorum.
    Tahmini 7-8 bin km yaparım gibi. Beni yollarda üzmiycek bişey lazım
    Birde suan aldıktan 5-6 ay sonra satıcam, o yüzden 2.elide cok yavas bşey olmazsa iyi olur

Aklımdaki modeller;
    2007-2012 honda crv lpg
    2010-2013 chevrolet captiva dizel
    2011-2013 kia sportage lpg
    2008-2011 nissan xtrail dizel
    2014-2016 nissan qasqai dizel
    2009-2011 subaru forester dizel
    2004-2006 X5 dizel

Bunların haricinde de tavsiyeleriniz varsa bekliyorum ve dediğim gibi karadenizde yaylalar için vs 4x4 kesin gerek varmı? 4x2 işimi görürmü? Şimdiden teşekkürler

Gümüşhaneye bağlı camiboğazı yaylasına (rakım 2500) her yıl en az bir kere gidiyoruz, 4x4 ihtiyacından ziyade araba hırpalanacak birde 1.6tdci focus3 ve 1.6dci 136bg xtrail yaylada bizi yolda bıraktı. İkisinin problemi de aynı idi, hava basıncından değişiminden dolayı araç kendini koruma moduna alıyordu ve çekiciyle servise indirip reset atmak zorunda kalıyorduk, bence dci ve tdci kullanan araçlardan uzak durun ve rakıma bağlı olarak limitlerini kıyaslayabileceğiniz bir platform vs. imkan varsa buna dikkat edin derim.
    123d

Drive Fast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim bu araçlar arasında hiç tecrübem yok ama ben subaruyu tercih ederdim sorunsuz ve ergonomik olduğu için
    Drive Fast Live Young
    One Love E39
    Alıntı MK8800 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hacı baba yaşın 30 falan dinlemem izmirin ortasında soda şişesine oturturum seni

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yorum yapan tüm arkdşlara teşekkürler, bende gezide herkesin gidip gördüğü yerleri dolasıcam, extra bilinmedik yerlere tepelere cıkıyım modunda değilim.
    O yüzden anladıgım kadarıyla 4x2 lik bi suv işimi görücek.
    Forester donanım,4x4 ve f/p acısından mantıklı duruyordu ama bugun ustamla görüştüm, parcalsrının baya pahalı oldgunu söyledi. Acıkcası olusabilcek bi olumsuz durumda gözümü korkuttu.

Şuan için crv, qashqai, kia sportage ve captiva bi adım daha önde gibi, yakıt konusunda da dizel qashqai en ön planda duruyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Caravella ve mb viano da aslında kafamı kurcalıyor ama yaza doğru satacagım için 2.elde cok beklemek istemiyorum

enesy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kısa vadede satacağınız için kesinlikle qashqai sizin ilacınız.

SNGR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    4x4 den ziyade Tork daha gerekli
    Zira bölge halkınında hepsinde 4 çeker araç yok
    Bende samsundan başlayıp aydere kadar megane 2 1.6 ile gezdim hiç sorun yaşamadım
    Suv alıp o kadar ağırlığa birde lpg ekleyinde insan dizelin rahatlığını arar bence
    Tüketim, tork, ikinci el artısı eklenince qasqai almak listedeki en mantıklı seçenek

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizim oralarda yollar kötü değil yani herkesin gittiği yerlerde en kötü beton yol var. 1.3 punto ile rahat gezdim. Araplar araba kiralıyor genelde hepsinde duster vardı. 4 çeker gereksiz. Hızlı satılan az yakan suvcuk işinizi görür.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben olsam 4x4 duster alirim hem yakiti az hemde yuksek arac heryere gidersiniz kafaniz rahat olur sizi yolda ariza verip uzme riski sifir. Burda gelen araplarin cogu duster kiralar ve istedigi yere gider... Hem satisida cok hizli o kadar yol yapip donunce karli bir sekilde de satabilirsin.

aslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mercedes SW işini görür
    IMPOSSIBLE IS NOTHING

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    al sat için ya qashqai ya da duster alırdım sanırım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende Qashqai derim ama 120bin e yok malesef,
    2 hafta aradım sonar Xtrail aldım çok fark yok diye aralarında, ama Qashqai daha güzel bence hemde satışta,

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler