User Tag List

Sayfa 97/386 İlkİlk ... 47879596979899107147197 ... SonSon
7320 sonuçtan 1.825 ile 1.843 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

Rockford - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı buraek4 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ziraat bankasının ticari ve bireysel kredileri 3 ay ertelediği haberleri dönüyor sosyal medyada. Konu ile alakalı bilgisi olan var mı ?
    vakıfbankta benzer bir haber vardı telefon bankacılıgında bilgi kirliligi oldugunu merkezden bu tip bir karar henuz alınmadıgını bildirdiler.
    vakıfta kredisi olup ödeme güclüğü ceken varsa bilgisine.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vakıfbank içinde 9 maddelik destek paketi yayınlandı deniyordu. Aslı astarı yok demekki.

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BaRaN_35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bütün devlet bankaları sınırsıza yakın para basacak...
    bunun halka ne gibi faydası olur? benim tanıdığım yönetim eline ne geçse yandaş patronlarına dağatan bir güruh. halka dağıttıklarına pek şahit olmadım. yada küçük esnafa.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bunun halka ne gibi faydası olur? benim tanıdığım yönetim eline ne geçse yandaş patronlarına dağatan bir güruh. halka dağıttıklarına pek şahit olmadım. yada küçük esnafa.
    Bildiğim kadarıyla karşılıksız para basmak yani hazinede karşılığı kadar gösterilicek altın yoksa, enflasyonu yükseltmekten, paranın değerini düşürmekten başka bir işe yaramaz abi, yanlış bilmiyorsam durum bu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    KYK borçlarını ertelerlermi acaba

coolvtec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    950’li yıllarda bir İngiliz şilebi Portekiz’den aldığı Madura şaraplarını İskoçya’ya götürür. Demir attığı limanda yükünü boşalttıktan sonra, şilepte çalışan denizcilerden biri unutulan şarap kolisi kaldı mı diye denetlemek üzere soğuk hava deposuna girer. Onun içerde olduğunu fark etmeyen başka bir denizci ise, kapıyı dışardan kapatır. Soğuk hava deposunda mahsur kalan denizci, var gücüyle bağırır, çelik duvarları yumruklar, ama kimseye duyuramaz sesini. Çakısıyla içerden açmaya çalışır kapıyı, mümkün değildir. Boş şilep, yeni yükünü almak üzere Portekiz’e doğru yola çıkar.

Mahsur denizci, depoda açlıktan ölmeyecek kadar yiyecek bulur. Ama deponun dondurucu soğuğuna fazla dayanamayacağının bilincindedir. Kapıyı açamayan çakısıyla, çelik duvarlara kendisini bekleyen ölüm sürecini yazmaya, daha doğrusu kazımaya başlar. Günbegün, adeta bilimsel bir titizlikle soğuğun vücuduna önce uyuşturucu sonra yavaş yavaş öldürücü etkilerini, el ve ayaklarının nasıl duyarsızlaştığını, donan burnunu ve buz gibi havanın dayanılmaz yakıcılığını anlatır.

Şilep Lizbon’a demir attığında, soğuk hava deposunun kapısını açan kaptan, zavallı denizcinin cesediyle karşılaşır. Duvarlara kazıdığı acılı sonunu okur ve.. kendisi de hayretten dona kalır.

Çünkü soğuk hava deposunun derecesi 19’dur. İskoçya’ya götürdükleri Madura şarapları 18 derecede taşınmayı gerektirmiş, şilep yükünü boşalttıktan sonra soğutma sistemi zaten kapatılmış olup, kendi haline bırakılan deponun sıcaklığı bir derece de yükselmiştir.

Yani biçare denizci donarak ölmemiş, donduğunu sandığı (ya da donacağına inandığı) için ölmüştür.
    (Kaynak: Bernard Werber, ‘İzafi ve Mutlak Bilgi Ansiklopedisi’)

*
    Paniğin bağışıklık sistemini % 50 zayıflatan bir etkisi vardır. Ve zihnimiz bize inanılmaz oyunlar oynayabilir. Korku çoğu zaman iyidir, sizi hayatta tutar. Lakin panik her zaman kötü sonuçlar verir. İnsanın boş kaldığı, amaçsız hissettiği anlar ise zihnine en kolay yenildiği anlardır.

Sürekli sıkıldığınızı düşünmek, haberleri takip ederek olası felaket senaryolarına kafa yormak, sosyal medyadaki komplo teorileri ve asılsız haberler ile paranoyada level atlamak yerine zihninizi oyalacak işler ile meşgul olmayı deneyin.
    Full-Time TeacheR
    Part-Time TradeR
    Part-Time DJ

cagalazade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben anlamadım bu yorumu? hangi ateistten bahsediyorsun?
    her zafer acı ister...!

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sokağa çıkma yasağı 7'den 70'e kapsamazsa fatura çok ağır olacak bence. Sivas'da herkes dışarıda..

bi de moda olmuş,yolda yaşlı birini gördüklerinde ''ne işiniz var eve gidin diyor.'' elinde sigara keyifli keyifli ,kendi de boş gözenin boş kalfası.
    imzasız..

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı coolvtec Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    950’li yıllarda bir İngiliz şilebi Portekiz’den aldığı Madura şaraplarını İskoçya’ya götürür. Demir attığı limanda yükünü boşalttıktan sonra, şilepte çalışan denizcilerden biri unutulan şarap kolisi kaldı mı diye denetlemek üzere soğuk hava deposuna girer. Onun içerde olduğunu fark etmeyen başka bir denizci ise, kapıyı dışardan kapatır. Soğuk hava deposunda mahsur kalan denizci, var gücüyle bağırır, çelik duvarları yumruklar, ama kimseye duyuramaz sesini. Çakısıyla içerden açmaya çalışır kapıyı, mümkün değildir. Boş şilep, yeni yükünü almak üzere Portekiz’e doğru yola çıkar.

Mahsur denizci, depoda açlıktan ölmeyecek kadar yiyecek bulur. Ama deponun dondurucu soğuğuna fazla dayanamayacağının bilincindedir. Kapıyı açamayan çakısıyla, çelik duvarlara kendisini bekleyen ölüm sürecini yazmaya, daha doğrusu kazımaya başlar. Günbegün, adeta bilimsel bir titizlikle soğuğun vücuduna önce uyuşturucu sonra yavaş yavaş öldürücü etkilerini, el ve ayaklarının nasıl duyarsızlaştığını, donan burnunu ve buz gibi havanın dayanılmaz yakıcılığını anlatır.

Şilep Lizbon’a demir attığında, soğuk hava deposunun kapısını açan kaptan, zavallı denizcinin cesediyle karşılaşır. Duvarlara kazıdığı acılı sonunu okur ve.. kendisi de hayretten dona kalır.

Çünkü soğuk hava deposunun derecesi 19’dur. İskoçya’ya götürdükleri Madura şarapları 18 derecede taşınmayı gerektirmiş, şilep yükünü boşalttıktan sonra soğutma sistemi zaten kapatılmış olup, kendi haline bırakılan deponun sıcaklığı bir derece de yükselmiştir.

Yani biçare denizci donarak ölmemiş, donduğunu sandığı (ya da donacağına inandığı) için ölmüştür.
    (Kaynak: Bernard Werber, ‘İzafi ve Mutlak Bilgi Ansiklopedisi’)

*
    Paniğin bağışıklık sistemini % 50 zayıflatan bir etkisi vardır. Ve zihnimiz bize inanılmaz oyunlar oynayabilir. Korku çoğu zaman iyidir, sizi hayatta tutar. Lakin panik her zaman kötü sonuçlar verir. İnsanın boş kaldığı, amaçsız hissettiği anlar ise zihnine en kolay yenildiği anlardır.

Sürekli sıkıldığınızı düşünmek, haberleri takip ederek olası felaket senaryolarına kafa yormak, sosyal medyadaki komplo teorileri ve asılsız haberler ile paranoyada level atlamak yerine zihninizi oyalacak işler ile meşgul olmayı deneyin.
    bu post fazlasıyla yeterli bir yorum olmuş bence. paranoya olma etkisi tartışılamaz düzeyde şu anda.Durumun bilincinde olmak yeterli olacaktır diye düşünüyorum,bir yandan kaldığımız yerden de devam etmemiz gerek.Harika paylaşım abi.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Halktan ziyade büyüklere yararı olacak Artık halka ne kadarı yansıyacak görücez 12 trilyon doların.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Vtec_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Muhasebecilerin viruse karsi bagisiklik sistemleri gucluymus. Hukumet bu konuda hicbirsey yapmiyor. Ofiste elemanlar haril haril kdv muhtasar ssk ustune gelir vergisi ve ba bs yetistirme pesinde. Devlet faturalarin steril ortamlarda hazirlanip paketlenip muhasebeciye verildigini saniyor galiba. Bildigin mikrop yuvasi. Nasil olacak bu isler anlamak zor.

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı i-vtec07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bildiğim kadarıyla karşılıksız para basmak yani hazinede karşılığı kadar gösterilicek altın yoksa, enflasyonu yükseltmekten, paranın değerini düşürmekten başka bir işe yaramaz abi, yanlış bilmiyorsam durum bu.
    senin bahsettiğin karşılıksız para basmak, bunu ilkokul çocukları bile en kötü ihtimal hazreti google aleyhisselamdan öğreniyor o konuda problem yok. benim bahsettiğimin karşılığı var, amerikanın 12trilyon dolar piyasayı besleme muhabbeti.

tabi bizde adaletli gelir dağılımı olmadığından halkın durumu kısa vade de düzelmeyebilir gibi geliyor bana ve bu durum koronadan tehlikeli gibi hissediyorum.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    senin bahsettiğin karşılıksız para basmak, bunu ilkokul çocukları bile en kötü ihtimal hazreti google aleyhisselamdan öğreniyor o konuda problem yok. benim bahsettiğimin karşılığı var, amerikanın 12trilyon dolar piyasayı besleme muhabbeti.

tabi bizde adaletli gelir dağılımı olmadığından halkın durumu kısa vade de düzelmeyebilir gibi geliyor bana ve bu durum koronadan tehlikeli gibi hissediyorum.
    Ziraattan 500 tl çektim

Kağıtlar bir gıcır bi gıcır anlatamam moruk
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

tuner faruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Vtec_2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Muhasebecilerin viruse karsi bagisiklik sistemleri gucluymus. Hukumet bu konuda hicbirsey yapmiyor. Ofiste elemanlar haril haril kdv muhtasar ssk ustune gelir vergisi ve ba bs yetistirme pesinde. Devlet faturalarin steril ortamlarda hazirlanip paketlenip muhasebeciye verildigini saniyor galiba. Bildigin mikrop yuvasi. Nasil olacak bu isler anlamak zor.
    Mesleğin insanların gözünde değeri yokmuş gibi görülmesinden okadar sıkılmıştımki 1.5 senedir mesleğimi yapmıyorum bundan sonrada yapmayı düşünmüyorum Allah sabır versin

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Balkondan bakıyorumda Eskişehirde 30 yaş üzeri herkes dışarıda. Tek tük genç var onlar dikkatli, maskeli falan alışverişe çıkmışlar. İnsanımızı anlamak çok zor gerçekten. Ciddiyetsiz ortadoğu ve akdeniz insanı bileşimiyiz tam.

Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

halili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şimdi dışarı muhtasar yatırmaya gittim.***** hesaplar özelde.vergide sadece devlet bankasından tahsil ediliyor.Millet bankalarda dipdibe. kapılarda yüz kişi var.Polisler yollarda banka önlerinde devriyede. .Sanki bir büyük gelecek sandım .Sabah erkenden gidecem artık.Yakındır bankalarada karantina gelicek tir.

hak_on - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gokhankenar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    KYK borçlarını ertelerlermi acaba
    Bende bunu mrk ediorum

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kyk şu an akıllarına gelecek en son şey
    imzasız..

huseyinturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kötü yönetim nasıl olabilirdi sence?
    Abi kitleye rağmen cami kapattı bu adamlar, bazı doğru kararlar geç alındı ama doğru adımları görmezden gelmemek lazım. İyinin iyisi kötünün kötüsü var, sen mükkemmele göre kıyaslarsan kötü dersin birşey diyemem. Ama iran örneği gibi, italya gibi değiliz şuan. Vaka sayısıyla kıyaslama yapmamak lazım italyanın bu günlerinde test bu kadar kolay değildi. Bir japonya kadar çabuk ve doğru kararlar verilmedi belki ama kendilerinden beklenenin iyisindeler bana göre. Sağlık bakanı damat olabilirdi bu ülkede..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler