User Tag List

Sayfa 153/386 İlkİlk ... 53103143151152153154155163203253 ... SonSon
7320 sonuçtan 2.889 ile 2.907 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    geçen bira kurdum mayalanma bitti şişelemeye geçtim baktım kovanın dibi maya dolu
    bi durdum düşündüm acaba bununla ekmek yapılabilir mi nasıl yapılır diye sonra dedim boşver şimdi kim uğraşcak
    o günden beri marketlerden maya arıyoruz bulamıyoruz bi bira siparişi daha vericem sırf maya için
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ahaha hocam baya dolmuşsun sen ama %100 haklısın saptamalarında...
    Ben doldum hatta taşırıyorum artık

Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bakan açıklama yapıyor yine sosyal izolasyon diyor..

Bu Arada yaşadığım ilçedeki tüm Bekçilere (275 civarı) bu gece istirahat verdiler.. Yarın için yaya göreve çıkacaksınız dinlenin dediler.. Nedeni ile ilgili birşey söylenmedi.

arabasızadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçen bira kurdum mayalanma bitti şişelemeye geçtim baktım kovanın dibi maya dolu
    bi durdum düşündüm acaba bununla ekmek yapılabilir mi nasıl yapılır diye sonra dedim boşver şimdi kim uğraşcak
    o günden beri marketlerden maya arıyoruz bulamıyoruz bi bira siparişi daha vericem sırf maya için
    Bende evde bira yapıyorum kovanın dibinde kalan mayadan çok güzel ekmekler yapıyorlar ben hiç denemedim, hangi tarz bira yapıyorsunuz ?
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı arabasızadam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende evde bira yapıyorum kovanın dibinde kalan mayadan çok güzel ekmekler yapıyorlar ben hiç denemedim, hangi tarz bira yapıyorsunuz ?
    Bira nasıl oluyor abi keyif veriyor mu içmesi ben geçen viski yaptım tadı ehh işte alışmak lazım bi süre ama kafası efsane geçen litrelik şişenin yarısını içtim gaza gelip pişman oldum 1 gün sürdü kendime gelmem

arabasızadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oznsrl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bira nasıl oluyor abi keyif veriyor mu içmesi ben geçen viski yaptım tadı ehh işte alışmak lazım bi süre ama kafası efsane geçen litrelik şişenin yarısını içtim gaza gelip pişman oldum 1 gün sürdü kendime gelmem
    İki senedir yapıyorum int ten hazır kit alarak gayet güzel oluyor ama biraz meşakkatli 2 haftada mayalanıyor sonrada şişede birkaç haftada olgunlaşıyor.
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Emre-Dylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Viski bayağı sıkıntı o konuda ya rakıyı sek içerim o kadar ağır gelmez bana ama viski gitmiyor birde ev yapimiysa
    AC/DC Back In Black
    1968 Mercury Cougar GT-E 427 390Hp

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bakanın ilçelere göre dağılım gösteren haritasına bir türlü ulaşamadım..

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İki senedir yapıyorum int ten hazır kit alarak gayet güzel oluyor ama biraz meşakkatli 2 haftada mayalanıyor sonrada şişede birkaç haftada olgunlaşıyor.
    aldığın kit in link i var mı abi bi kenarda aklımda olsun belki yaz a hazırlık yaparım

Alıntı Emre-Dylan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Viski bayağı sıkıntı o konuda ya rakıyı sek içerim o kadar ağır gelmez bana ama viski gitmiyor birde ev yapimiysa
    sorma mafetti beni 2 kere kustum bayıldım ayıldım yemek yedim bi daha kustum cidden hayatımın en kötü alkol tecrübesiydi ama ders oldu bide aç karna içmiştim bidaha ağzıma sürmem vodka yapıcam bide birayı merak ettim onu deneyebilirim

zOnstyLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dun gece bende son kitimi kurdum, unutmustum varlıgını gorunce yapistim hemen Kalan mayadan cok guzel ekmek oluyor keske atmasaydın. Bu arada butik biradan alıyordum orası satıs yapmıyor suanda tazemayse.com diye bir site buldum bunlar hemen kurulum yapın alıp saklamayın diyorlar elimdeki kiti kurunca bunu deneyeceğim.

Mr.K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı cookies Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bakanın ilçelere göre dağılım gösteren haritasına bir türlü ulaşamadım..
    https://mobile.twitter.com/memurlarn...443605504?s=21

Burda mevcut.
    - K -

________
    Dr.Ecu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Laher pilsener stout buğday ale ne denk gelirse yapıyoruz bizim karşı komşu da meraklı bu işlere yılda 4 5 kit kuruyoruz karşılıklı en son mexican cerveza kurdum ben
    En güzel yaptığımız şeylerden biri de viski ama viski de kaliteli aroma kullanmak lazım istersen öneririm aroma jimbeam bourbon kıvamında tadı var hatta aynısı denilebilir içine 3 kaşıkta pekmez atıyoruz biz
    Alıntı zOnstyLe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dun gece bende son kitimi kurdum, unutmustum varlıgını gorunce yapistim hemen Kalan mayadan cok guzel ekmek oluyor keske atmasaydın. Bu arada butik biradan alıyordum orası satıs yapmıyor suanda tazemayse.com diye bir site buldum bunlar hemen kurulum yapın alıp saklamayın diyorlar elimdeki kiti kurunca bunu deneyeceğim.
    Butik biraya üyelik girişi yap öyle sor chatten 10 12 çeşit kit var ellerinde bugün yeni bitane sipariş verdim yaza 4 kit stoklamak istiyorum

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok alkol muhabbeti olmuş ya can cektirmeyin
    imzasız..

