User Tag List

Sayfa 65/386 İlkİlk ... 1555636465666775115165 ... SonSon
7320 sonuçtan 1.217 ile 1.235 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı halili Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dün akşam Bugün babamın çapa tıp ta randevusu var 65 yaşında.Çapayı Aradık telefon duvar.182 yi aradım.Haberlerde 60 yaş üzerini içeri almıyorlar diye haber gördüm dedim randevular da bir sorun varmı dedim.Sadece diş randevusu alamıyorsunuz.Diğer yaşla alakalı bir bilgi verilmedi bizlere dedi.184 ü arayın istersen dedi.Aradım.10 dk boyunca dalga geçer gibi bir ses tonuyla konuşan kimse banttan korona önlemleri dinledim.Sonra açan olmadı.Kapattım bende .Babamda gitmemiş zaten.Boşver kalsın ilaç vs almıyacaksan dedim.
    Eşimde geçen perşembe doğum yaptı.Dün de bebeğim hastaneden taburcu oldu.Doktor eğer toplu taşımayla gelecekseniz gelmeyin.Sayı artarsa gelmeyin.Çocukta anormal bir şey yoksada gelmemeye çalışın dedi.Aşıları vs nasıl olacak hiç bilemiyorum.Aile sağlığı zaten hiç getirmeyin ben sizi arayacam dedi.
    Öncelikle hayırlı olsun, analı-babalı büyüsün.
    Yanlış hatırlamıyorsam yakın gelecekte bir aşı yok zaten. İlk aşı ne zaman, baktın mı?
    Rutin kontroller için de imkan varsa doktor muayehanesi falan değerlendirilebilir.
    Okumadan imzalamam.....

halili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle hayırlı olsun, analı-babalı büyüsün.
    Yanlış hatırlamıyorsam yakın gelecekte bir aşı yok zaten. İlk aşı ne zaman, baktın mı?
    Rutin kontroller için de imkan varsa doktor muayehanesi falan değerlendirilebilir.
    Teşekkür ederim. Asm deki takip eden ebe işte hazırlıyacaktı .Ne zaman düzelir ortam bilemiyoruz .

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dorukky Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vergi dairesinde çalışan memurları evlere gönderecekler diye haber vardı.Bu adamlarmı kira yardımı yapacak? Yada borçları erteliyecek.

Donunuzu alır boyar size geri satarlar.

60+ olanlar evlerde şuan. Valide hanım vergi dairesinde çalışıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

halili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3 4 post önce babam çapaya gitmesi lazım gitmedi yazdım.Şimdi gördüğüm haber de şok oldum.
    Capa Tıp Fakultesi'nde oğretim uyesi bir profesorde 'corona virus' pozitif cıktı - Haberler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir sağlık çalışanı olarak söylüyorum kriz ortamı olmamasına rağmen hepimiz her gün işe getirtiliyorsak kriz anında çoğumuz yerimizde olamayacağız belkide bunu düşünen hiç olmuyor.

Cimmeria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu isin ekonomik boyutuna ciddi egilmeleri lazim, dun burda basin toplantisi duzenlediler, hazine bakani basbakandan uzun konustu. Alinan onlemleri anlatti.
    Esnafa yapilacak yardimlar haricinde ev kredisi (mortgage) odemelerini 3 ay erteliyoruz dedi, direk nakit yardimlar yapilacak dedi, belli vergi odemelerini iptal etti vs

Bu tecrit ve mekan kapatmalarin etkilerini mutlaka hafifletecek onlemler alinmali yoksa cok zor is

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çengelde tatlı dükkanı olan arkadaşımın dükkana uğrarım hemen her gün, haftasonu ve Pazartesi iş yoktu doğru düzgün. Dün de gelip dükkanı kapatacaksın sadece paket servisi yapabilirsin denmiş. Bu adamın 15 lira kirası var, 2 tane ev bakıyor, ne halt edecek şimdi kara kara düşünüyor? Esnafa ve iş verenlere çok ciddi destek gerekli

Alıntı S.Özeren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haberlere oyle bir kitlenmisim ki faturami odemeyi unutmusum
    Vadafone da hatti kapatmis
    Bide acma kapama bedeli sokucaklar tabi
    İlk defa oluyorsa yılda bir falan iade yapılıyor o ücrette, o yönde talepte bulun bro

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı orkuteren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir sağlık çalışanı olarak söylüyorum kriz ortamı olmamasına rağmen hepimiz her gün işe getirtiliyorsak kriz anında çoğumuz yerimizde olamayacağız belkide bunu düşünen hiç olmuyor.
    Nasıl yani orkut abi ? sağlık çalışanları da mı terketsin çalıştıkları yerleri ?

kim müdahale edecek millete o zaman
    imzasız..

emir91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu iş kontrolden çıkana kadar böyle sürüncemede bırakıp her şey çökünce bizlik bir şey yok salgın geldi o yüzden ekonomi çöktü deyip işin içinden çıkacaklar belli oldu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    adam saraya kimseyi almadığı gibi 3 metre yanına da kimseyi yaklaştırmamış
    ne kira, ne kredi, ne fatura bırakın tutundukları tüm dallar ellerinde kalsın

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biliyorsunuz dün bir video konferansla bir taraftan yapacağımız bu çalışmaları özellikle de hem Fransa Başkanı Macron, diğer tarafta Merkel, diğer tarafta Johnson; onlarla dörtlü bir video konferans yaptık. Ve bu video konferansla da sadece virüs olayı değil, değerlendirme yaptığımızda en iyi konumda olan biz gözüküyor. Bizim ardımızdan Almanya gözüküyor. Ama İngiltere ve Fransa’nın durumu bizimle mukayese edilmeyecek derecede olumsuz.
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biliyorsunuz dün bir video konferansla bir taraftan yapacağımız bu çalışmaları özellikle de hem Fransa Başkanı Macron, diğer tarafta Merkel, diğer tarafta Johnson; onlarla dörtlü bir video konferans yaptık. Ve bu video konferansla da sadece virüs olayı değil, değerlendirme yaptığımızda en iyi konumda olan biz gözüküyor. Bizim ardımızdan Almanya gözüküyor. Ama İngiltere ve Fransa’nın durumu bizimle mukayese edilmeyecek derecede olumsuz.
    Virüsten kurtulduğumuzda da tasarruf anlamında bundan sonraki görüşmeleri de video konferans aracılığı ile yapmalarını ümid ediyorum.

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ya hala sidik yarıştırıyoruz, görüşme var ama olay hakkında ne konuşuldu ne kararlar aldınız?
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Biz niye Japonya, Güney Amerika, Kuzey Ülkeleri, Güney Kore, Avustralya'dan medya aracılığı ile haber alamıyoruz? Niye hep temcit pilavı gibi aynı ülkeleri önümüze servis ediyorlar? Ve neden biz kendimizi sürekli İngiltere, İtalya, Almanya ile kıyaslıyoruz ?
    Japonya'da bu vakalardan çok seneler öncesinde bile belli bir kesim maske takıyordu, taksi ve otobüslerin içleri bal dök yala kıvamında hatta şoförler sürekli eldiven takıyordu. Şimdi ne halt ediyorlar ne gibi tedbirler aldılar, nasıl mücadele ediyorlar ben merak ediyorum ama ne zaman tv'ye baksak hep aynı ülkeleri gösteriyorlar.
    Tamam anladık İtalya hapı yuttu. Çin'de ne olup bitiyor, yayılma durdu mu? İyileşen var mı? İyileşip bir daha enfekte olan var mı?

Ya birde arkadaş tv'de de hep Canan Karatay, Yavuz Dizdar, Oytun Erbaş, Ümit Aktaş görmekten sıkıldım. Konu bu insanların konusu da değil. Tuzlu su, çiğ süt, kelle paça ve enginar ile bu kodumun virüsünden kurtulamayacağımız bir gerçek. Tuzlu su ile hastalıklara, virüslere...vs'ye karşı gelebileceğimizi de ilk kim yaydı ise bol bol kulakları çınlasın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biz niye Japonya, Güney Amerika, Kuzey Ülkeleri, Güney Kore, Avustralya'dan medya aracılığı ile haber alamıyoruz? Niye hep temcit pilavı gibi aynı ülkeleri önümüze servis ediyorlar? Ve neden biz kendimizi sürekli İngiltere, İtalya, Almanya ile kıyaslıyoruz ?
    Japonya'da bu vakalardan çok seneler öncesinde bile belli bir kesim maske takıyordu, taksi ve otobüslerin içleri bal dök yala kıvamında hatta şoförler sürekli eldiven takıyordu. Şimdi ne halt ediyorlar ne gibi tedbirler aldılar, nasıl mücadele ediyorlar ben merak ediyorum ama ne zaman tv'ye baksak hep aynı ülkeleri gösteriyorlar.
    Tamam anladık İtalya hapı yuttu. Çin'de ne olup bitiyor, yayılma durdu mu? İyileşen var mı? İyileşip bir daha enfekte olan var mı?

Ya birde arkadaş tv'de de hep Canan Karatay, Yavuz Dizdar, Oytun Erbaş, Ümit Aktaş görmekten sıkıldım. Konu bu insanların konusu da değil. Tuzlu su, çiğ süt, kelle paça ve enginar ile bu kodumun virüsünden kurtulamayacağımız bir gerçek. Tuzlu su ile hastalıklara, virüslere...vs'ye karşı gelebileceğimizi de ilk kim yaydı ise bol bol kulakları çınlasın.
    her konuda nedim şener itini dinletiyorlar bize
    o habertürkün yatacak yeri yok ülkenin aptallaşmasında ciddi pay sahibiler

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şöyle bir haber var:

Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    https://twitter.com/verge/status/1240048157192597514
    "vahşi" kapitalizim boktur
    Solunum cihazı üreten şirket 11 bin dolara sattığı valfler tükenince aynı valfleri 3D yazıcıyla maliyeti 1 dolara üreten gönüllüleri, dava açmakla tehdit etmiş
    biz ölelim ama sen para kazan itoğlu it

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İtalya,çin'i ölü sayısı olarak geçecek gibi.
    imzasız..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler