User Tag List

Sayfa 263/386 İlkİlk ... 163213253261262263264265273313363 ... SonSon
7320 sonuçtan 4.979 ile 4.997 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ChuckBartowsKi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Düşüş eğrisi yine mayıs ayı gibi olur sanırım. Zaten aralık-ocak zirve yapacak denmişti ne alaka anlamıyorum virüs ay mı seçiyor
    Sanırım yarım küremizde hastalıkların en hızlı yayıldığı dönemlerden bu sonuçları çıkarıyorlar. Bahar ayları, sonbahar ekim kasım, kış aralık ocak.
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Veeeee babam da olmuş.

Geçen hafta Pazartesi veya Salı günü zatürre aşısı olması için aile sağlığı merkezi veya aile hekimi arıyor gelin diye. Babam da o zamana kadar gayet iyi, en ufak bir sıkıntı yok. Aşıyı olduktan sonra 2-3 gün halsizlik, kırıklık falan yapar ama önemli değil, geçer diyorlar. Babam 2-3 gün sıkıntı çekiyor, sonrasında gayet iyiyim dedi. Cuma veya Cumartesi günüydü sanıyorum, yahu ben yine halsiz gibiyim tam geçmedi bu salak şey ya bi doktora gideyim dedi. İyi dedik.

Önceki gün akşam uzun süredir de onlara gitmedik görmedik diye bi uğrayalım dedik. Önlem olsun diye de uzak duruyoruz tabi ama... Yarım saat 45 dk oturup çıktık. O sırada da gayet iyiydi, halsizlik var biraz sadece diyordu. Dün doktora gitmişler, antikor testi pozitif... Ama babam bunu test pozitif sanmış, panik olup hastaneye gitmişler. Doktor antikor testini görünce "siz zaten geçirmişsiniz, yani 10 gündür falan yaklaşık koronasınız, ama çok iyisiniz" demiş. Tomografi falan çekmişler, ciğerlerde çok az bi tutulum var ama sıkıntı değil o da geçer demişler, birkaç ilaç, antibiyotik ve sanıyorum şu sıtma ilacından vermişler. Anneme de testler yapmışlar, onunkiler de bugün çıkacak. Annem korkuyor ama onda da en ufak bir belirti yok. Yani babam da aşıyı olmasa belki sıfır semptomla geçirip gidecek.

Yani 2-3 güne toparlar demişler ama tabi hastalığın seyri garanti değil, en ufak rahatsızlanmada, nefes darlığı vs'de hastaneye demiş doktor.

Bu arada babam bi yere çıkmaz etmez, biz bile eve gelince yaklaşmayın, maske takın bilmemne falan diyen adam. Nereden nasıl kapmış anlamak mümkün değil, biz mi taşıdık ne yaptık ne ettik belli değil.

Bizi sorduk doktora, önceki gün uğradık biz ne yapalım diye, Cuma falan test yaptırın dediler. Gerçi anneminki de negatif çıkarsa belki teste gitmeyiz ama kendimizi bi süre eve kapatacağız. Bu arada da tedbiren vitamin vs bişeyler alıyoruz doktor başka bir arkadaşın tavsiyesi doğrultusunda.

Bir arkadaşın da baba ve kardeşi olmuş, onlarda da sıfır semptom, adam diyor ki hoplayıp zıplayacak moddalar yani o derece iyiler diyor.

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Veeeee babam da olmuş.

Geçen hafta Pazartesi veya Salı günü zatürre aşısı olması için aile sağlığı merkezi veya aile hekimi arıyor gelin diye. Babam da o zamana kadar gayet iyi, en ufak bir sıkıntı yok. Aşıyı olduktan sonra 2-3 gün halsizlik, kırıklık falan yapar ama önemli değil, geçer diyorlar. Babam 2-3 gün sıkıntı çekiyor, sonrasında gayet iyiyim dedi. Cuma veya Cumartesi günüydü sanıyorum, yahu ben yine halsiz gibiyim tam geçmedi bu salak şey ya bi doktora gideyim dedi. İyi dedik.

Önceki gün akşam uzun süredir de onlara gitmedik görmedik diye bi uğrayalım dedik. Önlem olsun diye de uzak duruyoruz tabi ama... Yarım saat 45 dk oturup çıktık. O sırada da gayet iyiydi, halsizlik var biraz sadece diyordu. Dün doktora gitmişler, antikor testi pozitif... Ama babam bunu test pozitif sanmış, panik olup hastaneye gitmişler. Doktor antikor testini görünce "siz zaten geçirmişsiniz, yani 10 gündür falan yaklaşık koronasınız, ama çok iyisiniz" demiş. Tomografi falan çekmişler, ciğerlerde çok az bi tutulum var ama sıkıntı değil o da geçer demişler, birkaç ilaç, antibiyotik ve sanıyorum şu sıtma ilacından vermişler. Anneme de testler yapmışlar, onunkiler de bugün çıkacak. Annem korkuyor ama onda da en ufak bir belirti yok. Yani babam da aşıyı olmasa belki sıfır semptomla geçirip gidecek.

Yani 2-3 güne toparlar demişler ama tabi hastalığın seyri garanti değil, en ufak rahatsızlanmada, nefes darlığı vs'de hastaneye demiş doktor.

Bu arada babam bi yere çıkmaz etmez, biz bile eve gelince yaklaşmayın, maske takın bilmemne falan diyen adam. Nereden nasıl kapmış anlamak mümkün değil, biz mi taşıdık ne yaptık ne ettik belli değil.

Bizi sorduk doktora, önceki gün uğradık biz ne yapalım diye, Cuma falan test yaptırın dediler. Gerçi anneminki de negatif çıkarsa belki teste gitmeyiz ama kendimizi bi süre eve kapatacağız. Bu arada da tedbiren vitamin vs bişeyler alıyoruz doktor başka bir arkadaşın tavsiyesi doğrultusunda.

Bir arkadaşın da baba ve kardeşi olmuş, onlarda da sıfır semptom, adam diyor ki hoplayıp zıplayacak moddalar yani o derece iyiler diyor.
    size de çok geçmiş olsun, maalesef o kadar çok taşıyıcı var ki, olay çığrından çıkmış durumda, inşallah hafif atlatır...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Veeeee babam da olmuş.

Onur, çok geçmiş olsun. Anlattığın tabloya gere neyseki ayakta atlatıyor. Bizimkilerde 5 gün önce zatüre aşısı olmuşlar.(benim yeni haberim oldu) Senin bu yazıyı okuyunca tedirgin oldum. Üstüne birde bugün de bize uğradılar. Önce elleri yıkattım, sonra da herkes birbirinden uzağa maskesiyle oturdu. Oğlana da tembihledim, dede ile babaanneye sakın sokulma uzaktan şaklabanlıklarını yap dedim. 30dk kaldılar az önce gittiler. Halen gergin durumdayım.

Ha bu arada oğlanın okulundaki öğretmenlerden biri yaklaşık 3 haftadır derslere girmiyordu, hep yerine başka öğretmenler girdi. Dün ilk defa evden derse katıldı, boyuna köhür köhür öksürüyordu. Ailesi covid olmuştu ve ailesiyle yaşıyormuş. Hanıma dedim, bizim öğretmen agranti covid oldu ve halende toparlanamadı. Senden benden de yaşı küçük. Taş çatlasa 30 yaşındadır.
    Okulun doktoru da covid olmuş. Bunu da az önce öğrendik. Okul sağolsun mükemmel bilgi akışı sağlıyor o nedenle biz bunları başkalarından öğreniyoruz. Saklayın babacım saklayın kime ne faydası varsa.

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Veeeee babam da olmuş.
    Geçmiş olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eyvallah çok teşekkürler...

Bugün babam baya iyi, kırıklık falan da gitti diyor, gündüz 1-2 hapşırdı benimle konuşurken, ulan bu yeni başladı diye güldü Morali falan iyi, dün çökmüştü, hastanede doktor bunları baya bi rahatlatmış.

Annemin de bugün test sonucu negatif çıktı. Annemin de hiçbir semptomu yok, o kadar iç içeyiz nasıl geçmedi diyor. Herhalde babam baya az aldı virüsü miktar olarak, ona yorabildik. Annemin korkusu, kardeşim yeni doğum yaptı, ona yardıma gidip geliyordu paso, asıl oradan çok korktuk.

Şimdilik bekliyoruz bakalım bi yere çıkmadan etmeden... Hanım biraz daha tedbiri bırakmıştı, hemen stres oldu. Noldu dedim hani ben abartıyorum modunda takılıyodun, şimdi ilk sen stres oldun dedim Ses yok...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Bugün babam baya iyi, kırıklık falan da gitti diyor, gündüz 1-2 hapşırdı benimle konuşurken, ulan bu yeni başladı diye güldü Morali falan iyi, dün çökmüştü, hastanede doktor bunları baya bi rahatlatmış.

Annemin de bugün test sonucu negatif çıktı. Annemin de hiçbir semptomu yok, o kadar iç içeyiz nasıl geçmedi diyor. Herhalde babam baya az aldı virüsü miktar olarak, ona yorabildik. Annemin korkusu, kardeşim yeni doğum yaptı, ona yardıma gidip geliyordu paso, asıl oradan çok korktuk.

Şimdilik bekliyoruz bakalım bi yere çıkmadan etmeden... Hanım biraz daha tedbiri bırakmıştı, hemen stres oldu. Noldu dedim hani ben abartıyorum modunda takılıyodun, şimdi ilk sen stres oldun dedim Ses yok...
    Gelmiş geçmiş olsun

emresener - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İstanbul Ve Ankara’da 65 Yaş ve üstüne kısıtlamalar geldi. Ufak bir hamle yapıyorlar sanırım. Bunu Haftasonu kapatmalar takip edebilir mi?

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı emresener Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İstanbul Ve Ankara’da 65 Yaş ve üstüne kısıtlamalar geldi. Ufak bir hamle yapıyorlar sanırım. Bunu Haftasonu kapatmalar takip edebilir mi?
    Sanmam.

Bir sanal dünya yarattılar. O yaratılan hayata göre kısıtlamalar ters düşer.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tum hastalara gecmis olsun, olenlere Allah rahmet eylesin,
    Covid ciktigindan beri kizimin dogumu haric hastaneye gitmemistim ama Ptesi gitmek zorunda kaldim halsizlik ve ates yuzunden, sukur testim negatif cikti, karacigerde bazi sikintilar varmis o yapmis ates vs,

Kendi basiniza iyilesebilecek gibiyseniz sakin gitmeyin hastaneye, her gelen covid testi icin geliyor neredeyse,
    Siranizi beklerken bile kapabilirsiniz,

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

abi geçmiş olsun.

bi garip diyorum ya bu ara herkes covid ama kimsenin birşeyi yok.
    ben bu işten kıllanmaya başladım ...

cevremde covid haberini aldığım sayısı 136134 kişi ama bir tek hastanede yatan tanıdığım var. oda babam , 20 gün yatmıştı..

nolud bu virüs zayıfladımı nedir ???
    médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi geçmiş olsun.

bi garip diyorum ya bu ara herkes covid ama kimsenin birşeyi yok.
    ben bu işten kıllanmaya başladım ...

cevremde covid haberini aldığım sayısı 136134 kişi ama bir tek hastanede yatan tanıdığım var. oda babam , 20 gün yatmıştı..

nolud bu virüs zayıfladımı nedir ???
    Yani ben de aynı şeyi düşündüm, bunu söyleyen çok oldu.

Yalnız iş yerinde bir eleman çok önce kapmış iyileşmişti, bu sefer çok ağırmış... 2 tip mi dolaşıyor nedir anlamadım gitti.

Bugün babası ve kardeşi olan arkadaşla konuştuk, annesi de olmuş, üçünde de en ufak semptom yok diyor adam. Onlar da anlamamışlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş olsun dilekleri için sağolun bu arada...

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kimi nasıl etkilediği belli değil bu illet'in.

Eski iş yerimden karı koca korana oldular. Erkek olan sigara vs içmiyor olmasına rağmen 10 gün kadar hastane de kaldı.

Kadın olan 1 paket sigara içer günde laylaylom atlattı işe başladı. Çok enteresan bir durum.

Ateşim var koku alamıyorum diyene 14 gün karantina yazıyorlar, zeki!!! bir kaç arkadaşın bunu kullanarak izin aldıklarını öğrendim, hasta değilken hastayım diye evine gidip sonra o parayı çoluk çocuğuna nasıl yediriyorlar ben anlamıyorum.

ByKazim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir arkadaşımın eniştesi pozitif, ablası negatif çıktı. Aynı evde yaşıyorlar, aynı bardaktan su içiyorlar.
    Umarım en kısa zamanda hastalar sağlığına kavuşur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yani ben de aynı şeyi düşündüm, bunu söyleyen çok oldu.

Yalnız iş yerinde bir eleman çok önce kapmış iyileşmişti, bu sefer çok ağırmış... 2 tip mi dolaşıyor nedir anlamadım gitti.

Bugün babası ve kardeşi olan arkadaşla konuştuk, annesi de olmuş, üçünde de en ufak semptom yok diyor adam. Onlar da anlamamışlar.
    Çok ilginç ya bu son 1 ayda sizin örneğiniz ile beraber etrafımda 5 oldu birinin 2inciye yakalandığını duyduğum ama dahası ilkinde çok daha ağır atlatığını duyduğum.

Ya cidden birkaç türü var yada ilkinde insanlar tedbirli ve az dozda yakalanıyor sonra atlattım rahatlığıyla tedbirsizce ikinciye çok daha sağlam virüsü kapıyor

Bilemedim, tek çıkarımım 2inciye dahada tedbirli olmamız lazım sanki

fevzi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Perşemde bügünden beri bende pozitif çıktım ve karantinadayım.
    bilinen(tat-koku ve vücüt agrısı ) semptomları yoktu bende sadece hafif bogaz agrısı ve baş dönmesi ile gittim. ilk kan testinde negatif çıktı ısrarlarımla PCR testi yaptılar onda pozitif çıktı. Şükür çok ağır geçmiyor hatta çevremdekilere göre hafif atlatıyorum. şuan 6. gündeyim verdikleri ilaç bitti bogaz agrısı v.s de kesildi fakat şuan koku duyum yok onun dışında bir sıkıntım kalmadı.

Çevremde de son 2 haftada vakalar bayagı arttı dikkatli olmak gerekli.

Bu arada öğrendiğim bilgiye göre tekrar kontrol testi yapmıyormuş devlet hastaneleri sadece özelde belki yaptırabiliyor muşuz, ve ölü virüsler testte pozitif çıkartabiliyormuş bu konuda bilgisi olan var mı ?
    Tekrar test yaptırmak istiyorum karantina sürem bitince ama başa dönmek insanın canını sıkıyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Babam da negatif çıktı bu arada... Bugün sonucu geldi. Geçirmiş gitmiş heralde. İşe bak...

Biz ne yapalım bilemedim. Teste gidelim diyorduk, ikisi de negatif. Şimdi teste temaslı veya hasta falan olmadan gidersek özeller zaten direkt tomografi yapalım kan alalım diye geçirme peşine düşüyor.

Bizimkiler sormuştu doktora, onlar da Perşembe Cuma gibi teste gitsinler diyordu. Onu da sorun dedik, kendi heyecanlarına onu sormamışlar.

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Geçen çarşamba dip dibe çalıştığım arkadaşım pozitif çıktı.
    Pazar günü hasta hissetmeye başlamış.

Benim dün haberim oldu. bugün 8. gün, bir şeyim yok. Test yaptırmadım. Bulaşmadı herhalde.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler