User Tag List

Sayfa 135/386 İlkİlk ... 3585125133134135136137145185235 ... SonSon
7320 sonuçtan 2.547 ile 2.565 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

Vtec_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Milletin 3 kurus disinden tirnagindan ayirdigi parayi yardim amacli isteyene kadar , önce Katar dan gelen hediye ucak satilsin. 400 milyon $

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Vtec_2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Milletin 3 kurus disinden tirnagindan ayirdigi parayi yardim amacli isteyene kadar , önce Katar dan gelen hediye ucak satilsin. 400 milyon $
    o uçakta hediye değil parasıyla alındı
    kendisi diyordu bir mitinginde ya videosuna baktım bulamadım 400-500 milyon dolar diyordu
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

MatraX_07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İçimden bi ses artık UMUTLARIMIZ yeşersin,Aklımızla Dalga geçmeyecek İnsanlar çıkar mı diye düşünüp duruyor

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı alperkirman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şimdi doğruya doğru yanlışada yanlış demek lazım
    toplumsal bağış yardım hesaplarının açılması için valilikten izin alınaması gerektiği gerçeği var 2860 sayılı Yardım Toplama Kanunu bildirim şeklinde ki zaten hangi vali buna izin vermez hepsi verir peki belediyeler bunu bilmiyolarmı biliyolar niye valiliğe başvurulmadan böyle bir iş yapıldı ? mechul
    diyelimki izin alma süresi çok kısıtlı hızlı davranılmak istendi olabilir
    iç işleri bakanlığı bu izni geçmişe dönük daha sonra alamazmıydı alırdı ama gitti hesapları bloke etti hakkı varmı var ama bu zamanda yapılması gereken bir hareketmi hayır
    yani hala taraflar hizmet değil oy peşinde göz boyamadalar benim hiçbir tarafa inancım kalmadı
    eksik bilgi;

5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 15. maddesinde, belediyelerin yetki ve görevleri sıralanıyor. 15. maddenin i) bendinde belirtildiği üzere belediyeler bağış kabul edebilirler. Belediye meclisi yetkilerinin düzenlendiği 18. maddenin g) bendinde ise şartlı bağışların kabul edilebileceği yazıyor. Ayrıca 38. maddede de belediye başkanlarının şartsız bağışları kabul edebileceği belirtiliyor. Son olarak Kanun’un 59. maddesinde belediye gelirleri arasında bağışlara da yer verilmiş.

müteahhitler Zeytiburnu sahile 10 değil 20 katlı binayı dikerken bağışı validen izin alarak mı yapıyorlardı?
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eksik bilgi;

5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 15. maddesinde, belediyelerin yetki ve görevleri sıralanıyor. 15. maddenin i) bendinde belirtildiği üzere belediyeler bağış kabul edebilirler. Belediye meclisi yetkilerinin düzenlendiği 18. maddenin g) bendinde ise şartlı bağışların kabul edilebileceği yazıyor. Ayrıca 38. maddede de belediye başkanlarının şartsız bağışları kabul edebileceği belirtiliyor. Son olarak Kanun’un 59. maddesinde belediye gelirleri arasında bağışlara da yer verilmiş.

müteahhitler Zeytiburnu sahile 10 değil 20 katlı binayı dikerken bağışı validen izin alarak mı yapıyorlardı?
    ekleme yapayım TSUNAMİ mağdurları icin bir akbil de sizden… Kadir Topbaş yapınca paralel devlet olmuyor da İmamoğlu yapınca mı oluyor.

İleri demokraside sıradan bir gün

alperkirman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eksik bilgi;

işte oraya dikilen bina için yapılan bağışla kitlesel bir organizasyonda toplanabilecek bağış aynı kefeye konuyomu belediyelerin kabul edebileceği bağışların neler olduğunu bilmek lazım vs.vs.vs. diye uzayıp gider
    daha öncede söylediğim gibi tarafların iyi niyetli olduklarını düşünmüyorum üstad
    Allah Tekdir , Ordusu Türk'dür.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şimdi doğruya doğru yanlışada yanlış demek lazım
    toplumsal bağış yardım hesaplarının açılması için valilikten izin alınaması gerektiği gerçeği var 2860 sayılı Yardım Toplama Kanunu bildirim şeklinde ki zaten hangi vali buna izin vermez hepsi verir peki belediyeler bunu bilmiyolarmı biliyolar niye valiliğe başvurulmadan böyle bir iş yapıldı ? mechul
    diyelimki izin alma süresi çok kısıtlı hızlı davranılmak istendi olabilir
    iç işleri bakanlığı bu izni geçmişe dönük daha sonra alamazmıydı alırdı ama gitti hesapları bloke etti hakkı varmı var ama bu zamanda yapılması gereken bir hareketmi hayır
    yani hala taraflar hizmet değil oy peşinde göz boyamadalar benim hiçbir tarafa inancım kalmadı
    walla hocam kusura bakma şu durumda birinin 2 tarafa da inancı kalmadıysa o kişi akp taraftarıdır ayak yapıyordur
    millet bunca çaresiz duruma düşmüşken, insanlar işsizlikle, açlıkla, borç içinde sıkıntı durumuna düşmüşken devlet tarafından elle tutulur hiç bir destek görmediler
    hala çarklar dönsün diye milyonlarca insan işe gönderiliyor ve bu insanlar hasta oldukları zaman yapılan hesaplamalarda yatacak hastane yatağı bulamayacaklar bu da biliniyor
    hatta hepimiz bilim kurulunun sokağa çıkma yasağı önerdiğini tahmin edebiliyoruz ama neden uygulanmadığını kimin izin vermediğini bu insan hayatını ilgilendiren bir konuda kimin ısrarla karşı çıktığını da biliyoruz
    bu sizin oy verdiğiniz sistem sizin sandığa koşup evet dediğiniz ve hayır diyenleri terörist olmakla suçladığınız sistem hiç kusura bakma
    belediyeler yasal çerçevelerde kendi ilindeki insanlara yardım ediyorlar ve insanlarda güvenerek destek oluyor, oy peşinde moy peşinde lafları pelikancıların ağzı tam olarak
    2 hafta önce pelikancılar belediyelerin aldıkları önlemlerle dalga geçiyorlardı boğazdaki yalılarından
    o yüzden iki taraf kesinlikle aynı değil dağlar kadar fark var arada ama sen aynı görüyorsan demekki sen akp taraftarısın burada akpyi eleştirecek bir şey yazmaya çekindiğin için işin içine chpli belediyeleride sıkıştırma ihtiyacı hissediyorsun
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    işte oraya dikilen bina için yapılan bağışla kitlesel bir organizasyonda toplanabilecek bağış aynı kefeye konuyomu belediyelerin kabul edebileceği bağışların neler olduğunu bilmek lazım vs.vs.vs. diye uzayıp gider
    daha öncede söylediğim gibi tarafların iyi niyetli olduklarını düşünmüyorum üstad
    hocam her iki belediye de kampanyalarının altına hangi kanunla bunu topladıklarını açıkça belirtmişler yani 38. maddeye göre bağış topladıklarını beyan etmişler, aynı kanun çerçevesinde bunu gelire kaydettiklerinde 59.maddeye göre gelir kaydedilmiştir diye not düşerler... burada bir siyaset var mı? bence var ama siyasetçi siyaset yapar, buna kim ne diyebilir? elbette en iyi hizmeti yapmaya çalışır sonucunda da oy beklerler, peki bunu engellemek mi kara siyasete girer, o paraları toplayıp ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak mı? büyük şehirlerdeki salgının yayılma hızını belediyelere yıkmaya çalışıyor aktroller, bu kesimi kimin kontrol ettiği bellidir, dün Süleyman Soylu'yu TV de izleyen zaten notunu vermiştir... ben onu dinlerken şunu anladım 'biz hepimiz malız, PKK lıyız, fetocuyuz, hükümeti yıkmaya çalışıyoruz, sağolsun bir tek kendisi bunlarla mücadele ediyor!'...

Vtec_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o uçakta hediye değil parasıyla alındı
    kendisi diyordu bir mitinginde ya videosuna baktım bulamadım 400-500 milyon dolar diyordu
    E ne guzel. Satinca bir mahcubiyet olmaz.

dorukky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Para benım dıılmı aq ıstedıgım beledıyeye bagıslarım. Once denız fenerı ve fetoye toplanan bagısları gerı alsınlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ne ayranım dokulmesın ne otum ıkılmesın. Akp soylede ama chpde boyle.chplı beledıyeler turp gıbı tas gıbı. Bıraksınlar mansurla ekreme 2ayda toplasın ulkeyı. Ulke yonetme gostersınler. Ekonomı ogretsınler zengınden alıp fakıre vermeyı gostersınler. Yandas mutahıtlerden alıp halka vermeyı gostersınler. Halkı yagmalayıp yalılarda vıllalarda sıyaset yapanları bıtırsınler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bağış listesine bakıyorum da, taşeronun parasını ödemeyen, krizde işçi çıkartıp herkesi mağdur eden, corona sebebiyle ücretsiz izne gönderen ne kadar firma varma 3er5er milyon bağışta bulunmuş...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bağış listesine bakıyorum da, taşeronun parasını ödemeyen, krizde işçi çıkartıp herkesi mağdur eden, corona sebebiyle ücretsiz izne gönderen ne kadar firma varma 3er5er milyon bağışta bulunmuş...
    Bugun 5verıp yarın 10alacaklar ondan verıyolar. Zaten o parayı ıscısıne verse krız mrız kalmaz. Showmen bunlar ulkeye yapısmıs vampırler. Kımden aldıgını kıme yardım olarak verıyosun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dorukky Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugun 5verıp yarın 10alacaklar ondan verıyolar. Zaten o parayı ıscısıne verse krız mrız kalmaz. Showmen bunlar ulkeye yapısmıs vampırler. Kımden aldıgını kıme yardım olarak verıyosun.
    aynen öyle, normalde dağıtmaları gereken paraları, vergiden düşerek bağış yapıyorlar...

Eworen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mansur Yavaş Cumhurbaşkanı
    Ekrem İmamoğlu Başbakan
    Hayal gibi ama o günlerde gelecek...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim korkum asıl bundan sonra.Virüs Bitince Şu Köşeye Bu Köşeye azıcıkta Manzaraya karşı TOMALIN diyecekler
    Vergiler,Zamcıklar vs ile zikecekler gibi geliyor.Gerçi bi tarafımızda kalmadı ama

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Eworen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mansur Yavaş Cumhurbaşkanı
    Ekrem İmamoğlu Başbakan
    Hayal gibi ama o günlerde gelecek...
    yazarken okurken gibi keyif verici

barakuda26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sigorta konusuna ayzdım burayada ana konusu olduğu için kopyalıyorum;

Normalde özel sağlık ve tamamlayıcı sağlık sigortaları pandemileri kapsamına almazken Covid-19 için bir ayrıcalık yapıldı ve birkaç sigorta şirketi kapsamına aldı tedaviyi.

Mevcutta bu sigortası olanların bilgisine.

Ayrıca yeni yaptırmak isteyenler içinde bu kapsam yine bazı şirketlerde geçerli. Örn; Bugün yaptırdınız kuluçka süresi geçti 15. gün hastaneye başvurdunuz ve tanı kondu yararlanabiliyorsunuz.
    Barış

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada mevcut maas haczi olan var ise nafaka haric hacizler durdurulmus. Muhasebe bu ay kesıntı yapmadan maas yatırdı. Aynı durumda olan varsa muhasebesine durumu iletsin.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler