User Tag List

Sayfa 47/386 İlkİlk ... 3745464748495797147 ... SonSon
7320 sonuçtan 875 ile 893 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    üşütme gibi geçmiyor
    nefes darlığı çekip boğularak can çekişerek ölüyorsun
    griple 2 benzerliği var diyordu italyadaki bir türk çabuk yayılıyor ve tedavisi yok
    italyada 40lı yaşlarda ölüm oranları arttı çünkü hastanede yer yok solunum cihazına bağlanılması gerek ama yeterli solunum cihazı yok
    evde atlatmaya çalışanlar evde ölüyorlar..
    Bunlar "ölenler" ama... Ya ölmeyenler? Hepsi hastanede tedavi görüyor mu?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunlar "ölenler" ama... Ya ölmeyenler? Hepsi hastanede tedavi görüyor mu?
    görmüyor tabikide sağlık sistemleri pert iranda hastane otoparklarına yatak diziyorlar ve toplu mezar söylentileri var..
    Çinin uygulamış olduğu başarılı bir politika var bir yanda da ingilterenin almış olduğu risk
    Buradan detaylıca okuyabilirsiniz;https://twitter.com/ckazok/status/1239346284412141570
    İngiltere haklı mı haksız mı çıkacak izleyip göreceğiz ama önümüzde haklı çıkan bir çin gerçeği var..
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Durumun ciddiyeti ortaya çıkmaya başladı, Boşalan yurtlar, Karantinaya alınan umre kafilesi.

En az zararla atlatırız umarım, kişisel hijyene dikkat etmek lazım. Şirkette dezenfektan vs koydular kullanıyoruz.

Kişisel olarak ailecek hijyene daha dikkat eder olduk, dışarı çıkmıyoruz. Kalabalık yerlere ise hiç gitmiyoruz.

Bu anlamda en tehlikeli yer şuan marketler, oralardan da kalabalığın azaldığı saatlerde 20.30 sonrası vs alışveriş yapmaya çalışıyoruz.

Sakarya da market / ürün anlamında bir sıkıntı görmedim şu ana kadar. Ama bundan sonraki 1 hafta da bakalım neler olacak.

Aranel Ciryatan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu virüs süresince Hipertansiyon hastası olduğum ve evden çalışabilme imkanım olduğu halde evde çalışmama izin vermeyen şirketleri dava edebiliyor muyuz acaba? Bilen var mı?
    SimRacersTR.Net
    Türk Simülasyon Pilotlarının Buluşma Noktası

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Aranel Ciryatan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu virüs süresince Hipertansiyon hastası olduğum ve evden çalışabilme imkanım olduğu halde evde çalışmama izin vermeyen şirketleri dava edebiliyor muyuz acaba? Bilen var mı?
    muhtemelen bizde bu durum için davayı ancak bu sebepten vefat eden kişinin arkasından yakınları açar. sağlıkla kalırsın umarım. kendi kendine elinden geleni yapmaya çalış özellikle hijyen konusunda.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yasal olarak devlet o kararı almadan öyle bir hakkın olmaz diye düşünüyorum
    devletin geç kaldığı kısmı burası işte
    gerçi devlet dairelerinde yaşı bunakların hepsi işe gelmiş dangalakların bir hayatı yok sosyal alanda varsa yoksa işe gelip makara yapmak
    devlet bazı önlemleri zaman kaybetmeden almalı ama çok yavaşız
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    muhtemelen bizde bu durum için davayı ancak bu sebepten vefat eden kişinin arkasından yakınları açar. sağlıkla kalırsın umarım. kendi kendine elinden geleni yapmaya çalış özellikle hijyen konusunda.
    Hijyene fazlasıyla önem veren biriyim zaten. Devamlı normalde de masamda dezenfektan falan vardır milletin pis olduğunu bildiğim için. Biraz önce sağlık ekibine mail attım. Hipertansiyon hastaları risk grubunda değil diye cevap verdiler. Şaka gibi.
    SimRacersTR.Net

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok uğraşırız gibi. Eşim özel okul'da öğretmen. Genelge yayınlandı özel okullar ve kreşler dahil edildi;ama beyfendilerin arkasında nasıl bir güç ya da özgüven var ise ''mecbur geleceksiniz,kameranın karşısına geçip ders anlatacaksınız velilere boş duruyoruz diyemeyiz '' demek için insanları zorla getirtiyorlar.

Cimer'e yazdım,twitter üzerinden yazdım. Bugün de valiliğe bizzat bilgi vereceğim. Gider çalışır eder;ama bu işin sonunu bırakmayacağıma yemin ettim mücadele edicem
    imzasız..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ayrıca bence geç kalınmış bir nokta daha var. Esnafı bir sürü kredi borcu var. Bunları ötelenmesi lazım bence. İnsanlar nasıl ödeme vs yapacak bu ortamda.
    SimRacersTR.Net

Oznc35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ayrıca bence geç kalınmış bir nokta daha var. Esnafı bir sürü kredi borcu var. Bunları ötelenmesi lazım bence. İnsanlar nasıl ödeme vs yapacak bu ortamda.
    bu konuyla ilgili benim de merak ettiğim var araştırmadım bilmiyorum da bu konuda cahillik denebilir, olası bir karantina vs ortamında işe gidemezsek mevcut bankalara falan olan k.kartı kredi borçlarımızda erteleme olacak mı 2 taraflı düşünüyorum ben şuan çalışanım maaş alıcak mıyım? iş yeri sahibi olsam çalışamadığım para kazanamadığım ortamda çalışanıma maaşı nerden nasıl ödeyeceğim? olası karantina durumunda süreç nasıl işleyecek yani tam olarak bilenler aydınlatabilir mi?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    SETUR topluğa devam ediyor bu arada...

Annemler 1 ay kadar önce haftaya 24 veya 26'sında düzenlenmesi planlanan Belçika, Hollanda vs içeren bi gemi turu almışlardı. Daha önceki mesajlarda yazmıştım sanıyorum, Avrupa'ya yayılmaya başladığında iptal ettiler, adamlar %50'den fazla kesinti yapıp iade etti.

Bizimkiler mücbir sebep falan diye bastırdıklarında, efendim hala "turu isteyen varmış" (???!!!!), gemi turu olduğu için önce onların iptal etmesi gerekiyormuş, DSÖ'nün salgın hastalık duyurusu yapması gerekiyormuş (bu bahaneden 2 gün sonra DSÖ küresel salgın açıklaması yaptı)...

İşin komiği, turun başlayacağı Hollanda'ya uçuş yasağı konuldu ve bu tur için planlanan uçuşu da kapsıyor

Ama adamlardan hala ses yok, annem yine mesaj yolladı, yoksa tüketici mahkemesine gideceğim diye, "karşı taraftan haber bekliyoruz, sizlere bilgi vereceğiz" dediler.

Bence türlü bahanelerle üzerine yatmaya çalışıyorlar da bakalım. Karşı taraf çoktaaaaan iptal etmiştir bence

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oznc35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu konuyla ilgili benim de merak ettiğim var araştırmadım bilmiyorum da bu konuda cahillik denebilir, olası bir karantina vs ortamında işe gidemezsek mevcut bankalara falan olan k.kartı kredi borçlarımızda erteleme olacak mı 2 taraflı düşünüyorum ben şuan çalışanım maaş alıcak mıyım? iş yeri sahibi olsam çalışamadığım para kazanamadığım ortamda çalışanıma maaşı nerden nasıl ödeyeceğim? olası karantina durumunda süreç nasıl işleyecek yani tam olarak bilenler aydınlatabilir mi?
    Zaten resmi bir karantina durumu olursa bu tip şeylere de "mecburen" bi düzenleme getirirler.

Maaş kısımları iki taraflı da sıkıntılı, arkadaşlarla grupta aynı şeyi konuşuyorduk, elinde birikimi olmayan, 1 haftayı bile iş yapmadan geçirmesi çok zor olanlar var. Nasıl olacak bakalım.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hipertansiyon ile ilişkisi nedir virüsün ? Benim de konulmuş bir tanım var bu konuda. İlaç kullanmıyorum uzun süredir, stres yoksa tansiyon normal seyirlerde genel olarak.

fuatozkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Devlet dairesinde çalışıyorum.

60 yaş üstü kalıtsal hastalık hamile ve okul öncesi dönem ve ilk okul okuyan çocuğu olanlar 12 gün idari izinli.

Ama biz gelmek zorundayız. Normal insan da risk unsuru değil mi ?

Kimi neyden korumaktır bu ?

Sağolsun giriş çıkış saatlerini esnetmeye düşüncesi içindeler işini bitiren çıksın hesabı bakalım sonumuz hayrola.

Konum icabı ve bakanlığın otopark sıkıntısı yüzünden araçla da gelemiyoruz
    -_-_-_-

altugkocer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    63 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

emir91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yani büyük konuşmak istemiyorum ama karantinada çözüm değil gibi geliyor bana. acaba borisin dediği gibi normal hayata mı dönsek? yayılcağı kadar yayılsın. çünkü iyileşenler salındıktan sonra kendisi bağışıklık kazansa bile etrafa bulaştırmaya devam ettiği düşünülüyor. şuan rusyada herşey olağan akışında. muhtemelen gizliyorlar vaka sayılarını ama belki de doğrusu budur. biraz düşündüm ettim sanki boris ingiltere haklı gibi geldi bana.
    Bağışıklık kazanma söz konusu değil şuan için, japonya da iyileşip 2. kez enfekte olan biri olduğu açıklanmıştı

ACTPK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hukumet korona icin ekonomi paketi acıklayacak

Şöyle bir haber gördüm. Ne açıklarlar bilmem ama olası bir sokağa çıkma yasağına endeksli paket açıklamaları lazım görüşündeyim. Kredi ve kredi kartı borçları, vergiler v.s. bir süre ertelenmeli,

akko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ACTPK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hukumet korona icin ekonomi paketi acıklayacak

Şöyle bir haber gördüm. Ne açıklarlar bilmem ama olası bir sokağa çıkma yasağına endeksli paket açıklamaları lazım görüşündeyim. Kredi ve kredi kartı borçları, vergiler v.s. bir süre ertelenmeli,
    kesinlikle aynı fikirdeyim. 1 ay bile maaş alamasa hiçbir borcunu ödeyemeyecek yakın çevremden arkadaşlar var.
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene !

https://www.instagram.com/akkosgarage/

KAAN INTERNATIONAL LOGISTICS

kado - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biri şu Sağlık Bakanı'na Türkçe öğretsin.O nasıl bozuk bir Türkçe'dir.
    ‎kızlar uzadıkça çirkinleşiyor; kız dediğin 1.60 - 1.75 olacak. 1.85 kız mı olur ya. he bu arada 1.45 de olmaz, o ne lan öle iddaa oranı gibi..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler