User Tag List

Sayfa 111/386 İlkİlk ... 1161101109110111112113121161211 ... SonSon
7320 sonuçtan 2.091 ile 2.109 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

Havayı Koklayan Adam Redfish16V - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dip not geçeyim ; kdv sgk ve stopaj odemeleri ve beyanı sadece BELİRTİLEN(21.maddede belirtilen sektörler) sektör için geçerli olmaktadır.(Kurumlar için) Gelir vergisi mükellefiyeti olanlarında hepsine uzama var.
    Progressive Trance & Progressive House Music Producer.
    Spotify : https://open.spotify.com/artist/24ek...jQ&dl_branch=1

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu sınavda Avrupa Birliği sınıfta kaldı. Fransa ve Almanya sağlık malzemelerinin ihracatını yasaklayarak İtalya'ya en büyük tekmeyi attı.

Küba her sağlık krizinde merkez bölgeye destekte bulunup bence dünyaya en güzel dersi veriyor. Hatırlamayanlar olacaktır yakın tarihli ebola'yada Kübalı doktorlar yetişmişti.

Çin şuan bir çok ülkeye malzeme desteği vererek, biraz kendini affettirmeye çalışıyor.

Amerika'da işler yolunda değil. Yakında yeni merkez olacaktır. Rakamlar çok kötü. Halk yavaş tanı kitleriyle sonucu 1 haftada öğrenirken, siyasetçiler ve ünlüler sonucu hemen öğrenecekleri testler yaptırabiliyor. Ayrıca ülke sağlık sigortası olmayan insanlarla dolu. Neredeyse dünyada sosyal güvenliğin en zayıf olduğu ülke. Paket açıklanıyor paketi bizimle kıyaslayanlar oluyor ama dünyanın en büyük ekonomisinden ve kapitalizmin en acımasızca yaşandığı ülkede bu parayı garip gurabaya yedirmezler. Büyük şirketlere destekten öteye gitmeyecek.
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kanka Edirne de ölü yok ama 4 vaka var devlet hastanesinde

emresener - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Test sayısı artmış 5.035 test. Ama 561tanı +15 vefat

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Suanda en kotu vaziyet Italya diyorduk ama Amerika da cok fena,
    Bugun 9917 vaka gosteriyor, toplam sayilari italyaya cok yakin, birden yukselmeye basladi sayi
    Insallah bizde de birden artis olmaz, ben aciklanan sayinin dogru olduguna inanmak
    Istiyorum valla yalan yanlis bilmem,

Biraz oncede bir doktor arkadasimla gorustum, lutfen herkesle temasi kesin ve 2metre sinir koyun diyor, ellerinide surekli yikayip dezentekte ettigin surede herhangi bir bulasma sansi yokmus virusun,

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hazinede para denilen ödeme araci yok ülkeye bak otur çay demle nebahatin isletmesinin kasasinda bile daha fazla nakit parasi vardir yaziklar olsun

Vtec_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Iyice essegin amina su kacirdilar. Gece 12 de twitterdan bildiri yayinlamak nedir. Bana gore bu sayilarda yalan dolan. insanlar panik olmasin diye sayiyi ufak ufak acikliyorlar.

zekky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Vtec_2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Iyice essegin amina su kacirdilar. Gece 12 de twitterdan bildiri yayinlamak nedir. Bana gore bu sayilarda yalan dolan. insanlar panik olmasin diye sayiyi ufak ufak acikliyorlar.
    Polemik yaratmak icin yazmiyorum yanlis anlamayin.
    Herkesin dilinde neden gece aciklaniyor lafi varda 1-1 aciklamak yerine gece en son tum veriler toplanip yayinlaniyordur benim mantigima gore.
    Sayılar yalan yanlis halk panik olmasin diye deniyorda, sayilar zaten yanlis ama bunun halkin panigiyle alakasi yok yapilan test sayisinin sonuclarina gore bu sayidayiz. Tum ulkeye test yapilsa zaten o sayi ne hale gelir..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı zekky Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Polemik yaratmak icin yazmiyorum yanlis anlamayin.
    Herkesin dilinde neden gece aciklaniyor lafi varda 1-1 aciklamak yerine gece en son tum veriler toplanip yayinlaniyordur benim mantigima gore.
    Sayılar yalan yanlis halk panik olmasin diye deniyorda, sayilar zaten yanlis ama bunun halkin panigiyle alakasi yok yapilan test sayisinin sonuclarina gore bu sayidayiz. Tum ulkeye test yapilsa zaten o sayi ne hale gelir..
    Sonuna kadar haklisin fakat sosyal medya uzerinden boyle aciklamalar hic yakisi kalir degil.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Instagtamda coronaviruswrld diye bir hesap var
    Yav bu amk cinlilerinde vaka yada ölü sayisi nasil azalmis anlamadim. Adamlar asansor tuslarina , market raflarindaki urunlere tükürüp duruyor. Bir yandan şaka gibi fakat hala sokakta kasaplik yapan herifler var.

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Sonuncu başladığımız bu yolda
    İlk 20 ye dahil olduk vaka olarak ulaştık

Hedef ilk 5 sanırım böyle giderse

2 hafta sokağa çıkma yapamadılar ya helal olsun
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Günkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı emresener Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Test sayısı artmış 5.035 test. Ama 561tanı +15 vefat
    yüzde 10 yani , dünde dikkatimi çekmişti 10 olarak büyüme devam ediyor ki yapılan test sayısına bakılınca bence rakam korkunç.

Günce 10.000 test yapılsa 100 kişi :S

dorukky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sayilar tabi yalan dolan sirf 100 tane sporcuda teknik direktorde sanatcida virus cikti. 85 milyonluk ulkede 2000kisi olmasi istatistiksel olarak imkansiz. Sadece sporcu ve zenginlere test yapiyolar heralde

MatraX_07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu Ulusa Seslenişte veya Kamera karsısına geçince bu Virüs ile anlatılanlardan faydalı olanı dinleyen veya ''bence çok mantıklı denilen'' bir sey duydunuz mu yoksa ben mi bir sey bilmiyorum

MatraX_07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dorukky Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sayilar tabi yalan dolan sirf 100 tane sporcuda teknik direktorde sanatcida virus cikti. 85 milyonluk ulkede 2000kisi olmasi istatistiksel olarak imkansiz. Sadece sporcu ve zenginlere test yapiyolar heralde
    ''Sadece sporcu ve zenginlere test yapiyolar heralde'' aynen öyle hocam..Doktor arkadasım var,bu virüsün tam temelinde adam yana dola test yaptırmak istiyor yapılmıyor
    önemsenmiyor.Medyatik değil adam ölürse ölsün mantığı bence

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Türkiye'de olay kontrolden çıkmak üzere ya da çıktı... günlerdir, daha vaka sayısı güya 1 elin parmağı kadarken yaptığımız eleştirilere 'çohhh da abartmayın beaaaa, 3 kişi hasta oldu diye ülke mi dursun?' diyenlerin de kılları başlarına gelmiştir umarım... dün ulusa sesleniş konuşmasını dinledim de şunu anladım, aynen kendi sözleridir 'virüsten sonra yeni bir dünya düzeni olacak, Türkiye bu düzenin en önündeki ülke olacak!'... yahu moral veriyor desem değil, siyaset yapıyor desem, neyse bilemedim işte...

bizler sayılar yükselince mutlu olmuyoruz, belki herkesten fazla üzülüyoruz, sadece durumun ne kadar ağır olduğu ve olacağı konusunda uyarmaya çalışıyoruz...

virüss patladığında 'yahuuu dünyada senede şu kadar insan kanserden, sıtmadan, kalp krizinden ölüyor!!' diyenler vardı, arkadaşlar, kanseri 3 günde kapıp 13. günde ölmüyorsunuz, kalp krizi amcaoğlundan bulaşmıyor... şimdilik ihtiyaç tedariğinde bir sorun görünmüyor ama bu da hep böyle devam etmeyecek, o konuda da sıkıntı yaşayacağız ve de stok çare değil, dünkü ulusa seslenişten ben şunu anladım, öyle yok kişilere işsizlik maaşı verelim, gıda ve ihtiyaç yardımında bulunalım, iş yapamayan özelsektöre yardımda bulunalım falan bunlar hayal şeyler...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

dorukky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MatraX_07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ''Sadece sporcu ve zenginlere test yapiyolar heralde'' aynen öyle hocam..Doktor arkadasım var,bu virüsün tam temelinde adam yana dola test yaptırmak istiyor yapılmıyor
    önemsenmiyor.Medyatik değil adam ölürse ölsün mantığı bence
    Çevremde biton hasta olan oldu bitane test yapılana denk gelmedim.Grip zatüre soğuk algınlıgı vs vs dıyerek ılac yazıp yolladılar.

Haberlere bakıyorum komple kulube test yapıldı yok sanatcı ve aılesı test yaptırdı unlu ıs adamı komple calısanlarına test yaptırdı.Guvenen guvensın benım guvenım yok bu duzene.Bıkere akıl var mantık var

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @dorukky

Burası Türkiye, gariban ya da normal vatandaş rahatsızlanır haberlerde muhabbeti olmaz. Millet fatih terim'i hikayesine atar ..

İlgi ''MOTORUYUZ'' farklı argo kelimeleri de sıralayabilirsiniz..

Banane ünlüden,sporcudan.. Kim hastalanıyorsa 7'den 70'e geçmiş olsun,keşke kimse rahatsızlanmasa;ama sıkıldım şu ülkenin bazı insanlarının acitasyon yapmasından. Para gani gani,yarım saat içinde giderler test yaptırırlar. Sen normal vatandaş olarak türlü sıkıntılardan bile geçebilirsin şu süreçte,belki test bile yapmayabilirler;ama parası olan adam imparator gibileri gider testini yaptırır,açıklamasını da yapar,herkes story'sinde ''SEN BUNU DA ATLATIRSIN İMPARATOR'' diye paylaşır

o atlatır da geriye kalan milyonlar maddi manevi nasıl atlatacak belirsiz.

Sonumuz hayrolsun
    imzasız..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler