User Tag List

Sayfa 96/386 İlkİlk ... 46869495969798106146196 ... SonSon
7320 sonuçtan 1.806 ile 1.824 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GSİ CLUB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kdvsi ıvır zıvır hepsini yarın bitirip bidaha ofis yüzü görmek istemiyorum.Her sektöre insancıl muamele,muhasebeciye gelince elektronik ortam.. o 21 maddeye girmeyen çoğu esnafta bizim gibi sürünecek maalesef.
    Ba bs dahil boş da olsa gönderip yarın kitliyorum ofisi . Başlarım işine de gücüne de .
    imzasız..

emresener - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Smmm arkadaşlar sizin başınızda Kısmi çalışma ödeneği muhabbeti yokmu.
    Virüs sebebiyle bazı şartlar aramadan işleme koydular. Başvurular bugün (pazartesi) internet üzerinden başladı.
    İşveren sgk prim ve brüt maaşın %60nı bu yolla devlete yükleyebilecekmiş.
    Benim smmm bugün full bunu araştırıyoruz o internette kapadık diyen tüm firmalar bir bir bu yol ile devlet yardımını almaya kasıyor. Bizide kastırıyor

cagalazade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ne hale geldi iktidara, yönetime güvenimiz ya... adamlar rakam açıklıyor, inanamıyoruz! inanamıyorum arkadaş... sürec, anlat, insanları bilgilendir, x kadar test yaptık x kadar pozitif var x kadar da yaşlı vatandaş aramızdan ayrıldı demekle olmuyor... bu ülkenin insanının güvenini kazanmanız için elinize çok büyük bir fırsat geçti ama hala şeffaflık yok, güven ortamı yok!

geçenlerde birisi yazmıştı ama nerede hatırlamıyorum, Türk ırkı asker mantığıyla hareket eder, rica filan işe yaramaz, emir vereceksin demişti... evinden çıkma, yasak! demezsen sokaklarda çok insan görürsün önünü alamazsın demişti, haklıymış...

adam bizim imanımız, abdestimiz tamdır bize virüs gelmez diyor... sonra biz laf edince din düşmanı oluyoruz, kemalist oluyoruz... ulan bu mantık, bu inanç, bu cehalet eğer dinse müslümanlıksa, daha çok ateist yetişir bu topraklardan...

içimi döktüm gibi oldu kusura bakmasın kimse, özetle rakamlara inanmıyorum, yetkililere güvenmiyorum, gerizekalı olmayı müslümanlıkla karıştıranlara ayrıca uyuzum, umarım üreyemez ve tükenirsiniz..!
    her zafer acı ister...!

Ahmet.S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cagalazade Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ne hale geldi iktidara, yönetime güvenimiz ya... adamlar rakam açıklıyor, inanamıyoruz! inanamıyorum arkadaş... sürec, anlat, insanları bilgilendir, x kadar test yaptık x kadar pozitif var x kadar da yaşlı vatandaş aramızdan ayrıldı demekle olmuyor... bu ülkenin insanının güvenini kazanmanız için elinize çok büyük bir fırsat geçti ama hala şeffaflık yok, güven ortamı yok!

geçenlerde birisi yazmıştı ama nerede hatırlamıyorum, Türk ırkı asker mantığıyla hareket eder, rica filan işe yaramaz, emir vereceksin demişti... evinden çıkma, yasak! demezsen sokaklarda çok insan görürsün önünü alamazsın demişti, haklıymış...

adam bizim imanımız, abdestimiz tamdır bize virüs gelmez diyor... sonra biz laf edince din düşmanı oluyoruz, kemalist oluyoruz... ulan bu mantık, bu inanç, bu cehalet eğer dinse müslümanlıksa, daha çok ateist yetişir bu topraklardan...

içimi döktüm gibi oldu kusura bakmasın kimse, özetle rakamlara inanmıyorum, yetkililere güvenmiyorum, gerizekalı olmayı müslümanlıkla karıştıranlara ayrıca uyuzum, umarım üreyemez ve tükenirsiniz..!
    insan her zaman rengini belli eder. ateist in rengi belli ben buyum diyor.

halili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yaşlılarla alakalı dün ve bugün 2 olay la karşılaştım.İett otobüsü yolcu indiriyordu.Yaşlı amca geldi şoför kapıyı kapattı amca vuruyor şoför yasak yasak yürü git evine diyor.amca kızmaya başladı şoför bastı gitti.

Bu sabah ta dün babamdan kartını aldım.Emekli maaşını çekmek için.Akşam iş çıkışında alışverişini yapıp eve bırakıcam. Banka önünde saat 8 de 10 kişi 1 de yaşlı amca dikiliyor.Ben bankamatiğe geçtim.Kadın geldi senin ne işin var burda yasak .Maaş alacam diyor.Kadın anlatıyor yanlış ara telefonu evine kadar getiriyorlar.biraz sabır gösterin. napıyım şimdi diyor. En son ben ayrıldım.ses tonu yükseliyordu.

Bizim muhtar sosyal medyada sürekli aktif.yapılan her işi durumu paylaşıyor.yardım topluyor. 65 Yaş üstü veya durumu olmayanlarla iletişime geçip ekmek su ve diğer ihtiyaçları için sokak sokak gönüllüler buldu.Bende 17 den sonra bir bölgeye dağıtım yapabilirim diye yazdım kendisine.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    herkes etrafındaki yaşlılarla iletişime geçse hiç bir sıkıntı kalmaz
    kaldı ki bu görev de bize düşüyor her şeyi devletten bekleyemeyiz isterseniz forumca bu iş için organize olalım ne dersiniz?
    çoğumuzun hali vakti yerinde gönüllülük esaslı bir kaç şehirde yaşlılar için örgütlenebiliriz
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

alperkirman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kdvlerimi yetiştirelim muhtasarlarımı bitirelim gekaplarımı yapalım babs lerimi onaylıyalım daha gelirler ve kurumlar var cariler vs.vs. büroda çalışıyorum
    bide bu kısa çalışma ödeneği çıktı sabahtan beri herkez bunun için arıyo şuanda biz yararlanabiliyomuyuz diye
    işler çığırından çıkmaya başladı
    Allah Tekdir , Ordusu Türk'dür.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı alperkirman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kdvlerimi yetiştirelim muhtasarlarımı bitirelim gekaplarımı yapalım babs lerimi onaylıyalım daha gelirler ve kurumlar var cariler vs.vs. büroda çalışıyorum
    bide bu kısa çalışma ödeneği çıktı sabahtan beri herkez bunun için arıyo şuanda biz yararlanabiliyomuyuz diye
    işler çığırından çıkmaya başladı
    Kimseye yardımcı olmayacağız ,tüm mesele bu. Elektronik ortamda herkes müracaatını yapsın kimse için taviz vermeyin kendinizden.

şu zamanda şöyle bir ortamda,kimse için kılımı kıpırdatamam.
    imzasız..

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    herkes etrafındaki yaşlılarla iletişime geçse hiç bir sıkıntı kalmaz
    kaldı ki bu görev de bize düşüyor her şeyi devletten bekleyemeyiz isterseniz forumca bu iş için organize olalım ne dersiniz?
    çoğumuzun hali vakti yerinde gönüllülük esaslı bir kaç şehirde yaşlılar için örgütlenebiliriz
    hocam kime yetişeceğiz? yine romantik düşünmeye başladın, işlerimiz durdu dünya ödemem var çeki var senedi var devlet kılını kıpırdatmıyor, bu ortamda kim kime nasıl yardım edecek? herşeyi devletten beklemiyorum şahsıma, devlet kendi payına düşeni yapsın yeter... ben evden 10 gündür 3 sefer kısa süreliğine çıktım, eczane market vs, evde kalmazsam virüsten ölürüm, evde kalırsam da 3 ay sonra intiharlık duruma gelirim, hadi bakalım çık işin içinden...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam kime yetişeceğiz? yine romantik düşünmeye başladın, işlerimiz durdu dünya ödemem var çeki var senedi var devlet kılını kıpırdatmıyor, bu ortamda kim kime nasıl yardım edecek? herşeyi devletten beklemiyorum şahsıma, devlet kendi payına düşeni yapsın yeter... ben evden 10 gündür 3 sefer kısa süreliğine çıktım, eczane market vs, evde kalmazsam virüsten ölürüm, evde kalırsam da 3 ay sonra intiharlık duruma gelirim, hadi bakalım çık işin içinden...
    benim müsait olduğum zamanlar var abi her şeyi direk üstüne alınma
    forumdan birinin ankarada bir yaşlısının bi ihtiyacı olursa bana pm atsın ben giderim sıkıntı değil

Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hasta sayısı artarken test sayısının azalması gerçekten mantıkla açıklanamayacak kadar saçma..

Sosyal medyada salgının artış oranı düşüyor cular türedi şimdide bu rakamlardan polyannacılık çıkaran... Adama test yapmıyoruz sayı az çıkıyor ancak yapılan test sayısını pozitif çıkana oranladığın zaman artış var diyorum ; öyle istatistik olmaz ne iş yapıyorsun diyor..

Çevremizdeki ülkelerden hiç ders almıyoruz.. Bu rakamlara ulaşan her ülke test sayısını katlarken biz hergün düşürüyoruz..

Halbuki testi pozitif çıkan bireylerin son 14 gün içerisinde temas ettiğini hatırladığı herkesi zorunlu test yapman gerekiyor.. Bu oran hastaneye kendi başvuranlar hariç bile test sayısını katlamaya yetecekken biz iyiye gidiyoruz diyoruz..

Korkum şu ki bugün 1000 yarın 500 birsonraki gün 200 test yapıp salgın durdu diyecekler..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı jeffy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hasta sayısı artarken test sayısının azalması gerçekten mantıkla açıklanamayacak kadar saçma..

Sosyal medyada salgının artış oranı düşüyor cular türedi şimdide bu rakamlardan polyannacılık çıkaran... Adama test yapmıyoruz sayı az çıkıyor ancak yapılan test sayısını pozitif çıkana oranladığın zaman artış var diyorum ; öyle istatistik olmaz ne iş yapıyorsun diyor..

Çevremizdeki ülkelerden hiç ders almıyoruz.. Bu rakamlara ulaşan her ülke test sayısını katlarken biz hergün düşürüyoruz..

Halbuki testi pozitif çıkan bireylerin son 14 gün içerisinde temas ettiğini hatırladığı herkesi zorunlu test yapman gerekiyor.. Bu oran hastaneye kendi başvuranlar hariç bile test sayısını katlamaya yetecekken biz iyiye gidiyoruz diyoruz..

Korkum şu ki bugün 1000 yarın 500 birsonraki gün 200 test yapıp salgın durdu diyecekler..
    o zman da hastaneler dolup taşacak insanların gevşekliğinden dolayı ve belkide biz hastalığı kaptığımızda bize yatak kalmayacak evde oturup hastalığı kendi kendimize yenmeye çalışacağız

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ekonomi zaten kötüydü birde virüs geldi iyice b.k oldu her şey

Forumda Type r ların roll yapıp, akıttın rüzgar yaptın ben geçtim, tartışmalarının olduğu, atar gider yapıp özelden numara atıldığı o kadar kavgadan sonra telefonda 2 dk da tatlıya bağlandığı günleri özledim.

3-4 yıldır geçim sıkıntısı ekonomi vs dışında bişey konuşamaz olduk. Eskiden rolling videosu varmı diye girerdim foruma şimdi o kadar alıştık ki gelicek kaygısı duymaya, sadece ekonomi ile ilgili konulara bakıp çıkar oldum.

Söyleyin kaçınızda hızlı araba var artık ? Eminim yarı yarıya sayı düşmüştür, dolardı euroydu, bir şey almak mümkün değil.

100+ bin liraya 1.3 egea alır hale geldik, tek bir hobimiz vardı saolsunlar oda bitti.

Artık sadece nefes alıp düz bi şekilde yaşamaya çalışıyoruz.

Bizi bu hallere getirenlerin, refahı bu kadar düşürenlerin allah belasını versin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Polis bi de , karantinadan kaçanlarla uğraşıyor.

Şunlara bi güzel VUR EMRİ çıkartılsa fena olmaz mı ?
    imzasız..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Anıl E. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Polis bi de , karantinadan kaçanlarla uğraşıyor.

Şunlara bi güzel VUR EMRİ çıkartılsa fena olmaz mı ?
    biraz önce dükkanın önünde zabıtalar durdu benimde caddeye yakın bayrak var her geldiklerinde alcan almıcan tartışıyoruz ulan dedim bide bunlarla uğraş şimdi meğer 65 yaş üstü sokaktakileri evlerine götürüyorlarmış , Amca nın birini arabaya bindirmeye çalışıyorlar amca 'bunamadık evimizin yolunu biliyoruz giderim ben karışmayın' dedi.. Valla uğraşılmaz ya..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ziraat bankasının ticari ve bireysel kredileri 3 ay ertelediği haberleri dönüyor sosyal medyada. Konu ile alakalı bilgisi olan var mı ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı buraek4 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ziraat bankasının ticari ve bireysel kredileri 3 ay ertelediği haberleri dönüyor sosyal medyada. Konu ile alakalı bilgisi olan var mı ?
    Evet doğrudur ertelendi.
    imzasız..

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ekonomik kriz bizim gibi ülkelerde virüsten daha tehlikeli gibi geliyor bana. Çaresizliğin insanımıza neler yaptırdığı defalarca kanıtlandı.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ekonomik kriz bizim gibi ülkelerde virüsten daha tehlikeli gibi geliyor bana. Çaresizliğin insanımıza neler yaptırdığı defalarca kanıtlandı.
    Bütün devlet bankaları sınırsıza yakın para basacak...
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler