User Tag List

Sayfa 98/386 İlkİlk ... 488896979899100108148198 ... SonSon
7320 sonuçtan 1.844 ile 1.862 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

alperkirman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şimdi durum şu
    perşembe günü faturaları gelen mükellefim cuma günü ağır zatüreden dolayı acile kaldırıldı bugünde öğrendikki yapılan testlerde pozitif çıkmış faturalar yatıyo elektronik ortamda çalışıyolar zaten diyen maliye bakanını validesine selamlar !!
    Allah Tekdir , Ordusu Türk'dür.

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı alperkirman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şimdi durum şu
    perşembe günü faturaları gelen mükellefim cuma günü ağır zatüreden dolayı acile kaldırıldı bugünde öğrendikki yapılan testlerde pozitif çıkmış faturalar yatıyo elektronik ortamda çalışıyolar zaten diyen maliye bakanını validesine selamlar !!
    Şimdi de derdimiz kısa çalışma ödeneği,telefonlar susmuyor

ben böyle mesleğe tüküreyim
    imzasız..

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı huseyinturk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi kitleye rağmen cami kapattı bu adamlar, bazı doğru kararlar geç alındı ama doğru adımları görmezden gelmemek lazım. İyinin iyisi kötünün kötüsü var, sen mükkemmele göre kıyaslarsan kötü dersin birşey diyemem. Ama iran örneği gibi, italya gibi değiliz şuan. Vaka sayısıyla kıyaslama yapmamak lazım italyanın bu günlerinde test bu kadar kolay değildi. Bir japonya kadar çabuk ve doğru kararlar verilmedi belki ama kendilerinden beklenenin iyisindeler bana göre. Sağlık bakanı damat olabilirdi bu ülkede..
    peki şöyle düşün, camiilerin açık olma ihtimali var mıydı sence? yani şu an en sofu adama sorsan kapatın der, peki bunu zamanında alamamak sonrasında almayı iyi yönetim yapar mı? Aralık ayında çıkan virüs için 2 ay sonrasında umreye vatandaşlarını yollamak akıl işi mi? peki onları bu şekilde getirmek akıl işi mi? göstermelik karantina kararı alması iyi yönetim midir? EN az testi uygulayıp (diğer ülkelerin 1 günde yaptığı testi 15 günde yapamadık) sonra da 'olay kontrol altında' imajını vermek midir iyi yönetim? insanlara evden çıkmayın derken 'sokağa çıkma yasağını dillendirenler fetöcüdür, cehape ağzıdır' demek sonrasında 65 yaşa yasak getirip komple sıkıyönetimi düşünmek midir iyi yönetim? kimseye dışarı çıkmayın derken, işyerlerini kapatırken ekonomik 1 kuruş bile vaadedememek midir iyi yönetim... başka ülkeler bu kadar hızlı karra vermedi diyorsun da onlar olayı tam bilmeden kararlar almak zorundaydı, bizim başımıza ne geleceği belliyken, hoca sınav sorularını vermişken hala kıvırmak mıdır iyi yönetim???
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

huseyinturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Anlatamadım galiba demek istediğimi, camiler açık kalsa dahamı iyiydi şuan diye sorarım bende senin soruna karşılık, hayır daha kötüydü dersen verilen karar iyi olur. Nerden baktığına bağlı, çok daha iyi olabilirdi, daha erken kararlar verilebilirdi. Bizde çok bildiğimiz zamanlarda kararlar vermedik, italyada yanlış kararlar verdi önünde çin örneği olmasına rağmen. Ekonomi ile ilgili kısmı konuşmaya gerek yok herşey ortada zaten, afrikaya destek paketi çıkarttılar, sıfır dairede krediyi yüzde 90 yaptılar... Yönetildiğimiz zihniyete göre iyi kararlar alıyorlar cümlesiyle, süreç kusursuz yönetiliyor cümleleri farklı şeyler. Kaldı ki şuan en son yapılması gereken şey her konuda yapılan karşı tarafa *** atma yarışıdır.

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı huseyinturk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anlatamadım galiba demek istediğimi, camiler açık kalsa dahamı iyiydi şuan diye sorarım bende senin soruna karşılık, hayır daha kötüydü dersen verilen karar iyi olur. Nerden baktığına bağlı, çok daha iyi olabilirdi, daha erken kararlar verilebilirdi. Bizde çok bildiğimiz zamanlarda kararlar vermedik, italyada yanlış kararlar verdi önünde çin örneği olmasına rağmen. Ekonomi ile ilgili kısmı konuşmaya gerek yok herşey ortada zaten, afrikaya destek paketi çıkarttılar, sıfır dairede krediyi yüzde 90 yaptılar... Yönetildiğimiz zihniyete göre iyi kararlar alıyorlar cümlesiyle, süreç kusursuz yönetiliyor cümleleri farklı şeyler. Kaldı ki şuan en son yapılması gereken şey her konuda yapılan karşı tarafa *** atma yarışıdır.
    Kabe kapalıyken, oraya turistik gezmeye vatadaşını gönderiyorsan ülkeyi de iyi yönetmiyorsundur... bak şu an öyle bir durum var ki, barajlarda en ufak bir kaçağı zamanında tıkamazsan koca bir baraj yıkılır, sonrasında 'evet kaçağı geç tıkadık ama tıkadık, gerisi kader kısmet' diyen müdürü ne yaparlar? hiç tıkamasa daha mı iyiydi derler? salgın var ve de geç alınan her karar bizi öldürüyor...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Corona virüsü salgını gündemini korurken Koronavirüs Bilim Kurulu bugün saat 13.30’da toplandı. Bilim Kurulu’nun toplantısında corona virüsü salgını ile ilgili son gelişmeler paylaşılacak.

Sağlık Bakanlığı, Bakan Fahrettin Koca’nın Bilim Kurulu’nun bu toplantısından sonra saat 19.00’da basın açıklaması yapacağını duyurdu.

akşama sokağa çıkma çıkar mı şimdi
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

huseyinturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kabe kapalıyken, oraya turistik gezmeye vatadaşını gönderiyorsan ülkeyi de iyi yönetmiyorsundur... bak şu an öyle bir durum var ki, barajlarda en ufak bir kaçağı zamanında tıkamazsan koca bir baraj yıkılır, sonrasında 'evet kaçağı geç tıkadık ama tıkadık, gerisi kader kısmet' diyen müdürü ne yaparlar? hiç tıkamasa daha mı iyiydi derler? salgın var ve de geç alınan her karar bizi öldürüyor...
    Bizde o müdür çevre ve şehircilik bakanı olarak hayatına devam ediyor, kendi adamlarıysa.. Benim bunlardan beklentim çok düşük diye belki, geçte olsa alınan kararlarla durum iyiye gidicekmiş gibi geliyor bana. İnşallah öylede olur herkesin temennisi bu yönde.

Afrikaya yardıma şaşırmıyorum mesela beklenen hareket, ama tüm hastanelerim pandemi hastanesi ilan edilmesi felan bunlardan hiç beklemediğim şeyler

alperkirman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çıkmaz
    nezamanki vefat sayısı bini geçer ozaman çıkar çünkü anca ozaman ovvv bunun önlemi 2hafta kimse çıkmaması derler
    Allah Tekdir , Ordusu Türk'dür.

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Corona virüsü salgını gündemini korurken Koronavirüs Bilim Kurulu bugün saat 13.30’da toplandı. Bilim Kurulu’nun toplantısında corona virüsü salgını ile ilgili son gelişmeler paylaşılacak.

Sağlık Bakanlığı, Bakan Fahrettin Koca’nın Bilim Kurulu’nun bu toplantısından sonra saat 19.00’da basın açıklaması yapacağını duyurdu.

akşama sokağa çıkma çıkar mı şimdi
    Sanmıyorum;

Kısa çalışma ödeneği,bankaların saat 12:00-17:00 çalışması vb..

yeni vakalar ve alınması gereken önlemler ya da büyük şehirlerde bir süreliğine sokağa çıkma yasağı olabilir. Ülkenin genelinde beklemiyorum ben.
    imzasız..

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ohal çıkarsa devletin maaşları ödemesi gerekir para olmadığından ohal yapamaz gibisinden bir yazı okumuştum yoksa burda mı okumuştum? var mıdır aslı astarı?

emresener - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şirkette zorunlu yıllık izine çıkarttı şimdilik 5gün. Gittim rapor aldım. Bu haftayı atlattık. Bakalım gelecek hafta ne olacak merakla beklemedeyiz. Hem evde oturum diyorlar hem telefonlara maillere cevap verin diyorlar hemde yıllık izinden götürüyorlar. Anlaşılır gibi değil.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı emresener Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şirkette zorunlu yıllık izine çıkarttı şimdilik 5gün. Gittim rapor aldım. Bu haftayı atlattık. Bakalım gelecek hafta ne olacak merakla beklemedeyiz. Hem evde oturum diyorlar hem telefonlara maillere cevap verin diyorlar hemde yıllık izinden götürüyorlar. Anlaşılır gibi değil.
    Benim çalıştığım şirkette de durum aynı

Home Office yapın diyorlar ama yıllık izinden düşecekler.

Bulunduğum pozisyondan dolayı normal zamanda bile izin kullanamıyorum şimdilik ben işe devam ediyorum ama beyaz yakanın bir kısmı yıllık izinde.
    ☻/
    /▌
    / \

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Akbank ve İş bankası da ödeme öteleme imkanı sunmuş (haziran sonuna dek). Diğer bankalardan da aynı hamleler gelir umarım.

Esnafı virüsten önce borçları öldürecek çünkü.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Anıl E. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanmıyorum;

Kısa çalışma ödeneği,bankaların saat 12:00-17:00 çalışması vb..

yeni vakalar ve alınması gereken önlemler ya da büyük şehirlerde bir süreliğine sokağa çıkma yasağı olabilir. Ülkenin genelinde beklemiyorum ben.
    Benim duyumumda şöyle büyükşehirler kısmi sokağa çıkma ailenden 1 kişi 65 yaş altı olmak koşulu
    market,eczaneler ve bankalar harici tüm dükkanlar 2. emre kadar kapanacak
    market ve eczaneler 7/24 çalışacak nöbet sistemine göre

bakalım ne olacak
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Virüsün yayılma gücü ve dünyanın geldiği hale bakınca aklıma deli bir kaç soru geliyor.

Şimdi diyelim TR 2 haftada yendi. Vaka sayısı sıfırlandı. Eeeeee, ne olacak? Almanya İspanya İtalya virüsten kırılırken uçuşlar başlayacak mı?

Ya da diyelim ABD yendi. TR den uçak kabul edecek mi?

Hadi gidemiyoruz diyelim... Ticareti devem ettirsek yeter bir müddet diye düşündük. Kapanmış ülkeye ne ihracatı yapacak salgından kurtulan ülke onu merak ediyorum..

Bu günlere 1 kişiden geldik. Tüm uçuşlar açılsa ama yine hasta bir kişi kontrolsüz dolaşsa aynı noktalara gelmemek için bir neden yok.. Belki kontrollü olur ama yine aynı önlemler alınması gerekir.

Bu süreçte bir ilaç, 12-18 ay içerisinde bir aşı gelişmedikçe bugün alınan hiçbir önlemin GLOBAL çapta bir çözüm sunmadığı kanaatindeyim. 2 ay kapandınız tüm hasta ve yaşlılarınızı kurtardınız diyelim, sonrası yoksa neden yaptık sorusu akla geliyor?

GLOBAL sürü bağışıklığıyla ölen ölsün dense 2 ay sonra tüm dünya normale dönecek. Çok ilginç bir durum. İnanılma bir dilemma var..... Son yıllarda deli gibi paraya refahına makamına imkanlarına tapan İnsanlığın verdiği inanılmaz SINAV.... Bakalım ders alınacak mı?
    "...Bilgisiz kimseler onlara söz söyleyince "Selam" der geçerler."

Eworen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aksam yasak geliyor galiba sagdan soldan dillenmeye basladi dogru yanlis bakicaz artik.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı ardicli2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Virüsün yayılma gücü ve dünyanın geldiği hale bakınca aklıma deli bir kaç soru geliyor.

Şimdi diyelim TR 2 haftada yendi. Vaka sayısı sıfırlandı. Eeeeee, ne olacak? Almanya İspanya İtalya virüsten kırılırken uçuşlar başlayacak mı?

Ya da diyelim ABD yendi. TR den uçak kabul edecek mi?

Hadi gidemiyoruz diyelim... Ticareti devem ettirsek yeter bir müddet diye düşündük. Kapanmış ülkeye ne ihracatı yapacak salgından kurtulan ülke onu merak ediyorum..

Bu günlere 1 kişiden geldik. Tüm uçuşlar açılsa ama yine hasta bir kişi kontrolsüz dolaşsa aynı noktalara gelmemek için bir neden yok.. Belki kontrollü olur ama yine aynı önlemler alınması gerekir.

Bu süreçte bir ilaç, 12-18 ay içerisinde bir aşı gelişmedikçe bugün alınan hiçbir önlemin GLOBAL çapta bir çözüm sunmadığı kanaatindeyim. 2 ay kapandınız tüm hasta ve yaşlılarınızı kurtardınız diyelim, sonrası yoksa neden yaptık sorusu akla geliyor?

GLOBAL sürü bağışıklığıyla ölen ölsün dense 2 ay sonra tüm dünya normale dönecek. Çok ilginç bir durum. İnanılma bir dilemma var..... Son yıllarda deli gibi paraya refahına makamına imkanlarına tapan İnsanlığın verdiği inanılmaz SINAV.... Bakalım ders alınacak mı?
    Türkiye komple izole olursa
    Kapıları açar 14 gün karantina şartı koyar ona göre yabancılar gelir veya gelmez.
    Dünyanın bu illetten kurtulması 1 seneyi bulacak diyorlar.
    Yazın vaka sayısı düşecekmiş güya
    Ama toplamda 2 sene süreceği söyleniyor ekonomik etkisi
    Dr.ECU

yigitblr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gerçek mi bilmiyorum fakat İstanbula giriş çıkışlar yasaklanacakmış diye bir şey duydum

darkred - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biz neredeyse tam kadro çalışmaya devam ediyoruz. Yıllık izinde olan arkadaşlarımız mevcut.

Haricinde yalandan dönüşümlü çalışma uygulanıyor bayan personel için. Yarım gün dönüşümlü çalışıyorlar.

Biri sabahtan geliyor öğlene kadar çalışıp gidiyor, diğeri öğlen geliyor akşama kadar çalışıyor. Herkesi aynı gün sokağa çıkarttıktan sonra haa sabah 8 de getirtmişsin mesaiye haa öğlen 12'de

Erkek personelde dönüşüm yok. İzinliler hariç tam kadro görevdeyiz. Corona neferleriyiz

İş yerlerinde en gıcık olduğum şey göstermelik yapılan hareketler. Maksat sağlık değil, yarın biri denetimde sorarsa veya hastalık kaparsa biz dönüşümlü çalıştırdık diyebilmek adına yapılmış bir uygulama.

Bu arada maksadım işten kaçmak değil. Pozisyonum gereği mesai mevhumu olmadan çoğu zaman cumartesi pazar dahil olmak üzere 7 yıldır aynı görevdeyim. İşten kaçmam, söylenmem bile. İş varsa çalışırım.

Ama böyle olunca da buz gibi soğuyorum her şeyden.
    Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.
    M.Kemal ATATÜRK

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler