User Tag List

Sayfa 343/386 ÝlkÝlk ... 243293333341342343344345353 ... SonSon
7320 sonuçtan 6.499 ile 6.517 arasý

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

Yaþ
    33
    Þehir
    Türkiye/Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Corona virüs haberleri ilk çıktığında virüs diye bir şey yok diyorlardı. Sonra virüs var ama öldürmüyora döndü, ölen de ilaçtan ölüyor diyorlar. Hastaneye gitmeden ölen var mı diyorlar, yahu adam kendini iyi hissediyor olsa niye gitsin hastaneye.

Hem virüs insan yapımı diyorlar hem virüsün etkisiz olduğunu söylüyorlar. Salgının ilk zamanları bunun aşısı var ama bize vermezler diyorlardı aşı çoğalınca iş terse döndü.

Daha önce de böyle salgınlar olmuş kısmı da ayrı bir vaka. Bu kadar çok doktorun, sağlık çalışanının hastanede yattığı veya vefat ettiği ne zaman vaki olmuş, arkadaşlarını mı öldürdü bu insanlar?

Ben nüfus azaltacak olsam önce gençleri aşılatırdım yaşlılar zaten daha hızlı ölecek. Buna bir kılıf hazırlamak da çok zor değildi.

İsrail aşılanmasa bak gördünüz mü adamlar aşılanmadı diyeceklerdi İsrail en erken aşılanınca bu sefer de İsraillinin vurulduğunun aşı olduğunu mu sanıyorsunuz diyorlar.

Aşıdan etkilenmezseniz size plasebo denk gelmiş diyorlar, etkilenirseniz içindeki civa alüminyum sizi etkilemiş diyorlar.

Mümkün mertebe ilaç kullanmamaya çalışan biriyim. Ama diş operasyonum olsa berberde çektirmem, kolum kırılsa çıkıkçıya gitmem.
    Modern tıbba bu kadar sallayan arkadaşlar eğer samimi iseler kalp krizi geçiren bir hastaya kendi bildikleri metodla yaklaşsınlar, anjiyoya filan sokmasınlar.
    Şu anda aşı karşıtlığı yapanların neredeyse tamamı aynı zamanda diğer aşıların ve modern tıbbın da karşıtı, twitterdaki ekipler böyle en azından.
    Diyorlar ki faz 3 tamamlanmadı, demek faz3 tamamlansa olacaksın. O zaman verem aşısına kızamık aşısına niye karşısın, bu aşıların hangisi hangi fazda kaldı?
    Bir tanesi yazmış diyor ki bi tek tetanoz vurulurmuş

Diğer yandan Mehmet Ceyhan gibi tiplere de karşıyım. Birileri özellikle korku pompalıyor. Düşen adamların videosu vs. eleştirilere de katılıyorum. Covidin dijital çağa geçiş için kullanıldığını düşünüyorum. Ama öyle veya böyle ortada sapasağlam tanıdıklarımı öldüren veya hastanelik eden bir virüs var. Buna karşı herhangi bir çözüm sunmadan bana bir şey olmadı bak virüsten ne olacak türü ifadeleri kahve muhabbeti olarak görüyorum.
    Savaþ MotorSports

Yaþ
    33
    Þehir
    Türkiye/Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý AlwaysFast Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Corona virüs haberleri ilk çıktığında virüs diye bir şey yok diyorlardı. Sonra virüs var ama öldürmüyora döndü, ölen de ilaçtan ölüyor diyorlar. Hastaneye gitmeden ölen var mı diyorlar, yahu adam kendini iyi hissediyor olsa niye gitsin hastaneye.

Hem virüs insan yapımı diyorlar hem virüsün etkisiz olduğunu söylüyorlar. Salgının ilk zamanları bunun aşısı var ama bize vermezler diyorlardı aşı çoğalınca iş terse döndü.

Daha önce de böyle salgınlar olmuş kısmı da ayrı bir vaka. Bu kadar çok doktorun, sağlık çalışanının hastanede yattığı veya vefat ettiği ne zaman vaki olmuş, arkadaşlarını mı öldürdü bu insanlar?

Ben nüfus azaltacak olsam önce gençleri aşılatırdım yaşlılar zaten daha hızlı ölecek. Buna bir kılıf hazırlamak da çok zor değildi.

İsrail aşılanmasa bak gördünüz mü adamlar aşılanmadı diyeceklerdi İsrail en erken aşılanınca bu sefer de İsraillinin vurulduğunun aşı olduğunu mu sanıyorsunuz diyorlar.

Aşıdan etkilenmezseniz size plasebo denk gelmiş diyorlar, etkilenirseniz içindeki civa alüminyum sizi etkilemiş diyorlar.

Mümkün mertebe ilaç kullanmamaya çalışan biriyim. Ama diş operasyonum olsa berberde çektirmem, kolum kırılsa çıkıkçıya gitmem.
    Modern tıbba bu kadar sallayan arkadaşlar eğer samimi iseler kalp krizi geçiren bir hastaya kendi bildikleri metodla yaklaşsınlar, anjiyoya filan sokmasınlar.
    Şu anda aşı karşıtlığı yapanların neredeyse tamamı aynı zamanda diğer aşıların ve modern tıbbın da karşıtı, twitterdaki ekipler böyle en azından.
    Diyorlar ki faz 3 tamamlanmadı, demek faz3 tamamlansa olacaksın. O zaman verem aşısına kızamık aşısına niye karşısın, bu aşıların hangisi hangi fazda kaldı?
    Bir tanesi yazmış diyor ki bi tek tetanoz vurulurmuş

Diğer yandan Mehmet Ceyhan gibi tiplere de karşıyım. Birileri özellikle korku pompalıyor. Düşen adamların videosu vs. eleştirilere de katılıyorum. Covidin dijital çağa geçiş için kullanıldığını düşünüyorum. Ama öyle veya böyle ortada sapasağlam tanıdıklarımı öldüren veya hastanelik eden bir virüs var. Buna karşı herhangi bir çözüm sunmadan bana bir şey olmadı bak virüsten ne olacak türü ifadeleri kahve muhabbeti olarak görüyorum.
    Corona virüs haberleri ilk çýktýðýnda virüs diye bir þey yok diyorlardý. Sonra virüs var ama öldürmüyora döndü, ölen de ilaçtan ölüyor diyorlar. Hastaneye gitmeden ölen var mý diyorlar, yahu adam kendini iyi hissediyor olsa niye gitsin hastaneye.

Hem virüs insan yapýmý diyorlar hem virüsün etkisiz olduðunu söylüyorlar. Salgýnýn ilk zamanlarý bunun aþýsý var ama bize vermezler diyorlardý aþý çoðalýnca iþ terse döndü.

Daha önce de böyle salgýnlar olmuþ kýsmý da ayrý bir vaka. Bu kadar çok doktorun, saðlýk çalýþanýnýn hastanede yattýðý veya vefat ettiði ne zaman vaki olmuþ, arkadaþlarýný mý öldürdü bu insanlar?

Ben nüfus azaltacak olsam önce gençleri aþýlatýrdým yaþlýlar zaten daha hýzlý ölecek. Buna bir kýlýf hazýrlamak da çok zor deðildi.

Ýsrail aþýlanmasa bak gördünüz mü adamlar aþýlanmadý diyeceklerdi Ýsrail en erken aþýlanýnca bu sefer de Ýsraillinin vurulduðunun aþý olduðunu mu sanýyorsunuz diyorlar.

Aþýdan etkilenmezseniz size plasebo denk gelmiþ diyorlar, etkilenirseniz içindeki civa alüminyum sizi etkilemiþ diyorlar.

Mümkün mertebe ilaç kullanmamaya çalýþan biriyim. Ama diþ operasyonum olsa berberde çektirmem, kolum kýrýlsa çýkýkçýya gitmem.
    Modern týbba bu kadar sallayan arkadaþlar eðer samimi iseler kalp krizi geçiren bir hastaya kendi bildikleri metodla yaklaþsýnlar, anjiyoya filan sokmasýnlar.
    Þu anda aþý karþýtlýðý yapanlarýn neredeyse tamamý ayný zamanda diðer aþýlarýn ve modern týbbýn da karþýtý, twitterdaki ekipler böyle en azýndan.
    Diyorlar ki faz 3 tamamlanmadý, demek faz3 tamamlansa olacaksýn. O zaman verem aþýsýna kýzamýk aþýsýna niye karþýsýn, bu aþýlarýn hangisi hangi fazda kaldý?
    Bir tanesi yazmýþ diyor ki bi tek tetanoz vurulurmuþ

Diðer yandan Mehmet Ceyhan gibi tiplere de karþýyým. Birileri özellikle korku pompalýyor. Düþen adamlarýn videosu vs. eleþtirilere de katýlýyorum. Covidin dijital çaða geçiþ için kullanýldýðýný düþünüyorum. Ama öyle veya böyle ortada sapasaðlam tanýdýklarýmý öldüren veya hastanelik eden bir virüs var. Buna karþý herhangi bir çözüm sunmadan bana bir þey olmadý bak virüsten ne olacak türü ifadeleri kahve muhabbeti olarak görüyorum.
    Savaþ MotorSports

Yaþ
    47
    Þehir
    TÜRKÝYE/DATÇA
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý Ormanci Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bunu böyle mi anladýnýz?
    Anlayýþým bu kadar.
    Gerçi "kazasýz" kýsmý pek doðru deðil 900 TL ceza yazdýlar.

BARR - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    35
    Þehir
    35.5
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Önemli olan TRAMER iþlenmemesi.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaþýmlarým: edriver_35

Aranel Ciryatan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    39
    Þehir
    istanbul/Bostancý
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Delta varyantý 77 olmuþ TR'de. Tahminen Eylül-Ekim gibi bir peak olabilir gibi.
    SimRacersTR.Net
    Türk Simülasyon Pilotlarýnýn Buluþma Noktasý

Eworen - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    39
    Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Turistlere kapýlar sonuna kadar açýk özellikle Rusya kapýsý. bol bol yeni varyantlar gelir
    Umarýz yine geçen seneki gibi yaz sonu patlama olmaz vakalarda..

Hondafatih - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    37
    Þehir
    Ýstanbul-Fethiye
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý Aranel Ciryatan Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Delta varyantý 77 olmuþ TR'de. Tahminen Eylül-Ekim gibi bir peak olabilir gibi.
    ben eylül deðilde temmuz sonu aðustos gibi patlayacak 6 bin küsüre çýktý tekrar temmuz baþýna kadar x2 görebiliriz.
    Honda Eg
    Mk 6,5 Fiesta
    Mk 7 Fiesta
    Kuþ Serial 90 Doðan L
    Honda Ek

onurc - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    34
    Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    iþim gereði sürekli dýþarýdayým, belediyeler vergi daireleri vs.10 kiþiden 2 si maske takýyor gerisi maske bile yok.Ne oldu bir anda aþý olunca unuttu mu herkes gerçekleri.Aþý olunca çelik zýrh taktýðýný zanneden vatandaþlar var.
    Türkiye iþte. öyle..
    Hayýrlýsý.

ghibli06 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    49
    Þehir
    Ankara, Çayyolu
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý onurc Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    iþim gereði sürekli dýþarýdayým, belediyeler vergi daireleri vs.10 kiþiden 2 si maske takýyor gerisi maske bile yok.Ne oldu bir anda aþý olunca unuttu mu herkes gerçekleri.Aþý olunca çelik zýrh taktýðýný zanneden vatandaþlar var.
    Türkiye iþte. öyle..
    Hayýrlýsý.
    Aþý olunca unutmadýlar maskeyi, maske beyin felci yapýyormuþ bazý kiþilerde, riske girmiyorlar ne olur ne olmaz diye...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Yaþ
    35
    Þehir
    35.5
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Temmuz ortasý þamatayý görün bakýn vaka sayýlarý ne olacak.

Cehalet o kadar yüksek ki adam ben aþý oldum, maske takmama gerek yok, ben bulaþtýrmýyorum ben hasta olmuyorum diyor...

muratburunce - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    38
    Þehir
    Türkiye, Ankara
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý Eworen Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Turistlere kapýlar sonuna kadar açýk özellikle Rusya kapýsý. bol bol yeni varyantlar gelir
    Umarýz yine geçen seneki gibi yaz sonu patlama olmaz vakalarda..
    Antalya havaalný gelen turistler
    •06 E 6577 - MAT BRAVO • / •06 ZOF 96 - CORSA GSÝ • / •06 ZUZ 87 - 1.6 ÝES • / •06 JR 124 - F7R • / • 35 CSE 57 - ÝNTEGRA • / • 42 CNE 94 - VW Polo • / •34 ZR 3191 - Seat Cordoba •

MertSerhanÖ. - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    31
    Þehir
    ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hay deltasýný meltasýný,ingilizini,afrikasýný,virüsünü kromozomunu genetiðini hücresini çeperini skeyim ya.

sal artýk bizi kendimi kesicem aq.
    Sizin Maymun Olmanýza Darwin de Þaþkýn.

Belly Detail

denizhandinc - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    34
    Þehir
    Istanbul-Bodrum
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý BARR Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Temmuz ortasý þamatayý görün bakýn vaka sayýlarý ne olacak.

Cehalet o kadar yüksek ki adam ben aþý oldum, maske takmama gerek yok, ben bulaþtýrmýyorum ben hasta olmuyorum diyor...
    Ýtalyasý avrupasý amerikasý niye kaldýrýyor kardeþim o zaman maske zorunluluðunu. Herkes mi cahil.

Yaþ
    34
    Þehir
    Istanbul-Bodrum
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tam kapanmada Bodruma insan seli var Bodrumda hastane yok her yer patlayacak diye medya saldý bütün zehri noldu bi *** olmadý. Oldu aq 80 doz aþý vursunlar ama maskeye ývýra zývýra devam. Virus grip gibi hep aramýzda kalýrsa nolacak ölene kadar maskemi takacaksýnýz. Yemin ediyorum þaþýrmýþsýnýz

Yaþ
    35
    Þehir
    35.5
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alýntý denizhandinc Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ýtalyasý avrupasý amerikasý niye kaldýrýyor kardeþim o zaman maske zorunluluðunu. Herkes mi cahil.
    Ýþ yerinde arkadaþýmýn annesi 2.doz aþýdan 10gün sonra Covid oldu evindeki kýzýna da bulaþtýrdý.

Yani neymiþ þaþýran, sizin olaya maske takmaktan býktýk heryeri açýn demeniz, bilimsel yaklaþmamanýz.

Ýstek tak istek takma ister gez ister masaya çýk oyna bana ne bana karýþma bana bulaþtýrma ne halin varsa gör.

Aranel Ciryatan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    39
    Þehir
    istanbul/Bostancý
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yalnýz bu iþ ilerde ciddi kavgalara gebe. Bi yanda maske, mesafe, hijyen reklamlarý yapýlýrken diðer tarafta mekanlarda yemek yiyenler, eðlence mekanlarýnda dip dibe eðlenenler.

Rakamlar yalan söylemez bunu unutmayýn ama. Toplumun tamamý aþýlanmadan serbestlik rakamlarýn artmasýný saðlar. Bide iþte maske mesafe mevzunu gereksiz görenler olduðu sürece hem toplum içinde maske takmadýn vs kavgalarý artar hemde rakamlar.

Ýngiltere %63 oranýnda 1. doz aþýsýný oldu. %46 oranýnda da 2. doz oldular. Peki vakalar? Son 7 günde %35 artýþ...
    Ýsrail 2. doz konusunda en iyi ülke %60 civarý 2. doz var ve vaka sayýsý deðiþmiyor.

Rakamlara bakabilirsiniz sizlerde.

Haftalýk vaka trendi : COVID-19 Weekly Trends by Country - Worldometer
    Hangi ülke ne kadar aþý oldu : Coronavirus (COVID-19) Vaccinations - Statistics and Research - Our World in Data
    SimRacersTR.Net
    Türk Simülasyon Pilotlarýnýn Buluþma Noktasý

Yaþ
    34
    Þehir
    Istanbul-Bodrum
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý BARR Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ýþ yerinde arkadaþýmýn annesi 2.doz aþýdan 10gün sonra Covid oldu evindeki kýzýna da bulaþtýrdý.

Yani neymiþ þaþýran, sizin olaya maske takmaktan býktýk heryeri açýn demeniz, bilimsel yaklaþmamanýz.

Ýstek tak istek takma ister gez ister masaya çýk oyna bana ne bana karýþma bana bulaþtýrma ne halin varsa gör.
    covid-19 - #124930255 - ekşi sozluk

Arkadaþ burda çok güzel yazmýþ. Covidin, grip gibi hayatýmýzda hep var olacaðýný kabullensen iyi olur yoksa ölene kadar aðzýnda maskeyle gezeceksin dostum. Özellikle 2.maddedeki vaka sayýsý olayý çok doðru. Asla sýfýrlanmayacak. Viral hastalýklarýn doðasý gereði yazýn azalýp kýþýn artacak. Yani burda ekimde kasýmda gene pik olur vs. demek boþ konuþmaktan baþka biþey deðil. Bu arada maske karþýtýyým diye aþý karþýtý olduðum sanýlmasýn. Aþý olunmalý ve maske hayatýmýzdan çýkmalý. Ha bilmem kaç doz aþý olup hala maske takacaksam sokayým öyle aþýya çok afedersin.

Yaþ
    35
    Þehir
    35.5
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Yazdým yazdým sildim.

Özgür, saðlýklý günler herkese.

ghibli06 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    49
    Þehir
    Ankara, Çayyolu
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence covidin çaresini ekþi Uludað vs bulsun, adamlara bilimden daha fazla itibar gösteriliyor...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an 2 kullanýcý var. (0 üye ve 2 konuk)

Bu Konudaki Etiketler