User Tag List

Sayfa 4/6 İlkİlk ... 23456 SonSon
104 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: Ayıplı Araba

oxygen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2018de gtv yi satarken hatri sayili bir harcama yapmistim. Sadece ve sadece arkamdan kotu konusturmamak icin.
    Konustugumuz, tartistigimiz butun konularin temeli aile egitimi ve egitim sisteminden kaynaklaniyor.
    Yillardir ulkede ciddi bir kaos var ve insanlar yarinlarini goremedigi icin, kime neyi nasil cakariz derdindeler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı PiscocuK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arabayi cakmak yerine satmayi deneyerek. Akilda kalan kafaya takilan nesi varsa soyleyerek. Hic bir kusuru gizlemeyerek. Sonra 3/5 bin liralik olay 70/80 bin oluyor. Dogrulari soylemek cok zor degil (her konuda)
    Ve bunları yazıya döküp şahit huzurunda imzalatmak, yazıda da net olarak tüm sorunlarıyla alan kişiye satılmış olup alıcı bu sorunların ve bunlardan doğabilecek arıza/hataların blincinde ve yükümlülüğünü üstlenerek aracı satın almıştır. demek.....
    "...Bilgisiz kimseler onlara söz söyleyince "Selam" der geçerler."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    adam telefonlara çıkmayı bıraktı. Bütün gün kaç kere aradım mesaj attım. Mesajları görüyor ama geri aramıyor. Kulağının üstüne yatmaya çalışıo heralde.
    IN BOOST WE TRUST

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Telefonla iletişim kuramıyorum. Cuma cumartesi pazar telefonlara çıkmadı. Çalıştığı yerden arıyorum orada sekreter ismimi alıyor soriim diyerek daha 5 saniye sonra ulaşamadım yerinde yok diye dönüyor. Mesaj attım onları gördü cevap vermedi. İstiyor ki arabayı Birmot a çektireyim orada keşif vs yaptırıp 0 sandık makine koydurup 3 sene sonra dava sonucunda araba değil bir ev parası ödesin. Resmen onu istiyor.
    Biz iyi niyet gösterip kardeğim motor için sen 6000TL diyorsun düşelim 3000 i ki 1100 liraya yakın çekici ücreti verdim onu da almiim. Arabayı geri al benim paramı ver kısa yoldan halledelim. O hala Alfamir yapacak benden dolayı değil diyor. Alfamir araba yağlamayı kesmiş bizden değil diyor.
    IN BOOST WE TRUST

pirasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Telefonla iletişim kuramıyorum. Cuma cumartesi pazar telefonlara çıkmadı. Çalıştığı yerden arıyorum orada sekreter ismimi alıyor soriim diyerek daha 5 saniye sonra ulaşamadım yerinde yok diye dönüyor. Mesaj attım onları gördü cevap vermedi. İstiyor ki arabayı Birmot a çektireyim orada keşif vs yaptırıp 0 sandık makine koydurup 3 sene sonra dava sonucunda araba değil bir ev parası ödesin. Resmen onu istiyor.
    Biz iyi niyet gösterip kardeğim motor için sen 6000TL diyorsun düşelim 3000 i ki 1100 liraya yakın çekici ücreti verdim onu da almiim. Arabayı geri al benim paramı ver kısa yoldan halledelim. O hala Alfamir yapacak benden dolayı değil diyor. Alfamir araba yağlamayı kesmiş bizden değil diyor.
    abi karşı taraf iyi niyetli değil. eğer bütçen zamanı karşılıyorsa yaptır keşifini aç davanı. muhtemelen davanın ilk duruşmasında uzlaşma talep edecektir.
    turbocuk istiyoruz

Sezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynı dert benimde kuzenimin başına geldi dün. Çok beter bir şey, bakalım ne yapacak kararda verebilmiş değil hala. Konuyu takip ediyoruz, yol gösterici bir iki bilgi var, umarım bir an önce çözersin abi sende sıkıntını.

huseyinturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Telefonla ulaşsanda bir yaptırımın olmayacak
    2 yol var izleyeceğin ya aracı yatırıp dava açıcaksın aracın iadesine yada yaptırıp faturalandırıp dava edip harcadığını almaya çalışacaksın. Bunlardan gerisi boş muhabbet şuan.
    Avukatalara danışırsan kazanamama ihtimalin var derler, karşı tarafın avukatıda ona kaybetme ihtimalin var der aynı şekilde.
    Usta işi faturalı yapmadıysa ustadan bir cacık alamaz o adam.
    işin içinde eskper olduğu için de sen eksperide dava ediceksin ama gizli ayıp kanısına varılırsa eksper yırtar ihale adama kalır. Eksper yırtamazsa eksperle bölüşürler cezayı yine sen alıcağını alırsın.

En iyi ihtimal 1 sene sürer, 6. ay ilk mahkeme adam gelmez mazeret bildirirse ertelenir 3-4 ay. 2. mahkemede bilirkişi istenir atar 3-5 ay öyle gider..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Göz korkutmak istersen, adama noterden ihtar çek. Güzel bir uslübla tehtitkar konuş. şu bedel hesabıma yatırılmazsa hukuki işlem başlatıcağım gibisinden.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 220T Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    "İzmir'de yaşayan Erkan Şentabaklar, Sakarya'dan 52 bin 500 lira vererek aldığı 2'nci el otomobilin İzmir'e dönerken motor arızası yapması sonucu zarara uğradığı gerekçesiyle açtığı davayı kazandı. Mahkeme, satıcının aracın ayıbından sorumlu olduğu gerekçesiyle Şentabaklar'a parasının iadesine karar verdi.

İzmir'de yaşayan Erkan Şentabaklar, internet üzerinden beğendiği bir otomobili almak için Sakarya'nın Akyazı ilçesine gitti. Aracı beğenen ve 52 bin 500 lira ödeyerek alan Şentabaklar, İzmir'e dönmek için yola çıktı. Balıkesir'e geldiğinde yeni alınan otomobil arıza yaptı. Çekici vasıtasıyla aracını tamire götüren Şentabaklar, 'motorun yatak sarması' arızası yaptığını ve aracı almadan bu kusuruyla ilgili işlem gördüğünü öğrendi. Aracının tamiri için 37 bin lira istenmesinin ardından Şentabaklar, aracı kişiden bu paranın karşılanmasını istedi. Satıcının olumsuz cevap vermesi üzerine konu yargıya taşındı. Akyazı Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görülen davada, bilirkişi raporunda araç alım satım işiyle uğraşan davalının araçtaki arızayı tespit edebileceği, motordaki arızanın kullanıcı kaynaklı olmadığı belirtildi. Bunun üzerine mahkeme, aracın ayıbından satıcının sorumlu olduğu gerekçesiyle satan kişinin Şentabaklar'dan aldığı 52 bin 500 liranın iadesine karar verdi. Mahkeme ayrıca, Şentabaklar'ın aracın bozulmasından sonraki süreçte, çekici ve yol masraflarının davalıdan tahsil edilmesine hükmetti.

'EMSAL KARAR'

Şentabaklar'ın avukatı Mehmet Bülent Ötkün, mahkemenin verdiği kararın araç alım satımında mağdur olan vatandaşlar için emsal niteliğinde olduğunu belirterek, şunları söyledi:

"Müvekkilim internet üzerinden araç alım satımı yapan bir siteden beğendiği aracı Sakarya'ya giderek 52 bin 500 lira karşılığında almıştır. Dönüşe geçtiğinde araç 'motor yatak sarması' arızası nedeniyle yolda kalmıştır. Çekici vasıtasıyla İzmir'e gelmiş ve aracı tamire götürdüğünde aracın motorunun daha önceden bu arıza nedeniyle işlem gördüğünü öğrenmiş ve satıcıdan tamir parası istemiştir. Olumsuz cevap vermesi üzerine konuyu yargıya taşımıştır. Mahkeme tarafından hazırlatılan bilirkişi raporlarına göre araçta gizli ayıp olduğu ve bu gizli ayıbın alıcı tarafından basit bir incelemeyle bilemeyeceği ancak satıcının ise bunu bilebileceği belirtilmiştir. Mahkeme de bu doğrultuda verdiği kararda hem alım bedeli 52 bin 500 liranın hem de müvekkilimizin harcadığı yol ve çekici parasının geri iadesine karar vermiştir. Yeni tüketici kanuna göre artık ikinci el araçlarda bu kanunun içine dahil edilmiştir. Mağdur olan alıcılar artık bu kanundan faydalanabilmektedir. Ayrıca satış esnasında noter huzurundaki satış bedeli ile ödediği bedelin aynı olmasına dikkat etmeleri gerekir. Çünkü müvekkilimiz aracını aldığında satıcı noter satışında aracın satış bedelini 42 bin 500 lira olarak göstermiştir. Ancak satış bedeli 52 bin 500 lira ödediği dekontla belgelediği için aradaki farkı da almıştır." DHA

Geçmiş olsun,süreç benzer olacaktır.
    burdaki ince nokta satıcının galeri olması, normal vatandaş olduğunda aynı olmuyor süreç

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    herif 6000 tl geri ödeyecek bende 12500 liraya yeni motor alacağım. Başka türlü çözemiyorum herif mahkemeye ver diyor. Şimdiye kadar konuştuğum her avukat kazanırız onda sorun yok ama 2-3 sene sürecek diyor. Kazansan dahi avukatlık ücretini geri alamıyorsun. Yani esasında alıyorsun devletin belirlediği bir avukatlık bedeli var ama onu da avukat alıyor.Sordum geri alabiliyorum değil mi diye. Yoo onuda biz alıyoruz diyor. Avukat ve mahkeme ücreti 6000 lira minimum. 12-13 bin harcayıp motor yaptırıp 3 sene beklemeye gerek yok. Zaten minimum 6000 vereceğim her türlü avukatlık vs. Onun yerine o parayı hemen verip beklemeden motor yaptırıp bineceğim. Yargı sistemi denen şey bitmiş. Haklısın hakkını araman gerekiyor ama dava açabilmek için paran olması gerekiyor.Paran yoksa hakkını arayamıyorsun. Ama teröristsen devlet sana dava atıyor seni savunması için. Sistem gerçekten bozuk.
    IN BOOST WE TRUST

skyhigh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    herif 6000 tl geri ödeyecek bende 12500 liraya yeni motor alacağım. Başka türlü çözemiyorum herif mahkemeye ver diyor. Şimdiye kadar konuştuğum her avukat kazanırız onda sorun yok ama 2-3 sene sürecek diyor. Kazansan dahi avukatlık ücretini geri alamıyorsun. Yani esasında alıyorsun devletin belirlediği bir avukatlık bedeli var ama onu da avukat alıyor.Sordum geri alabiliyorum değil mi diye. Yoo onuda biz alıyoruz diyor. Avukat ve mahkeme ücreti 6000 lira minimum. 12-13 bin harcayıp motor yaptırıp 3 sene beklemeye gerek yok. Zaten minimum 6000 vereceğim her türlü avukatlık vs. Onun yerine o parayı hemen verip beklemeden motor yaptırıp bineceğim. Yargı sistemi denen şey bitmiş. Haklısın hakkını araman gerekiyor ama dava açabilmek için paran olması gerekiyor.Paran yoksa hakkını arayamıyorsun. Ama teröristsen devlet sana dava atıyor seni savunması için. Sistem gerçekten bozuk.
    konuyu en başından beri okuyorum aynı olayın daha maliyetlisi benimde başıma geldi çünkü benim arabam bmw 330 x drive dı arabayı aldım bir hafta sonra motor yedi bana motoru yeni sıfır yaptırdık dediler bloklaR üst kapak zenfix denen bir silikon ile zıvanmış motorun resmen çatlamyan yeri yoktu borusan 57 bin lira fiyat verdi sandık motora ben ankaradan faturalı çıkma motor aldım 25 bin lirama mal oldu arabamı yaptırıp sattım hakim arabanı yaptırıp satabilirsin dedi önümüzdeki ay davam sonuçlanıyor inşallah

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    avukatsızda verebiliyorsun mahkemeye, beni verdiler ordan biliyorum Ama Allahtan veren arkadaş ticarette söylediğimm herşey şikayetinde belirttiği için sorun yaşamadım

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Domuzdan 1 kopan kıl kardır diyip geçeceksin abi. En azından bundan sonra bildiğin arabaya bineceksin.

İleride gtv / spider alma planı var ***** makinaları ortak.

12 bin içinde ne var abi biraz detaylandırır mısın, canın yandı ama en azından biz bir şeyler öğrenelim makinanın maliyetiyle ilgili.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    izmirdeki mahkemeyi nasıl takip edicem ben zonguldaktan. İmkansız.
    IN BOOST WE TRUST

dkaya87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    zamanında burada da üyeliği bulunan bir arkadaştan aldığım araçta benzer sorunu yaşadım.

ben sattıktan sonra ortaya çıktı tüm bunlar ne yazık ki, Allah'tan elimde tüm ekspertiz, araç sahibi ve ekstra gösterilen usta ile yazışmalar ve ben aracı aldıktan sonra yapılan işlemlerin tüm kayıtları mevcut. benden aracı alan arkadaşın yaşadığı zararın çoğunu karşıladım, şimdi de onunla beraber hukuki seviyeye taşıyacağız konuyu.

benim aracı aldığım arkadaşa da konuyu ilettiğimizde yalan söylediğini kabul eder tarzda konuştu ancak olan oldu artık benim vicdanım rahat istediğinizi yapın geri kalmayın dedi, umarım hakim karşısında da aynı şekilde konuşabilecek.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu okudukça afakanlar bastı satılıkta bir aracım var 460 bin km de, motora yağ bakımı harici bir şey yapmadım. Yürüründe de bir sorun gözükmüyor, ama alan arkadaş yolda motor kırarsa başımıza iş aldık demektir.

Bu geriye dönük dava süresi ne kadar ? Yani alan adamın nasıl kullandığını ben nereden bileceğim mesela.

Biraz da bu gözle bakmak lazım sanki ( Konu sahibini tenzih ediyorum onun ki talihsizlik ve yalan bilgiden ötürü biraz da)

MBuğra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş olsun.

Ankara'da bir özel serviste 156 için sıfır sandık motor vardı 12.000 TL'ye. Ama 1.6 mı 2.0 için mi tam hatırlamıyorum. Bakmanızda fayda var.
    "Korkmadık, savaştık"

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o işi hallettim. istanbulda Erkan usta yapıcak.
    IN BOOST WE TRUST

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyu okudukça afakanlar bastı satılıkta bir aracım var 460 bin km de, motora yağ bakımı harici bir şey yapmadım. Yürüründe de bir sorun gözükmüyor, ama alan arkadaş yolda motor kırarsa başımıza iş aldık demektir.

Bu geriye dönük dava süresi ne kadar ? Yani alan adamın nasıl kullandığını ben nereden bileceğim mesela.

Biraz da bu gözle bakmak lazım sanki ( Konu sahibini tenzih ediyorum onun ki talihsizlik ve yalan bilgiden ötürü biraz da)
    Herhalde o tip durumları bilirkişi falan çözebilir diye düşünüyorum.

Örneğin motor açıldı, yukarıda arkadaşların yazdığı gibi mesela böyle "birkaç gün idare edecek şekilde" tamir yapılmış kapatılmışsa zaten anlaşılır, bunun üzerinden gidilebilir. Diğer türlü "şans" olur o artık ne yapalım. Atıyorum bu aracın üçüncü sahibi isek, arabayı satan adam da "bende çok kısa süre kaldı, ben de bilmiyordum" dese, mahkemede bunun aksi nasıl ispatlanacak?

Yani çok dümdüz düşünürsek çok suistimale açık hale geliyor, mahkemenin buna destek olmuyor olması gerek.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler