User Tag List

Sayfa 5/6 İlkİlk ... 3456 SonSon
104 sonuçtan 77 ile 95 arası

Konu: Ayıplı Araba

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ya burada benim taş gibi 156 ım varken sen git elalemden araba al

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...95380876/detay
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TaGo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya burada benim taş gibi 156 ım varken sen git elalemden araba al

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...95380876/detay
    Plasti dip' ci olunca koltuk, fitiller ve kilitlerde nasibini almış

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    plasti dip olduğundan istenmediği heryerden bir saniyede sıyrılıp alınır
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hacı abi arabayı yaptırıp satıp seninkini alıcam eğer seninki o zamana kadar satılmazsa.
    IN BOOST WE TRUST

altugkocer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    63 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Abi geçmiş olsun, bu olaylardan sonra insanlara olan güven iyice azalıyor maalesef, sözüm meclisten dışarı herkes malının esiri olmuş.

Davayı kazanacağın aşikar ama dediğin gibi uzun ve çetrefilli bir iş, takibi avukatı ıvırı zıvırı, işin yokmuş gibi bir de onlarla uğraşıyorsun.

Ben de birkaç ay önce aracımı satmaya niyetlendim (dizel e90) fakat motordan triger sesi benzeri bir ses geliyordu. Herkes alemin akıllısı sen misin s.ktiret dedi ama benim içime sinmedi. Triger zincir setini, krank kasnağını vs. ne gerekiyorsa değiştirdim. Ses kesilmedi tekrar motor indirdik ve açtık, komple piston segman, yataklar, enjektör memeleri, contalar ıvır zıvır değiştirdik, hatta her ihtimale karşı motor yağ soğutucuyla şanzıman yağ soğutucusunu da değiştirdik (Totalde 15bin liraya yakın masraf yaptım satacağım arabaya). Şimdi istediğim gibi oldu ama bu sefer de ben satmaktan vazgeçtim Netice itibariyle arkamdan küfür yemektense varsın param gitsin. "Onur" çok büyük bir kavramdır fakat bazıları için pek anlam teşkil etmiyor ne yazık ki.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    herif 6000 tl geri ödeyecek bende 12500 liraya yeni motor alacağım. Başka türlü çözemiyorum herif mahkemeye ver diyor. Şimdiye kadar konuştuğum her avukat kazanırız onda sorun yok ama 2-3 sene sürecek diyor. Kazansan dahi avukatlık ücretini geri alamıyorsun. Yani esasında alıyorsun devletin belirlediği bir avukatlık bedeli var ama onu da avukat alıyor.Sordum geri alabiliyorum değil mi diye. Yoo onuda biz alıyoruz diyor. Avukat ve mahkeme ücreti 6000 lira minimum. 12-13 bin harcayıp motor yaptırıp 3 sene beklemeye gerek yok. Zaten minimum 6000 vereceğim her türlü avukatlık vs. Onun yerine o parayı hemen verip beklemeden motor yaptırıp bineceğim. Yargı sistemi denen şey bitmiş. Haklısın hakkını araman gerekiyor ama dava açabilmek için paran olması gerekiyor.Paran yoksa hakkını arayamıyorsun. Ama teröristsen devlet sana dava atıyor seni savunması için. Sistem gerçekten bozuk.
    Çakallık yapıp yağ pompası değiştirmeyeceğine, şimdi 6000 veriyorsun.
    Adamlık yapıp değiştirseydin ne kadar verecektin?

diye en son giderken yüzüne söyleyin.
    "...Bilgisiz kimseler onlara söz söyleyince "Selam" der geçerler."

huseyinturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyu okudukça afakanlar bastı satılıkta bir aracım var 460 bin km de, motora yağ bakımı harici bir şey yapmadım. Yürüründe de bir sorun gözükmüyor, ama alan arkadaş yolda motor kırarsa başımıza iş aldık demektir.

Bu geriye dönük dava süresi ne kadar ? Yani alan adamın nasıl kullandığını ben nereden bileceğim mesela.

Biraz da bu gözle bakmak lazım sanki ( Konu sahibini tenzih ediyorum onun ki talihsizlik ve yalan bilgiden ötürü biraz da)
    Alıcı haksız olsa bu saçma sistemde neden bu kadar uğraşsın mantığı var biraz. Sonuçta bu araçlar kapalı kutu bir çok konuda. Sıfır markalar bile işin içinden kullanıcı hatası diye sıyrılırken, 25 yaşında aynı arabayı ben sattığımda ben suçlu çıkabiliyorum..

İlanda aracın hasar kaydını komple boyalı olduğunu belirtmişim, satarken her şeyini söylemişim kaldı ki satış bedeli aracın piyasasının nerdeyse yarısı bu kusurlardan dolayı. Adam beni mahkemeye verdi, haksız çıkmamamın tek sebebi mahkemeye verirken ona ne söylediysem, söylediğim herşeyi beyan etmesi. Adam bana söylemediler ben ilanıı görmeden aldım dese ben suçluydum

İbrahim33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi sahibi ben parayı krediye kullandım avukatla konuştum sen beni dava ediceksin bende ustayı dava edeceğim diyor. Çıldırmamak elde değil.
    geçmiş olsun. profesyonel dolandırıcı bunlar.
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İtalyan aşktır Alman ticaret
    KALBİNİ MAHŞERE GÖTÜR !!

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Otomol'e direkt durumu anlatıp çalışanını şikayet edip Hanyayı Konyayı göstermek daha mantıklı bence.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Otomol ün konuda suçu yok ki. Arabayı onlardan almadım. Otomol e sorsam bana ne ikinizin arasında geçen olay diyebilir.
    6000 lirayı dün akşam yatırdı. Şimdi o beni dava edecekmiş sosyal medyada otomol de çalıştığımı söylemişsin şirket bana hesap sorucak seni dava edeceğim diye.
    IN BOOST WE TRUST

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Otomol ün konuda suçu yok ki. Arabayı onlardan almadım. Otomol e sorsam bana ne ikinizin arasında geçen olay diyebilir.
    6000 lirayı dün akşam yatırdı. Şimdi o beni dava edecekmiş sosyal medyada otomol de çalıştığımı söylemişsin şirket bana hesap sorucak seni dava edeceğim diye.
    şirket sana hesap sormazsa ben sorarım de
    yüzsüzlük nirvana oldu.Ben artık kendi hakkımı ararken utanır oldum suç işlermiş gibi hissediyorum kendimi.
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı huseyinturk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alıcı haksız olsa bu saçma sistemde neden bu kadar uğraşsın mantığı var biraz. Sonuçta bu araçlar kapalı kutu bir çok konuda. Sıfır markalar bile işin içinden kullanıcı hatası diye sıyrılırken, 25 yaşında aynı arabayı ben sattığımda ben suçlu çıkabiliyorum..

İlanda aracın hasar kaydını komple boyalı olduğunu belirtmişim, satarken her şeyini söylemişim kaldı ki satış bedeli aracın piyasasının nerdeyse yarısı bu kusurlardan dolayı. Adam beni mahkemeye verdi, haksız çıkmamamın tek sebebi mahkemeye verirken ona ne söylediysem, söylediğim herşeyi beyan etmesi. Adam bana söylemediler ben ilanıı görmeden aldım dese ben suçluydum
    Bu sabah 98 model mondeo mk2 yi sattığım arkadaş aradı, abi şunu yaptım bunu yaptım, lastiklerin telleri kopukmuş jant yamukmuş.

Jantı biliyordum çünkü kaldırıma vurdum gece söylemiştim allahtan. Lastikler de benim aldığım adam tarafından takılmış diş durumu iyiydi, telleri kırıkmış.

Arabayı satalı olmuş 3 ay lastiğin telini nereden bileyim ben Abi 6 lira masraf ettim dedi,

Dedim kardeşim senden sonra ben de mondeo mk3 aldım 8 lira harcamışım araba işi bu 2. el normal dedim.

Çocuğun bir talebi vs olmadı ama bana enteresan geldi. Aldığım her arabaya istisnasız lastik aldım şimdiye kadar kışlık ya da yazlık, lastiğin kırık telini sormak hiç geçmedi aklımdan eski sahibine

Sistem birilerini korurken birilerini de zora sokabilecek şekilde şu anda. Art niyetli satıcılar olduğu gibi art niyetli alıcılar da olabilir.

Triger kötü durumda diyor mesela, neye göre kime göre, muğlak ifadeler can sıkıyor. İnsanoğlu kendine yontmaya meyilli bir varlık olduğundan 2. el araba satma işi eziyete dönebilir her an.

Sıfır araba alıp yolda yatak saranlar duyduk bu ülkede ne bileyim bazı şeylerin git gide çivisi çıkıyor gibi geliyor.

huseyinturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Oto alım satım işi yapıyorum her arabanın her kusurunu özellikle söylüyorum, baktırın ekspere sokun diyorum alıcıya ama arada cins insanlar çıkıyor malesef çok bilen. Adama motoru şanzımanı hariç her yeri sorunlu diye araba sattım 99 model arayıp bu kadarda olmaz dediğin kadar varmış vicdanın rahatmı diyor bana

Oznc35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.5 ay önce 6L ibizamı sattım 10 gün önce aracı satın alan abla aradı, bu araba çok yakıyor diyor 1.4 amf 3 silindir dizel, satmadan 1 hafta önce İzmir-İstanbul,-İstanbul-İzmir yaptım 48 Lt mazotla dedim abla ben ne yabilirim senin için bu konuda bana söylemedin diyor, bazen alıcılar da sapıtabiliyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu araba çok yakıyor diyen alıcı mı olur lan kafayı yemişler.
    IN BOOST WE TRUST

pirasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yav neden bahsediyorsunuz millet arkadan vurduğu kaza tutanağına öndeki araç geri gelirken vurdu diye ifade yazıyor. niye böyle yazdın diyorsun. exper karar versin diyor. köküne kadar haklı sonuçta hukuk bu hırsız camdan atlayıp kolunu kırıyor ev sahibi beni balkondan attı diyor.
    turbocuk istiyoruz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaş gerçekten millet çıldırmış. Şimdi de Alfamir benden para istiyor motoru indirdiği için. Ben indir dediğim mi? Hayır ama ne olduğunu anlamamız için indirmemiz gerekiyordu dedi. E bunun için benden para mı istiyorsun dedim. Evet dedi. Öyle bir dünya yok dedim. Tamam yollama abi dedi.
    IN BOOST WE TRUST

pirasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaş gerçekten millet çıldırmış. Şimdi de Alfamir benden para istiyor motoru indirdiği için. Ben indir dediğim mi? Hayır ama ne olduğunu anlamamız için indirmemiz gerekiyordu dedi. E bunun için benden para mı istiyorsun dedim. Evet dedi. Öyle bir dünya yok dedim. Tamam yollama abi dedi.
    bende para istiyorum senden
    turbocuk istiyoruz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi, IBAN yolladım, saygılar

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler