User Tag List

Sayfa 256/386 İlkİlk ... 156206246254255256257258266306356 ... SonSon
7320 sonuçtan 4.846 ile 4.864 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sağlık bakanlığı çalışanlarının emeklilik talepleri, iller arası ve il içi tayin talepleri ve yıllık izinleri ikinci bir emre kadar durdurulmuştur.
    Memuration

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Daha hala saglik birimlerinde doluluk olmadigi soyleniyor. Is yerinden bir kisinin kayinvalidesi viruse yakalandi, kaldırıldı ve hastaneden aradılar gelin hastaniza bakin, bakicimiz yok. Ve test sonucu negatif cikan karısı hastanede pozitif olan hastanin yanibasinda ona bakmaya calisiyor. Yogun bakima kaldirilmasi halinde bu kadin direk evine yollanacak evde 2 cocuk ve kocasi. Boyle aptal birsey olabilir mi demeyin evet oluyor. Simdi ben bizde calisani ise kabul edersem bu hastalik %100 bize bulasacak.. Fıkra gibi is yapiyorlar.

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Hanımın dahil edildiği site wp grubunda kadının biri benim büyük kızım corona pozitif diye dün yazdı. Hepimiz karantinadayız diye yazmış. Yazdığı gün eşi ve en küçük çocukları ile dışarıdaydılar. Hatta çocuk 16:00 civarında maskesiz şekilde yanında başka bir çocuk ile dışarıda bisikletle geziniyordu. Keza, tam yaşını bilmesemde ortanca çocukları da dışarıda maskesiz şekilde geziniyordu. Ha diyeceksiniz çocuk bisiklete biniyorsa maske takması sakıncalı olabilir. Olur nasıl olur çocuk yüzme, koşu, bisiklet dallarının olduğu yarışa katılmıştır olmadı bisiklet yarışındadır o zaman maske sıkıntı olabilir. Ama çocuk aheste aheste yürüyüş hızında bisiklete biniyor ise ve yanında başka bir çocuk var ise maske takması lazım.
    Neticede evde pozitif birisi var. Güya karantinadalar ama fıldır fıldır dışarıda geziniyorlar. Kimse de aga ne yapıyorsun demiyor. Gelip kontrol eden de yok. Her neyse, az önce öğrendiğimize göre hasta olan kızı meğer geçen hafta salı gününden beri pozitifmiş ve evdeymiş. Aga siz o sırada uzaktan gördüğümüz kadarıyla maskesiz şekilde gezindiniz. Onu ne yapacağız?
    Tabi çoluğu çocuğu olan ve bunlarla görüşenler kadını sorguya tutmuşlar. Yazık kıyamam o da az önce veryansın modunda yazmış. Geçmiş olsun diyeceğinize sorguladınız diye. Demekki sağlam ayakkabı değilsin ki millet sorgulamış. İyi de yapmışlar, benim çocuğum onun çocuğu ile görüşüyor olsaydı elimden gelen heryere şikayet ederdim.
    Utanmaz birde biz negatif çıktık sadece kızım evde diye de yazmış. Evde kızın ile kim ilgileniyor. Ulan ne ***** belki taşıyıcısın ve 3 gün sonra sende pozitif olacaksın. Nedir bu özgüven ve nedir bu rahatlık. Nedir bu yalan söyleme ihtiyacı. Karantinadayız ama kızım hariç hepimiz negatif çıktık. Ne ***** test yaptırdığın.

İyiki görüşmüyoruz. İyiki merhabamız bile yok. Eksik olsun benden uzak nereye kime yakın olursa olsun. Lazım değil.

Ha bu arada, pandeminin başından beri maskesiz dolaştıkları içinde bu zamana kadar daha yeni kapmaları da büyük mucize. Gerçi daha öncede içlerinden birisi kesin hastalanmıştır çünkü yazın sitede olmalarına rağmen ortalarda gözükmemişlerdi. Yalan söyleyen nasıl olsa alışkanlık haline getireceği için artık doğruyu söylemeyi unutur.
    Konu imprezaWRC tarafından (27-10-2020 Saat 18:48 ) değiştirilmiştir.

sirhot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Köle gibi çalışmaya devam sağolsun bakanımız hem para vermiyor hem izin vermiyor hem de istifa etmemize izin vermiyor. Kısacası ölün geberin umurumda değil diyor. neyse korona partilerine devam. Nasıl eğleniyoruz dimi gençler

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizimkilere famivol diye bi ilaç getirdiler internette bişey çıkmıyor ne olduğu belli değil sanki Bide test için ilk kartal a gittik ablamla bi sıra vardı hem hasta kabulde hem örnek aldıkları yerde dedim yürü bu sıraya girersek sağlam bile olsak hasta oluruz 2 dk durduk çıktık hemen

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bugünkü hasta sayısı 2.209, ağır hasta sayısı 1827, iyileşen 1511. Ağır hasta sayısı hasta sayısına git gide yaklaşıyor.

Aktaş61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    pozitif çıkıp evde tedavi görenler vaka sayısına yazılmıyormuş, sadece hastanelik olanlar yazılıyormuş diye birşey söyledi bi doktor arkadaşım. olabilir mi böyle birşey?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    doğrudur bende intörn arkadaşımdan aynısını duydum.
    FOR US BY US

[/CENTER]

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Aktaş61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    pozitif çıkıp evde tedavi görenler vaka sayısına yazılmıyormuş, sadece hastanelik olanlar yazılıyormuş diye birşey söyledi bi doktor arkadaşım. olabilir mi böyle birşey?
    Doğru malesef. İst Çekmece filyason ekibinden bir arkadaş geçen haftada bir gün için 900 küsür vaka düştü sisteme demişti. Aynı gün akşamı TR geneli toplam sayı 1800 küsürdü.

Asıl rakamı var siz hayal edin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bakan bizzat canlı yayında söyledi bunu 2-3 hafta önce..

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    evet sayın bakanımız açıkladı ya, yani açıklayamadı...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    5 gün geçti bize hala bir ekip gelmiş değil. Sonunda kendimiz test yaptıralım dedik.

Salı gecesi medicalpark floryada test yaptırmaya gittik. Direk sistem dolandırıcılığa dönmüş. Doktor muayenesi, tomografi, kan testi olmadan sürüntü de yapmıyorlar. 1000 TL ortalama para alıyorlar. Çoğu hastane benzer de bundan direk uzak durun zaten sahiplerini az çok biliyorsunuzdur. Test sonucu da 3 gün oldu hala yok. Benim devletteki testim 24 saat olmadan çıkmıştı şaka gibi. Bu akşam tekrar test yaptıracağım.

Trajikomik bir durum daha var, şirkette bi çocuğun kardeşi pozitif çıkıyor aynı evde yaşıyorlar ama herhangi bir karantina vs yok. Ne hekim aramış, ne sistemde karantinalı görünüyor. Test yaptırdı negatif ama normalde karantinada olması lazım adam şu an işyerinde çalışıyor. Aynı durumda benim eşim karantinada 14 gün.
    @premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

Aktaş61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dqn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bakan bizzat canlı yayında söyledi bunu 2-3 hafta önce..
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet sayın bakanımız açıkladı ya, yani açıklayamadı...
    ben bunu belirtisi olmayıp sadece pozitif çıkanları saymıyorlar diye düşünmüştüm. durum çok daha vahimmiş yani

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dragger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Direk sistem dolandırıcılığa dönmüş.
    Cıkıştaki koronavirus testinde buyuk skandal!

Konuyla ilgili olarak Muz Cumhuriyetinden bir örnek... Allahtan ülkemiz bir kabile devleti değil.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    25 Ekim'de alınan sürüntüye göre pozitifim, şu ana kadar belirti yok. Bir gün sonra eşimden, oğlumdan,okuldaki tüm öğrenci ve öğretmenlerden, dışarıda görüştüğüm kişilerden de örnekler alındı, tamamı negatif çıktı, hepsi karantinada. Buraya kadar sorun yok.
    Evde üç kişi bir aradayız, azami derecede maske, hijyen ve yalıtım halindeyiz.On dört gün sonunda karantina bitecek ve (oğlumla eşimde belirti yoksa) biz dağılacağız, bitişte bir test yapmıyorlar. Eşim ve oğluma benden hemen bulaşırsa karantina süresinin bitiminde bulaştırıcılığımız bitecek, sorun yok. Karantinanın son günlerinde bulaşırsa ve belirti görmezsek onlar hasta bir şekilde topluma karışacaklar. Riskli bir durum.Aile doktorumuz da bunu açıklayamadı.
    Karantina bitiminde üçümüze de tekrar test yapılması için ne yapmalı, yalan mı söyleyelim belirti var sırtım, başım ağrıyor diye?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    test yaptırmak için yalan söylemeye çalışmamız traji komik ve sinir bozucu.
    ben diş hekimiyim özel olarak çalışıyorum.benimle aynı durumumda arkadaşlarımda var.ufak belirtimiz var ise (boğaz ağrısı ufak öksürükler gibi) biz bile yalan söylemek zorunda kalıyoruz.halbuki sorgusuz sualsız yapılması gerekiyor.!
    şaka gibi bir hal almaya başladı durum sistemin içinde çalışanlar bile sorunlara cevap verememekte.
    annem babam pozitif evlerindeler.kimse aramıyor sormuyor.allahtan ikiside doktor bi miktar bakmaya çalışıyorlar kendilerine ama kan ve sürüntü örneği için hastaneye 112 götürmesi gerekiyormuş 16 dk beklemiş telefonda yönlendiren yok! arabalarıyla halsiz halsiz gittiler en son.
    bence sağlık sistemimiz covid konusunda çöktü veya çökmek üzere.çözümü ev karantinaları ancak niye hala ısrarla normalleşmeye devam edilmekte ısrarcılar anlaşılır gibi değil!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kaç yaşındaydı acaba
    Bugün öğrenebildik; 45 yaşındaymış Hiçbir kronik rahatsızlığı da yokmuş.

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cıkıştaki koronavirus testinde buyuk skandal!

Konuyla ilgili olarak Muz Cumhuriyetinden bir örnek... Allahtan ülkemiz bir kabile devleti değil.
    Yeni sektör hayırlı olsun.
    @premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Salı sabahı eşim test yaptırdı akşamına pozitif çıktı. Son 2-3 günümüzü çok titizlikle geçirmiştik zaten. Hissetmişiz resmen. O pozitif çıkınca ben de evde 14 gün karantinaya alındım. Ertesi gün yani çarşamba günü ekip geldi eşime ilacını verdi. Benim için sordum test yaptırmak istiyoruz nasıl apacağız diye. Belirtiniz yoksa dışarı çıkmayın zaten 14 gün evde kalacaksınız sizde dedi. Pozitif çıkma olasılığım %99. Artık gerçekten pozitif sayıları çok çıkmasın diye mi yapıyorlar yoksa gerçekten gerek mi duymuyorlar bilmiyorum ama test yaptırmadım ve karantina sürecinin geçmesini bekliyorum

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler