User Tag List

Sayfa 29/386 İlkİlk ... 1927282930313979129 ... SonSon
7320 sonuçtan 533 ile 551 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İnsanlar cidden komik...
    Sara mera yada kuş gribini hatırlayın....
    Basit önlemleri alin,zaten %95 oranında korunucaksaniz...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Önlem alın, yaşayanlara bakın, hükümetlere güvenmeyin
    Ben burada 8 paket tuvalet kağıdı alın demiyorum, bu duruma düşersek diye sıkıntı çekmeyeceğiniz kadar plan yapın, panik olmayın ama rahat hiç olmayın, sizin rahatlığını bir başkasının kalp rahatsızı annesini-babasını öldürebilir(belki de sizin) ve kesinlikle bizde geç kalıyoruz, italya da artık hastanelerde savaş durumu gibi hasta seçiyorlar ve yaşama ihtimali daha yüksek olan insanları tedavi etmeyi tercih ediyorlar
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

coolvtec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki sizin bu uyarılarından dolayı insanlar önlemlerini almazsa ve italyadaki gibi bir karantina durumunda ihtiyaç ürününe yetişemezse vicdan azabı çekecek misiniz?
    ben bir marjinal olarak her ne yapacaksanız en kötüsünü planlayarak yapın diye öneriyorum bütün italya da benim gibi marjinal çünkü marketler ve eczaneler haricinde her yer kapatıldı sokağa çıkma yasağı var
    bu olma ihtimaline dair hiç bir şey yapmayalım mı?

tam tersini savunuyorum; özellikle bebeği,hastası ve yaşlısı olanlar önlem almak zorundalar, olabilecekleri hesap ederek ileriyi planlamak zorundalar..
    ne yapacaklar sorusunun cevabını italyaya bakarak bulabilirler
    Full-Time TeacheR
    Part-Time TradeR
    Part-Time DJ

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dükkandaki tek korunma yöntemim eldiven.

zaten ortalıkta boş,pek insanda yok

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı coolvtec Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ]
    hocam bahsettiği karantina durumunun farkında mısınız?
    yapılacak en iyi şey yaşananları gözlemleyip önlem almak

johnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Amerika Avrupa uçuşlarını 1 ay durdurdu.
    Nba da lig askıya alındı. Utah Jazz Takımında oynayan Rudy Gobertteki testler pozitif çıkmış ve 2 gün önce basın toplantısında virüsle dalga geçip bütün medyanın mikrofonlarına dokunmuş.
    Takım arkadaşı olan Mudiay'da virüsü kapmış.
    Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cümleten hayırlı cumalarınız olsun

Vergi kaçırıp cumayı kaçırmayan cemaati müslimlerede selam olsun

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı johnie Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Amerika Avrupa uçuşlarını 1 ay durdurdu.
    Nba da lig askıya alındı. Utah Jazz Takımında oynayan Rudy Gobertteki testler pozitif çıkmış ve 2 gün önce basın toplantısında virüsle dalga geçip bütün medyanın mikrofonlarına dokunmuş.
    Takım arkadaşı olan Mudiay'da virüsü kapmış.
    Bu mal Amerikalılara da müstehak... Kaşınıyo gerizekalılar ya, o ne öle çocuk gibi...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu mal Amerikalılara da müstehak... Kaşınıyo gerizekalılar ya, o ne öle çocuk gibi...

taş.ak geçmiş aklınca..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    virus henuz 40 yaş altı ''kronik akciger ve solunum yolu rahatsızlıgı olanlar hariç'' kimseyi öldürmemiş. ancak uzmanlar viruslerin cok akıllı ve surekli mutasyona uğradığını anlatıyor. O yuzden ben gencim bana birsey olmaz dememek lazım.

tez zamanda kurtulalım su illetten inşallah.
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    Polo gti 56.8 best ''korfez''
    Octavia vRS 56.7 best ''korfez''
    SOY TÜRKİYE

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Hadi gençler stok yapmaya;

23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim takıldığım nokta virüs vs değil, zihniyet... virüs değil bu zihniyet öldürecek bizi, yandaş gazeteler hala 'yok İtalya kepenk kapattı, yok Almanya panikte yok falanca öldü de cenazesini kaldıran yok!' modunda, yahu kardeşim, bu virüs eninde sonunda girecek zaten bütün dünyaya sana 15 geç girdiyse bu senin başarın değil, belki yanlış bilgilendirmen belki yanlış bilgilendirilmen, o kadar!!! vay Türkiye uçuş yasağında olmamasına rağmen Amerikan gazetesi İstanbul'u koymuş bugün onunla uğraşıyoruz, artık dünya bile güvenli değil bırak Türkiye'yi, acilen bir bilinç nakli gerekli siyasilere yoksa yarın İtalyadaki gibi günde 100 ölü verirsek 'dış mihrakların yaydığı virüs sebebiyle vatandaşlarımız ölüyor, akıllı olun, büyük resmi görün!' masallarına da hazırlıklı olun...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim takıldığım nokta virüs vs değil, zihniyet... virüs değil bu zihniyet öldürecek bizi, yandaş gazeteler hala 'yok İtalya kepenk kapattı, yok Almanya panikte yok falanca öldü de cenazesini kaldıran yok!' modunda, yahu kardeşim, bu virüs eninde sonunda girecek zaten bütün dünyaya sana 15 geç girdiyse bu senin başarın değil, belki yanlış bilgilendirmen belki yanlış bilgilendirilmen, o kadar!!! vay Türkiye uçuş yasağında olmamasına rağmen Amerikan gazetesi İstanbul'u koymuş bugün onunla uğraşıyoruz, artık dünya bile güvenli değil bırak Türkiye'yi, acilen bir bilinç nakli gerekli siyasilere yoksa yarın İtalyadaki gibi günde 100 ölü verirsek 'dış mihrakların yaydığı virüs sebebiyle vatandaşlarımız ölüyor, akıllı olun, büyük resmi görün!' masallarına da hazırlıklı olun...
    E Akit malı dün Twitter'da "CHP'li Eren Erdem virüsü getirdi" diyor. Adam mesaj atmış "la olum manyak mısınız benim yurtdışı çıkış yasağım var" diye

Bugün yine Akit'ten bi mal, DEVA partisi deva olacak mı derken uğursuzlukla geldi falan diyor

Beyinlerine tükürdüklerim...

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    E Akit malı dün Twitter'da "CHP'li Eren Erdem virüsü getirdi" diyor. Adam mesaj atmış "la olum manyak mısınız benim yurtdışı çıkış yasağım var" diye

Bugün yine Akit'ten bi mal, DEVA partisi deva olacak mı derken uğursuzlukla geldi falan diyor

Ahmet Hakan abimiz bugün 'DEVA, DEVA olmaz, olamaz!' yazısı yazdı, adamda biraz haysiyet olur, 2 gün önce bakana güzelleme yapıyorsun sonra da virüsle alakalı yuvarlak yuvarlak top çeviriyorsun...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

ahuauhahuauha efsaneymiş bu abi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ahmet Hakan abimiz bugün 'DEVA, DEVA olmaz, olamaz!' yazısı yazdı, adamda biraz haysiyet olur, 2 gün önce bakana güzelleme yapıyorsun sonra da virüsle alakalı yuvarlak yuvarlak top çeviriyorsun...
    Herif tam top çıktı ya...

Maxiboost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dün markete beyaz peynir almaya oradan da eczaneye pişik için krem almaya uğradım. Büyük marketlerin reyonları büyük ölçüde boşalmış, eczacı hanım ise tanzim satışı yapmış gibi yorgundu. Rebelh ile aynı yönde ve fikirde olduğum için yaklaşık 20 gün önce olası bir karantina ya da vakaların artma durumun göz önünde bulundurarak 1 aylık gıda vs + saklaması ve maliyeti düşük olduğu için 2 ay idare edecek kadar kuru gıda (makarna, bulgur, pirinç vs) aldım (market yerine online sipariş kullandım)

Rebelh ve benim gibi düşünenler bu kadar alışveriş yaparken kimsenin ruhu duymadı çünkü panik yapmadan alım yaptık. Aradaki sürede firmalar çok rahat üretim ya da tedariklerini yapmıştır zaten. Dün markete gidip aradığını bulamayanlar muhtemelen 2-3 gün içinde aradıklarını bulacak. Yapılan açıklamalarda gıda vs stoklarının yeterli olduğu söylenmişti sanıyorum sadece dağıtımla ilgili sıkıntılar var şimdilik.

Olası bir karantina da ben tekrar kontaminasyon riskinin çok daha yüksek olduğu bir zamanda alışveriş yapmak zorunda kalmayacağım. Olası kararla beraber yine bu tarz alım olacak (o zamanda manyak mı bunlar karantinaysa aç mı kalacağız mq diye sövülecek) ancak sonrasında tedarik ne kadar hangi malzemede normale döner kestiremiyorum çünkü üretim mutlaka azalacaktır.

Şuandaki sıkıntıyı yaratanlar hesap kitap yapmadan, ön görüsü olmayan panikle hareket eden hatta panik alışverişinde bile hesap kitap yapmadan alım yapan kesim. Mevcut durumda aklı başında insan gider peyder pey 2 haftada kimsenin ruhu duymadan çok rahat stoğunu yapabilir şuanda. Bence 1-2 aylık ihtiyacını çok önceden alanlara değil de 6 aylık ihtiyacını bir günde yığmaya çalışan kişilere saldırmak lazım.

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bana göre bu tür stoklar sürekli yapılmalı,ne zaman ne olacağı bilinmiyor
    illa bir felaket olmasına gerek yok bence.

pirasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o değilde dün markette stok yapan birini gördüm adam gitmiş peynirden 10 kutu almış. ulan zaten en fazla temmuza kadar saklayabilirsin manyak.
    turbocuk istiyoruz

skyhigh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı pirasa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o değilde dün markette stok yapan birini gördüm adam gitmiş peynirden 10 kutu almış. ulan zaten en fazla temmuza kadar saklayabilirsin manyak.
    dün şok marketten geçerken bende durdum bikaç parça bişey alayım dedim önümdeki 2 teyze ile adam 2 araba tuvalet kağıdı 1 araba salam sosis sucuk 1 araba makarna almışlar tam 20 dk falan bekledim arkalarında bu arada yaşları 75 üzeri teyzeye dönüp sizde sağlam *** varmış dememek için kendimi zor tuttum

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler