User Tag List

Sayfa 73/386 İlkİlk ... 2363717273747583123173 ... SonSon
7320 sonuçtan 1.369 ile 1.387 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Onların koronası varsa bizim abdestimiz var grubuna mensup adamlar yüzünden salgın 2 günde 1 kat artsa 29 gün sonraki senaryo.

Teknik olarak bu kadar hızlı artması mümkün mü bilmiyorum ama rakam endişe verici duruyor.

1 98
    3 196
    5 392
    7 784
    9 1.568
    11 3.136
    13 6.272
    15 12.544
    17 25.088
    19 50.176
    21 100.352
    23 200.704
    25 401.408
    27 802.816
    29 1.605.632

akko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Onların koronası varsa bizim abdestimiz var grubuna mensup adamlar yüzünden salgın 2 günde 1 kat artsa 29 gün sonraki senaryo.

Teknik olarak bu kadar hızlı artması mümkün mü bilmiyorum ama rakam endişe verici duruyor.

1 98
    3 196
    5 392
    7 784
    9 1.568
    11 3.136
    13 6.272
    15 12.544
    17 25.088
    19 50.176
    21 100.352
    23 200.704
    25 401.408
    27 802.816
    29 1.605.632
    ben de tam olarak bunu anlatmaya çalışıyorum yakın çevreme de.
    benim yakın çevrem de bile aklı selim sandığım, yüksek mevkiilerde çalışan insanlar bile durumu b.plemiyor.
    artık kendi kendime ben mi çok abartıyorum demeye başladım abi? İnsanları neyi anlamıyor / anlamak istemiyor emin değilim.
    Ama tabi birileri hala konut peşinde koşuyorsa, insanların da pek farkında olmamalarını tuhaf karşılamamak lazım dimi?
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene !

https://www.instagram.com/akkosgarage/

KAAN INTERNATIONAL LOGISTICS

kado - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yalnız şöyle bir şey var.Bu virüsün 14 gün kuluçka süresi var.Açıklanan rakamların hepsi bu kuluçka süresini geçirmiş insanlar.Bu 14 günlük kuluçka sürecinde bu insanlar kimlerle muhattap olduysa onlarda potansiyel hasta.Sayı bence onbinlerin üstünde.Allah yardımcımız olsun.
    ‎kızlar uzadıkça çirkinleşiyor; kız dediğin 1.60 - 1.75 olacak. 1.85 kız mı olur ya. he bu arada 1.45 de olmaz, o ne lan öle iddaa oranı gibi..

taytay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İtalya da ölü sayısı çok hızlı artıyor. Muhtemelen yarın Çin'i geçer ölüm sayısı. İnş. İtalya gibi olmayız..

darkred - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şuan için testler sadece Ankara'da yapılıyormuş sanırım kesin bir bilgi değil.

Yapılan test sayısı arttıkça aktif vaka sayısının artacağına dair öngörüleri var bazı sağlıkçıların.
    Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.
    M.Kemal ATATÜRK

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Neyse %10 peşinatla ev alın, korona dan korunmuş olursunuz.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Neyse %10 peşinatla ev alın, korona dan korunmuş olursunuz.
    ucuz yollu krediyi unutmayalım abi ltf.
    işsiz kalanlar korkmadan ucuz yollu kredi çeker heralde?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Açıklanan önlemler çelişkili, sokağa çıkma dediğin adama uçağa bin diye teşvik veriyorsun resmen, gerçekten manasız.

Dişe dokunur tek şey vergi ödemelerindeki ertelemeler. Ama yine vaz geçilen bir vergi yok, sadece ÖTELEME.

Corona krizi bir ekonomik ve sosyal krize dönüşecek gibi duruyor gelecek 6 ay içinde. Yazdı bazı arkadaşlar günlük kazandığıyla geçinen adam çok.

Hadi biz maaşlı çalışıyoruz ama gelecek 12 ayım benim sıfıra sıfır bağlı neredeyse, şimdi bir ücretsiz izin durumu zora sokacak beni mesela.

hadi ben idare etsem esnaf ne yapacak ? Açıklanan önlemler bu noktada yetersiz ve güdük kaldı.

Her durumda çıkıp saatlerce konuşanları şehit verdiğimizde / virüs krizinde göremiyoruz, sus pus oluyorlar.

Her şerde bir hayır vardır der büyükler, bakarsınız kör olanlar aydınlanır 6-12 ay sonra çok farklı bir ülkeye evriliriz. (Umarım)

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Açıklanan önlemler çelişkili, sokağa çıkma dediğin adama uçağa bin diye teşvik veriyorsun resmen, gerçekten manasız.

Dişe dokunur tek şey vergi ödemelerindeki ertelemeler. Ama yine vaz geçilen bir vergi yok, sadece ÖTELEME.

Corona krizi bir ekonomik ve sosyal krize dönüşecek gibi duruyor gelecek 6 ay içinde. Yazdı bazı arkadaşlar günlük kazandığıyla geçinen adam çok.

Hadi biz maaşlı çalışıyoruz ama gelecek 12 ayım benim sıfıra sıfır bağlı neredeyse, şimdi bir ücretsiz izin durumu zora sokacak beni mesela.

hadi ben idare etsem esnaf ne yapacak ? Açıklanan önlemler bu noktada yetersiz ve güdük kaldı.

Her durumda çıkıp saatlerce konuşanları şehit verdiğimizde / virüs krizinde göremiyoruz, sus pus oluyorlar.

Her şerde bir hayır vardır der büyükler, bakarsınız kör olanlar aydınlanır 6-12 ay sonra çok farklı bir ülkeye evriliriz. (Umarım)
    şimdi %10 peşinatla evi aldın, hemen kayınçoya satıyorsun evi, biraz da indirim yaparsın herhalde... %10 ver %90 al, nasıl, şaaaaak oldu mu senin elinde 250bin tl? taksidi ödeme ara bankayı de ki mağdurum şaaaaak 6 ay da ödemeleri öteledin mi? sonrasında ucuz bilet al açık tarihli nasılsa KDV tekrar %18 olduğunda %100 prim de ordan sağladın mı?eh aldın sattın kağıt üzerinde de olsa vergin çıktı mı, ertele onu da 6 ay... kardeşim ben anlamıyorum nasıl geçinemiyorsunuz? tek sorun o %10 peşinatta, onu bulan yolunu da bulur size diyeyim...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

altugkocer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    63 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı zOnstyLe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evden çıkmadan ev alacağız, büyük nimet bence

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Reis candır..
    imzasız..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şimdi %10 peşinatla evi aldın, hemen kayınçoya satıyorsun evi, biraz da indirim yaparsın herhalde... %10 ver %90 al, nasıl, şaaaaak oldu mu senin elinde 250bin tl? taksidi ödeme ara bankayı de ki mağdurum şaaaaak 6 ay da ödemeleri öteledin mi? sonrasında ucuz bilet al açık tarihli nasılsa KDV tekrar %18 olduğunda %100 prim de ordan sağladın mı?eh aldın sattın kağıt üzerinde de olsa vergin çıktı mı, ertele onu da 6 ay... kardeşim ben anlamıyorum nasıl geçinemiyorsunuz? tek sorun o %10 peşinatta, onu bulan yolunu da bulur size diyeyim...
    abi, kaçaklığa teşvikten alınırsın Allah korusun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hesap hatalı maalesef,

1. si banka tapuya satılmaz koyuyor, 2. si %10 peşinatı verince kalan %90 kredili olduğundan kredi bakiyesini kapatmadan tapu tescili yapamazsınız,

Evi kayınçoya nakit de satsan gelecek olan paradan krediyi kapatman gerekeceği için yine elde kalan teorik olarak %10 olacak.

Bin de 40 tapu harcını / minimum 4-5 bin TL tutacak olan eksper / tapu tescil / diğer evrak masraflarını düşünürsek.

400 bin kredi çeksek cebimizde de 100 bin TL vardı diyelim, elde kalan

Cepteki para: 100.000
    Tapu masrafı: -16.000
    Eksper Banka vs. -5.000

Elde Kalan: 89.000
    Zarar: %21

Emlakçıyı yazmadık vs işlerini, konut kredisi erken kapama cezasını yazmadık, eksper vs işlerini de düşük yazdık.

En iyi %21 diyelim kısacası

Bir de yazmıştım ama yine yazayım, sattığınız evin kredisi kapanacağı için ödeyecek bir taksidiniz olmayacak Bu yüzden bankayı arayıp şaaaak diye yapabileceğiniz bir görüşme de yok haliyle

Biraz yazmak için yazılmış bir mesaj gibi geldi bana, olsun en azından eğlendik

Maxiboost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

1 98
    3 196
    5 392
    7 784
    9 1.568
    11 3.136
    13 6.272
    15 12.544
    17 25.088
    19 50.176
    21 100.352
    23 200.704
    25 401.408
    27 802.816
    29 1.605.632
    Yanilmiyorsam 1 kisi ortalama 3 kisiye bulastiriyoru, yani rakam cok daha fazlasi olabilir. Engellemek icin bulastirilabilecek kisi sayisinin dusmesi lazim = karantina. Denklem cok basit, cin uyguladi ve sonuc ortada. Asiriya kacsalar bile mecburlardi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O Toplantıda kararların böyle alındığına yemin edebilirim ama ispatlayamam..

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hesap hatalı maalesef,

1. si banka tapuya satılmaz koyuyor, 2. si %10 peşinatı verince kalan %90 kredili olduğundan kredi bakiyesini kapatmadan tapu tescili yapamazsınız,

Evi kayınçoya nakit de satsan gelecek olan paradan krediyi kapatman gerekeceği için yine elde kalan teorik olarak %10 olacak.

Bin de 40 tapu harcını / minimum 4-5 bin TL tutacak olan eksper / tapu tescil / diğer evrak masraflarını düşünürsek.

400 bin kredi çeksek cebimizde de 100 bin TL vardı diyelim, elde kalan

Cepteki para: 100.000
    Tapu masrafı: -16.000
    Eksper Banka vs. -5.000

Elde Kalan: 89.000
    Zarar: %21

Emlakçıyı yazmadık vs işlerini, konut kredisi erken kapama cezasını yazmadık, eksper vs işlerini de düşük yazdık.

En iyi %21 diyelim kısacası

Bir de yazmıştım ama yine yazayım, sattığınız evin kredisi kapanacağı için ödeyecek bir taksidiniz olmayacak Bu yüzden bankayı arayıp şaaaak diye yapabileceğiniz bir görüşme de yok haliyle

Biraz yazmak için yazılmış bir mesaj gibi geldi bana, olsun en azından eğlendik
    dur bak hesap hatalı, sana ne dedim? kayınçoya satacaksın, neden? 'yeaaaa tapuyu veririz bi ara kayınço sen parayı yolla önce!' demek için hep biz mi dolandırılacağız
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dur bak hesap hatalı, sana ne dedim? kayınçoya satacaksın, neden? 'yeaaaa tapuyu veririz bi ara kayınço sen parayı yolla önce!' demek için hep biz mi dolandırılacağız
    Abi bana bunlarla gel, şimdi oldu Kayınçoya saplama en sevdiğim Daha 4 aylık taze kayınço sahibi olarak buradan yüritim ben

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Böyle böyle 100 milyar tlye ulaşabiliriz
    Kimse farkında değil de 100 milyar tl kişi başık 1200 tl demek
    Böyle bir paket yok sadece reklam yapmak için rakam var yarın seçim mitinginde dicekler ki "kriz için devletimiz anında 100 milyar tl destek verdi"
    Reis 200, 300 desende kimse de sorgulayacak *** yok..
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ahahah kayınço senaryosu güzeldi

Yahu Cbaşkanı çıkmış açıklamasını yapmış, akşam CNNTürk'te hala yavşaklar çıkmış "efendim eve tıkılmaya gerek yok, AVM'ye hızlıca gidip gelebilirsiniz" diyor. Ulan ....... çocuğu, sen kimsin de millete tavsiye veriyorsun, nasıl veriyorsun, adam 3 hafta evden çıkmayın demiş.

İşte bu gerizekalı ........ çocuklarına meydan vermemek için sokağa çıkma yasağı gerekiyordu. Bu kodumun gerizekalılarının iradesine bırakmayacaksın hiç bişeyi... Bunlara uyacak olan beyinsiz de çok çünkü.

Hanımın babannesini ikna edemiyoruz, dışarı çıkma etme diye, pazara da mı gitmiyim diyor. Ulan zaten oraya gitmeyeceksin e be kadın... Kim söylese dinletemiyor. En azından dedik Reyiz söyledi, dinler şimdi... O anlamda konuşmasını tek bu noktada faydalı buldum, bi güruh gerçekten dinleyip evde durur

Bunun yanında; camileri de komple kapatacaklardı.

Arkadaşlar gönderiyor, imam zor durumda kalmış, bi grup at kafası gelmiş "biz namaz gılacaz" diye toplanmış. İmam ikna etmeye çalışıyor, yahu ben boş konuşmuyorum, kendi kendimize almadık bu kararı bilmemne diye, adamlar hala orada toplanmış.

Düşünsenize, yine ........ çocuğunun biri orada çıksa "ula sen fötöcü müsün, namaz gılmamızı engelliyosun" dese, onu orada linç eder öldürürler, üzerine namaz kılarlar. O kadar mallar yani.

Mal, zırcahil bi güruhla imamı niye başbaşa bırakıyorsun abi? Kapat komple işte...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler