User Tag List

Sayfa 1/6 123 ... SonSon
104 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Ayıplı Araba

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Ayıplı Araba

Arkadaşlar Zonguldak çaycuma ya işe gidip gelmek için Alfa 156 2.0 bakıyordum. Arabayıda izmirde bulduğumu sandım. Kuzenim baktı diri duruyor dedi. Resimlerde de öyleydi. Neyse Perşembe akşam Çaycumadan otobüsle gittim hem görmeye hemde almaya. Arabanın yanına gittik içi dışı yaşına göre çok iyi duruyor çalıştırdım sesi de iyi. Abs ışığı yanıyor. Motor daha yeni yapıldı 9000 km oldu dedi sahibi. Arabayı aldık hem ABS yi göstermeye hem de expertize gittik. Abs devreye girmiyordu. Motorun yapıldığı yer abi biz yaptık motoru kullanıcı hatası yoksa bizden 1 yıl garantisi var dedi K** abi arabasına temiz bakar güzel arabadır dedi. Abs ye baktılar Beyinde sorun var dediler. Motor suyu eksilmiş taşırma tankına basınç uygulayınca kab patladı yenisi 350 lira dedi sökmeye başladı. Sahibine sordum abi benim buraya gelin burada 150 liraya ben değiştiririm bizim serviste dedi. Lan kap patlak Bornova 3. sanayiden oraya nasıl gelecem. Neyse Volege Ercan usta yardımcı oldu 150 liraya kabı aldık değiştirdi. Ekspertizde de kaportada beklediklerim çıktı almaya karar verdim Abs için sürekli arızalı olamaz usta tamir ettirdi diyip duruyordu. Baba kendisi diyor arızalı diye dedim. Pazarlığını yaptık anlaştık üstüme almaya gidiyoruz notere ben kullanıyorum bana sürekli abi devirli kullan bunlar düşük devir sevmez 3000 altına düşme gergiler bozulur diyor. Bi de sürekli trigeri değiştir diyor. Motor yapılalı 9000km olmuş dönüncee yaptırıcam Ctesi sabah dedim. Noteri hallettik sürekli abi triger diyor. Baba tamam halledicem falan neyse koçtaşa uğradım silecek suyu bez falan aldım yola çıktım. İzmir çıkışı shellde lpgyi doldurdum. Yağına baktım yarımın üstünde. Silecek suyu lastik basıncı falan yola çıktım. Akhisarda otobana girene kadar 0 sorun. Yol tutuş falan muazzam direksiyon tepkisi inanılmaz falan neyse. Otobanda dedim nasıl gidiyor acaba. Yüklendim 200 ü geçemedi üst devirleri çevirmekte zorlanıyor. Alla alla dedim neyse rödayda daha açılır dedim. Sahibini arayıp söyledim abi nasıl olur alla alla dedi. Rödajdan heralde dedim. Neyse 130 a bağladım gidiyorum. Gözüm sürekli hararette. 90 ın altında kıpırdamıyor. İyi dedim. İstanbula 212 km kala motordan bir anda vibrasyon ve ses gelmeye başladı ayağımı debriyaja attım ama rölantiye düşemeden güm pat küt diye arabanın altına kollar vurdu arkası bembeyaz yağ oldu sağa çektim dedim kol çıkardı. Sahibi ustanın numarasını verdi abi yolla buraya bakalım neden dedi. Çekici numarası verdi geldi 900 liraya anlaştık. Aldı izmire yolladım. Dün sabah lifte kaldırdı evet kol çıkmış yağ pompası durmuş yatak sarıp gitmiş ama sahibi istemedi diye biz yağ pompasını değiştirmedik dedi. Lan yağ pompası değiştirmediğin arabaya nasıl garanti veriyorsun dedim. Abi trigerde değişmesini istemedi dedi. Sahibi de diyor yağ pompası daha 50k km oldu benden değil sorun dava edicen dedi. Lan senin adın yazıyor ben ustayı nasıl dava ederim O zaman ben dava edicem kazanınca yapacak dedi. Kardeşim benim paramı öde sen ne yapıyorsan yap dedim. Şimdi benzer davalar var kazanılan. Çocuk kabul etmezse dava mı açmam gerekiyor yoksa benzer davaları emsal gösterebiliyor muyum tüketici mahkemesinde. Ne yapmam gerekiyor. Bilen var mı?
    IN BOOST WE TRUST

Emre-Dylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi senin muhatabın aracı satın aldığın eleman. Muhtemelen o arkadaşa dava açaciksin. Arkadaşım yeni aldığı Octaviada sorun yaşadı dava açtı masrafları ödetti. Aracı geri iade alması lazım yada masrafları karşılaması gerekiyor diye biliyorum.
    AC/DC Back In Black
    1968 Mercury Cougar GT-E 427 390Hp

zekky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hiç beklemeden satıcıyı dava etmelisiniz, aldıgınız gün basınıza gelenleri, benzin fislerinizi hgs ogs fislerinizi cekiciye yuklemenizi aynı gün kendi ustasına cektirdiginizi herseyi belgelemenizi tavsiye ederim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    izmirde hangi usta yapmış motoru?
    Romeo <3 Giulietta

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence bu dava işi baya uzar siz en iyisi tanıdık bi avukat bulup arabayı aldığınız kişiyi arayıp adınıza dava açılacak kazanma olasılığı yüksek diyip uzlaşmaya gidip aracı alın yoksa avukat masrafları falan filan size bi araba parasını bulur diyip gözünü korkutun daha hızlı çözülür gibi geldi bana satıcıyla muhattap olmayın o sizi arayacaktır başımıza geldi bu yolla aracı geri iyade ettik...
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Alican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Burada garanti kapsamına girmeyen hususları bir okuyun

Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğü

SekoLive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alper abi sen bence davayla uğraşma kibarca arabayı geri alması gerektğini söyle.
    Biz Kaybettik, Cennet Kazandı. Seni Çok Özlüyoruz Kubilay YILDIZ

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ikinci elin garantisi olmaz denir ama motoru yapılmış 1 sene garanti veriyoruz dedilerse, bu da watsap vs ile kanıt altında ise mahkeme bu zararı tazmin ettirir...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

huseyinturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    garantisi olmaz diye bir şey yok. Mahkeme süreci uğraştırıyor biraz ama alıcı her türlü hakkını alır. Eksperle beraber satıcıyı vericeksin mahkemeye, 6 ay sonraya gün vericek. Paran varsa yaptır faturalandır fotoğraflarla belgele masrafını alırsın. Aracı geri vermek için beklemen lazım aynı şekilde mahkeme bitsin diye. Geri vericeğin rakamda noterde yazdığın satış bedeli üzerinden olur.

huseyinturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aldığın yer galeri olsa direk haklı çıkarsın derdim ama şahısta durum ne olur bilmiyorum. Eksperide dava etmen gerekiyor. Raporda yağ kaçağı vs yazdıysa eksper yırtabilir ihale sana kalabilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı huseyinturk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aldığın yer galeri olsa direk haklı çıkarsın derdim ama şahısta durum ne olur bilmiyorum. Eksperide dava etmen gerekiyor. Raporda yağ kaçağı vs yazdıysa eksper yırtabilir ihale sana kalabilir.
    sebep belli, yağ pompası değişmemiş... bunu exper nasıl bilecek ki? ayrıca yağ seviyesine bakılmış yarımın üzerinde... Alfa 156 larda su haznesi plastiği özelliğini kaybediyor ben de değiştirdim, bildiğiniz balon gibi şişiyordu görmeden inanmak zor, ben patlamadan değiştirmiştim... ayrıca bu araçlarda triger çok çok önemli, arabam 120 bin km de ben 2 sefer değiştirdim ki biri daha 30.000 km deykendi... tamamen satıcının halt etmesi, motor yaptırdım demesi anladığım kadarıyla segmanlar yataklar ve conta ile sınırlı kalmış ki bunlar tutsa tutsa 3-4 bin eder...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Piston seti vs değişmiş. Ustanın raporunda triger seti ve yağ pompası araç sahibinin istememesi nedeniyle değiştirilmemiştir yazıyor. Alfamir Metin usta yapmış. Konuşuyoruz bana iki neden var dedi. Ya bindirdin dedi. O ne demek dedim. Vitesi 4 den 5 yerine 3 e attın dedi. Yaw o zaman sibop eğilir piston kolu kırılmaz bi de otobanda 130 sabit gidiyorum neden o işi yapiim dedim.. Ya da yağ pompası arıza yaptı dedi. Açınca belli olucak dedi.
    Ekspertizde motor testine sokmadım. Anlamsız geliyor o dyno işleri. Yüke bindirmeden neyin ne olacağı belli olmaz. Altına baktım terleme vardı ama yağ kaçağı yoktu.Kaportasına baktırdım zaten dedikleri gibi yatak durumunu yağ pompasının durumunu dynoda anlayamazsın. Ama yağ lambasıda yakmadı alet. Aldığım kişi galeride çalışan şahıs. Avukatla konuştum ihtarname ile başlarız dedi. Bugün yarın belli olur eski sahibinin tutumu.
    IN BOOST WE TRUST

Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Piston seti vs değişmiş. Ustanın raporunda triger seti ve yağ pompası araç sahibinin istememesi nedeniyle değiştirilmemiştir yazıyor. Alfamir Metin usta yapmış. Konuşuyoruz bana iki neden var dedi. Ya bindirdin dedi. O ne demek dedim. Vitesi 4 den 5 yerine 3 e attın dedi. Yaw o zaman sibop eğilir piston kolu kırılmaz bi de otobanda 130 sabit gidiyorum neden o işi yapiim dedim.. Ya da yağ pompası arıza yaptı dedi. Açınca belli olucak dedi.
    Ekspertizde motor testine sokmadım. Anlamsız geliyor o dyno işleri. Yüke bindirmeden neyin ne olacağı belli olmaz. Altına baktım terleme vardı ama yağ kaçağı yoktu.Kaportasına baktırdım zaten dedikleri gibi yatak durumunu yağ pompasının durumunu dynoda anlayamazsın. Ama yağ lambasıda yakmadı alet. Aldığım kişi galeride çalışan şahıs. Avukatla konuştum ihtarname ile başlarız dedi. Bugün yarın belli olur eski sahibinin tutumu.
    Alper hocam şahsi fikrim trigerden kaynaklı olduğu yönünde, 30.000 km de iken biraz yüklenince aynısı başıma geldi, anında stop ederek daha ötesini engellemiştim, bunlarda triger sıyırma olayı oluyor maalesef...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi sahibi ben parayı krediye kullandım avukatla konuştum sen beni dava ediceksin bende ustayı dava edeceğim diyor. Çıldırmamak elde değil.
    IN BOOST WE TRUST

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Abi sahibi ben parayı krediye kullandım avukatla konuştum sen beni dava ediceksin bende ustayı dava edeceğim diyor. Çıldırmamak elde değil.
    Sorsana vatandaşa ustanın bir hatası yok sen yağ pompasını değiştirtmemişsin adam sen sölediğin için değiştirmemiş diye...
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eğer 2. bir aracınız varsa çok sıkıntı olmayacaktır ödediğiniz parayı yasal faizi ile alırsınız diy düşünüyorum ama can sıkıntısı ayrı bir sorun tabi
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sormaz olur muyum bana yağ pompası ne işe yarar bilmiyor musun diyor. Herife küfür edecektim zor durdum.
    IN BOOST WE TRUST

CemBerk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alfalarda nedense bu problem var 147'de oldu bizde de düzgün yürürken ışık falan olmadan yatak sardı araba 180 bin civarında komple motor yapıldı. Umarım en az zararla atlatırsınız.

tunerviper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu gri plastidip kaplı olan 2.0 mı ?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler