User Tag List

Sayfa 21/386 İlkİlk ... 1119202122233171121 ... SonSon
7320 sonuçtan 381 ile 399 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

denizhandinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Türkiyeyi de hemen italya, almanya gibi düsünüp burada da günde 100 vaka görecegimizi düsünmek mantıklı degil. Bi ton ülke var ilk vaka görüldükten sonra sayısı sadece 3 de 5 de kalan. Ki cogu avrupada ülkesinden bilincliyiz bu konuda en azından daha temiziz. Önlem tabiki alınmalı ama walking dead dünyasındayız gibi yazıp cizmenin bi esprisi yok.

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu iş seleksiyondan farklı biraz
    yaşlıları ve özellikle belli rahatsızlıkları olanları çabuk etkiliyor
    yani 2 tane gerizekalıya bulaşınca onlara bişi olmuyor da onların yaydığı risk grubundaki insanlar ölüyor(tabi evrimleşmediği sürece böyle bu iş)
    benim kayın valide kalp ve akciğerden sıkıntılı şimdi ben metroya binip onunla görüşsem vesile olma ihtimalim var
    daha çok bunlara dikkat etmeliyiz bence biz kapsak da atlatırız büyük ihtimalle
    isim kullanmayalım hocam üye olmadan da okunuyor burası
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    isim kullanmayalım hocam üye olmadan da okunuyor burası

ya benim arkadaşlar/akrabalar forumda olmadıkları için şanslıyım açıkçası
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar aşağıda yazdıklarım Dünya Sağlık Örgütünün önlem önerileri. Dikkat ederseniz maske yalnızca riskli bölgelere giden ya da hasta olanların takması gerekiyor. Yanlış bilgilerle hareket etmenin manası yok. Hasta biri sizin yüzünüze hapşırdığında gözünüzden kulağınızdan virüs bulaşabilir. Çok basit önlemlerle ciddi korunmak mümkün. Bunlara dikkat edip toplu alanlardan kaçınmak yeterli olacaktır.

Q&A on coronaviruses (COVID-19)

Bazı basit önlemler alarak enfekte olma veya COVID-19'u yayma şansınızı azaltabilirsiniz:

Ellerinizi düzenli olarak ve alkol bazlı bir dezenfektzan ile ovarak temizleyin veya sabun ve su ile yıkayın.
    Neden? Ellerinizi sabun ve su ile yıkamak veya alkol bazlı el ovmak kullanarak ellerinizde olabilecek virüsleri öldürür.

Kendinizle öksüren veya hapşıran herkes arasında en az 1 metre (3 feet) mesafe bırakın.
    Neden? Birisi öksürdüğünde veya hapşırdığında, burun veya ağzından virüs içerebilecek küçük sıvı damlacıkları püskürtür. Çok yakınsanız, öksüren kişinin hastalığı varsa, COVID-19 virüsü de dahil olmak üzere bu damlacıklardan hastalığı kapabilirsiniz.

Göz, burun ve ağza dokunmaktan kaçının.
    Neden? Eller birçok yüzeye dokunur ve virüsleri alabilir. Enfekte eller virüsü gözlerinize, burnunuza veya ağzınıza aktarabilir. Oradan, virüs vücudunuza girebilir ve sizi hasta edebilir.

Sizin ve çevrenizdeki insanların iyi bir solunum hijyeni uyguladığından emin olun. Bu, öksürdüğünüzde veya hapşırdığınızda ağzınızı ve burnunuzu dirsenğinizin içiyle kapamak ya da bir mendil kullanmakla mümkündür. Ardından kullanılmış mendili hemen atın.
    Neden? Virüs ağızdan çıkan su damlacıklarıyla yayılır. İyi bir solunum hijyeni uygulayarak çevrenizdeki kişileri soğuk algınlığı, grip ve COVID-19 gibi virüslerden korursunuz.

Kendinizi iyi hissetmiyorsanız evde kalın. Ateş, öksürük ve nefes almada zorluk çekiyorsanız, tıbbi yardım alın ve Sağlık kuruluşlarına derhal haber verin. Yerel sağlık kurumunuzun talimatlarını izleyin.
    Neden? Ulusal ve yerel yetkililer bölgenizdeki durum hakkında en güncel bilgilere sahip olacaktır. Önceden aramak, sağlık uzmanınızın sizi hızlı bir şekilde doğru sağlık kuruluşuna yönlendirmesini sağlayacaktır. Böyle yaptığınızda kendinizi en iyi şekilde koruduğunuz gibi virüslerin ve diğer enfeksiyonların yayılmasını önlemeye yardımcı olacaktır.

En son COVID-19 virüsünün görüldüğü yerlerden haberdar olun (COVID-19'un yaygın olarak yayıldığı şehirler veya yerel bölgeler). Mümkünse, özellikle yaşlı biriyseniz veya diyabet, kalp veya akciğer hastalığınız varsa hastalığın görüldüğü yerlere seyahat etmekten kaçının.
    Neden? Bu alanlardan birinde COVID-19'a yakalanma şansınız daha yüksektir.

COVID-19'un yayıldığı alanlarda (son 14 gün) ziyaret etmiş veya yakın zamanda ziyaret etmiş kişiler için koruma önlemleri
    Yukarıda belirtilen yönergeleri izleyin (Herkes için koruma önlemleri)
    Baş ağrısı, düşük dereceli ateş (37.3 C veya üstü) ve hafif burun akıntısı gibi hafif semptomlarla bile sahipseniz, iyileşene kadar ve kendinizi iyi hissetmeye başlayana kadar evde kalarak kendinizi izole edin. Yiyecek almak vb sebeplerle dışarı çıkmanız gerekiyorsa diğer insanlara hastalık bulatırşmamak için bir maske takın.
    Neden? Başkalarıyla temastan kaçınmak ve hastalık olasılığı varsa en yakın tıp merkezine gitmek, hastalığa karşın etkin mücadeleye imkan tanır ve sizi ve diğer insanları olası COVID-19 ve diğer virüslerden korumaya yardımcı olur.

Ateş, öksürük ve nefes almada zorluk çekiyorsanız, derhal tıbbi yardım alın. Bu semptomlar bir solunum yolu enfeksiyonu veya diğer ciddi durumlardan kaynaklanabilir. Sağlık merkezini gitmeden önce arayın ve yetkililere seyahatinizden sonra temas kurduğunuz kişiler hakkında bilgi verin.
    Neden? Olası hastalık durumunda Sağlık merkezini önceden aramak, sağlık uzmanınızın sizi hızlı bir şekilde doğru sağlık kuruluşuna yönlendirmesini sağlayacaktır. Bu ayrıca COVID-19 ve diğer virüslerin olası yayılmasını önlemeye yardımcı olacaktır.
    "...Bilgisiz kimseler onlara söz söyleyince "Selam" der geçerler."

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu iş seleksiyondan farklı biraz
    yaşlıları ve özellikle belli rahatsızlıkları olanları çabuk etkiliyor
    yani 2 tane gerizekalıya bulaşınca onlara bişi olmuyor da onların yaydığı risk grubundaki insanlar ölüyor(tabi evrimleşmediği sürece böyle bu iş)
    benim kayın valide kalp ve akciğerden sıkıntılı şimdi ben metroya binip onunla görüşsem vesile olma ihtimalim var
    daha çok bunlara dikkat etmeliyiz bence biz kapsak da atlatırız büyük ihtimalle
    Seleksiyon işin şakası da, aynen dediğin gibi, "taşıyıcı" olmak sıkıntı.

50-60 yaşa kadar zaten risk baya az.

Babam 72 yaşında, akşam bize kızıyor, çocuğu okula niye yolluyorsunuz diye. Yahu dedim risk sınıfı SIFIR, tamam çok da serbest davranmıyoruz, Bakanlık tatil falan ederse zaten biz de göndermeyeceğiz, ayrı konu da...

Asıl kendisi tehlikede, bize laf ediyor. Üniversitede hoca, gitme diyorum, birikmiş izni var, kullan, takıl evde... Bişey olmaz okulda sıkıntı yok diyor. İyi dedim sana daha bişey söylemeye gerek yok.

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biraz önce şefim söyledi, telefonla gelen bilgi imiş güya, doğru mu bilemedim;

Florya Bilfen mi ne kapatılmış, çocuklardan birinin babasını Corona şüphesi ile karantinaya almışlar, onlar da önlem olarak komple okulu kapatmışlar.

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Çocuğu hasta olduğunda ilgilenmeyip aman ne olacak diyerek okula gönderen, boğazına balgam geldi mi hark tu diyerek yere tüküren, köpeğini gezdirirken sağa sola işemesine, pislemesine izin veren, yerden de pisliği almayan...vs zihniyetlerin olduğu coğrafya da ben ne kadar bireysel önlem alsam az. Önce bu zihniyetleri tecrit etmeleri lazım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biraz önce şefim söyledi, telefonla gelen bilgi imiş güya, doğru mu bilemedim;

Florya Bilfen mi ne kapatılmış, çocuklardan birinin babasını Corona şüphesi ile karantinaya almışlar, onlar da önlem olarak komple okulu kapatmışlar.
    Tamam, komple okulları tatil ettik demeleri de eli kulağındadır. Dedim ya zaten ne zaman söylerler diye bekliyorum. 2 gündür corona var diye zemin hazırlıyorlardı bugün söylediler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bakanlıktan bir arkadaşlar görüştüm ara tatillerin 1 hafta öne alınma ihtimali varmış bugün belki o açıklanabilir..

PoWDeR! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bana simdi bir ses kaydi geldi. Bunu da sizlerle paylasmak isterim ama nereye yuklim ? Hepinizin dinlemesi gerekiyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı PoWDeR! Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bana simdi bir ses kaydi geldi. Bunu da sizlerle paylasmak isterim ama nereye yuklim ? Hepinizin dinlemesi gerekiyor
    teyitsizse hiç yüklemeyin bence
    kim kaydetmiş? neye dayanıyor? ispatı ne? kaydedenin o olduğundan nasıl emin olacağız? kim yaymış?
    bunlar önemli şeyler

PoWDeR! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maslak acibadem hemsiresi
    Tabi ki net bir kaynagi yok

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    teyitsizse hiç yüklemeyin bence
    kim kaydetmiş? neye dayanıyor? ispatı ne? kaydedenin o olduğundan nasıl emin olacağız? kim yaymış?
    bunlar önemli şeyler
    Daha çok çıkar o ses kyaıtlarından. Evden, ofisten bende FSM hastanesindeyim diye ses kaydı yaparım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

darkred - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    https://twitter.com/AcibademSaglik/s...41736580669440

Acıbadem Resmi Twitter hesabından konuyla ilgili bir görsel paylaşmış hastanemizde böyle bir vaka yoktur diye.

Olsaydı böyle bu açıklamayı yapamazlardı. Ayyuka çıkması riskini göze alamazlar bence. Güven problemi yaşar ve ticari kayıpları çok fazla olurdu.
    Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.
    M.Kemal ATATÜRK

Hondafatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şuan levent migros ana baba günü mübarek alınan ürünler temizlik malzemesi un vs vs. giren çıkamıyor desem yeridir eczaneye gidip el cilt dezanfektanı alayım dedim ofis için geçen hafta almıştım 1.5 litre kadar ikisine 80 tl ödemiştim eve de alayım dedim kalmadı gelecek dedi iyi dedim parasını ödeyim de gelince alırım dedim kadın bana dedi ki 80 tl ücreti var ohhha höstt oldum... dedim geçen hafta aldım şu fiyata valla dedi fiyatı çıkardılar yukarı dedim kalsın allah bizi fırsatçılardan korusun ne diyim.
    Honda Eg
    Mk 6,5 Fiesta
    Mk 7 Fiesta
    Kuş Serial 90 Doğan L
    Honda Ek

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    médiocrité partout

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    altunizade acıbadem 2 vaka var

test sonuçları bekleniyor

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Mouse klavye ne varsa yarım saatte bir iç dış yapıyorum

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler