User Tag List

Sayfa 74/386 İlkİlk ... 2464727374757684124174 ... SonSon
7320 sonuçtan 1.388 ile 1.406 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

coolvtec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Onların koronası varsa bizim abdestimiz var grubuna mensup adamlar yüzünden salgın 2 günde 1 kat artsa 29 gün sonraki senaryo.

Teknik olarak bu kadar hızlı artması mümkün mü bilmiyorum ama rakam endişe verici duruyor.

1 98
    3 196
    5 392
    7 784
    9 1.568
    11 3.136
    13 6.272
    15 12.544
    17 25.088
    19 50.176
    21 100.352
    23 200.704
    25 401.408
    27 802.816
    29 1.605.632
    Yok böyle devam etmiyor. Çok fazla yayılınca bir süre sonra düşüşe geçiyor, çünkü bulaşacak adam bulamıyor. İngiltere bu yolu deniyordu en son.
    En büyük sıkıntı hastahanelerin kapasitelerini doldurması ve yer kalmaması.
    Kısaca eğer yeteri kadar yoğum bakım ünitesi ve solunum cihazı olsaydı panik olacak bir şey yoktu.

Bu hastalıktan sonra umarım tüm devletler, kullanmadıkları savaş uçakları, tanklar, füzeler vb için o kadar para harcamazlar ve sadece salgın hastalıklar için kullanılmak üzere bekletilen full yoğun bakım üniteli hastahaneler kurarlar. Ve tabii ki tıp personelinin de sayısını 2-3 kat artırırlar.
    Full-Time TeacheR
    Part-Time TradeR
    Part-Time DJ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu hastalıklardan gelecekte daha çok çıkar gibi görünüyor.
    Bu salgın bize gösterdi ki paramızı öyle arabaya, karıya kıza, öyle modifik vb işlere telefona vb harcamamalıyız.
    Ciddi bir B planı yapmalıyız.
    Bir kriz durumunda en az 3 ay bize yetecek kadar nakitimiz, yiyeceğimiz, suyumuz, kendimizi koruyacak gerekli güvenlik tedbirleri(!) almalıyız. İşsiz kalma riski yüksek olanlar da en az 1 sene hayatımızı sürdürecek kadar da nakit.
    Full-Time TeacheR
    Part-Time TradeR
    Part-Time DJ

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Onların koronası varsa bizim abdestimiz var grubuna mensup adamlar yüzünden salgın 2 günde 1 kat artsa 29 gün sonraki senaryo.

Teknik olarak bu kadar hızlı artması mümkün mü bilmiyorum ama rakam endişe verici duruyor.

1 98
    3 196
    5 392
    7 784
    9 1.568
    11 3.136
    13 6.272
    15 12.544
    17 25.088
    19 50.176
    21 100.352
    23 200.704
    25 401.408
    27 802.816
    29 1.605.632
    Vaka sayısı Fibonacci sayı dizisi gibi ilerliyor. Sabah evden çıktım sokakta in cin top oynuyor. Fırında baktım içeride bir müşteri var bende dışarıda çıkmasını bekledim, kadın dışarı çıktığında ben 2 adım daha geri gidince cins cins bana baktı ben ondan daha cins cins baktım hatta zihin dalgaları ile o salak sensin bile dedim.
    Manavdaki adama aman kardeşim sen dur yaklaşma ben kendim tartarım bunu dedim tamam abi dedi.
    Salgında bile birlik olamıyoruz, bir kesim bana birşey olmaz diyor hatta hiç inanmıyor, bir kesim biraz bu işi sallıyor, bir kesim de tamamen ciddiye alıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Düşüşe geçmesinin sebebi karantina uygulaması. Teşhis etmek 5 ila 15 günü bulduğundan karantinadan sonra 14 gün kadar artıyor sonra yeni vaka sayısındaki artış azalıyor, daha sonra da toplam vaka sayısı düşüyor. Ancak, karantina yoksa inanılmaz hızla artıyor. Çünkü markete giden 1 hasta 500 kişiyi hasta yapabiliyor ve bunlar da binleri milyonları hasta yapıyor. Hasta olduğunuzu 2 günde anlasanız sayı bu derece artmaz ama 10 gün turp gibi gezebildiğinizden "ben hasta değilim" "bana bir şey olmaz" modu devam edebiliyor ve bulaşacak insana rahat ulaşabiliyorsunuz.

Hastalık bir bölgede hapsedilmediği sürece bulaşacaktır. Unutmayın bugünlere 1 kişiden gelindi.
    "...Bilgisiz kimseler onlara söz söyleyince "Selam" der geçerler."

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vaka sayısı Fibonacci sayı dizisi gibi ilerliyor. Sabah evden çıktım sokakta in cin top oynuyor. Fırında baktım içeride bir müşteri var bende dışarıda çıkmasını bekledim, kadın dışarı çıktığında ben 2 adım daha geri gidince cins cins bana baktı ben ondan daha cins cins baktım hatta zihin dalgaları ile o salak sensin bile dedim.
    Manavdaki adama aman kardeşim sen dur yaklaşma ben kendim tartarım bunu dedim tamam abi dedi.
    Salgında bile birlik olamıyoruz, bir kesim bana birşey olmaz diyor hatta hiç inanmıyor, bir kesim biraz bu işi sallıyor, bir kesim de tamamen ciddiye alıyor.
    Kendi annemi ikna edemiyorum, grip olduğunda bile 1 gün yatar mutlaka, bağışıklığı çok güçlü değil. Üstüne sigara kullanıyor, kamu kurumunda çalışıyor.

65 gün izin hakkı olmasına rağmen izin aldıramıyorum. Hakkın yahu diyorum, al iznini git yazlığa deniz kenarı, kimse yoktur oralarda. 15 gün kafa dinle. Bahçe içinde temiz havada takılın güzel güzel. Yok nafile gitmem de gitmem. Başımıza bir şey gelmez inşallah. İşimiz duaya kaldı.

Ben sabah arabaya biniyorum işe, akşam çıkıyorum eve. Markete de geç saatte gidiyorum, kalabalıkla karşılaşmamak için.

Şirkette dezenfektan kullanıyoruz, kişisel mesafeleri uzattık, tokalaşma sıfıra indi. Toplantılar çok azaldı. Ki bu gün yarın bekliyoruz min 14 günlük bir ara verilmesini.

Önce kendini koruyacaksın sonra sevdiklerini koruyabilmek için.

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Psikolojim bozuldu gerçekten,sabah güne bununla başlıyoruz gece bununla uyuyoruz . Ben böyle 2020'ye tüküreyim,nasıl bir döneme denk geldik .

hemen bitecek bir şeye de benzemiyor,güneşli bir yazı'da böyle geçirirsek kafayı yer millet.
    imzasız..

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    İlleri gösteren bir app var mı harita üzerinde WHO'ya bildirilen hastalar bazında?
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı coolvtec Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu hastalıklardan gelecekte daha çok çıkar gibi görünüyor.
    Bu salgın bize gösterdi ki paramızı öyle arabaya, karıya kıza, öyle modifik vb işlere telefona vb harcamamalıyız.
    Ciddi bir B planı yapmalıyız.
    Bir kriz durumunda en az 3 ay bize yetecek kadar nakitimiz, yiyeceğimiz, suyumuz, kendimizi koruyacak gerekli güvenlik tedbirleri(!) almalıyız. İşsiz kalma riski yüksek olanlar da en az 1 sene hayatımızı sürdürecek kadar da nakit.
    Aynı eşkilde bunu tepedekilerin de yapması lazım. Bir makama 1000 tane otomobil almamaları, bir yere giderken 1000 tane otomobil ile gitmemeleri....vs vs vs gerekiyor.
    Salgın sayesinden diğer ülkeler ile video konferans aracılığı ile görüşülebileceğini keşfettiler.

Bu salgın sayesinde sanırım özümüze olmamız gereken halimize döneceğiz. Tabi, dua ile virüsten kurtulabileceğini zanneden insanlara rağmen ayakta kalmayı başarabilirsek...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    veeeee, komplo teoriler;

alıntı

Burnuma pis kokular geliyor

Hepimiz son 1 aydır Korona Virüsü ile uğraşırken, Amerika’dan 40 bin özel kuvvet askerleri AB ülkelerine gelmeye başladı. İlk Uçak Cumartesi günü Hamburg havalimanına sessiz sedasız indi.

Hepimiz virüs ile uğrasıyoruz ama ABD askerleri gecenin sessizliğinde Hamburg’a indi. Tam da tüm uçuşların iptal edildiği, sokakların boşaltıldığı bir anda…

Okullar kapandı, ülkeler birbiriyle sınırları kapatıyor ama ABD’den askerler „Tatbikat“ adı altında AB ülkelerine geliyor.

Toplam 37.000 ABD askeri ne amaçla geldi?

Herkese “virus var dışarı çıkmayın” diye çağrı yapılırken, ABD askerlerine virus işlemiyor ne hikmetse. Yada dünya virüsden ölürken bunlar virüse karşı bir ilaç mı buldular acaba?

Yaptığım araştırmalarda güya 10 yıl önce alınan bir kararla, Nisan ayında başlayıp Temmuz ayında sona ermesi planlanan "Avrupa 20" askeri tatbikatı için geldikleri söyleniyor ABD askerlerinin.

Biz cenazemizi bile Türkiye’ye götüremezken, 1 yıl önce yaptığımız tatil, iş, fuar, maç programlarımız iptal olurken, “Europe Defender 20” adlı bu tatbikat neden iptal olmuyor?

Bu tatbikat neden bu kadar önemli?
    Bu neyin tatbikatı?

Acaba Çin’in en büyük müttefiki olan (Aynı zamanda Türkiye ile dost olan) Rusya‘ya karşı yapılan bir tatbikat mı?

Eğer öyleyse bile dünya Korona ile mücadele ederken, bu tatbikat neden iptal edilemiyor?

Kafamda müthiş sorular var ama aklım basmıyor bir türlü. Çözümünü bulamıyorum.

Bu tatbikat için 37.000 asker, 14.000 askeri araç (tank, helikopter vb.) hazırlanmış deniliyor. ABD'li subayların açıklamasına bakılırsa, bu askerler tamamen sağlıklı ve bu nedenle "korona virüsü"ne tamamen bağışıklığı var. Eğer böyleyse neden bu kadar insanı öldürüp, evlere ve karantinalara hapsediyor sununuz?

Acaba aşı bulundu da sadece belli kişilere mi veriliyor?

Tek noktadan yönetilen Medyanın büyük bir kısmı neden bu konuda sessiz?

Askerlerin koronavirüsüne bağışıklığı varsa virüs o kadar tehlikeli olmadığı anlamına mı geliyor, yoksa zaten bir aşı bulundu mu?

Trump, Amerikalıların AB'ye gitmesini yasaklarken, ABD askerleri virüs tehlikesine rağmen neden Avrupa’ya geldiler?

Bunun sadece bir virüs komplo teorisi olmadığına eminim. Bunun arkasında dünyayı yöneten Gladyatörlerin çok farklı planları olduğunu düşünüyorum. Çünkü bu virüs kısa zamanda bitirilmezse, tüm dünyanın sistemini ve ekonomisini çökertecek.

Burnuma çok kötü kokular geliyor ama bir türlü çözemiyorum. Alıntı
    Full-Time TeacheR
    Part-Time TradeR
    Part-Time DJ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Anıl E. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Psikolojim bozuldu gerçekten,sabah güne bununla başlıyoruz gece bununla uyuyoruz . Ben böyle 2020'ye tüküreyim,nasıl bir döneme denk geldik .

hemen bitecek bir şeye de benzemiyor,güneşli bir yazı'da böyle geçirirsek kafayı yer millet.
    Çocuk evde çizgi film yerine bilimum haber kanallarını izliyor. Çocuk haklı dedik, çizgi film açtık; konu orada da salgın çıktı iyi mi. Artık isyan etti, yeter ya salgın, salgın ne bu ya dedi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynı eşkilde bunu tepedekilerin de yapması lazım. Bir makama 1000 tane otomobil almamaları, bir yere giderken 1000 tane otomobil ile gitmemeleri....vs vs vs gerekiyor.
    Salgın sayesinden diğer ülkeler ile video konferans aracılığı ile görüşülebileceğini keşfettiler.

Bu salgın sayesinde sanırım özümüze olmamız gereken halimize döneceğiz. Tabi, dua ile virüsten kurtulabileceğini zanneden insanlara rağmen ayakta kalmayı başarabilirsek...
    Arabasını harcamalarını vs geçtim
    Son 1 yılda kapattığın 30 kamu hastanesini hemen açman lazım
    oralara yoğun bakım üniteleri kurman lazım
    sağlık 3 5 müteaahhite peşkeş çekilecek bir şey değil bunu çok acı öğreneceğiz ve hala çok geç kalıyoruz
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Bugün yazarlardan biri yazmıştı.

Dün Trump'ın yaptığı toplantıda gazetecinin biri "Salgın Birimi vardı, niye çalışmıyor, ne oldu" gibi bir soru sormuş.

Trump önce bi afalladı ne diyeceğini bilemedi, yardımcılarına baktı acıklı acıklı diyor. Sonrasında adamlar cevabı getirmişler, bu malasker Obama zamanında oluşturulan Salgın Hastalıklar Birimi'ni, "Obamanın yaptığı herşeyi gömecem" diye kapattığı, iptal ettiği bir sürü şey içerisinde kapatmış... Farkında bile değil mal...

Bunlara, bize, hepsine müstehak... Böyle istiyor bu mal milletler...

İtalya'da yaşlılar manyakça sosyal takılıyormuş, bu hastalık başladığında kimse sallamamış, adamlar dışarıda cafelerde orada burada takılmaya devam etmişler.

Bizde böyle olmaz, yaşlılar böyle sosyal değil diyorlar.
    Ula teyzeler amcalar son günlere kadar paso trende otobüste cirit atıyodu, şimdi yeni yeni azaldı, Cbaşkanı konuşması ile anca eve girmişlerdir
    Kahvehaneleri kapatıyorlar, adamlar parklarda buluşuyor. Onu geçtim, namazda pazarda buluşan başka güruh var. Ne fark kaldı arkadaş İtalya'dan... "Öyle" değil "böyle" olunca mı kurtuluyoruz? Öyle sanıyorlar, evet. Trajikomik...

Bu zombi filmlerinde, hastalık filmlerinde falan hani bi sahne olur, "vay amg salağı, öyle yapılır mı hiç" falan diyoruz ya, ve olay oradan kopup başlıyor mesela... Bu salaklıklar normalde yapılmaz falan diyorsun... Aha yapılıyor. Göz göre göre.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sivas'da deprem oldu,çok fena şekilde sallandık.
    imzasız..

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Boris i kimse anlamadı

AB li Devletler 70+ dan kurtulduğu an fena rahatlıyorlar

İnsanlar doğar büyür ölür

Duygusallık ülkeyi büyütmez aksine topallaştırır görüşü var.

Olaylara nerden bakıldığına bağlı

Devletin 100 yıllık politikasında saçma sapan 70+ yaşlı yükü varsa

Bu yükten kurtulup kalan parayı üretim istihdam yeni genç nesil teşvik için kullanılsa

Ülkenin her konuda büyümesi sağlanacağından

Ben bu virüsün özellikle bazı ülkeler tarafından geç müdahale ettirildiğini düşünüyorum

Özellikle italya ve ispanya kasıtlı olarak yaptığını düşünüyorum

Mantıklı ama etik olmayan bir hadise
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün yazarlardan biri yazmıştı.

Dün Trump'ın yaptığı toplantıda gazetecinin biri "Salgın Birimi vardı, niye çalışmıyor, ne oldu" gibi bir soru sormuş.

Trump önce bi afalladı ne diyeceğini bilemedi, yardımcılarına baktı acıklı acıklı diyor. Sonrasında adamlar cevabı getirmişler, bu malasker Obama zamanında oluşturulan Salgın Hastalıklar Birimi'ni, "Obamanın yaptığı herşeyi gömecem" diye kapattığı, iptal ettiği bir sürü şey içerisinde kapatmış... Farkında bile değil mal...

Bunlara, bize, hepsine müstehak... Böyle istiyor bu mal milletler...

İtalya'da yaşlılar manyakça sosyal takılıyormuş, bu hastalık başladığında kimse sallamamış, adamlar dışarıda cafelerde orada burada takılmaya devam etmişler.

Bizde böyle olmaz, yaşlılar böyle sosyal değil diyorlar.
    Ula teyzeler amcalar son günlere kadar paso trende otobüste cirit atıyodu, şimdi yeni yeni azaldı, Cbaşkanı konuşması ile anca eve girmişlerdir
    Kahvehaneleri kapatıyorlar, adamlar parklarda buluşuyor. Onu geçtim, namazda pazarda buluşan başka güruh var. Ne fark kaldı arkadaş İtalya'dan... "Öyle" değil "böyle" olunca mı kurtuluyoruz? Öyle sanıyorlar, evet. Trajikomik...

Bu zombi filmlerinde, hastalık filmlerinde falan hani bi sahne olur, "vay amg salağı, öyle yapılır mı hiç" falan diyoruz ya, ve olay oradan kopup başlıyor mesela... Bu salaklıklar normalde yapılmaz falan diyorsun... Aha yapılıyor. Göz göre göre.
    Dediğin doğru, salgın başlamadan önce yaşlı kesim otobüslerle gün içinde fıldır fıldır geziyordu. Hatta bazı otobüslerin içleri tamamen yaşlıdan ibaretti. Yahu tamam normal zamanda sakın çıkmayın evinizden, gezmeyin de diyemezsin ama şimdi de sıkılıyoruz bahanesi ile dışarı çıkmak ne demek. Otur evinde, aç dizi seyret, bulmaca çöz, kürdanları birleştir yelkenli yap, puzzle çöz...
    Ben şu an 60 küsür yaşında emekli olsam evde resim çiziyor, maket yapıştırıyor, puzzle yapıyor, bulmaca çözüyor olurdum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    https://twitter.com/kacsaatolduson/s...379232256?s=20

bu kafa olduğu sürece,çin ve italya'yı 2'ye katlarız.
    imzasız..

akko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Şimdi bunlara ne diyecez? gitsinler de ülkenin seviyesi artsın mı? yazık insandır mı?
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene !

https://www.instagram.com/akkosgarage/

KAAN INTERNATIONAL LOGISTICS

ErayCerit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Bir insan kendi ırkından,soyunda utanır mı ? Utanıyor işte Nasıl bu kadar cahil vurdumduymaz kalabildik

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Yeni nesil silah tükürük Bizim umrecilerin fikrini uçakta kullanmış sığır herif.

https://t24.com.tr/video/ucakta-cika...-tukurdu,26852

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 konuk)

Bu Konudaki Etiketler