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eskiden alkolu ya içer ya arabaya koyardık, şimdi bi k.çımıza sürmediğimiz kalıyor...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Laher pilsener stout buğday ale ne denk gelirse yapıyoruz bizim karşı komşu da meraklı bu işlere yılda 4 5 kit kuruyoruz karşılıklı en son mexican cerveza kurdum ben

En güzel yaptığımız şeylerden biri de viski ama viski de kaliteli aroma kullanmak lazım istersen öneririm aroma jimbeam bourbon kıvamında tadı var hatta aynısı denilebilir içine 3 kaşıkta pekmez atıyoruz biz

Butik biraya üyelik girişi yap öyle sor chatten 10 12 çeşit kit var ellerinde bugün yeni bitane sipariş verdim yaza 4 kit stoklamak istiyorum
    Butik birada başlangıç seti var 299 liraya. Tadı nasıldır ?

Birde başlangıç setini aldık diyelim daha sonra tekrar yapacağımız zaman 100-150 TL arası kutular var o sitede sadece onlardan mı alacağız acaba ??

cabrioleter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı +soner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Butik birada başlangıç seti var 299 liraya. Tadı nasıldır ?

Birde başlangıç setini aldık diyelim daha sonra tekrar yapacağımız zaman 100-150 TL arası kutular var o sitede sadece onlardan mı alacağız acaba ??
    evet o kutular ve şeker dışında bir ihtiyacınız olmuyor..
    hatta bazı kitler de şeker koymaya bile gerek yok..
    zamanla damak tadı oturdukça mayaları değiştirebiliyorsunuz genelde kitlerle gelen mayalar standart us-05 ale cinsi maya oluyor buğday birası kitlerine bunu koymak pek hoş olmuyor açıkçası.. hatta kovaları fermentasyon süresince 12-13 derece sabit soğuklukta tutabilecekseniz lager ve pilsner tipi kitlere lager mayası kullanmanız gerekli ki tam randıman alınsın..
    asıl en güzeli tam tahıla geçmek lazım ama zaman ve emek istiyor biraz..
    Yüksek Türk! Senin için yüksekliğin hududu yoktur. İşte parola budur.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Ey Türkoğlu bu ihanetlerin tarihini sakın unutma!
    16.11.2013
    08.06.2014

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cabrioleter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet o kutular ve şeker dışında bir ihtiyacınız olmuyor..
    hatta bazı kitler de şeker koymaya bile gerek yok..
    zamanla damak tadı oturdukça mayaları değiştirebiliyorsunuz genelde kitlerle gelen mayalar standart us-05 ale cinsi maya oluyor buğday birası kitlerine bunu koymak pek hoş olmuyor açıkçası.. hatta kovaları fermentasyon süresince 12-13 derece sabit soğuklukta tutabilecekseniz lager ve pilsner tipi kitlere lager mayası kullanmanız gerekli ki tam randıman alınsın..
    asıl en güzeli tam tahıla geçmek lazım ama zaman ve emek istiyor biraz..
    ben simple is the best takılıyorum üşengeçliğimden
    maksat dolapta bira olsun öğlenleri biraz serinliyim ama artık market biraları su gibi geliyor tatsız ve hepsi aynı tatta gibi
    butik birada 5 litrelik fıçı satılıyor eskiden efesin fıçısı olurdu alırdık kalabalık günlerde ondan aldım bakalım nasıl olacak yaza arkadaşlarla buluşabilirsek şu korona belası yüzünden koyucam ortaya

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İban yolluyorum,hesabıma 4'lü bira parası yatırın
    imzasız..

63owen63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    32 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizim evde hiç dışarıdan yoğurt vs alınmaz,hanım hep mayalar,tüm baklagilimizi,tarhana,isot,bulgur,salça ya kendimiz yaparız ya da annelerden,etraftan ev yapımı eş-dosttan aldığımız şeylerde olurdu. Ancak bayılmama rağmen evekmeği ya da bazlama dediğimiz geleneksel o ince büyük kuru, sulanarak tüketilen ekmeği ,istanbul şartlarında yapmak mümkün değil malesef,hoş elimizden de gelmiyor o işler, ama herzaman olmasa da ayda bir ekmek yapar hanım,dondurur, ihtiyaç oldukça tüketiriz,fırından alamadığımız vakitsiz durumlar vs için.Onun dışında günlük ekmeği hep fırından alırız,hatta bir iki kez fare boku çıkması yüzünden fırın değiştik,şuan arabayla gidilcek mesafeden alıyorum neredeyse.. Herneyse, geçen gün bi hesap yaptım evde yaptığımız ekmek organik buğday unundan karıştırıp yapmamıza rağmen, tanesi 33kuruşa denk geldi,lezzetinden vs bahsetmiyorum bile,ciddi anlamda hergün adetli alınan birşeye 2 lira vermek yerine 30-33 kuruşa mal etmek ciddi fark oluşturur geçimi sıkıntısı yaşayan kalabalık ailelerde.
    Polo TDI WRC İsot Edition / Powered by İsot

Instagram : mehmetguliaytar

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler