User Tag List

Sayfa 174/386 İlkİlk ... 74124164172173174175176184224274 ... SonSon
7320 sonuçtan 3.288 ile 3.306 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

Blackbird - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    E devlet uzerinden maske için basvuru yapmistim kendim ve eşim adına dün eşime sms geldi bana gelmedi hala.

Eczaneden tc ve şifreyi soyleyerek 5 adet maskeyi aldim bu sabah.

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    evet ilk vakadan 35 gün geçtikten sonra hanıma maske şifresi gelmiş bulunuyor, benimkisi hala yok, araçlarda maske zorunluluğu var, elimde maske olmasa yolsa çevirseler bana kim ne diyebilir? herkesin benim gibi geçerli mazereti varsa bu sefer zorunluluğun geçerliliği nedir?

ayrıca tebrik ediyorum, şantiyelerde çalışma düzeni ile alakalı madde konuşuluyormuş, yakında çıkacakmış meclisten, neden acele ettiniz ki? önümüz ramazan, zaten bayrama da hiç bir şey kalmayacak...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

kasırqa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam şuan şehirdışından araba alma arefesindeyiz. Biz gezenadamla görüştük expertiz yapıyorlar okey derseniz vekalet ile arabayı alıp çekici ile olduğunuz ile gönderiyorlar. İstanbul Balıkesir için herşey dahil( noter, expertiz, çekici,vekalet) 1500 TL gibi bir masraf olacak.
    Kaygılarınız geleceği değiştirmez.

skyhigh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet ilk vakadan 35 gün geçtikten sonra hanıma maske şifresi gelmiş bulunuyor, benimkisi hala yok, araçlarda maske zorunluluğu var, elimde maske olmasa yolsa çevirseler bana kim ne diyebilir? herkesin benim gibi geçerli mazereti varsa bu sefer zorunluluğun geçerliliği nedir?

ayrıca tebrik ediyorum, şantiyelerde çalışma düzeni ile alakalı madde konuşuluyormuş, yakında çıkacakmış meclisten, neden acele ettiniz ki? önümüz ramazan, zaten bayrama da hiç bir şey kalmayacak...
    inşaat şirketinde çalışıyorum konuyu biraz açabilir misiniz ?

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı skyhigh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    inşaat şirketinde çalışıyorum konuyu biraz açabilir misiniz ?
    Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında şantiyelerde alınması gereken tedbirlere ilişkin kılavuz yayımladı.
    İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğünce yayımlanan 19 maddelik kılavuz, şantiye çalışanlarının ve İSG profesyonellerinin dikkatine sunuldu.
    "Şantiyelerde 19 Adımda Yeni Tip Koronavirüse Karşı Korunun" başlıklı tüm önlemlerin yer aldığı klavuzda, işverenin işyerinde aldığı tedbirleri çalışanlara bildirmesi gerektiğine vurgu yapıldı.

Birden fazla işverenin bulunduğu şantiyelerde alınacak tedbirlerde, işbirliği ve koordinasyona, işverenler arasında düzenli bilgi alışverişinin sağlanmasına özen gösterilmesi gerektiği bildirildi.

Kılavuzda, işverenlerin dikkate alması gereken önlemler şu şekilde sıralandı:

“Mevcut acil durum planları ve risk değerlendirmeleri güncellenecek, çalışanlarda koronavirüs tespit edilmesi durumunda geliştirilecek eylem planında da yapılması gerekenlere yer verilecek.

Görevlendirilen çalışanlar ve sorumlulukları belirlenecek. Koordineli çalışma sürdürülmesi sağlanacak.

Çalışanların riskini en aza indirmek için gerekli tedbirler planlanacak.

Tedbirlerin belirlenmesi ve uygulanması aşamasında, iş sağlığı ve güvenliği profesyonelleri ile çalışanların görüşleri dikkate alınacak.

Büyük çalışma ekipleri küçük birimlere ayrılacak, sosyal mesafe kuralı uygulanacak.

Faaliyetlerin en az sayıda çalışanla sürdürülebilmesine ilişkin çalışma planı oluşturulacak. Çalışanların birbiriyle iletişimin asgari düzeyde olması sağlanacak.
    Çalışanların hayatının tehlikeye atılmaması doğru planlama ve uygun tedbirlerle engellenecek.

Çalışanların ateşi sabah işe giriş, öğle arasında işe başlamadan önce ölçülecek. Ateşi yüksek olanlar işyeri hekimine yönlendirilecek.

Alınacak tedbirler hakkında çalışanlar düzenli olarak bilgilendirilecek.

Hijyen kurallarının takibi sağlanacak. Zorunlu olmadıkça şantiyeye ziyaretçi girişi yasaklanacak.

Toplantılar video konferans gibi yöntemlerle uzaktan gerçekleştirilecek.

Çalışanların standartlara ve işe uygun kişisel koruyucu donanımlar kullanması sağlanacak.

Koronavirüs belirtisi olan çalışanlar maske takarak en yakın sağlık kuruluşuna ulaştırılacak.

Kılavuzda, şantiye alanlarındaki yemekhaneler ve dinlenme alanları ile ilgili dikkate alınması gereken önlemler ise şu şekilde sıralandı:

“Ortak kullanım alanlarında sosyal mesafe ihlallerini önleyici tedbirler alınmalı.

Çalışanların, dezanfektana, suya sabuna erişimi sağlanmalı.

Düzenli havalandırma yapılmalı.

Gıda ihtiyaçlarında hijyen kurallarına dikkat edilmeli.

Malzemelerin depolandığı alanlarda tedbirler alınmalı.

Ülke genelindeki tedbirler ihlal edilmemeli.”
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turbo&quattro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, yerli ve milli el dezenfektanı Borel'in tanıtımını yaptı....

Komedi valla. Soyle es kaza ilk,asiyi biz bulsak heralde 9387292937383 yil konusurlar.
    Dezenfektan tanıtımımı? Yahu sokak arasında yapıyorlar artık dezenfektanı her tarafı yerli olsa ne olur?

yilmazcatalbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı jeffy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dezenfektan tanıtımımı? Yahu sokak arasında yapıyorlar artık dezenfektanı her tarafı yerli olsa ne olur?
    Öyle demeyin, bu dezenfektanın içinde bor var (hani şu jet yakıtı olacakken temizlik maddesi olan bor) görmezden gelmeyin bunları ama...
    Techturkey dediğin 12, bilemedin 16. sayfada adamı bulur, 500.000 yerine 1m alır, konuya giren herkesi ihya ederdi...

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Elalem borla aya çıkar,
    biz borcamdan borele anca geçtik.
    çokomelli vizyon müthiş!

said_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elalem borla aya çıkar,
    biz borcamdan borele anca geçtik.
    çokomelli vizyon müthiş!
    İşleyemedikten sonra isterse bütün toprak bor olsun.

Merak ediyorum Bor minerali üzerine çalışan herhangi bir kurum, üniversite veya desteklenen herhangi bir kurum varmı.

enesy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı said_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İşleyemedikten sonra isterse bütün toprak bor olsun.

Merak ediyorum Bor minerali üzerine çalışan herhangi bir kurum, üniversite veya desteklenen herhangi bir kurum varmı.
    BORu yayma vakfı BORUSOK (Bor Uygulamaları Sanayi Organizasyon Kurumu ) gibi bir dernek kursak iş yapar aslında

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turbo&quattro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, yerli ve milli el dezenfektanı Borel'in tanıtımını yaptı....

Komedi valla. Soyle es kaza ilk,asiyi biz bulsak heralde 9387292937383 yil konusurlar.
    Na₂[B₄O₅(OH)₄]·8H₂O yani Borax zaten yıllardır temizlikte kullanılıyor. Bunlar ne dezenfektanı bulduğunu iddia ediyor anlamadım. Özellikle kozmetik, ilaç sektöründe ve askeri alanda bu amaçla kullanılıyor zaten.
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

samara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 2jz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Naâ‚‚[Bâ‚„Oâ‚…(OH)â‚„]·8Hâ‚‚O yani Borax zaten yıllardır temizlikte kullanılıyor. Bunlar ne dezenfektanı bulduğunu iddia ediyor anlamadım. Özellikle kozmetik, ilaç sektöründe ve askeri alanda bu amaçla kullanılıyor zaten.
    Kendileri çalıp kendileri oynuyor denir buna Sanırsın yeni bir evren keşfetmişler.Kaçıncı yüzyılda olduğumuzun farkında değiller
    Samara 2109/Peugeot 207/Skoda Fabia III/Octavia Sport

furkane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Ustad kendine guldurtuyorsun cidden ispanyada 1 ay sonra halk maskeyi PARA ile satin alabildi. Sen cebindeki parayla maske satin alabildin dimi bugune kadar !! Avrupa onu dahi alamadi algilamada problem yok degilmi ? Avrupada saglik calisanlari kiyafet destegi olmuyacaksa calismama karari alacaklarini belirttiler devlete!!! Gel biraz matematik yapalim persembe gunune 40milyon kisiye mesaj gelecegi soylendi x5 200milyon maske bi gecede uretilmiyor hadi uretilse bunun sevkiyati bi gecede olmuyor. Para ile maske alamiyorsun buyur gel ustad 10 adet maskeni ucretsiz veriyim senin icin uygunsa

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı furkane Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ustad kendine guldurtuyorsun cidden ispanyada 1 ay sonra halk maskeyi PARA ile satin alabildi. Sen cebindeki parayla maske satin alabildin dimi bugune kadar !! Avrupa onu dahi alamadi algilamada problem yok degilmi ? Avrupada saglik calisanlari kiyafet destegi olmuyacaksa calismama karari alacaklarini belirttiler devlete!!! Gel biraz matematik yapalim persembe gunune 40milyon kisiye mesaj gelecegi soylendi x5 200milyon maske bi gecede uretilmiyor hadi uretilse bunun sevkiyati bi gecede olmuyor. Para ile maske alamiyorsun buyur gel ustad 10 adet maskeni ucretsiz veriyim senin icin uygunsa
    Meclistekiler yarım saatte bir maske değiştiriyor, sana 10 gün için verilen 5 maskeyi lütuf görüyorsun.

Maske sadece coronadan korunmak için kullanılmıyor.

Sürekli maske takması gereken hastalar var. 20-60 yaş arasıysa 10 günde 5 maske gelecek (yeterli değil) ama yaşı fazla olup coronavirüs haricindede sürekli maskeyle yaşayan hastalar var. Bunlar nasıl temin edecekler?

Birde Tc kimlik numarası olmayan bir dünya yabancı var. Bu adamlar ortalıkta geziyor ve sayıları çok fazla. Bunlara maske devlette vermiyor, gidip alamıyorda.

Maske olmadan markete girmek, otobüse binmek...vs yasak.

Suriyelilere 40 milyar dolar harcayanlar halka gelince kendi ohal'inizi ilan edin demekle geçiştiriyor.

Birde neden iyi örneklere ulaşmaya çalışmak yerine, durumu kötü olanlara bakıp şükretme modundasınız?
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bence maske olayını bide gorevdeki polis ve belediye çalışanlarına sormalısın bakalım nasıl alıyorlarmı

sokağa çıkma yasağı gunu daha yanımda bi polis çopcuden maske varmı bize vermiyorlar diye maske istiyordu oda veremediki günlük alıyormuş içerden 1 tane

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

halili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bazı yerlerde 23 -24-25-26 nisan ve 1-2-3 mayıs tatilini sokağa çıkma yasağı olarak birlrştirecekleri yazıyordu.EGM dün açıklama yapmış yeni gördüm bende.
    15.04.2020 Tarihli Basın Acıklaması

sekizsilindir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gelecek maskeye kaldıysak işimiz zor. Çok çok iyi koruyuculuğu olduğunada inanmıyorum. İnsanların çoğunluğu market vb yerlere girebilmek için taşıyor, kendi gözlemim.
    Ben maske olmadığı zaman motosiklet kullanırken taktığım boyunluk, bileklik, bandana, balaklava gibi çok maksatlı bu parçayla, işim olan heryerde hiç itiraz görmeden girdim çıktım, hele iki kat yapıp takınca en az dağıtılan maskeler kadar koruduğunu düşünüyorum.
    Lütfedicekler maske gönderecekler, bekleyen beklesin, ben beyfendilerin paşa gönlünü bekleyemiycem.
    group b ___

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bana şifre geldi annem ve babamı da aile bireyi olarak eklemiştim ama onlara gelmedi. bir yerde ayrı ayrı başvurmak gerek gibi bir şey okumuştum. şimdi tekrar onlar adına ayrı başvurular yaptım.

benzer tecrübeyi yaşayanlar var diye görüyorum. Bunu her hafta yenileyeceğiz sanırım.

SULTANOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi selam sadece daha aydinlatici olmak icin yaziyorum. Ispanya neredryse 2 aydan beri karantinada ve sokaga cikmak yasak. Yani kopegini dolastirmiyorsan veya alosverise gitmiyorsan hic bir taktirde disari cikamiyorsun. Anlatmak istedigim adamlarin maskeye ihtiyaci yok. Almak isteyenede parayla satar adam. Adamin amaci seni sokaga cikartmamak. Saglik calisanlari olarak adam tabikide bu talebini bildiricek sonucta kole degiller onlarinda hayati cani bir tane ve devlet her turlu destegi eksiz bir sekilde vermek zorunda!

Gelgelelim ulkemizin durumuna, araliksiz olarak bir sokaga cikma yasagi yok ve burada maske alinabilecek en basit guvenlik onlemi oldugundan bir zorunluluk. Bununda herkese eksiksiz sekilde saglanmasi lazim. Ister 1 milyon ister 200 milyon bunlar bir gecede alinan sokaga cikma yasagi veya maskeler bedava dagitilacak demek gibi oldu bitti olmuyor bastan bunun plnanini yapicaksinki herkese ihtiyacini saglayacaksin.

Benim yorunlamam bu kadar.
    74 model sehpa...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 konuk)

Bu Konudaki Etiketler