User Tag List

Sayfa 76/386 İlkİlk ... 2666747576777886126176 ... SonSon
7320 sonuçtan 1.426 ile 1.444 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

demirkolu severim bilgili bir yorumcudur şu cümleleri bile kalitesini anlatıyor
    eğitim özelleştirilemez ve hükümetlerin eline bırakılamaz bu ülkeden bir Hasan Ali YÜCEL geçti ne öğrendiysek onun sayesinde..
    Özelleştirilmiş eğitimin olduğu yerde öğrencilerin eşit olmayan şartlarda farklı şekilde eğitim görüp aynı sınava girmeleri zaten eğitim çemberinin ilk basamakta hatasını ortaya çıkarıyor..

Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şu anki eğitim sistemi tamamen hatalı onu kabul ediyorum ama öğrencilerin de belli bir disiplin içinde eğitimlerini tamamlamaları gerektiğine inanıyorum, @coolvtec hocamın bahsettiği, bilmeseler de çok bilmişlik taslamaları, işlerine gelmeyen şeyleri de sorguluyormuş gibi yaparak aslında kaçmaları... ben univesitede aldığım konuları bile saçma bulurdum ama ileriki yaşamımda fluid mechanics den tut thermodynamiğe kadar aldığım her ders işime yaradı...
    Abi fazlasıyla haklısın. Belirli bir disiplin muhakkak olmalı ancak disiplin çerçevesi içerisinde öğrencileri felsefi ve mantıksal düşünceye yönelten bir eğitim olmalı. Bu kadar sınav stresi ve geçim derdi içinde öğrencilerin felsefi düşünmeye ne kadar vakit ayırabileceği de tartışılır ama..

coolvtec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    16 yaşında neden herşeye uymak zorunda. Bizim sıkıntımız bu. Genç nesilin tecrübesiz diye dinlenmemesi. Dinleyin belki doğru ve mantıklı şeyler söylüyordur. Yanlış bir savı varsa da yanlışlığını gösterin. Doğru öğretmenlik bu şekilde olur. Sus sen konuşma söyleneni yap demek değildir.
    Ah öğle zeki sorgulayan sorular olsa öp de başına koy. Mantıklı her yorumu dinleyen ve uygulayan bir hocayım ben.
    Sen gel de benimle bir gün derse gir, o zaman anlayacak ve hocam allah sabır versin diyeceksin.

Örnek-1: Çoçuğum camları aç sınıfı havalandır. Hocam ne gerek var, hastalık vb yokmuş. Çocum inanma sen aç camı. Hocam ama ben üşüyorum. Evladım, öğle arasındasın, çık hareket et, dolaş, ısınırsın, camın kenarında oturma. Ama hocam....

Örnek-2: Çocuum kitap devter ve sözlüğün nerde. Çalındı hocam. Nerde çalındı. Sınıfta, dıranın altına koymuştum çalmışlar. Eee evledım burada bırakırsan çalınır tabii, eve götüreceksin. Ama hocam çok ağırlarrr. Çocumm incecik bir kitap 1 defter bida minnak sözlük, neresi ağır. Hocammm ......

Örnek-3: Hocam tuvalete gidebilir miyim? Tabi ki gidemezsin. Daha yeni girdik derse. Ama hocam gitmem lazım. Niye? Çok sıkıştım. Çocuum sen ilkokul öğrencisi misin? Tenefüste niye gitmedim. Hocam kantine çay almaya gittim. Çoccum o kadar sıkışıntın da önce wc ye sonra kantine niye gitmedin. Hocam çok sıra oluyooooo.

Bilmem anlatabildim mi?
    Full-Time TeacheR
    Part-Time TradeR
    Part-Time DJ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ankara Armada AVM eczane ve Migros harici kapattı tamamen

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    16 yaşında neden herşeye uymak zorunda. Bizim sıkıntımız bu. Genç nesilin tecrübesiz diye dinlenmemesi. Dinleyin belki doğru ve mantıklı şeyler söylüyordur. Yanlış bir savı varsa da yanlışlığını gösterin. Doğru öğretmenlik bu şekilde olur. Sus sen konuşma söyleneni yap demek değildir.
    Doğru öğretmenlik nasıl olur konusunda yardımlar için de teşekkür ederim. Keşke daha önce bunu biri söyleselerdi, okulda falan öğretselerdi, ben gençken büyük öğretmenlerim önerseydi. 23 yıllık öğretmenlik hayatımda biliyor olsaydım böyle şeyleri.
    Full-Time TeacheR
    Part-Time TradeR
    Part-Time DJ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sınıfa 50 kişi koyarsın özel takip istersin....
    Koy 24 maks yap eğitimi 9-15 arası. Geri kalan 3 saatte de hoca takip işlerini yapsın rapor hazırlasın..

Sabah 7 de vaşlar akşam 6 da biter öğlenci akşamcı sabahçı olur. Müfredat yılda 5 kez değişir. Sınav sistemi 20 kere değişir. Velinin umrunda olmaz öğrencinin durumu.... sonra öğretmen suçlu...
    "...Bilgisiz kimseler onlara söz söyleyince "Selam" der geçerler."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar söylediklerimde anlamadınız nokta şu, ben çocukların söylediklerini dinleyin ve yapın demiyorum. Onlara fikirlerine değer veriyorum dinliyorum haklı olduğun yerlerde var ama hatalı olduğun noktalarda şunlar şunlar denilmeli. Adama sen sus konuşma dediğin zaman adamın fikir üretme mekanizmasını kapatıyorsunuz. 100 tane çocuktan bir tanesinden illa ki doğru yorumlar ve fikirler çıkacaktır. Sen çocuksun sus denileni yap dediğin zaman adamı bitiriyorsun. Atatürk mesela hep aykırı adammış, Sergen yalçın aynı şekilde aykırı adam, Bu adamlar söylenileni yapmayıp başarılı olan adamlar. Şimdi Sergenle Atatürkü mü kıyaslıyorsun gibi saçma yorumlar yapmayın. Bunlar alanlarında örnek olan adamlar. Sergen antremandan sonra çalışmayı sevmeyen adam ama herif oturur kalecilerin defans oyuncularının hareketlerini izlermiş kasetlerden. Ben mesela otomobil manyağıydım çocukken de oturur onno ustanın yorumlarını falan okurdum anlamasamda okurdum sonra babama sorardım o parçaları araba başında göstermesi için. Bi gün derslerine çalışmazsan seni tamirciye veririm çıraklık yaparsın dedi gerçekten mi dedim sevinerek tokadı bastı dalga geçiyorum sanarak. Sonra kendisi bana yazlıkta çıraklık yaptırdı. Bi gün bizim Sierra nın fren hidrolik lambası yanıyordu ikide bir . Çözemediler ustayla bende balatalara bakın dedim. Vaay sen misin bize karışan çocuk aklınla nereden biliosun dediler korktum sustum nedenini söyleyemedim. Sonra babam iki gün sonra çekti beni neden balata dedin lan diye sordu dedim balata bitikse hidrolik seviyesi düşer o nedenle ışık yakabilir dedim. Daha lise 2 öğrencisiydim. Aferim doğru biliyormuşsun özür dilerim dedi.
    Yani arada sırada o çocuklarıdan da mantıklı cevaplar gelebilir çünkü heriflerin beyin taze, herşeyi almaya açık hayat derdi yok ve bizden fazla bilgiye ulaşma şansları var . Herif bi yerden bişey okumuştur öğrenmiştir ve dediğide doğrudur. Size yol gösterir.
    IN BOOST WE TRUST

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bir işi 23 yapıyor olmak illa ki doğru yapıyor olmak anlamına gelmiyor hocam. bu sözlerimden sizi tenzih ederim. Öğretmenlere her zaman saygı duyarım ama söylediklerim için yanlış diyemezsiniz.
    IN BOOST WE TRUST

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Forum çok ilginç ya,corono'dan eğitim sistemini tartışmaya geçtik .
    imzasız..

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı Anıl E. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benzindeki etanol de gitti bence bu da tartışılmalı!!!1!!!!!
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

ErayCerit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Anıl E. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arifin manchestera attığı golü arıyordum nerelere geldim

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zorlu grubu, üretim personeli gibi fabrikada olması gerekmeyen tüm çalışanları için önümüzdeki hafta itibari ile 1 gün gel, 1 gün gelme sistemine geçiyor.

Hem işler durmasın, hem de kalabalığı azaltıp riski düşürmek amaçlı (sadece Vestel'de 15K kişi var).

Ama önümüzdeki süreçte bu karar da değişebilir.

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    HEALTH
    2,794,665 Communicable disease deaths this year
    104,625 Seasonal flu deaths this year
    1,636,332 Deaths of children under 5 this year
    9,149,503 Abortions this year
    66,540 Deaths of mothers during birth this year
    41,646,770 HIV/AIDS infected people
    361,894 Deaths caused by HIV/AIDS this year
    1,768,054 Deaths caused by cancer this year
    211,162 Deaths caused by malaria this year
    8,874,062,433 Cigarettes smoked today
    1,076,177 Deaths caused by smoking this year
    538,428 Deaths caused by alcohol this year
    230,852 Suicides this year
    $ 86,121,321,231 Money spent on illegal drugs this year
    290,602 Road traffic accident fatalities this year

Şu ölüm oranlarına bakınca korona morona korkum geçip gidiyor bu sefer sigaradan korkmaya başlıyorum, daha sonra yakıyorum bir dal. arada sizde bakın bence.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rahmitanir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zorlu grubu, üretim personeli gibi fabrikada olması gerekmeyen tüm çalışanları için önümüzdeki hafta itibari ile 1 gün gel, 1 gün gelme sistemine geçiyor.

Hem işler durmasın, hem de kalabalığı azaltıp riski düşürmek amaçlı (sadece Vestel'de 15K kişi var).

Herkes baktı ki hükümet tatil etme konusunda "korkak" ve birilerine "aman sizin işleriniz bozulmasın" diye "hizmet etme" yönünde tavır alıyor, firmalar kendi tedbirlerini kendileri almaya başladı.

Biz bomboş gidip geliyoruz, bişey ürettiğimiz yok, acil bişey yok, "basiretsiz" yöneticilerimiz "gelme" diyemiyorlar. O kadar personel bütün hafta toplu taşıma araçlarıyla gidiyor geliyor öyle mal mal.

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkes baktı ki hükümet tatil etme konusunda "korkak" ve birilerine "aman sizin işleriniz bozulmasın" diye "hizmet etme" yönünde tavır alıyor, firmalar kendi tedbirlerini kendileri almaya başladı.

Biz bomboş gidip geliyoruz, bişey ürettiğimiz yok, acil bişey yok, "basiretsiz" yöneticilerimiz "gelme" diyemiyorlar. O kadar personel bütün hafta toplu taşıma araçlarıyla gidiyor geliyor öyle mal mal.
    benim gördüğüm kadarı ile firmalar da iki türlü korkuyor:

Hem batmaktan korkuyorlar, hem de (özellikle büyükler) firma içinde corona çıkarsa hem sağlık açısından hem de itibar açısından ezilmekten.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı rahmitanir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Biz evdeyiz üretim devam bro Manisa yolu sana emanet
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

emresener - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı baskan96 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ankara Armada AVM eczane ve Migros harici kapattı tamamen
    Akbatı ve akasya avm kapanmış istanbulda da

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Full-Time TeacheR
    Part-Time TradeR
    Part-Time DJ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sağlık Bakanı 1 Mart itibariyle yurtdışından 372 bin kişinin geldiğini, test yapılan kişi sayısının 10 bin civarı olduğunu ama abd'ye 500 bin yerli tanı kiti satıldığını açıklıyor
    meclistekiler de alkışlıyor 372 bin kişiye test yapmak yerine o kitler satmışlar ve biz şu ana kadar 6 ilde sadece 10bin test yapabilmişiz..

Şehir hastaneleri yapılmasına rağmen de 100 bin kişiye düşen yatak sayımız oecd verilerinin oldukça altındaymış
    Ben mi kapattım hasta garantisi için 30 tane kamu hastanesini?
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sağlık Bakanı 1 Mart itibariyle yurtdışından 372 bin kişinin geldiğini, test yapılan kişi sayısının 10 bin civarı olduğunu ama abd'ye 500 bin yerli tanı kiti satıldığını açıklıyor
    meclistekiler de alkışlıyor 372 bin kişiye test yapmak yerine o kitler satmışlar ve biz şu ana kadar 6 ilde sadece 10bin test yapabilmişiz..

Şehir hastaneleri yapılmasına rağmen de 100 bin kişiye düşen yatak sayımız oecd verilerinin oldukça altındaymış
    Ben mi kapattım hasta garantisi için 30 tane kamu hastanesini?
    Numune hastanesi ve Yüksek ihtisas der susarım!!!
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler