User Tag List

Sayfa 287/386 İlkİlk ... 187237277285286287288289297337 ... SonSon
7320 sonuçtan 5.435 ile 5.453 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

MertSerhanÖ. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 2jz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kız arkadaşım geçen ay atlattı. Tat ve koku hala alamıyor. Şiddetli baş ağrısını vardı. Onu bile daha yeni atlattı.

Ağustos’ta atlatan başka bir arkadaşım var. Koku ve tat hala almıyormuş. Bebeği var. Altına yaptığında onun bile kokusunu duymuyorum diyor.

Umarım kalıcı bir sorun değildir bu.
    yok kalıcı olması mümkün değil,ama baya uzun sürüyor..
    Sizin Maymun Olmanıza Darwin de Şaşkın.

Belly Detail

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim bir teorim var, ne kadar gezerseniz, dolaşırsanız ve bağışıklığınızı doğal yollarla güçlendiriyorsanız, bulaş sansınız daha az oluyor. (Bulaşmıyor demiyorum, bulaşması için almanız gereken miktar ve süre artıyor)

Ne kadar evine kapanan, dışarıdan toz taneciği bile almamaya çalışan arkadaşım var ise, hepsine bulaştı, hem de ilk sefer dışarı çıktıklarında veya kapıya gelen kuryeden veya evlerine gelen arkadaşlarından.

Teorim de bu, ne kadar evde kalırsanız bağışıklık sisteminiz, yabancı virus / bakteri vb.parçacıklara o kadar korunmasız hale geliyor çünkü izole yaşıyorsunuz, antikorlarınız hiç bir şey ile savaşmıyor.

Bana hiç bulaşmadı, pandemi başından beri 2 ülke 3 ev değişirdim.

Sürekli sokaklardayım, 4 defa transatlantik uçtum, 3 defa 3-4 saatlık uçuş yaptım. Rio sahilinde veya sokaklarda kalabalık sokak partilerine de gittim, maskenin olmadığı home partylere de gittim.

Ofise de düzenli gidiyorum, uber'de kullanıyorum, alışveriş de yapıyorum, restauranta da gidiyorum.

Umarım bulaşmaz.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cok guzel gıdıyordun da maskesız parti olmadı bence
    c2vts/yrvturbo/cliors/cliors/208gt
    s2k/3000gt/tomcat/tt225/g37s
    600fa/600rr/agustaf4/vfr1200f/800x/1199s pani
    cbr250/tricity/x10/duke390
    meganeII/clioIII/159/puntoevo/auris/meg coupe/taigo

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bulaşması için her tür yanlışı yapıp, inşallah bulaşmaz demek de çok güzel kafa ya

Önceki mesajlarda da "ben önlem almıyorum, maske takmıyorum, sadece böyle şöyle takıyorum, evdeki yaşlılara taşımaktan korkarım" söylemi vardı. Eee, aynı ortamda bulunulan, tanımadığın insanlara bulaştırırsan????? He o zaman vicdana gerek yok, hak gasp etme olmuyor, günaha girme olmuyor, o olmuyor, bu olmuyor.

Helal vallahi ne diyeyim. ABD'dekiler AB'dekiler gibi gerizekalı değiliz allahtan diyordum ama biz de yarışıyoruz maşallah ya...

Yaklaşık 1-2 ay önce, bize gündeliğe gelen kadın korona olmuş, ilaçlar gelmiş, sağdan soldan "ultra bilimsel" sivri zekalı kardeşlerimizden "ilaçları içme ölürsün" tavsiyesi almış, ilaçları içmemiş. Daha sonra, taaaaaaaaaa kaç ay önce herhangi bir bilimselliği bulunmadığı açıklanan, 30sn boyunca nefesini tutma hareketi ile solunumunu test etmiş ve solunum sıkıntısı yaşamadığına da kanaat getirmiş.

Ve böyleleri iyileşiyor arkadaş... Doğal seleksiyon da olamıyor yani. Bunlar yaşıyor, arkadaşın evde oturan babası ölüyor.

73 yaşındaki babam, zatürre aşısı olmasa neredeyse semptomsuz ve farkında olmadan atlattı, 65lerindeki annem biraz daha "hissedilir" şekilde geçirdi. Çok şükür 1 haftada falan atlattı. Ancak doktor bunun etkileri 1-1.5 ay sürüyor demiş, ki gerçekten de sürüyor. Annem 1 ay geçmiş olmasına rağmen şu son 1 hafta öncesine kadar çıkıp yürüyerek her zaman gittiği mesafeleri gitmeye çalıştığında adeta kesildi. Çok erken yoruldum falan dedi. Yeni yeni o hissiyat gidiyor diyor.

onur_si - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    evet etkileri 1 ay sürüyor. benim eşimde iyileştinten sonra 3-4 hafta nefes olayı devam etti yani biraz merdiven çıksın hemen nefes nefese kalıyordu. anca düzeldi. geçmiş olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bulaşması için her tür yanlışı yapıp, inşallah bulaşmaz demek de çok güzel kafa ya

Önceki mesajlarda da "ben önlem almıyorum, maske takmıyorum, sadece böyle şöyle takıyorum, evdeki yaşlılara taşımaktan korkarım" söylemi vardı. Eee, aynı ortamda bulunulan, tanımadığın insanlara bulaştırırsan????? He o zaman vicdana gerek yok, hak gasp etme olmuyor, günaha girme olmuyor, o olmuyor, bu olmuyor.

Helal vallahi ne diyeyim. ABD'dekiler AB'dekiler gibi gerizekalı değiliz allahtan diyordum ama biz de yarışıyoruz maşallah ya...

Yaklaşık 1-2 ay önce, bize gündeliğe gelen kadın korona olmuş, ilaçlar gelmiş, sağdan soldan "ultra bilimsel" sivri zekalı kardeşlerimizden "ilaçları içme ölürsün" tavsiyesi almış, ilaçları içmemiş. Daha sonra, taaaaaaaaaa kaç ay önce herhangi bir bilimselliği bulunmadığı açıklanan, 30sn boyunca nefesini tutma hareketi ile solunumunu test etmiş ve solunum sıkıntısı yaşamadığına da kanaat getirmiş.

Ve böyleleri iyileşiyor arkadaş... Doğal seleksiyon da olamıyor yani. Bunlar yaşıyor, arkadaşın evde oturan babası ölüyor.

73 yaşındaki babam, zatürre aşısı olmasa neredeyse semptomsuz ve farkında olmadan atlattı, 65lerindeki annem biraz daha "hissedilir" şekilde geçirdi. Çok şükür 1 haftada falan atlattı. Ancak doktor bunun etkileri 1-1.5 ay sürüyor demiş, ki gerçekten de sürüyor. Annem 1 ay geçmiş olmasına rağmen şu son 1 hafta öncesine kadar çıkıp yürüyerek her zaman gittiği mesafeleri gitmeye çalıştığında adeta kesildi. Çok erken yoruldum falan dedi. Yeni yeni o hissiyat gidiyor diyor.
    Çoğu özel hastaneler devletin eve getirdiği ilaçları kullanmadan başka ilaçlarla tedavi ediyor. Çevremde eve getirilen ilaçları kullanmadan dertsiz tasasız bu hastalığı atlatan epeyce kişi var. Cahillik baki haklısınız lakin ilaç işinde kesinlikle bir şeyler döndüğünü düşünüyorum.Bazen cahillik işe yarayabiliyor heleki ülkemizde..

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı ckrc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim bir teorim var, ne kadar gezerseniz, dolaşırsanız ve bağışıklığınızı doğal yollarla güçlendiriyorsanız, bulaş sansınız daha az oluyor. (Bulaşmıyor demiyorum, bulaşması için almanız gereken miktar ve süre artıyor)

Ne kadar evine kapanan, dışarıdan toz taneciği bile almamaya çalışan arkadaşım var ise, hepsine bulaştı, hem de ilk sefer dışarı çıktıklarında veya kapıya gelen kuryeden veya evlerine gelen arkadaşlarından.

Teorim de bu, ne kadar evde kalırsanız bağışıklık sisteminiz, yabancı virus / bakteri vb.parçacıklara o kadar korunmasız hale geliyor çünkü izole yaşıyorsunuz, antikorlarınız hiç bir şey ile savaşmıyor.

Sürekli sokaklardayım, 4 defa transatlantik uçtum, 3 defa 3-4 saatlık uçuş yaptım. Rio sahilinde veya sokaklarda kalabalık sokak partilerine de gittim, maskenin olmadığı home partylere de gittim.

Ofise de düzenli gidiyorum, uber'de kullanıyorum, alışveriş de yapıyorum, restauranta da gidiyorum.

Umarım bulaşmaz.
    Anacım, sen olmadı eline bir tane corona virüsün son görülen fotoğrafını al, sokak sokak ben bunu arıyorum diye gezin. Böyle sanki arıyorsun da bulamıyorsun gibime geldi de. Maskesiz kısıma kadar da fena gitmiyordun...
    Neyse, kendi bileceğin iş.

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dqn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çoğu özel hastaneler devletin eve getirdiği ilaçları kullanmadan başka ilaçlarla tedavi ediyor. Çevremde eve getirilen ilaçları kullanmadan dertsiz tasasız bu hastalığı atlatan epeyce kişi var. Cahillik baki haklısınız lakin ilaç işinde kesinlikle bir şeyler döndüğünü düşünüyorum.Bazen cahillik işe yarayabiliyor heleki ülkemizde..
    Ya şöyle bi durum var, evet hiç ilaç kullanmadan da atlatan var ayrı konu. İlaç zaten doğrudan korona iyileştirici ilaç değil, "yardımcı olma" babında etki veriyor.

Özel veya devlet versin fark etmez, özel de anneme babama devletin verdiğine benzer bişeyler verdi mesela sonuçta.

Benim kızdığım şu, adama Sağlık Bakanlığı ilaç vermiş, Donanımhaber'de soruyor, ilaç verdiler ben bunu kullanayım mı diye... Diğeri de diyor ki, yan etkisi çok, korona yan etkileri değil ilacın yan etkileri insanları hasta ediyor, fena yapıyor bile diyen var. E yuh dedim artık. Yani korona böyle etki etmiyormuş, ilaç yapıyormuş, bıraksalar virüs bişey yapamayacak yoksa... Güzel valla.

Peki doktorda herhangi bir hastalıktan dolayı muayene olup, sonra foruma soruyor mu bu dangalaklar, bunu merak ediyorum, bu kafaya kızıyorum.
    Atıyorum "şu derece kanser görüldü, kemo alayım mı ne dersiniz" diyor mu kimse? Ya da buna cevaben "abi kemonun yan etkileri çok kötü ya, kullanmayın, girmeyin" diyebiliyor mu kimse?

Ki yine kızdığım, doktorun şunun bunun tavsiye ettiği tedaviyi, gelip forumda sormak ve işi gücü sadece ahkam kesmek olan işsiz güçsüz, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan, mesleği bırakın doktorluğu hemşirelik bile olmayan salaklardan "alayım mı" diye sorulması. Ya bu adam kim ki buna soruyorsun, sen kimsin ki bu soruya cevap veriyorsun. Hani bi doktor bişey söyler, başka bi doktordan, doktor arkadaşından fikir alırsın falan, bunları anlarım da... Ya herhangi bi tedavi için bile gidip alakasız arkadaşınıza sorar mısınız "ben bu ilacı alayım mı" diye? Ama söz konusu koronayken maşallah, ortam coşuyor bu anlamda. Saçma olan bu.

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya şöyle bi durum var, evet hiç ilaç kullanmadan da atlatan var ayrı konu. İlaç zaten doğrudan korona iyileştirici ilaç değil, "yardımcı olma" babında etki veriyor.

Özel veya devlet versin fark etmez, özel de anneme babama devletin verdiğine benzer bişeyler verdi mesela sonuçta.

Benim kızdığım şu, adama Sağlık Bakanlığı ilaç vermiş, Donanımhaber'de soruyor, ilaç verdiler ben bunu kullanayım mı diye... Diğeri de diyor ki, yan etkisi çok, korona yan etkileri değil ilacın yan etkileri insanları hasta ediyor, fena yapıyor bile diyen var. E yuh dedim artık. Yani korona böyle etki etmiyormuş, ilaç yapıyormuş, bıraksalar virüs bişey yapamayacak yoksa... Güzel valla.

Peki doktorda herhangi bir hastalıktan dolayı muayene olup, sonra foruma soruyor mu bu dangalaklar, bunu merak ediyorum, bu kafaya kızıyorum.
    Atıyorum "şu derece kanser görüldü, kemo alayım mı ne dersiniz" diyor mu kimse? Ya da buna cevaben "abi kemonun yan etkileri çok kötü ya, kullanmayın, girmeyin" diyebiliyor mu kimse?

Ki yine kızdığım, doktorun şunun bunun tavsiye ettiği tedaviyi, gelip forumda sormak ve işi gücü sadece ahkam kesmek olan işsiz güçsüz, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan, mesleği bırakın doktorluğu hemşirelik bile olmayan salaklardan "alayım mı" diye sorulması. Ya bu adam kim ki buna soruyorsun, sen kimsin ki bu soruya cevap veriyorsun. Hani bi doktor bişey söyler, başka bi doktordan, doktor arkadaşından fikir alırsın falan, bunları anlarım da... Ya herhangi bi tedavi için bile gidip alakasız arkadaşınıza sorar mısınız "ben bu ilacı alayım mı" diye? Ama söz konusu koronayken maşallah, ortam coşuyor bu anlamda. Saçma olan bu.
    Tıbbı, google'dan bitiren çok olunca akıl veren de çok oluyor. Maşallah herkes zaten bilim kurulu üyesi. Birde işi bu olmayan doktora da soruyorlar o da möh möh kasılıp anlatıyor. Sen fizyoterapist uzmanısın ne ara enfeksiyon hastalıkları uzmanı oldun. Bir tane her bokolog doktor vardı, her programa çıkarıyorlardı ne oldu yazın biter, sıcak hava öldürür diyordu, virüs bilmem kaçıncı mutasyonunu geçirdi.
    Güreşçiye banka emanet edilen ülkede normal bunlar. Ne yapalım, enfeksiyon hastalıkları uzmanını mı, diyetisyeni mi çıkaralım. Bence git Karaköy'de balıkçıya sor, o da artık 10 ayda iyi kötü birşeyler öğrenmiştir.

denizhandinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Umarım bulaşmaz.
    Ne bagısıklıgı kardesim evde maskeyle uyuman lazım

bilalMW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Umarım bulaşmaz.
    zamanında bu kafayı yaşamak için döktüğüm paralarla şuan loft daire veriyorlardı boşuna harcamışız.
    Ex Automobile Service Advisor - New Truck Service Area Manager

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 2jz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İzin almadığım için ismini yazmayayım forumdan bir arkadaşın ortağı aradı bugün.

Arkadaşımız bu hafta içi baş ağrısı ve ishal yüzünden 3 kez farklı hastanelerde test yaptırmış hepsi negatif çıkmış. Doktorlar başka bir enfeksiyondan şüphelenmiş ilk etapta. Tomografi çekilmiş akciğerlerinin çok kötü olduğunu farketmişler, kan testi yapmışlar ve covid19 tanısı koymuşlar.

Özel ve devlette yer olmadığından eve göndermişler. 35 yaşında, sigara içmeyen, sağlıklı biri olduğunu düşünürsek böyle bir etkiyi görünce gerçekten çok şaşırdım.
    Forumda aktif olmadığı için nick’i ne bilmiyorum ama Evren vefat etmiş. Mavi blobeye Sti’si vardı bir aralar. Ortağı benim yakın arkadaşım ondan duydum. Akciğerleri bitmiş 25 gündür yoğun bakımdaymış. Detay pek bilmiyorum ama özel hastaneye yatırmışlar, epey farklı tedavi ve ilaçlar denemişler.

Normalde ayda bir uğrardım ama maske kullanmadıkları için yanlarına hiç uğramıyordum pandemi başlangıcından beri. Çok üzüldüm ve şaşırdım açıkçası.
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tıbbı, google'dan bitiren çok olunca akıl veren de çok oluyor. Maşallah herkes zaten bilim kurulu üyesi. Birde işi bu olmayan doktora da soruyorlar o da möh möh kasılıp anlatıyor. Sen fizyoterapist uzmanısın ne ara enfeksiyon hastalıkları uzmanı oldun. Bir tane her bokolog doktor vardı, her programa çıkarıyorlardı ne oldu yazın biter, sıcak hava öldürür diyordu, virüs bilmem kaçıncı mutasyonunu geçirdi.
    Güreşçiye banka emanet edilen ülkede normal bunlar. Ne yapalım, enfeksiyon hastalıkları uzmanını mı, diyetisyeni mi çıkaralım. Bence git Karaköy'de balıkçıya sor, o da artık 10 ayda iyi kötü birşeyler öğrenmiştir.
    Bilimde bir sözcüğün anlamı halk arasındaki kullanımından farklı olabiliyor

Teori’nin halk arasındaki, günlük yaşantımızdaki dilde ıspatlanmamış, olası bir açıklama olarak kullanıyoruz.

Bilimde teori çok ciddi bir biçimde çalışılmış, doğruluğu yönünde bir çok delil ve kanıt bulunan bilimsel açıklamalar bütünüdür.

Kıçımızdan uydurduğumuz her fikri teori zannediyoruz. Uzmanlığımız olmayan bir alan ve insan sağlığı, kitlesel sağlık konusunda fikir beyan ederek maalesef çok ciddi zararlara sebep olabiliyoruz.

Dediğin gibi herkes doktor. Azerbaycanda, su ürünlerinde doktora yapmış adam ünvan olarak DR alınca kendini her popüler konuda uzman sanıyor. “Açılın ben doktorum”. Mesela şuan enfeksiyon uzmanıymış gibi beyanat vererek.
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bilalMW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    zamanında bu kafayı yaşamak için döktüğüm paralarla şuan loft daire veriyorlardı boşuna harcamışız.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar, ben yalnız yaşıyorum, ailemden 10bin km uzaktayım, bana bulaşssa bile benden başka zarar vereceği kimse yok. Etrafımdaki herkes 25-35 yaş aralığında ve herkes ya yanlız yaşıyor ya da sevgilisi ile. Arkadaşlarım da benden farklı yaşamıyor hayatlarını.

İstanbula 2 haftalığına vize için geldim, gelmeden 24 saat önce covid negative testim olmasına rağmen ailemin yüzünü görmeden, otelde kaldım 2 hafta ve döndüm. Hani her tarafta gün aşırı kontamine maske, eldiven, siperlik takıp kapıların ardında herkesle sarılan, eden birisi benden daha mı duyarlı bu viruse.

Benim teorim bu yönde, hayat standartlarımı da değiştirmeyeceğim, virus bulaşırsa da yapacak birşey yok.

BAT9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar, ben yalnız yaşıyorum, ailemden 10bin km uzaktayım, bana bulaşssa bile benden başka zarar vereceği kimse yok. Etrafımdaki herkes 25-35 yaş aralığında ve herkes ya yanlız yaşıyor ya da sevgilisi ile. Arkadaşlarım da benden farklı yaşamıyor hayatlarını.

İstanbula 2 haftalığına vize için geldim, gelmeden 24 saat önce covid negative testim olmasına rağmen ailemin yüzünü görmeden, otelde kaldım 2 hafta ve döndüm. Hani her tarafta gün aşırı kontamine maske, eldiven, siperlik takıp kapıların ardında herkesle sarılan, eden birisi benden daha mı duyarlı bu viruse.

Benim teorim bu yönde, hayat standartlarımı da değiştirmeyeceğim, virus bulaşırsa da yapacak birşey yok.
    Hocam düşüncelerine saygı duyarım senin görüşün bir şey diyemem ama ailenden uzaktasın diye başkalarına zarar vermeyeceğini düşünmen tuhaf geldi.
    Umarım bulaşmaz ama senin bulaştıracağın biri ister yalnız yaşasın ister sevgilisiyle ister 25 yaşında olsun ister 35 yaşında olsun hiç tanımadığı bir çok kişiye ulaştırabilir. Sen farkında olmadan hiç tanımadığın birinin canını yakabilirsin...

Kendimizi ve ailelerimizi düşündüğümüz kadar başka ailelere ve kişilere de vereceğimiz zararları düşünmemiz gerekiyor düşüncesindeyim. Duyar kısmına bir şey diyemem elbet kendince dikkat ediyorsundur ama salgını durdurmanın başka yolu yok.

Sana da bir şey olmasın başkalarına da bir şey olmasın.

deeperblack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Verilen ilaca lafım yok kesinlikle ama dozajın oranı bana hiç mantıklı gelmiyor. Günde 8 adet ilacı sağlıklı birine bile verseniz hiç olmazsa böbrekleri zorlanır diye düşünüyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı deeperblack Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Verilen ilaca lafım yok kesinlikle ama dozajın oranı bana hiç mantıklı gelmiyor. Günde 8 adet ilacı sağlıklı birine bile verseniz hiç olmazsa böbrekleri zorlanır diye düşünüyorum.
    Günde 8 değil 16 veriliyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı deeperblack Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zaten çoklu organ yetmezliği ne sebeb oluyor.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler