User Tag List

Sayfa 291/386 İlkİlk ... 191241281289290291292293301341 ... SonSon
7320 sonuçtan 5.511 ile 5.529 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

ErkanCanS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çin'de yaşayan arkadaşımdan aldığım bilgiyi aktarıyorum. Çin'de yılbaşına kadar aşılar tescil edilmediği için devlet tarafından ücretsiz şekilde uygulanmıyormuş. Ücreti mukabilinde bizdeki sinovac ve 2 adet farklı aşıyı olabiliyorlarmış. Yılbaşında bir çinli firmanın aşısı tescillenmiş. Onu ücretsiz olarak yapmaya başlamışlar. Bizim aşıyı aldığımız sinovac firmasının rüşvet skandalları ortaya çıkınca Çin'de önyargıyla yaklaşıyormuş insanlar. Benim arkadaş parasıyla sinovac olmuş. Herhangi bir yan etki görmemiş kendisinde ve çevresinde.

Ek bilgi : Aşının tescil edilme durumu, aşı üreticisinden ziyade aşının denendiği ülkelerin geri dönüşlerinin gecikmesiyle alakalıymış. Tescil edilen diğer Çin aşısını Arap ve körfez ülkeleri tescil ettiği için Çin'de ülke içinde ücretsiz uygulanmasına izin vermiş. Sinovac, eski usul aşı ürettiği için daha garanti diyorlarmış. Bana aktarılan bu kadar. Aktaran kişi Çin'de mikrobiyoloji uzmanı olarak çalışmakta vardır heralde bir bildiği diye yazayım dedim
    DÜNYADA İKİ BİLİNMEYEN VARDIR.BİRİ KUTUPLAR , DİĞERİ TÜRKLER.. Albert Sorel

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ErkanCanS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çin'de yaşayan arkadaşımdan aldığım bilgiyi aktarıyorum. Çin'de yılbaşına kadar aşılar tescil edilmediği için devlet tarafından ücretsiz şekilde uygulanmıyormuş. Ücreti mukabilinde bizdeki sinovac ve 2 adet farklı aşıyı olabiliyorlarmış. Yılbaşında bir çinli firmanın aşısı tescillenmiş. Onu ücretsiz olarak yapmaya başlamışlar. Bizim aşıyı aldığımız sinovac firmasının rüşvet skandalları ortaya çıkınca Çin'de önyargıyla yaklaşıyormuş insanlar. Benim arkadaş parasıyla sinovac olmuş. Herhangi bir yan etki görmemiş kendisinde ve çevresinde.

Ek bilgi : Aşının tescil edilme durumu, aşı üreticisinden ziyade aşının denendiği ülkelerin geri dönüşlerinin gecikmesiyle alakalıymış. Tescil edilen diğer Çin aşısını Arap ve körfez ülkeleri tescil ettiği için Çin'de ülke içinde ücretsiz uygulanmasına izin vermiş. Sinovac, eski usul aşı ürettiği için daha garanti diyorlarmış. Bana aktarılan bu kadar. Aktaran kişi Çin'de mikrobiyoloji uzmanı olarak çalışmakta vardır heralde bir bildiği diye yazayım dedim
    Hırsız, taklitçi, sokakta arabayla çarptığına ölsün diye tekrar üzerinden geçen Çinliler mi rüşvet skandalından dolayı sıcak bakmıyormuş Sesli güldüm

Ben bu işte daha ziyade ilaç firmalarının birbirlerine olan acımasız rekabeti etkili diye düşünmeye başladım.

Çünkü bu haberleri yayınlayanlara bakın, özellikle yabancı kaynaklara... Bakalım bir de diğer ilaçlara ne diyor aynı haber kaynakları mesela, özellikle "kendi ülkelerinde" üretilen-üretilecekler için.

Benzer şekilde bizde yarın öbür gün bu işten nemalanan doktorlar da başlayacak eminim ki.

Doktorlara; eğer kendilerini tercih ederlerse yazın hangi ultra lüks otelde 10 gün tatil yapabileceği teklifini turizm şirketi gibi özel broşür bastırıp sunan adamlar bunlar.

Bu arada medya çok seviyor bu haberleri ama, aşılarda yanlış hatırlamıyorsam zaten yüzde 50-60 üzeri de "başarılı" sayılıyor. Bir de sanıyorum geçende Fatih Altaylı yazdı, bu aşıyı övmek için söylemiyorum, tabi ki yüksek oran çok daha iyidir ama bu aşıyı olan insanlardan hastalığa yakalananların hiçbiri ölmemiş mesela. "Ağır hasta"ya dönmemişler. Ha veriler yeterli midir, yok... Zaten uzmanlar diyor ki, bir aşı normalde gerçekten etkili midir değil midir, yan etkileri nelerdir, bunları gerçekten görebilmek için fazlar yetmez, deneylerde veya deneklerde göremediğin, veya "öngöremediğin" komplikasyonları şunları bunları "reelde" görmek her zaman iyidir. Eh, bunun için de gerçekten çok yüksek oranlar gerekiyor.

Aşıya sıcak bakmakla birlikte, bu anlamda biraz "kobay" pozisyonunda kalacağız. Ha ama aşı karşıtlarının saçmaladığı gibi de kesinlikle düşünmüyorum... Bakalım, hayırlısı.

TechTurkey M_PROJECT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kiz kardesim ikinci doz Pfizer/Biiontech asisini gecen hafta oldu, 2. dozun aksaminda ates, titreme, yorgunluk olustu. Kendi gibi daha once covid olmamis tum doktorlada ayni yan etkiler bas gostermis. Bu yan etkiler 2.gun tamamen bitti.

Kayinpederim de iki gun once sinovac asisini oldu yas 76 her hangi bir yan etki yok.
    Straights are for fast cars, but turns are for fast drivers!

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    rüyamda herkes maskesiz ben ise maske ile dışarda dolaşıyordum. içimden aşının rehavetine kapılmış herkes diyordum

muratburunce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    rüyamda herkes maskesiz ben ise maske ile dışarda dolaşıyordum. içimden aşının rehavetine kapılmış herkes diyordum
    rüyada bile rahat nası bilinç altımıza yerleştiyse maske
    •06 E 6577 - MAT BRAVO • / •06 ZOF 96 - CORSA GSİ • / •06 ZUZ 87 - 1.6 İES • / •06 JR 124 - F7R • / • 35 CSE 57 - İNTEGRA • / • 42 CNE 94 - VW Polo • / •34 ZR 3191 - Seat Cordoba •

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı muratburunce Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    rüyada bile rahat nası bilinç altımıza yerleştiyse maske
    düzeltme : rüyada bile rahat edemiyoruz nası bilinç altımıza yerleştiyse maske

üstte eksik yazmışım
    •06 E 6577 - MAT BRAVO • / •06 ZOF 96 - CORSA GSİ • / •06 ZUZ 87 - 1.6 İES • / •06 JR 124 - F7R • / • 35 CSE 57 - İNTEGRA • / • 42 CNE 94 - VW Polo • / •34 ZR 3191 - Seat Cordoba •

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    24 şubatta açtığım topik, 1 yılını doldurmaya gün sayarken aşılamaya yeni başladı ülkemiz de... konu 'aşı günlükleri' şeklinde devam etmeli çünkü bütün dünya kuurtuluşu bu şekilde ararken bizdeki aşılama işinin çok hızlı ve sorunsuz olarak aktarılması aklıma deli soruları getiriyor...

aramızda kendisi, ailesi ya da çevresi aşılanan var mı? nedir durumlar?
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    90 yaşında dedem ve anneannem dün aşılandı şu an için herhangi bir olumsuz durum yok...

MertSerhanÖ. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    24 şubatta açtığım topik, 1 yılını doldurmaya gün sayarken aşılamaya yeni başladı ülkemiz de... konu 'aşı günlükleri' şeklinde devam etmeli çünkü bütün dünya kuurtuluşu bu şekilde ararken bizdeki aşılama işinin çok hızlı ve sorunsuz olarak aktarılması aklıma deli soruları getiriyor...

Babam,annem,eniştem aşılandı.Yaşları 65 anne ve babanın.

Herşey oldukça normal abi.
    Sizin Maymun Olmanıza Darwin de Şaşkın.

Belly Detail

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Birkaç mesaj yukarıda yazmıştım. Bizim ailede farklı branşlarda 4 doktor var. Hepsi ilk dozu oldu. Ama hepsinin de antikor üretimi ile ilgili aklında çok soru işaretleri var.

O değilde, okullar 3 hafta tatil oldu. Bugünden oteller dolmaya başlamıştır. Hayırlısı bakalım.

Dip Not: Verilere ve haberlere bakmıyorum. Takip etmiyorum artık.

DenizKaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eşim gönüllü olup aşıyı yaptıranlardan,
    Herhangi bir yan etki olmadı ve 2. dozun üstünden 1 ay kadar geçti.
    Geçen hafta antikoruna baktırdığımızda yüksekti. Aşı görevini yerine getirdi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kısa sürede sorun yaşan yok şuan ama bu aşı biraz kafamda soru işareti bırakıyor uzun süre sonra herhangi bir yan etki olduğunda aşıdan diyebileceklermi acaba

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Eşimin ailesinden 6 kişi oldu, ikisi 75 yaş üzeri emekli doktor, diğer ikisi 70 yaş üzeri faal doktor. Şu ana kadar bir negatif durum ile karşılaşılmadı.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Az önce doktor akrabalarım ile görüştüm. Hastanede kimsede yan etki gözlenmemiş. Kimsede yüksek ateş bile olmamış.

TechTurkey M_PROJECT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mrna olanlar da yan etki gorulmesi daha fazla.
    Straights are for fast cars, but turns are for fast drivers!

MertSerhanÖ. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DenizKaan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eşim gönüllü olup aşıyı yaptıranlardan,
    Herhangi bir yan etki olmadı ve 2. dozun üstünden 1 ay kadar geçti.
    Geçen hafta antikoruna baktırdığımızda yüksekti. Aşı görevini yerine getirdi.
    Hariikkaa bi haber.Gerçekten çok sevindim gözünüz aydın
    Sizin Maymun Olmanıza Darwin de Şaşkın.

Belly Detail

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim baldız, sürekli gittiğim dişçim ve ekibi gecen hafta 1. doz oldular. Herhangi bir yan etki yok.

SekoLive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben aşı oldum çevremde 100+ aşı olan kişi var.

şuana kadar ağır bir yan etki yok.
    Biz Kaybettik, Cennet Kazandı. Seni Çok Özlüyoruz Kubilay YILDIZ

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler