User Tag List

Sayfa 296/386 İlkİlk ... 196246286294295296297298306346 ... SonSon
7320 sonuçtan 5.606 ile 5.624 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bu arada, sağlık ocağında çok sıra varmış o nedenle bizimkiler SGK anlaşması olan özel hastanede aşı oldular. Fakat, SGK anlaşması olmayan özel hastanelerde aşı bulunmuyor ya da yokuş yapıyorlar. Komşumuzun annes-babası Eskişehir'deki Acıbadem'de olmak istemişler aşı yok deyip randevu vermemişler, mecburen devlet hastanesinde aşı olmuşlar.

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçen kar yağdığında poğaca almaya çıktım sabah mahmurluğu çıkarken maske takmadım hava buz olduğundan bere kaban ağzıma kadar çekili maske takmış kadar olmuştum. Eve girip asansörün aynasında kendimi görene kadar farketmedim maske takmadığımı. yolda kimseyle muhatap olmayıp börekçiyle de mesafem uzak olduğundan bir şey olmaz da insan biraz tırsmıyor değil tabi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Antikor testini ne zaman yaptırmak sağlıklı sonuç verir veya veriyor? Niye sordum, bu hastalığı geçiren aile, antikor testi de yaptırmış ve malesef sonuç negatif çıkmış. 4 kişilik ailede, 2 kişi ağır geçirmişti. Malesef hiçbiri antikor üretmemiş. Belki testi 1 ay sonra tekrarlamak gerekiyor bu konuda bilgim yok. Bilen varsa yeşillendirirse sevinirirm.

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Antikor testini ne zaman yaptırmak sağlıklı sonuç verir veya veriyor? Niye sordum, bu hastalığı geçiren aile, antikor testi de yaptırmış ve malesef sonuç negatif çıkmış. 4 kişilik ailede, 2 kişi ağır geçirmişti. Malesef hiçbiri antikor üretmemiş. Belki testi 1 ay sonra tekrarlamak gerekiyor bu konuda bilgim yok. Bilen varsa yeşillendirirse sevinirirm.
    Antikor bi şekilde olması gerekiyor yav, üretmemesi imkansız gibi bişey olsa gerek. Doktor arkadaşlar falan varsa daha güzel açıklar ancak yanlış hatırlamıyorsam kanda antikor olmasa bile (çünkü savaşma olayı bitince antikor da sıfırlanabilir diyordu) hücre hafızası mı ne oluyor diye bir açıklama okumuştum. Yoksa kanda her hastalığın 1.000 tane antikorunun dolaşıyor olması gerekmez mi?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Antikor bi şekilde olması gerekiyor yav, üretmemesi imkansız gibi bişey olsa gerek. Doktor arkadaşlar falan varsa daha güzel açıklar ancak yanlış hatırlamıyorsam kanda antikor olmasa bile (çünkü savaşma olayı bitince antikor da sıfırlanabilir diyordu) hücre hafızası mı ne oluyor diye bir açıklama okumuştum. Yoksa kanda her hastalığın 1.000 tane antikorunun dolaşıyor olması gerekmez mi?
    Bizim oğlanın sınıf öğretmenin kardeşi iki kere corona geçirmiş. 2.sini ağır geçirmiş ve iyileştikten sonra kalp krizinden vefat etmiş. Demek ki, antikor oluşmama durumu olabiliyor. Ben sadece testi erken mi yaptılar yoksa iyileşir iyileşmez antikor testi yapılabiliyor mu onu öğrenmek istiyorum.

Çocukken aşısını olmayıp geçirmediğim hastalıklar var. Halen şu yaşımda ya o hastalıklardan birini kaparsam diye ödüm kopuyor. Üstelik o dönem bütün sınıftakiler sırayla ismi lazım değil hastalıkları geçirmişti.

Doktor arkadaşlar aydınlatır ama bence her zıkkımın veya her geçirdiğinin antikoru oluşmayabiliyor. Bizim çocuk, üst üste domuz gribi olmuştu ve ağır da geçirmişti. O dönem antikor mantikor testinden bir haberdik, tek bildiğimiz geçirdi mi bir daha olmaz düşüncesiydi ama oldu hemde aynı yol oldu.

MertSerhanÖ. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sonuç negatife döndükten 14 gün sonra bakılıyor antikor.14. Günde çıkmış olan antikor 1. Ayda çok az bir miktar artış gösterebilir.Herkeste antikor olacak diye bir kaide kural yok malesef..:/ Ağır geçirenler ilaç kullandılar mı? Devletin verdiği ilaç(plaquenil) bir söylentiye göre antikor üretmesini engelliyormuş ne derece doğru bilmiyorum.1. Aylarında başka bir hastanede tekrar antikor yaptırmalarını öneririm.Çok geçmiş olsun..
    Sizin Maymun Olmanıza Darwin de Şaşkın.

Belly Detail

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı MertSerhanÖ. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sonuç negatife döndükten 14 gün sonra bakılıyor antikor.14. Günde çıkmış olan antikor 1. Ayda çok az bir miktar artış gösterebilir.Herkeste antikor olacak diye bir kaide kural yok malesef..:/ Ağır geçirenler ilaç kullandılar mı? Devletin verdiği ilaç(plaquenil) bir söylentiye göre antikor üretmesini engelliyormuş ne derece doğru bilmiyorum.1. Aylarında başka bir hastanede tekrar antikor yaptırmalarını öneririm.Çok geçmiş olsun..
    Sağolasın.
    7 yaşında bir çocuk ile ben yaşlarda anne ağır geçirdi. Eve ilaçları gönderilmiş. Baya yan etkili ilaçları aldılar. Ne aldılar sormadım daha doğrusu hep eşim görüşüyor bir sorsun bakalım. Özellikle ağır geçirenlerin tat ve koku alma halen yok. Çocuk çikolatayı anne bana ne verdin diye sorup yiyormuş.
    Sanırım 14.gün antikora baktılar. Bende zaman kavramı kalmadı artık. Kaç gün sonra antikora baktırdılar bir sorarım. Ama hafif geçirende de, ağır geçiren de antikor çıkmamış. 1 ay sonra bir daha baktırırlar mı bilemiyorum ama ileteceğim.
    Çocuğa bir mok olmaz diyenlere gelsin. O verilen ilaçlar haricinde ciğerlerin iyice temizlenmesi için kortizonlu bir ilaç daha aldı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sağolasın.
    7 yaşında bir çocuk ile ben yaşlarda anne ağır geçirdi. Eve ilaçları gönderilmiş. Baya yan etkili ilaçları aldılar. Ne aldılar sormadım daha doğrusu hep eşim görüşüyor bir sorsun bakalım. Özellikle ağır geçirenlerin tat ve koku alma halen yok. Çocuk çikolatayı anne bana ne verdin diye sorup yiyormuş.
    Sanırım 14.gün antikora baktılar. Bende zaman kavramı kalmadı artık. Kaç gün sonra antikora baktırdılar bir sorarım. Ama hafif geçirende de, ağır geçiren de antikor çıkmamış. 1 ay sonra bir daha baktırırlar mı bilemiyorum ama ileteceğim.
    Çocuğa bir mok olmaz diyenlere gelsin. O verilen ilaçlar haricinde ciğerlerin iyice temizlenmesi için kortizonlu bir ilaç daha aldı.
    Çok yüksek ihtimal ile dediğim ilaç..Ben atlatalı 4 ay bitti.Halen arada saçma bir şekilde tat almam gidiyor.2 ay hiç yoktu.Ciğerlerim halen çok kötü,nefes daralması yaşıyorum.Sabah akşam nefese çekilen ilaçtan kullanıyorum.Vücut ağrılarımı vs hiç söylemiyorum bile

İlaçların yan etkisi çok kötü.Ben favimol içtim,14 gün boyunca öleyimde kurtulayım dedim.Şuan antikorumun olmasına rağmen inanılmaz bir korkum var,psikolojik büyük bi yara bıraktı.Şuan bu haldeysem ikinciye yakalanırsam tekrar düşünemiyorum.. Yüksek ihtimal ex oluruz zaten..

Belly Detail

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Çok yüksek ihtimal ile dediğim ilaç..Ben atlatalı 4 ay bitti.Halen arada saçma bir şekilde tat almam gidiyor.2 ay hiç yoktu.Ciğerlerim halen çok kötü,nefes daralması yaşıyorum.Sabah akşam nefese çekilen ilaçtan kullanıyorum.Vücut ağrılarımı vs hiç söylemiyorum bile

İlaçların yan etkisi çok kötü.Ben favimol içtim,14 gün boyunca öleyimde kurtulayım dedim.Şuan antikorumun olmasına rağmen inanılmaz bir korkum var,psikolojik büyük bi yara bıraktı.Şuan bu haldeysem ikinciye yakalanırsam tekrar düşünemiyorum.. Yüksek ihtimal ex oluruz zaten..
    Bir çekenler bir de ailesinde kayıp yaşayanlar biliyor. Çok geçmiş olsun.
    Ben virüsü kapsam ihtimalle o ilaçlardan ex olurum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir çekenler bir de ailesinde kayıp yaşayanlar biliyor. Çok geçmiş olsun.
    Ben virüsü kapsam ihtimalle o ilaçlardan ex olurum.
    Aman abicim çok dikkat edin.

Belly Detail

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Aman abicim çok dikkat edin.
    Sağolasın Elimizden geleni yapıyoruz. Bir an önce bitse de kurtulsak.

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bizim tesiste çalışan hemşire aşı oldu üzerinden 1 ay geçti antikor baktırdı hiç üretmemiş.

Şimdi 2. faz'ı olup tekrar 1 ay bekleyip bakacak antikor üretim durumuna.

Ama bana söylediği aşıların öyle herkeste aynı etkiyi ve antikor üretimini kesinlikle yapmadığı. Kişiden kişiye antikor üretiminin değiştiği.

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

VETTE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sağlık sektöründe olup da aşı olmayan pek çok tanıdığım var.Bugün annem ve babam aşı oldu.Aile hekimimiz de aynı şeyi söylemiş kimde ne etki gösterdiği belli değil demiş.
    Favira sanırım kullanılan ilaç.Ecza deposunda çalışıyorum.Bizim burada da hastalığı geçirip ilaç kullanmayan var.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı XoR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizim tesiste çalışan hemşire aşı oldu üzerinden 1 ay geçti antikor baktırdı hiç üretmemiş.

Şimdi 2. faz'ı olup tekrar 1 ay bekleyip bakacak antikor üretim durumuna.

Ama bana söylediği aşıların öyle herkeste aynı etkiyi ve antikor üretimini kesinlikle yapmadığı. Kişiden kişiye antikor üretiminin değiştiği.
    Bizim ailedeki doktorlarda antikor için 6 ay gerekebilir demişti

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Amma değişik bilgi var ha, hangisi doğru anasını satayım?

Bu arada aşı için, artık virüs kapılsa da kesinlikle öldürmüyor, koruyuculuğu bu yönde diye bir bilgi de var.

Geçenlerde hanımın 85 yaşında babannesi oldu, bi gün ateş yapmış sadece akşam, onun harici bir şey yok.

Babam ve kayınpeder de geçen gün oldu. Onlarda da hiç bir yan etki yapmamış.

Babamın direkt olarak antikor üretimi vardı bu arada hastalık sonrası. Adam koronasavar çıktı maşallah Annem sistemde geçirdi görünüyor test var diye yapmamışlar, babam da geçirmiş olmasına rağmen sistemde test yok diye yaptılar aşıyı. E madem anama da yapsaydınız?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Amma değişik bilgi var ha, hangisi doğru anasını satayım?

Bu arada aşı için, artık virüs kapılsa da kesinlikle öldürmüyor, koruyuculuğu bu yönde diye bir bilgi de var.

Geçenlerde hanımın 85 yaşında babannesi oldu, bi gün ateş yapmış sadece akşam, onun harici bir şey yok.

Babam ve kayınpeder de geçen gün oldu. Onlarda da hiç bir yan etki yapmamış.

Babamın direkt olarak antikor üretimi vardı bu arada hastalık sonrası. Adam koronasavar çıktı maşallah Annem sistemde geçirdi görünüyor test var diye yapmamışlar, babam da geçirmiş olmasına rağmen sistemde test yok diye yaptılar aşıyı. E madem anama da yapsaydınız?
    Yanlis bilmiyorsam yasli kari kocalarda herhangi birine asi yipildiysa digerine cikmadiysa yapilan evde esimde var deyince onada randevu aliniyor diye biliyorum. Bir akrabamiz 66 yasinda eside 63 ona asi cikmadi ama vurulurken esim var evde 63 yasinda diye ona cikmadi nasil olcak adam oldu diye karisinada randevu verdiler 1 hafta sonra onada asi yaptilar.

bosporuss06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben ağustos ayının sonunda corona oldum.(hafif geçirdim diyebilirim)Eylül ayının sonunda antikor testi yaptırdım,vücut antikor üretimişti.Lakin test sonuçlarına bakan doktor arkadaşımız vücutta hala corona virüsten bulunduğunu belirtmişti.Hasta olup evde geçirilen süre sonrası o dönem tekrar test yaptırmamıştım,yani negatife dönüp dönmediğimi bilmeden normal hayata dönmüştüm.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı nyz_61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yanlis bilmiyorsam yasli kari kocalarda herhangi birine asi yipildiysa digerine cikmadiysa yapilan evde esimde var deyince onada randevu aliniyor diye biliyorum. Bir akrabamiz 66 yasinda eside 63 ona asi cikmadi ama vurulurken esim var evde 63 yasinda diye ona cikmadi nasil olcak adam oldu diye karisinada randevu verdiler 1 hafta sonra onada asi yaptilar.
    Öyle ama annemde sistemde pozitif sonuçlu test var diye yapmadılar, randevu da vermedi sistem. Babamda sistemde yüklü test yok ancak geçirdi, randevu sırasında ve aşı olurken de not olarak tekrar belirtti ama olsun deyip yapmışlar Hatta annemle gittiler, beraber belki yaparlar dediler ama olmadı

Hanımın babaanne olurken de yanında kayınpeder vardı, siz de burada ikamet ediyorsanız size de yapalım demişler. İkamet etmediği için yapılmadı ama o anda evet ikamet ediyorum deyip belgelese öyle ayaküstü yapabilecekler miydi bilemiyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Virusun son gunleri

Oray Eğin'in şu yazısı da enteresan.

ABD'de önlemlerin aşağı yukarı aynı olmasına rağmen vaka sayıları ve öldürme muhabbetlerinin düştüğüne değiniyor.

Tabi kimse "olumlu" kısmından bahsetmiyor, hep korkutma muhabbeti var. Ben buna acayip inanmaya başladım. Büyük oranda millet salmasın diye herhalde.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler