User Tag List

Sayfa 28/386 İlkİlk ... 1826272829303878128 ... SonSon
7320 sonuçtan 514 ile 532 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dedim ya uykum kaçtı bu yazdığın ifadeleri bana karşı yazdıysan diye cevaplıyorum değilse anlamı yok ztn
    Bir süreliğine 2 paket bez almışsın başkasına da kalsın diye bende bir süreliğine idare etsin diye fazladan 1 paket tuvalet kağıdı aldım birde 4 5 paket makarna(bebe 3 yaşında çok seviyor diye o da) yani aynı şeyleri yapmışız tek fark ben bunu 1 hafta falan önce yaptım sen bugün(belki yurt dışındaydın diye alamadın önceden)
    Aramızdaki fark ne?
    Aramızdaki fark şu; ben empati yapıyorum benden sonra gelecek insanları da düşünüyorum. Sen ''ben milleti uyardım, alsalardı vs kalmazsa marketin tedarikcinin yok devletin suçu'' diyorsun. Sen bencillik yaptıysan, arkandan gelecek insanları düşünmeden rafı boşalttıysan, sadece kendi bebeğin var gibi hareket ettiysen tabiki de yazdıklarımı alınabilirsin sorun yok. Umarım öyle yapmamışsındır.

Diyorum ya Allah korusun da savaş çıkmasın, düşmana gerek yok bu bencillikle millet açlıktan öldürür komşusunu eşini dostunu...
    @premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı uniquel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 haftadir Almanya'dayim. Bulundugum kasaba, migros gibi buyuk olan REWE nin eyalet deposunun oldugu yer olmasina ragmen, diger zincir marketler dahil olmak uzere;
    2 hafta once ben geldigimde, marketlerde su, makarna, bulgur pirinc vs temel gida maddeleri yok.
    Sokakta insan yok.
    Toplu tasimalara binen yok, otobusler bos.
    Aksam is cikis saati standart olan trafik bile yok.
    Insanlar yillik izin aliyorlar evden cikmamak icin.
    Kamu kurumlarindaki bazi birimlerde personel yok sayilir.
    Fast food yiyecek yerlerinde insanlar yerine, ozel kuryeler sira bekliyor.
    Gittigim kamu kurumlarinda, coronavirus formu doldurtuyorlar. Iste neden geldin kuruma, coronavirus onaylanan ulkelere/bolgelere gittin mi vs vs.
    Kurumlardaki insanlar size yaklasmayi gectim, sizi odasinda bekletmiyor. Siz konusurken yuzunuze bakmiyor hatta kafasini bilgisayara cevirip dinleyenler bile var.

Simdi bu adamlar etik davranmamis mi oluyor?
    Markette su makarna bulamayan zaten siparis veriyor internetten, ertesi sabah 9-10 arasi kapisinda oluyor.
    Form doldurdum da noldu kotu bisey mi istatistik ve kayit tutmak?
    Kamu personeli yuzume bakmadi diye saygisizlik mi yapti? Aksine ben saygi duydum adamin onlemine, benim gibi gunde 100 kisi ile konusuyordur en az.
    Yillik izin alan hata mi etti? Adam isini aksatmiyor yine devam ediyor, sistemleri bu sekilde de isletebiliyorlar.
    Adamlar korkak diyebilir miyiz? Hayir cunku bize gore daha fazla risk altindalar, EU ulkesi olmalarinin yaninda bir de yasli nufus cogunlugu var.

Onlem almak ne zamandan beri kotu bisey oldu abi yapmayin.
    Bizim toplumumuzda her zaman oldugu gibi firsatcilik yapmayi seven yine is basinda olacak, orasi da bizim ayibimiz.
    Alıntı Dragger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aramızdaki fark şu; ben empati yapıyorum benden sonra gelecek insanları da düşünüyorum. Sen ''ben milleti uyardım, alsalardı vs kalmazsa marketin tedarikcinin yok devletin suçu'' diyorsun. Sen bencillik yaptıysan, arkandan gelecek insanları düşünmeden rafı boşalttıysan, sadece kendi bebeğin var gibi hareket ettiysen tabiki de yazdıklarımı alınabilirsin sorun yok. Umarım öyle yapmamışsındır.

Diyorum ya Allah korusun da savaş çıkmasın, düşmana gerek yok bu bencillikle millet açlıktan öldürür komşusunu eşini dostunu...
    Öyle yapmadığımı söyledim faturası da şirkete kayıtlı foto da atabilirim isterseniz bence aramızdaki tek fark zaman farkı 2mizde aynı şeyleri düşünerek hareket etmişiz üstüme alınacağım bir şey yok
    Tedarikçinin ve devletin suçu kısmını iyi açıklamam gerekir sanırım orayı yanlış anlaşılmışsınız gerçi öncesinde "bizde virüs yok bık bık" yapacaklarına ben bunu tahmin ediyorsam onlarda tahmin etmeli ve planlama yapmalıydı dedim ama bunu sabah daha detaylı açıklarım o da anlaşılır
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Üstteki alıntıya yanlışlıkla basmışım onla ilgisi yok

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herhangi birşey atmana gerek yok, senin gönlün ferahsa yeterli.

Ülkeyi yönetenler kısmına gelirsek zaten onlarda öyle bir beceri söz konusu değil. Tüm kadrolar zır cahil, beş para etmez insanlarla dolu. 2 kelimeyi bir araya getirmekten acizler, ne planlaması ne öngörüsü...Şehit saklayan adamlar, corona virüsünden ölenleri mi saklamayacak, eminim çok daha fazla ölü var. Yakında kokusu çıkar. Böyle bir yönetime sahip olduğumuz için daha fazla birbirimizi düşünmeliyiz, benim anlatmak istediğim bu.

Allah sonumuzu hayır etsin, iyi geceler herkese.
    @premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

Carmageddon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar bu akşam İstanbul'da cumhuriyet savıcısı olarak görev yapan bir yakınımla görüştüm. Corona'dan birçok ölümün olduğunu ve açıklanmadığını söyledi.

Birinci ağızdan böyle bir şey duymak korkuttu açıkcası.

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Son dakika geciyorlar simdi Avrupadan Amerikaya ( ingiltere haric ) ucuslar iptal.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cuma gecesi basliyor ve su an icin bir aylik ama dahada uzatilabilirmis duruma gore.

Carmageddon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turbo&quattro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cuma gecesi basliyor ve su an icin bir aylik ama dahada uzatilabilirmis duruma gore.
    Türkiye dahil mi buna acaba? Eğer değilse Avrupa'dan Türkiye'ye gelip oradan Amerika'ya geçebilir mi insanlar? Böyle bir şey olursa Türkiye'ye kendini riske atmış olur. Bizimde Avrupa'dan gelecek uçuşları bir süre yasaklamamız lazım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Carmageddon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Türkiye dahil mi buna acaba? Eğer değilse Avrupa'dan Türkiye'ye gelip oradan Amerika'ya geçebilir mi insanlar? Böyle bir şey olursa Türkiye'ye kendini riske atmış olur. Bizimde Avrupa'dan gelecek uçuşları bir süre yasaklamamız lazım.
    The ban also does not apply to all of Europe but to nations in the Schengen zone. That includes Austria, Belgium, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Greece, Hungary, Iceland, Italy, Latvia, Liechtenstein, Lithuania, Luxembourg, Malta, The Netherlands, Norway, Poland, Portugal, Slovakia, Slovenia, Spain, Sweden, and Switzerland.

What this means: Americans and US permanent residents who are in Europe will still be allowed to fly to Europe and be allowed back into the United States during this 30-day period.

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Carmageddon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu akşam İstanbul'da cumhuriyet savıcısı olarak görev yapan bir yakınımla görüştüm. Corona'dan birçok ölümün olduğunu ve açıklanmadığını söyledi.

Birinci ağızdan böyle bir şey duymak korkuttu açıkcası.
    Zannetmiyorum. Eğer bahsettigin gibi ölümler başlasaydı en önce twitter çalkalanır , en kötü ihtimal internet yavaşlatılır.

Whatsapp dan ses kayıtları dahil , saçma bilgi yayanlara güzel bir nezaret yeterli olur aslında
    imzasız..

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dün akşam bir avm nin marketine gittim, insanlar gayet normal ve sıradan alışverişlerini yapıyorlardı.

Raflarda da ürünler gayet yerinde ve bol şekilde duruyordu, böyle yağmalanmış gibi bir görüntü yoktu esasında.

Hastalığın ciddiyetine dair bir şüphe yok, keza dünya sağlık örgütü pandemi ilan etti. Hani gidip 100 paket makarna almak abes olur belki ama

eski alışverişe alışkanlığına göre sepete 1-2 fazla atmak stokçuluk ya da bencillik olarak algılanmamalı sanki.

PANDEMİ NEDİR?
    Dünyada eş zamanlı olarak çok yaygın bir şekilde çok fazla sayıda insanı tehdit eden bulaşıcı hastalıklara verilen isim. Pandemiler veya pandemik hastalıklar, bir kıta, hatta tüm dünya yüzeyi gibi çok geniş bir alanda yayılan ve etkisini gösteren salgın hastalıklara (epidemi) verilen genel addır.

TechTurkey Tholl-ga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    92 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    floryada iki özel okul öğrenime ara verdi.
    "Wagen"thusiast

darkred - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Market rafı boşaltmak için erken değil mi. Şuan ülkemizdeki resmi vaka sayısı 1.

Ben şuan için ihtiyaç görmediğim için markete dahi gitmedim.

Ama büyük bir toptan marketin yakınında oturuyorum. Her akşam önünden geçerim.

Normal günlerde akşam saatlerinde 40 araba varsa dün akşam 200 araba rahat vardı markette.
    Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.
    M.Kemal ATATÜRK

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    https://twitter.com/yalandunya_146/s...667301376?s=20

Herhalde bu sene ya da ilerleyen 5-10 sene dünyanın sonu gibi.

kimse boşu boşuna çocuk,bebek derdine de düşmemiş olur. Tamamen iptal durumdayız .
    imzasız..

fussy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkred Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Market rafı boşaltmak için erken değil mi. Şuan ülkemizdeki resmi vaka sayısı 1.

Ben şuan için ihtiyaç görmediğim için markete dahi gitmedim.

Ama büyük bir toptan marketin yakınında oturuyorum. Her akşam önünden geçerim.

Normal günlerde akşam saatlerinde 40 araba varsa dün akşam 200 araba rahat vardı markette.
    Aynı olay beylikdüzünde de vardı market önleri araç doluydu

coolvtec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Okuduğum en mantıklı yorum...

Dünya çapında coronavirus COVIT-19 bulaşan kişi sayısı 114 809 kişi.
    Bunlar dünyanın 115 farklı ülke ve bölgesinde yaşıyor.
    Virüs nedeniyle ölen kişi sayısı 4031, iyileşen sayısı 64081.
    Ağır ve kritik vaka sayısı 5711. (worldoneter)

En çok vaka Çin 80 754, İtalya 9172, Güney Kore 7513, İran da 7161 görüldü.

Ölümler de buna paralel - Çin 3 136, İtalya 463, İran 237, Güney Kore 54 kişi.

Çinde değilseniz ve yakın bir tarihte Çini ziyaret etmediyseniz, endişenizin % 94 atmanız lazım.

Gerçekten COVIT-19 size bulaştıysa, yine de paniğe gerek yok çünkü:
    %81 hafif formda, %14 orta, sadece %5 kritik formda seyrediyor.

Atipik zatürede ölüm oranı %10, COVIT-19 da %3.4; elli yaş altı ise 0,2.
    Yani elli yaş altıysanız, Çinde yaşamıyorsanız sizin aldığınız piyango biletine büyük ikramiye çıkması olasılığı COVIT-19 a yakalanma olasılığından daha yüksek. Bunda şansınız 1:45 000 000 dir.

10 Şubat pik günlerden birisiydi - Çinde COVIT-19 dan 108 kişi öldü.

Aynı gün:
    26 283 kişi kanserden
    24 641 kişi kalp hastalıklarından
    4300 kişi diabetten öldü.

Her gün:
    Sivrisinekler 2740
    İnsanlar 1300
    Yılanlar 137 kişinin ölümüne sebebiyet veriyor.

Gereksiz panik yapmayın, ucuz medya provokasyonlarına kanmayın.
    Dünyanın sonu gelmiş gibi medikal malzeme, ilaç, gıda maddesi stoklamayın.
    Kişisel hijyeninize dikkat edin, iyi gıdalar ve vitamin-minerallerle bağışıklık sisteminizi güçlü tutun ve hayatınızı yaşayın...
    Full-Time TeacheR
    Part-Time TradeR
    Part-Time DJ

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben dün markette küçkük boy Sütaş Light Yoğurt bulamadım

Annemler 1-2 ay kadar önce arkadaşlarıyla Belçika, Hollanda vs şeklinde 3-4 ülkeyi kapsayacak bir tur almışlardı.

Firmayı da yazacağım: SETUR

Bir süre önce Avrupa'da yayılmaya başlayınca bizlerin de uyarıları ile turu iptal ettiler. Bu ........ çocuğu setur, ücreti baya baya bi keserek iade etmiş, %60-70'lerde diyor bizimkiler.

Adamları açmış sormuşlar, efendim "turu hala isteyen var"mış (!!!!!!!), "Dünya Sağlık Örgütü'nün bilmemne olduğuna yönelik açıklama yapması gerekirmiş, tur yabancı bi tur olduğu için bunlar paralarını ödemişler, iptal edilemiyormuş.

Hassssieee lan demediniz mi telefonda dedim Corona turu mu yapmak istiyorlarmış?

Tam da bunları konuşurken DSÖ dün "Küresel Salgın" açıklaması yaptı. Al dedim sana Setur dangalaklarının bahsettiği açıklama. Tüketici Mahkemesi'ne gidiyorlar, dün arkadaşı dilekçeyi vermiş, annem de fatura vb alacak soracak arkadaşına, o da aynı şekilde başvuracak sonrasında...

SETUR'un üzeri çizilmiştir, inşallah batar şu ortamda...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı coolvtec Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Okuduğum en mantıklı yorum...

Dünya çapında coronavirus COVIT-19 bulaşan kişi sayısı 114 809 kişi.
    Bunlar dünyanın 115 farklı ülke ve bölgesinde yaşıyor.
    Virüs nedeniyle ölen kişi sayısı 4031, iyileşen sayısı 64081.
    Ağır ve kritik vaka sayısı 5711. (worldoneter)

En çok vaka Çin 80 754, İtalya 9172, Güney Kore 7513, İran da 7161 görüldü.

Ölümler de buna paralel - Çin 3 136, İtalya 463, İran 237, Güney Kore 54 kişi.

Çinde değilseniz ve yakın bir tarihte Çini ziyaret etmediyseniz, endişenizin % 94 atmanız lazım.

Gerçekten COVIT-19 size bulaştıysa, yine de paniğe gerek yok çünkü:
    %81 hafif formda, %14 orta, sadece %5 kritik formda seyrediyor.

Atipik zatürede ölüm oranı %10, COVIT-19 da %3.4; elli yaş altı ise 0,2.
    Yani elli yaş altıysanız, Çinde yaşamıyorsanız sizin aldığınız piyango biletine büyük ikramiye çıkması olasılığı COVIT-19 a yakalanma olasılığından daha yüksek. Bunda şansınız 1:45 000 000 dir.

10 Şubat pik günlerden birisiydi - Çinde COVIT-19 dan 108 kişi öldü.

Aynı gün:
    26 283 kişi kanserden
    24 641 kişi kalp hastalıklarından
    4300 kişi diabetten öldü.

Her gün:
    Sivrisinekler 2740
    İnsanlar 1300
    Yılanlar 137 kişinin ölümüne sebebiyet veriyor.

Gereksiz panik yapmayın, ucuz medya provokasyonlarına kanmayın.
    Dünyanın sonu gelmiş gibi medikal malzeme, ilaç, gıda maddesi stoklamayın.
    Kişisel hijyeninize dikkat edin, iyi gıdalar ve vitamin-minerallerle bağışıklık sisteminizi güçlü tutun ve hayatınızı yaşayın...
    peki sizin bu uyarılarından dolayı insanlar önlemlerini almazsa ve italyadaki gibi bir karantina durumunda ihtiyaç ürününe yetişemezse vicdan azabı çekecek misiniz?
    ben bir marjinal olarak her ne yapacaksanız en kötüsünü planlayarak yapın diye öneriyorum bütün italya da benim gibi marjinal çünkü marketler ve eczaneler haricinde her yer kapatıldı sokağa çıkma yasağı var
    bu olma ihtimaline dair hiç bir şey yapmayalım mı?

tam tersini savunuyorum; özellikle bebeği,hastası ve yaşlısı olanlar önlem almak zorundalar, olabilecekleri hesap ederek ileriyi planlamak zorundalar..
    ne yapacaklar sorusunun cevabını italyaya bakarak bulabilirler

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler