User Tag List

Sayfa 157/386 İlkİlk ... 57107147155156157158159167207257 ... SonSon
7320 sonuçtan 2.965 ile 2.983 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bağcılar, Esenyurt diyeydin bari

Yav önceki gün müydü neydi, haberlerde gösteriyor, buralarda evde kal çağrısına pek uyulmuyor, gençler hep dışarıda diye...

Hepsi aynı saç stili, at hırsızı tipler. Ulan dedim yani hale baaaaak, tiplere baaaak... Ooof of
    Karıştırıyorsun, bak kaç kere anlattım; Bağcılar, Esenyurt ve Beylikdüzü başlı başına gezegenlerdir. Dünya ile bağlantıları yok

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bir de Yozgat olduğu da iddia edilir bir rivayete göre
    Velev ki Yozgat, gitsen orada kimseyi bulamazsın niye hepsi İstanbul'da ondan. Bir dakika ya, Sivas için söylüyorduk onu, o zaman Yozgat neydi ya, ha tamam google'dan bakınca buldum, kaçak maske üretimi ile ünlü olan şehirmiş.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Biraz önce 2 hafta önce verdiğim IKEA siparişim geldi. ***** evde çalışıyoruz eşimle ve sırt ağrısından ölmeyelim diye çalışma koltuğu aldık vs. neyse.

Horoz lojistik ile geldi, gelen genç bir çocuk ne maske takıyor ne başka bişey vs imza attırdı eldiven yok şu bu o derken, Allaha emanet olduğumuzu çoğunlukla anladım. Örnek 4 haftadır evden çıkmıyorum ama sırf bu sebeple bile virüse maruz kalabilirim. (gerekli önlemleri vs aldım konuda rahatım)
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BaRaN_35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biraz önce 2 hafta önce verdiğim IKEA siparişim geldi. ***** evde çalışıyoruz eşimle ve sırt ağrısından ölmeyelim diye çalışma koltuğu aldık vs. neyse.

Horoz lojistik ile geldi, gelen genç bir çocuk ne maske takıyor ne başka bişey vs imza attırdı eldiven yok şu bu o derken, Allaha emanet olduğumuzu çoğunlukla anladım. Örnek 4 haftadır evden çıkmıyorum ama sırf bu sebeple bile virüse maruz kalabilirim. (gerekli önlemleri vs aldım konuda rahatım)
    Aynen öyle valla... GETİR'in İstanbul'daki bir depo çalışanlarından biri de pozitif çıktı. Paketsiz olan ne varsa imha etmişler depodaki...

Dokunma vs ile pek bulaşmıyor gerçi, ben o konuyu biraz abartılı buluyorum. Ha adam 2dk önce eline hapşırıp sağa sola değdiyse olabilir de, ihtimali tartışılır, insan ona güvenemiyor tabi...

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    herkese bir corona kimlik kartı şart! kargocular, polis, asker, doktor, hemşire, bankacı yani halkla birebir hizmete devam edenler haftada bir test yaptırıp bu kartları yakalarına asmalılar, hem kendileri rahat etin hem de biz, bu kadar zor mu acaba bazı şeyleri düşünmek???
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Eldiven veya maske olması bir şey ifade etmiyor ki. Onlarda da virüs yaşayabiliyor. Başkasının eldiven takması bizi değil kendisini koruması için.

Biz yıkayabildiğimiz herşeyi yıkıyoruz ne olur ne olmaz. Damacana suyu bile yıkıyoruz.

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben aldığım taze dolaba koyulucak şeyleri yıkayıp temizliyorum mutfağa oyle alıyorum geri kalan herşeyi balkona alıyorum 1-2 gün bekletiyorum ondan sonra kullanmaya başlıyorum

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    KÖTÜSÜNÜZ!!!

Param oldukça elimden geldiğince Eskişehir aşevine yardım etmeye çalışırım. Babam ve kardeşimde düzenli destek olurlar. Bugünlerde daha çok ihtiyaç sahibi insan var. Onların boğazından geçecek iki lokmayada gözünü dikmiş bazıları. Gerçekten yazık.
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

kado - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Trabzonlu çirkin kel elbet bir gün bunların hesabını verecek.
    ‎kızlar uzadıkça çirkinleşiyor; kız dediğin 1.60 - 1.75 olacak. 1.85 kız mı olur ya. he bu arada 1.45 de olmaz, o ne lan öle iddaa oranı gibi..

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Kutuyla geldiyse kartonda yaşaması 2 saat olduğundan 3 saat filan dışarda tutsanız yeter.

Bize Borusan Lojistik'ten gelmişti profesyonellerdi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şu yüzeyde yaşama muhabbetlerine çok takılmayın. Onlar neredeyse laboratuvar şartlarında, onu söylemiyorlar. Son birkaç gündür bazı doktorlar söylemeye başladı sadece. Başta 100 bin tanecik varsa, bu süre sonunda kalır mı, evet kalır ama 100 bin taneden 10 tane kalır dedi... İstatistik yalandır diye boşa söylemiyorlar Veriler çok güzel manipüle edilebiliyor... Söylemler çok güzel değiştirilebiliyor.

Doktor arkadaşım da kaç defa söyledi, zarflı virüs, yüzeyde yaşayamaz diye. Saatlerinizi boşa harcamaya gerek yok Yıkayıp silmek daha mantıklı işlemler ama bekletmeyi geçin bence...

Yere tükürdüğünüzü veya bi damla su damladığını düşünün. Kaç dk içerisinde buharlaşıp gidiyor? Rüzgarı var, güneşi var, hava akımı var, başka şartlar var, saatlerce kalması imkansız diyor bir çok kişi...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    herkese bir corona kimlik kartı şart! kargocular, polis, asker, doktor, hemşire, bankacı yani halkla birebir hizmete devam edenler haftada bir test yaptırıp bu kartları yakalarına asmalılar, hem kendileri rahat etin hem de biz, bu kadar zor mu acaba bazı şeyleri düşünmek???
    Geçende bir yerden yemek istedik, baktık poşet içerisinde elemanın ateşi ölçülmüş, onu yazmışlardı... Burger'ın grubu muydu neydi hatırlayamadım. Düşünce güzel ama dediğiniz gibi, böyle bişeyler yapmaları lazım.

TV'de haberlerde gösteriyor, Jandarma durdurmuş, anlatıyor işte şöyle böyle, belgeleriniz var mı var, ehliyet görebilir miyim, adam gösteriyor, Jandarma atlıyor eliyle... Adam uyarıyor, "değmesek yalnız?" diye... Doğru dedim, o kadar anlatıyor ediyorsun hesapta, ne diye elinle atlıyorsun be adam

Zabıta cart curt dolaşıyor, maskeyi boynuna indirmiş konuşuyor. E be malasker, maskeyi onun için mi taktın?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kutuyla geldiyse kartonda yaşaması 2 saat olduğundan 3 saat filan dışarda tutsanız yeter.

Bize Borusan Lojistik'ten gelmişti profesyonellerdi.
    Eve sokmadan dışarıda açıp içindekileri kapıdan verdim kartonları attım, eve geldim üstümü çıkarttım makinaya attım kendim de duşa girdim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

Len olm evden iyi ki dışarı çıkmıyorsun. Dediğine göre evde seni idare edecek stokta yok. Boyuna dışarıdan sipariş veriyorsun, oldu mu şimdi. Şimdi sen hiç mi otomobil ne alemde diye garaja inmiyorsun, hiç mi evde cam çerçeve açmıyorsun.
    Kaç ay oldu, halen doğru düzgün bir detaya kavuşamadık. Ekrana bir patates yetiştiricisi çıkarmadıkları kaldı. Havada asılı mı kalıyor, kalmıyor mu, saça yapışıyor mu yapışmıyor mu? Kıyafette ne kadar kalıyor? Sana siparişini getiren çocuk eldiven ve maske takıp eline hapşırsa, öksürse ne bileceksin?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Eve sokmadan dışarıda açıp içindekileri kapıdan verdim kartonları attım, eve geldim üstümü çıkarttım makinaya attım kendim de duşa girdim
    Kendini de 60-90 derece arasında yıkaman gerekiyor Biraz derin kalkıyor, birkaç derece yanık oluyorsun biraz da boyun kısalıyor ama virüs mirüs kalmıyor.
    Bulaşık makinesinde sebze yıkayan varmış, sıcaklığı 60 dereceye getirsin 3 saat sonra yarı pişmiş olarak bulaşık makinesinden alır Aslında, önce dışarıda 2 gün havalandıracaksın, sonra ütünün buharından geçireceksin, sonra 60-90 derecede yıkayacaksın, sonra alkol-sirke-hidrojen peroksit...vs karışımı ile sileceksin, sonra tekrar yıkama...vs
    Hemşiresinin örekesi artık...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Len olm evden iyi ki dışarı çıkmıyorsun. Dediğine göre evde seni idare edecek stokta yok. Boyuna dışarıdan sipariş veriyorsun, oldu mu şimdi. Şimdi sen hiç mi otomobil ne alemde diye garaja inmiyorsun, hiç mi evde cam çerçeve açmıyorsun.
    Kaç ay oldu, halen doğru düzgün bir detaya kavuşamadık. Ekrana bir patates yetiştiricisi çıkarmadıkları kaldı. Havada asılı mı kalıyor, kalmıyor mu, saça yapışıyor mu yapışmıyor mu? Kıyafette ne kadar kalıyor? Sana siparişini getiren çocuk eldiven ve maske takıp eline hapşırsa, öksürse ne bileceksin?
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kendini de 60-90 derece arasında yıkaman gerekiyor Biraz derin kalkıyor, birkaç derece yanık oluyorsun biraz da boyun kısalıyor ama virüs mirüs kalmıyor.
    Bulaşık makinesinde sebze yıkayan varmış, sıcaklığı 60 dereceye getirsin 3 saat sonra yarı pişmiş olarak bulaşık makinesinden alır Aslında, önce dışarıda 2 gün havalandıracaksın, sonra ütünün buharından geçireceksin, sonra 60-90 derecede yıkayacaksın, sonra alkol-sirke-hidrojen peroksit...vs karışımı ile sileceksin, sonra tekrar yıkama...vs
    Hemşiresinin örekesi artık...
    Hacı Bey amca, bu iş ilk olduğundan beri evdeyiz işte 4. hafta. Getir ve Sanalmarket sağolsun, dışarı çıkmıyoruz. Geçen bi garaja indim işte sıkıldım sildim cila attım hem hareket oldu hem de kafa dağıttım. O kadar yani.

Cimmeria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fatih Altaylı - Demografi şansımız mı! - HABERTURK

Yılmaz Özdil yerine bunu okuyun daha iyi

Ölüm sayılarına o da değinmiş. Doktorlar tam birşey söyleyemiyor diyor. Yılmaz Özdil her zamanki gibi doğruluğu şüpheli, ispatsız bilgileri, "kanıtlanmış, doğru bilgi"ymiş gibi öyle bir dille süsleyip yazıyor ki, kafanızı karıştırıyor. Amaaaaa, genelde bakıyorsunuz hepsi ya yanlış ya da saptırılmış rakamlar, bilgiler.

Burada da kafada sadece soru işareti oluşturabiliyor.

Geçen sene ölüm sayısı buymuş, bu sene buymuş, Ocak'tan önce tutuyormuş. Ulan mal, her sene, her ay aynı sayıda adam ölecek diye bişey mi var, açarım o rakamlara geriye dönük bakarım, "yazmadığı" senelerde aynı ayda daha fazla ölüm sayısı bulurum, sonra da o bilgileri dürüp dürüp........

O şerefsiz oturup yeni bi Atatürk kitabı yazsın evde kaldığı günlerde... 5.000'e satar artık...
    Ben merak ettim, 40 yillik gazeteci gercekten bu kadar kolay erisilebilecek, e devlet uzerinden herkesin erisebilecegi bir veri uzerinden yalan soylemis olabilir mi diye, Usenmedim actim e devleti, mart 15 ile nisan 4 arasinda istanbulda olenleri listelettim. 2016-2020 arasi baktim.

Adam dogru soyluyor, bu yila kadar rakamlar birbirine cok yakin, 10 kisi falan oynuyor yillik, 2020de direk gunluk 100 kisi fazla olmeye baslamis.

Sonra dedim ki belki nufus yogunlugu arttigindan ya da baska sebeptendir, actim ocak ilk haftasini, ne yazik ki orda rakamlar cok yakin, 10-15 kisi oynuyor.

Yani adam dogru istatistik paylasmis. Yani Turkiyede Coronadan 96 kisi oldugu gun, sadece istanbulda son 3 yila gore 80 ile 100 kisi fazla olmus.

Coronadan mi bilmiyorum ama ne hikmetse mart ayindan beri istanbuldaki olum sayilari gecen yillara gore gunluk olarak 80-100 civari artmis.

E devlet istatistigi bu arada bunlar, 3rd party bir arastirma ya da istatistik degil.

Bir site de bunlari grafige dokmus asagidaki gibi. (Siteyi bilmiyorum, ilgim alakam yok)

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fatih Altaylı demişsinizde, gezideki tavrını çok iyi hatılıyorum. Gezinin 3-4. günü penguen gibi yayın yapmıstı. Şu saatten sonra ne dese inanmam kendisine
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu arada bir dip not: istanbul bu sene göç verdi yani nüfusu 2019a göre düştü
    ve fatih gibi dangalakların bilmediği bir bölüm var; istatistik..
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 konuk)

Bu Konudaki Etiketler