User Tag List

Sayfa 78/386 İlkİlk ... 2868767778798088128178 ... SonSon
7320 sonuçtan 1.464 ile 1.482 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kıçımızın üstüne oturur beton yeriz
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

Oznc35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ligler de eretelendi geç olsada

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kendi annemi ikna edemiyorum, grip olduğunda bile 1 gün yatar mutlaka, bağışıklığı çok güçlü değil. Üstüne sigara kullanıyor, kamu kurumunda çalışıyor.

65 gün izin hakkı olmasına rağmen izin aldıramıyorum. Hakkın yahu diyorum, al iznini git yazlığa deniz kenarı, kimse yoktur oralarda. 15 gün kafa dinle. Bahçe içinde temiz havada takılın güzel güzel. Yok nafile gitmem de gitmem. Başımıza bir şey gelmez inşallah. İşimiz duaya kaldı.

Ben sabah arabaya biniyorum işe, akşam çıkıyorum eve. Markete de geç saatte gidiyorum, kalabalıkla karşılaşmamak için.

Şirkette dezenfektan kullanıyoruz, kişisel mesafeleri uzattık, tokalaşma sıfıra indi. Toplantılar çok azaldı. Ki bu gün yarın bekliyoruz min 14 günlük bir ara verilmesini.

Önce kendini koruyacaksın sonra sevdiklerini koruyabilmek için.
    Allah göstermesin kimseye ama ben 65'indeki annemi evde tutmakta hiç zorlanmıyorsam sebebi onun da benim de geçmişte kanser tedavisi geçirmiş olmamız, sağlığın şakasının olmadığını iyi biliyoruz Babam ikimizin sürecine de şahitlik etti ama yerinde zor oturur, hala "alışverişe ben gideyim sen gitme" diye atlıyor, emretmek zorunda kalıyorum da öyle ben hallediyorum alışverişi.

Daha önce hiç hastaneye düştüler mi bilmem ama yolları düştüyse o günlerini hatırlatın onlara, insanoğlu unutkan.

Allah kimseyi gördüğünden geri koymasın.

Alıntı coolvtec Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    veeeee, komplo teoriler;

alıntı

Burnuma pis kokular geliyor

Hepimiz son 1 aydır Korona Virüsü ile uğraşırken, Amerika’dan 40 bin özel kuvvet askerleri AB ülkelerine gelmeye başladı. İlk Uçak Cumartesi günü Hamburg havalimanına sessiz sedasız indi.

Hepimiz virüs ile uğrasıyoruz ama ABD askerleri gecenin sessizliğinde Hamburg’a indi. Tam da tüm uçuşların iptal edildiği, sokakların boşaltıldığı bir anda…

Okullar kapandı, ülkeler birbiriyle sınırları kapatıyor ama ABD’den askerler „Tatbikat“ adı altında AB ülkelerine geliyor.

Toplam 37.000 ABD askeri ne amaçla geldi?

.....
    Dikkat çekmek için yazmış kim yazmışsa, 25 yıldır yapılan tatbikat, bu yıl da iptal edilmiş zaten, hiçbir şey sağlıktan önemli değil diyorlar

Exercise Defender-Europe 20 UPDATE > U.S. Army Europe > Press Releases Article View

Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Liglerin ertelendiğini açıklarken bile açıklamaya Avrupa ülkeleriyle sidik yarıştırarak başlıyorlar... Onlar hastalık başladığında seyircili oynattılar biz seyircisiz kararı verdik diye...

Bu arada Federasyon başkanı Nihat Özdemir öyle bir kukla ki neyi savunsa 2 gün sonra aksi karar açıklanıyor sanki daha önce tersini söylememiş gibi alınan kararı savunmaya başlıyor...

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @TarikS yanlış tanı yüzünden 7 ay felç yattı, sağlığın kıymetini bilmesi gerek ama çok enteresan davranıyor.

Bu sene zaten emekli ol diye pres yapıyordum, md'ü aklını çelmiş 1 sene daha çalış diye, çok meyilli çalışmaya.

Kendimden çok onları düşünüyorum, onlar kendilerini ben kadar düşünmüyorlar, çok canım sıkılıyor duruma.

Daha önce hiç hastaneye düştüler mi bilmem ama yolları düştüyse o günlerini hatırlatın onlara, insanoğlu unutkan.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sakarya'da serdivan avm kapatma kararı aldı sırasıyla diğer 2 avm de kapatır herhalde.

emresener - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ya açıklama yapıyorlar.
    Fiziksel mesafeyi koruyalım diyor
    50cm yok aralarında.

Sırayla konuşma yapıyorlar. Herkes elliyor mikrofonları bir o yana bir bu tarafa taşıyorlar
    Tam komediler ya.

emir91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eğer haber doğruysa ki şu ana kadar yalanlama gelmedi kara kuvvetleri eski komutanı aytaç yalman pazar günü vefat ediyor, fenerbahçe ordu evi karantina altına alınıyor ve hiçbir askeri tören vs. yapılmadan sessizce cenaze işlemi yapılıyor. ailesi de şuan karantina altında.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı emir91 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eğer haber doğruysa ki şu ana kadar yalanlama gelmedi kara kuvvetleri eski komutanı aytaç yalman pazar günü vefat ediyor, fenerbahçe ordu evi karantina altına alınıyor ve hiçbir askeri tören vs. yapılmadan sessizce cenaze işlemi yapılıyor. ailesi de şuan karantina altında.
    Sağlık bakanı onayladı.
    Sayı 3 oldu

emir91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı emresener Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sağlık bakanı onayladı.
    Sayı 3 oldu
    O zaman bakan bey ilk kaybımız diye tv ye çıkmadan önce bu olay yaşanıp gizleniyor yanlış mıyım ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı emir91 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O zaman bakan bey ilk kaybımız diye tv ye çıkmadan önce bu olay yaşanıp gizleniyor yanlış mıyım ?
    Yanlış olmasın tarihsel olarak bişey söylemedi. Bugün vefat etti siye geçiyor haberlerde ama yine sosyal medyada dediğiniz gibi gatada ölüm var diye haftasonu söylenti geziyordu.
    İlla var bir çarpaşıklık bu konularda

Oznc35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah göstermesin kimseye ama ben 65'indeki annemi evde tutmakta hiç zorlanmıyorsam sebebi onun da benim de geçmişte kanser tedavisi geçirmiş olmamız, sağlığın şakasının olmadığını iyi biliyoruz Babam ikimizin sürecine de şahitlik etti ama yerinde zor oturur, hala "alışverişe ben gideyim sen gitme" diye atlıyor, emretmek zorunda kalıyorum da öyle ben hallediyorum alışverişi.

Allah kimseyi gördüğünden geri koymasın.

Geçmiş olsun öncelikle ben hiç yatmadım hastaneye ama kız arkadaşım ocak ayında 3. beyin ameliyatını oldu hala iyileşme sürecinde bu sefer ek tedaviye gerek kalmadı ama hastanede olduğu süreçte full yanındaydım çok iyi anlıyorum sizi o yüzden, biz de görüşmüyoruz şuan hiç bi şekilde o evden çıkmıyor hiç bi şekilde ama ben işe gidip geliyorum dışardayım risk olur diye sokağına girmiyorum, o yüzden kimse tedbiri elden bırakmamalı bence ailesindekileride mutlaka evde tutmalı bir şekilde

coolvtec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güzel bir açıklama;

Öncelikle şunu belirtmekte fayda var. Bu virüsten kaçış yok arkadaşlar. İstisnasız hepimiz yakalanacağız. Ama ne kadar geç yakalanırsak o kadar iyi, bunu en sonda açacağım. Aynen grip virüsünde olduğu gibi önümüzdeki yıllar, on yıllar boyunca bu virüsle yaşamayı öğreneceğiz. Emin olun bu kesin. Şu an alınan karantina, tatil, izin vb önlemlerinin tamamı virüsün yayılma hızını yavaşlatıp, sağlık sektörünün çökmemesini sağlamak üzere alınıyor.

Çok hızlı yayılımda hastanelerin yoğun bakım üniteleri çıkmaza giriyor ve bilamecbur İtalya örneğinde olduğu gibi hangi hastanın yaşayacağına, hangisinin öleceğine karar verilmesi gereken berbat bir durum ortaya çıkıyor.

Virüs dediğimiz şeyler aslında öldürücü, şeytani birer düşman değiller. Onlar da aynen bizim gibi üzerinde konuşlandıkları alan sayesinde yaşayan canlılar. Zaten genelde hayvanlardan bize geçiyorlar ve evet, hayvanları genelde öldürmüyorlar. Çünkü kendileri de yaşamak için üzerinde yaşadıkları canlılara muhtaçlar. Yüzyıllardır hayvanlarla beraber yaşamaya alışmışlar.

E peki biz neden ölüyoruz? Çünkü birbirimizi tanımıyoruz. Virüs kendini hala hayvan vücudunda zannediyor. Yeni yerleştiği konağın şartlarını henüz bilmiyor. Belli bir süre geçtikten sonra hem bizler onlara bağışıklık kazanacağız hem de onlar kendi sonsuz yaşamları için mutasyona uğrayacaklar. Böylece beraber yaşamaya alışacağız.

Mesela aranızda herpes labialis adlı virüsü duyan oldu mu hiç? Duymadınız ama kendisi dünyanın en yaygın virüslerinden birisi ve bir kere vücudumuza girdikten sonra biz ölene kadar vücuttan atılamıyorlar. Peki ne yapıyor bu virüs? Dudağınızda uçuk çıkarıyor. O kadar işte. Bizi öldürmüyor çünkü biz ölürsek kendisi de yaşayamıyor.

Grip virüsü de hemen hemen öyle. Öldürücülük oranı %0.1 civarı ve genelde zaten vücudunda kronik sorun olanları öldürüyor. Her sene ve her sene dünyada yarım milyar insan grip virüsüne yakalanıyor. Bu şekilde birlikte yaşamaya alıştığımız tonla virüs var. Corona virüsler (sars, mers vb) ile de yaşamaya alışacağız (tabii mers ile belki 1000 yıl sonra).

Sadede gelirsem, dediğim gibi hepimiz bu virüse yakalanacağız. Hatta belki birçoğumuz yakalandı bile ama fark etmedi. Ve hatta hastalığı da atlattı. Vücudu virüsle yaşamaya çoktan alıştı ya da virüs o vücutta yaşayamadı ve başka konaklara geçti. Bu konuda en güzel örnek Diamond Princess gemisi. Gemideki 3700 kişinin 700'ünde test pozitif çıkmış. Ama bu 700 kişinin 350'si hastalığı hissetmemiş bile. Ve hala da çok sağlıklılar. Yatak döşek yatmıyorlar. Ki yaş ortalamaları da baya yüksek.

Peki neden böyle? Çünkü o 350 kişinin bağışıklık sistemi çok güçlü. Yani bu hastalıkta en önemli şey bağışıklık sistemi. Aramızda bağışıklığı iyi olanlar, spor yapanlar, doğru besinleri alanlar, sigara içmeyenler vb. bu hastalığı belki hissetmeyecek bile. Belki hafif bir grip gibi atlatıp hayatlarına devam edecekler.

Ne yapmak gerekiyor? Öncelik vücut direnci. Spor ve hareket. Sonrası beslenme. Özellikle meyve sebzeler ile daha spesifik şeyler, mesela sarımsak, yoğurt, kefir, yeşil çay vb. Sonrası ise besin takviyeleri. Özellikle c vitamini, çinko, beta glukanlar (1.3 ve 1.6) ve kara mürver ekstresi. Meyve sebzeler ve takviyeler eğer kendinize de dikkat ederseniz bu kışı atlatmanızı sağlayabilir. Çünkü bağışıklık sistemini çok dirençli hale getiriyorlar.

Dediğim gibi, bu virüsle yaşamaya alışın. Önümüzdeki yıllarda, hatta belki aylar ya da haftalarda mutasyona da uğrayacak, ya daha ölümcül olacak, ki kendi de kaybeder, bu yüzden bunu düşük olasılık görüyorum, ya da o da bizimle yaşamayı öğrenecek. Aşısı bulunsa bile mutasyona her uğradığında aşı işlevini kaybedecek. Grip aşıları da öyledir. Sizi sadece geçmiş senelerin grip virüslerinden korur. Yenilerinden değil. Yani tam koruma sağlamaz. Tam koruma her zaman için bağışıklık sisteminizdir.

Fakat dediğim gibi virüsün canlılığını devam ettirebilmesi için bulunduğu konağı öldürmemesi ve başka konaklara geçebilmesi gerekiyor. Bunun için de mecburen mutasyona uğramak zorunda. Mutasyon dediğimiz şey ise nesille alakalı ve virüsler çok hızlı üreyip öldükleri için bizlerde yıllar alan nesil değişimi onlarda saatler alabiliyor. Bu sayede çok hızlı mutasyon geçiriyorlar. Ve büyük bir olasılık süre geçtikçe virüs bulaştığı kişiyi öldürmeyecek şekilde mutasyon geçirecek. Yani bu virüsü ne kadar geç kaparsanız tehlikesi o kadar az olacak.

Evet, hepimize uğrayacak bu virüs ama ne kadar geç uğrarsa o denli şanslı olacağız. Bu yüzden olabildiğince evden çıkmamak, hijyene dikkat etmek, gerekli şekilde beslenmek, hareket etmek ve gerekli takviyeleri almak gerekiyor. Bunları yapanlar emin olun hepimizden uzun yaşayacak.

Özet
    1- Kendinizi karantinaya alın. Virüsle en geç temas edenler en şanslıları olacak
    2- Hijyen. Olabildiğince temizliğe dikkat edin.
    3- Meyve sebze yiyin.
    4- Bağışıklığa iyi gelen sarımsak, kefir, yoğurt gibi besinler tüketin.
    5- Bağışıklığa çok iyi gelen besin takviyeleri ve vitaminler alın. Örnek: beta glukanlar, c vitamini, çinko, kara mürver ekstresi vb.
    6- Hareket edin ve evinizde spor yapın.
    7- Sigarayı bırakın.
    8- Bol su için.
    Full-Time TeacheR
    Part-Time TradeR
    Part-Time DJ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı emresener Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yanlış olmasın tarihsel olarak bişey söylemedi. Bugün vefat etti siye geçiyor haberlerde ama yine sosyal medyada dediğiniz gibi gatada ölüm var diye haftasonu söylenti geziyordu.
    İlla var bir çarpaşıklık bu konularda
    16 Mart Vefat tarihi.

Bakan rahmetlinin KOAH tanısı ile hastaneye yatırıldığını test yapılıp negatif çıktığını fakat eşinin testi pozitif çıktıktan sonra bu kanıya varıldığını söyledi..

Artık ne kadar doğruysa..

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ruudvan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bulursan banada haber verir misin.
    http://www.bio-zymes.com/page.asp?ic=3

Bura ile anlaşacagız gibi

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Aytaç Yalman bugün vefrat etmedi. 3 gün önce vefat etti.
    17 Martta haberi geldi yakın çevresine
    Dün de basında başladı konuşmalar.

yıldırımbyzt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 2jz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen çok iyi söyledin, en azından yakın çevreyi kontrol edin. Faturalarını, alışverişlerini halledin. Yaşlılar internetten yatırmıyor, hala ptt'de fatura sırası var. Hatta evde sağlık hizmetinin kapsamı genişletildi. Onuda anlatın hastaneye gitmesinler, dışarı çıkmasınlar.

Sokak hayvanlarına bir şeyler koyun, bakıyorum şu ara kaplar boş kaldı.

Eğer ölürsem kimseye 1 kuruş borcum yok, banka hesabımdaki parayla sokaktaki kedilere mama alınsın sevinsin garipler. Vasiyetimide buraya bırakayım
    Evde sağlık sistemi genişlememiş abi 88 yaşında babanem var pazartesi günü için devam kontrolü var alo 184 ü aradım dedim durum böyle böyle kronik hastalıklar falan var sadece yatalak hastalar için bu durum geçerli gerekli önlemleri alıp kendiniz gitmelisiniz diyor
    Samara 2109

zOnstyLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cuma ve Kandillerde camiler kapatılacakmıs artık. Bizim insanımıza herseyi zorla yaptıracaksın işte boyle.

darkred - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vallahi hayret sokağa çıkma yasağı konusu nereye bağlanmış.

Arifin manchester a attığı golü arıyorduk halbuki

Son dakika… Bakan Soylu’dan ‘sokağa cıkma yasağı’ acıklaması - Guncel haberler
    Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.
    M.Kemal ATATÜRK

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 konuk)

Bu Konudaki Etiketler