User Tag List

Sayfa 26/386 İlkİlk ... 1624252627283676126 ... SonSon
7320 sonuçtan 476 ile 494 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Adam öyle bir tuvalet kağıdı stokluyor ki ,sanki günde 20 kere osurup 10 kere sıçıyor.
    imzasız..

coolvtec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu virüsün etkisi, yarattığı paniğin etkisinden daha az olacak, görünüş bu.
    Full-Time TeacheR
    Part-Time TradeR
    Part-Time DJ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BaRaN_35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bencillik yaptığın için sen kazanıyorsun toplum kaybediyor, başkasının çocuğu istediğinde sen çocuğuna 20 tane aldığın için stok yaptığın ürüne ulaşamayacak.
    Burada suçlu ben değilim tedarik zinciri
    Ben gayet insani bir şekilde panik halinde kendimi bir süreliğine garantiye almaya çalışıyorum
    Stokçuluk demen için tüketim miktarından fazla ürün almak gerekir Stokçuluk için piyasadan ihtiyaç duyulan ürünü çekmek ve ihtiyaç duyulduğunda yüksek fiyattan piyasaya sunmak gerekir
    Buradaki konu olası bir karantina durumunda ne yapacağını planlamandır bunu herkes yapmalıdır ve tedarikçilerde ona göre mal sunmalıdır böylece tedarikçi 1 ayda satacağı ürünü 1 günde satabilir ve sende 1 ay boyunca evinde oturup durumun stabilleşmesini bekleyebilirsin
    Peki eğer ürün kalmadıysa: bu sistemin kriz anlarına dair bir planı olmadığı anlamına gelir, ben wuhanda ilk mevzu çıktığında insanların tepkilerini gözledim yabancı basından ve buna göre virüs avrupayı adım atınca 1 aylık ihtiyacımı aldım
    Üretici ve devlet benim bu gördüğümü görüp olası bir karantina öncesi ne yapması gerektiğini belirlemeli
    Sanmayın ki sadece türkiyede insanlar marketlere gitti virüsün görüldüğü her yerde yaşandı bu ama sistemi güçlü olan ülkeler hemen ürünün yerine yenisini koyabildi ve karaborsaya izin vermedi eğer karaborsa mevcutsa ve insanlar ürün bulamayacaksa bu 2 haftadır "bizde yok henüz görülmedi vs vs" açıklamaları yapan hükümetin suçudur
    Her salgında insanlar dünyanın her yerinde bu tepkileri verirler
    Şimdi telefondan giriyorum sabah örnek istersen istisnasız her ülke için bi örnek bulabilirim twitterda

Şu an bizde durum kısmen stabil vaka sayısı 1000li rakamlara çıkınca ve ölümler başlayınca daha kötü olacaktır
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İtalyada bugün 196 kişi öldü ve toplam ölüm sayısı 1000e yaklaştı
    ABD az ewel avrupadan gelecek bütün uçuşları yasakladı diye bir haber gördüm
    ABD deki toplam yoğun bakım yatak sayısı 31bin ve abd ciddi ciddi panik halinde şu an
    ABD borsaları bugün yine %5 düştü ve ayı piyasasına girdi
    Salgın basit bir salgın değil ve sıcak ülkelerde de yayılmaya devam ediyor misal katar..

By CrAzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dünya çapında coronavirus COVIT-19 bulaşan kişi sayısı 114 809 kişi.

Bunlar dünyanın 115 farklı ülke ve bölgesinde yaşıyor.

Virüs nedeniyle ölen kişi sayısı 4031, iyileşen sayısı 64081.

Ağır ve kritik vaka sayısı 5711. (worldoneter)

En çok vaka Çin 80 754, İtalya 9172, Güney Kore 7513, İran da 7161 görüldü.

Ölümler de buna paralel - Çin 3 136, İtalya 463, İran 237, Güney Kore 54 kişi.

Çinde değilseniz ve yakın bir tarihte Çini ziyaret etmediyseniz, endişenizin % 94 atmanız lazım.

Gerçekten COVIT-19 size bulaştıysa, yine de paniğe gerek yok çünkü:

%81 hafif formda, %14 orta, sadece %5 kritik formda seyrediyor.

Atipik zatürede ölüm oranı %10, COVIT-19 da %3.4; elli yaş altı ise 0,2.

Yani elli yaş altıysanız, Çinde yaşamıyorsanız sizin aldığınız piyango biletine büyük ikramiye çıkması olasılığı COVIT-19 a yakalanma olasılığından daha yüksek. Bunda şansınız 1:45 000 000 dir.

10 Şubat pik günlerden birisiydi - Çinde COVIT-19 dan 108 kişi öldü.

Aynı gün:
    26 283 kişi kanserden
    24 641 kişi kalp hastalıklarından
    4300 kişi diabetten öldü.

Her gün:
    Sivrisinekler 2740
    İnsanlar 1300
    Yılanlar 137 kişinin ölümüne sebebiyet veriyor.

Gereksiz panik yapmayın, ucuz medya provokasyonlarına kanmayın.

Dünyanın sonu gelmiş gibi medikal malzeme, ilaç, gıda maddesi stoklamayın.

Kişisel hijyeninize dikkat edin, iyi gıdalar ve vitamin-minerallerle bağışıklık sisteminizi güçlü tutun ve hayatınızı yaşayın...

Dr. Veselin Yakov

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    İstanbulda 20 milyon insan 1 aylık ihtiyacını 1 günde almak istese sence mantıklı olur mu? Herkesin aynı hakkı var tedarik zincirinin hatası filan değil sizin aç gözlü uyanıklılığınız. Zaten her konuda ekstra muhalifsin, doları ekonomisi siyaseti ülkesi arabası bu konuda da olman şaşırtmadı
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla stokculuk yapan kimse bana akp karsitiyim, Atatürkçüyüm filan demesin. 3-5 alirsinda o bir araba makarna alan teyze net şerefsizdir eğer fabrika veya okul yurdu için almıyorsa ki onlar Migros tan almaz
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çin'de yavaşlıyor,avrupada anormal derecede ilerliyor. İtalya çin'e yaklaşacak gibi.

Nasıl bir iş bu ya ,napıcaz la
    imzasız..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Anıl E. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çin'de yavaşlıyor,avrupada anormal derecede ilerliyor. İtalya çin'e yaklaşacak gibi.

Nasıl bir iş bu ya ,napıcaz la
    Ben sayının yaşlı nüfusu çok olan ülkelerde daha çok olacak ve olması normal diye düşünmeye başladım. Zira italyanin açıkladığı ölenlerin yaşlarına bakarsanız bu insanlar hâlâ yaşıyormuymuş diyebilirsiniz.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende iki markete ugradim bugun, en cok makarna reyonlari bostu,
    Birinde temizlik malzemesi yoktu digerinde vardi, degisik dusunce herhalde temizlemeden tuketecek makarnacilar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BaRaN_35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İstanbulda 20 milyon insan 1 aylık ihtiyacını 1 günde almak istese sence mantıklı olur mu? Herkesin aynı hakkı var tedarik zincirinin hatası filan değil sizin aç gözlü uyanıklılığınız. Zaten her konuda ekstra muhalifsin, doları ekonomisi siyaseti ülkesi arabası bu konuda da olman şaşırtmadı
    Hah yine aynı noktaya geldik
    Ben bu forumda bir şeyi 3 sayfadan fazla tartışamıyorum konu hep marjinalliğe geliyor
    Yaşanmışlıklardan, tecrübelerden, olası risklerden, istatistiklerden falan boşa bahsediyorum okunmuyor bile onlar baran çıkıyor onlara bişi demeden sen ztn hep marjinalsin diye konuyu kapatıp tespitlerini söylüyor
    Evet baran ben istediğim kadar ürünü serbest piyasada bir tehlike sırasında alarak marjinallik yapmış oldum
    Elimde fazladan 20 koli tuvalet kağıdı var onları yarın 3 kat fiyatla letgoya koyucam
    Olmadı tane tane 5 liradan satarım sonuçta aç gözlü ve uyanığım baran bunun böyle olduğuna karar verdiyse yapabilirim
    Ztn her konuda da ekstra marjinalim
    Ekonomiyi ayrı tutalım o konuda hakkımı yeme..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla stokculuk yapan kimse bana akp karsitiyim, Atatürkçüyüm filan demesin. 3-5 alirsinda o bir araba makarna alan teyze net şerefsizdir eğer fabrika veya okul yurdu için almıyorsa ki onlar Migros tan almaz
    Öyle deme, makarnanın virüsü tedavi etme özelliği varmış ama
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı By CrAzY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dünya çapında coronavirus COVIT-19 bulaşan kişi sayısı 114 809 kişi.

Bunlar dünyanın 115 farklı ülke ve bölgesinde yaşıyor.

Virüs nedeniyle ölen kişi sayısı 4031, iyileşen sayısı 64081.

Ağır ve kritik vaka sayısı 5711. (worldoneter)

En çok vaka Çin 80 754, İtalya 9172, Güney Kore 7513, İran da 7161 görüldü.

Ölümler de buna paralel - Çin 3 136, İtalya 463, İran 237, Güney Kore 54 kişi.

Çinde değilseniz ve yakın bir tarihte Çini ziyaret etmediyseniz, endişenizin % 94 atmanız lazım.

Gerçekten COVIT-19 size bulaştıysa, yine de paniğe gerek yok çünkü:

%81 hafif formda, %14 orta, sadece %5 kritik formda seyrediyor.

Atipik zatürede ölüm oranı %10, COVIT-19 da %3.4; elli yaş altı ise 0,2.

Yani elli yaş altıysanız, Çinde yaşamıyorsanız sizin aldığınız piyango biletine büyük ikramiye çıkması olasılığı COVIT-19 a yakalanma olasılığından daha yüksek. Bunda şansınız 1:45 000 000 dir.

10 Şubat pik günlerden birisiydi - Çinde COVIT-19 dan 108 kişi öldü.

Aynı gün:
    26 283 kişi kanserden
    24 641 kişi kalp hastalıklarından
    4300 kişi diabetten öldü.

Her gün:
    Sivrisinekler 2740
    İnsanlar 1300
    Yılanlar 137 kişinin ölümüne sebebiyet veriyor.

Gereksiz panik yapmayın, ucuz medya provokasyonlarına kanmayın.

Dünyanın sonu gelmiş gibi medikal malzeme, ilaç, gıda maddesi stoklamayın.

Kişisel hijyeninize dikkat edin, iyi gıdalar ve vitamin-minerallerle bağışıklık sisteminizi güçlü tutun ve hayatınızı yaşayın...

Dr. Veselin Yakov
    Dr. Veselin Yakov yazınca google böyle bir adamı bulamıyor?
    Okumadan imzalamam.....

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Aldığın ürün yakmandan, satmandan veya poponu silmen beni ilgilendirmiyor. Kaç koli aldığında umrumda değil. Serbest piyasa diyip işin içinden sıyrılıp kendini de aklayamazsın. Sen sölediğime cevap ver servest piyasa değil mi, istanbulun yarısı 1 senelik ihtiyacını 1 günde almak istiyor akaryakıt dahil. Hadi açıkla bana serbest piyasayla tedarikle vs. Etik mi değil mi...
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı furkane Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beyler burdan soyleniyordunuz bizde kesin var soylenmiyor bizde kesin var sakliyorlar diye !!! Ulan 1 vaka sonucu halkin panigine bak ! Adam bugun galeride kaporasini istiyor geri ,salgin olucak diye ! Kanserden senenin ilk 2 ayinda 1.5 milyon kisi olmus - mevsimsel gripten 400bin kisi korondan 2.500kisi . Bu halka soylenir mi ulkemizde korona var diye.
    Halkın, hatta tüm dünyanın abarttığına eminiz. Ama atladığınız şey şu, kanser 10 yılda öldürürken bu öldüreceğini 2 haftada götürüyor Tedbirden zarar gelmez ama stokçuluk, krizi fırsata çevirmek birilerinin ekmeğine yağ sürmekten başka bi şey değil.
    Alıntı bhb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Memlekette beyaz olup tutulmayan tek şey kedi herhalde

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    34 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yurtdışında hemen stokları ayarladılar, tedarik bilmem ne bıdı bıdı edenler için ;

Bunu yazan insan üretim yapan bir firmada çalışmıyor, senelik planlama nedir, üretim hattı nedir, üretim ve sevk kapasitesi nedir en ufak fikri yok diye düşünüyorum. Dünyada hangi firmanın önümüzdeki ay salgın olur, kenarda bulunsun diye stok tuttuğu görülmüş onu da merak ediyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hah yine aynı noktaya geldik
    Ben bu forumda bir şeyi 3 sayfadan fazla tartışamıyorum konu hep marjinalliğe geliyor
    Yaşanmışlıklardan, tecrübelerden, olası risklerden, istatistiklerden falan boşa bahsediyorum okunmuyor bile onlar baran çıkıyor onlara bişi demeden sen ztn hep marjinalsin diye konuyu kapatıp tespitlerini söylüyor
    Evet baran ben istediğim kadar ürünü serbest piyasada bir tehlike sırasında alarak marjinallik yapmış oldum
    Elimde fazladan 20 koli tuvalet kağıdı var onları yarın 3 kat fiyatla letgoya koyucam
    Olmadı tane tane 5 liradan satarım sonuçta aç gözlü ve uyanığım baran bunun böyle olduğuna karar verdiyse yapabilirim
    Ztn her konuda da ekstra marjinalim
    Ekonomiyi ayrı tutalım o konuda hakkımı yeme..
    Herkes biyolog, antropolog, astrolog, arkeolog, dermatolog kisacasi herbokolog olamaz. O meslek yüzyılın liderine ait

Yani demem o ki belki de bu seferlik sen yanılıyorsun, biliyorsun ki 100 kişinin 99u 2+2=5 desede sonuç hep dört.

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Seyahatten döndüm bugün, yorgunluktan geberiyorum baktım evde bebeye bez kalmamış.

Stokçu ibneler yüzünden 3 market dolaştım, zar zor buldum. Kıçını sildiğimiz pamuğu bile bitirmiş yavşaklar...

Kasada kucağımda bebe ile 50 kişi sıra bekleyip, ona rağmen 2 paket alıp çıktım. Belli süre idare eder, benden sonrakiler de faydalansın diyip toplamadım hepsini.

Hükümetin suçudur tedarikçinin suçudur marketin suçudur diye birşey yok kardeşim, empati kuracaksın düşüneceksin ihtiyaç sahiplerini...

Ben orda kucağımda bebekle 3 market dolaşıp 50 kişi sıra beklediysem buna sebep senin bencilliğin; sadece kendini, kendi evladını düşünmen...

Allah bu ülkeyi savaşa sokmasın, bugün gördüğüm tablonun bin beterini görürüz artık.

Stokçu makarnacı vatandaşa güzel bi beddua ederdim ama neyse Allah bildiği gibi yapsın onları. O makarnaları yemek nasip olmasın demek istemiyorum.
    @premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dr. Veselin Yakov yazınca google böyle bir adamı bulamıyor?
    Kiril alfabesiyle denedin mi
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler