User Tag List

Sayfa 146/386 İlkİlk ... 4696136144145146147148156196246 ... SonSon
7320 sonuçtan 2.756 ile 2.774 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

darkred - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizim işyeride pazartesi itibariyle dönüşümlü çalışmaya geçiyor. Daha önce sadece bayanlara yarım gün uygulanıyordu. Şimdi tüm personele yaydılar.

55 kişinin 25'i ayaklanınca bu yönde karar alındı

Birimlerde işler aksamayacak şekilde 1-2 personel kalacak. 1 gün işe gelip bir gün gelmeyeceğiz.
    Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.
    M.Kemal ATATÜRK

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aras Dinçer'in annesi babası da hasta imiş.
    maalesef Aras'ın babası vefat etmiş Vedat hocam... Allah rahmet eylesin...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

painkller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu muayne işlemi yine çok güzel açıklanmış ama ben salak olduğum için anlamadım. Aşağıda koyuyorum duyuruyu ve resmi gazeteyi. Anlayabilen biri Türkçe açıklamasını yazabilirse çok teşekkür ederim.

1-)Şimdi ben aracımı yatırıyorum sokağa çıkmıyorum, markete arabayla gitmiyor isem 3 ay sonra arabayı marşı basıp muayne istasyonunamı gideceğimi mi ?

2-) Aracı işe git gelde kullanıyorum, teması azalttım markete vs özel arabamla bu arabanın muaynesi doluyor. devlet bana muayne istasyonuna gidip hastalığı daha çok yayma, pandemi sürecinde 3 ay sana daha uzatma tanımladım. 3 ay sonrasında +45 gün sürecinde muayneni yaptır mı diyor?

tüvtürk ;

3 Nisan 2020 tarihli ve 31088 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Araç Muayene İstasyonlarının Açılması, İşletilmesi ve Araç Muayenesi Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik uyarınca;

3 Nisan 2020 tarihinden itibaren (3 Nisan dahil) üç ay içerisinde muayene süresi gelen araçlarının muayenesini gerçekleştiremeyen motorlu taşıt sahipleri, araç muayene işlemlerini bu sürenin bitimi olan 3 Temmuz 2020 itibaren 45 gün içerisinde gerçekleştirebilirler.

Bu süre zarfında Türkiye genelindeki istasyonlarımız hizmet vermeye devam etmektedir. Halihazırda T.C Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen ve uygulanan önlemlere ek olarak Türkiye genelindeki tüm istasyonlarımızda gerekli hijyen tedbirleri alınmış bulunmaktadır.

Alınan önlemlerle ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

Resmi Gazete kararı aşağıda bilgilerinize sunulmuştur.

TR - B13

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı painkller Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu muayne işlemi yine çok güzel açıklanmış ama ben salak olduğum için anlamadım. Aşağıda koyuyorum duyuruyu ve resmi gazeteyi. Anlayabilen biri Türkçe açıklamasını yazabilirse çok teşekkür ederim.

1-)Şimdi ben aracımı yatırıyorum sokağa çıkmıyorum, markete arabayla gitmiyor isem 3 ay sonra arabayı marşı basıp muayne istasyonunamı gideceğimi mi ?

2-) Aracı işe git gelde kullanıyorum, teması azalttım markete vs özel arabamla bu arabanın muaynesi doluyor. devlet bana muayne istasyonuna gidip hastalığı daha çok yayma, pandemi sürecinde 3 ay sana daha uzatma tanımladım. 3 ay sonrasında +45 gün sürecinde muayneni yaptır mı diyor?

tüvtürk ;

3 Nisan 2020 tarihli ve 31088 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Araç Muayene İstasyonlarının Açılması, İşletilmesi ve Araç Muayenesi Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik uyarınca;

3 Nisan 2020 tarihinden itibaren (3 Nisan dahil) üç ay içerisinde muayene süresi gelen araçlarının muayenesini gerçekleştiremeyen motorlu taşıt sahipleri, araç muayene işlemlerini bu sürenin bitimi olan 3 Temmuz 2020 itibaren 45 gün içerisinde gerçekleştirebilirler.

Bu süre zarfında Türkiye genelindeki istasyonlarımız hizmet vermeye devam etmektedir. Halihazırda T.C Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen ve uygulanan önlemlere ek olarak Türkiye genelindeki tüm istasyonlarımızda gerekli hijyen tedbirleri alınmış bulunmaktadır.

Alınan önlemlerle ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

Resmi Gazete kararı aşağıda bilgilerinize sunulmuştur.

Muayene istasyonları açık, muayenesi biten istediği zaman gidebilir.

Ama 3 Nisan - 3 Temmuz arası muayenesi bitenlere ceza kesilmeyecek, onlara Ağustos 17'ye kadar falan süre tanınacak.

2 Nisan'da muayenesi bitene geçmiş olsun gördükleri yerde yapıştırırlar.

Ben böyle anladım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Ama 3 Nisan - 3 Temmuz arası muayenesi bitenlere ceza kesilmeyecek, onlara Ağustos 17'ye kadar falan süre tanınacak.

Ben böyle anladım.
    olası bir kaza durumunda benim trafik sigortam veya kaskom kardeşim senin muayne geçmiş. senin bu durumda trafikte ne işin var diyip çamuramı yatacak ? yoksa devlet karar almış 3 ay muaynen varmış gibi devam et ben hasarını karşılıyorum mu diyecek ?

Sanki bana dediğiniz gibi ceza yazılmayacak, 3 ay süresince muaynem geçti diye ceza bedelide ödemeyeceğim ama arabamı kullandım kaza yaptım kardeşim yaptırsaydın istasyon açıktı denilecek gibi bir durum seziyorum.

Bu durum denizcilik alanında çok güzel net bir şekilde ifade edilmiş iken, denize elverişliliği biten gemiler ilgili makama müracaat ederek belgeleri uygun görülür ise 3 ay uzatılacak denirken. Daha çok kişiyi ilgilendiren bu muayne mevzusu neden böyle şifreli yayın gibi anlatılıyor.
    TR - B13

denizhandinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    olası bir kaza durumunda benim trafik sigortam veya kaskom kardeşim senin muayne geçmiş. senin bu durumda trafikte ne işin var diyip çamuramı yatacak ? yoksa devlet karar almış 3 ay muaynen varmış gibi devam et ben hasarını karşılıyorum mu diyecek ?

Sanki bana dediğiniz gibi ceza yazılmayacak, 3 ay süresince muaynem geçti diye ceza bedelide ödemeyeceğim ama arabamı kullandım kaza yaptım kardeşim yaptırsaydın istasyon açıktı denilecek gibi bir durum seziyorum.

Bu durum denizcilik alanında çok güzel net bir şekilde ifade edilmiş iken, denize elverişliliği biten gemiler ilgili makama müracaat ederek belgeleri uygun görülür ise 3 ay uzatılacak denirken. Daha çok kişiyi ilgilendiren bu muayne mevzusu neden böyle şifreli yayın gibi anlatılıyor.
    sadece bu degilki virus cıktıgından beri acıkladıkları her konu sifreli.

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Valla çok haklısınız, olur mu olur

Normalde Pandemi ilan edildi diye sağlık sigortaları Covid-19 tedavisini karşılamayacakken karşılayacaklarını açıkladılar biri başı çektikten sonra

Elinizde bu genelge varken ben yokuş yapacaklarını sanmam. İçinde herhangi bir "muayene gerçekleştirememe sebebi" belirtmemişler. Ancak "sebep aranmaksızın" gibi net bir ifade de yok

Ne oluuuur ne olmaz siz yaptırın bence Eğer araç 65 yaş üzeri veya geçmişte ciddi hastalık atlatmış birine kayıtlıysa bu da olası bir durumda size yokuş yapMAmaları için sebep olur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı denizhandinc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sadece bu degilki virus cıktıgından beri acıkladıkları her konu sifreli.
    Valla çok haklısınız, olur mu olur

Normalde Pandemi ilan edildi diye sağlık sigortaları Covid-19 tedavisini karşılamayacakken karşılayacaklarını açıkladılar biri başı çektikten sonra

Elinizde bu genelge varken ben yokuş yapacaklarını sanmam. İçinde herhangi bir "muayene gerçekleştirememe sebebi" belirtmemişler. Ancak "sebep aranmaksızın" gibi net bir ifade de yok

Ne oluuuur ne olmaz siz yaptırın bence Eğer araç 65 yaş üzeri veya geçmişte ciddi hastalık atlatmış birine kayıtlıysa bu da olası bir durumda size yokuş yapMAmaları için sebep olur.
    ya bakın çok haklısınız her hususta. Maske takın furyası çıktı, hizmet götürecek kolluk kuvvetine bile maskenin amacı anlatılmadı. Maskesini sıyırıp sigarasını içip, sabahtan beri taktığı plastik eldiven ile maskesini geri takıp hizmet vermeye devam ediyor insanlar. Burda maske korudu mu ? yoksa milletin bu virüsü kapmasına mı sebep oldu ? New york'ta alınan önlemler yerine kanallarda keşke bu maskeyi, eldiveni ne şartta nasıl kullanılacağını halkın anlayacağı şekilde günün belli saatlerinde kamu spotu gibi anlatsalar.

Gelelim muayne işine, yaptırıp yaptırmama derdim değil ama bu resmi gazetede yayınlanan önlemler, bir kuruma veya kuruluşa işin erbabına anlatılmıyor da halka anlatılıyor muş gibi yapılsa, en azından bu süreçte çünkü sen şuanda bütün araç sahiplerine duyuru geçiyorsun, Köydeki mahmut ağada araç sahibi, bu yönetmeliğin hazırlanmasına eşlik eden her bir bireyde. Yanlış anlaşılmasın köydeki mahmut ağayı küçümser bir tavrımdan dolayı değil örneğim izole bir yerden çıkacak insanın izole bir yere bu bulaşı yaymasıyla ilgili, zaten bende salaklığımdan dolayı ifadeyi anlayamadım.

Ben bu işi resmi kurumlarla çalıştığım için memura ifade edebilirim. Ama köydeki mahmut ağa arabasını muayne yaptırmak için bu 3 aylık süreçte köyden şehire inecek. İndiğinde arabasında eksik çıkacak stobu farı freni derken 10 - 15 insanla muattap olucak ki bu süreçte muayne istasyonunda da temaslar var. sonra ne olucak köye gidecek. Ne olucak bu durumda kendini izole etmiş köy, mahmut ağa arabasını muayne ettiriyor diye hastalığı kapacak. Ben bunları düşünebilirken madem böyle bir kolaylık yapıyorsun. Yapmak isteyen yaptırsın, yapmak istemeyene de 3 ay erteleme sunuyorum de.

Yani şunu sorguluyorum her seferinde halk içerisinde temizlik mi yapıyoruz? nüfus azaltımı mı ? Yoksa tedbir mi alıyoruz ? Bu muayne hususunda değil sadece, yayınlanan %70 önlemlerin hepsinde böyle. Muayne durumu sadece birikmiş bir durumun patlaması oldu sanırım bende.
    TR - B13

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim çalıştığım otel hala faaliyette. Personel sayısı en minimuma indirildi ve Şu an bizlere sırayla yıllık izin kullandırıyorlar. Yıllık izin hakkı olmayanlara ve izin süresi dolanları ücretsiz izine çıkarmak yerine borçlu yıllık izin kullandırıyorlar kimsenin parasını kesmemek için. Yanini önümüzdeki yılın izinini vermiş oluyorlar. Böyle bir hakları var mı ?

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gokhankenar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim çalıştığım otel hala faaliyette. Personel sayısı en minimuma indirildi ve Şu an bizlere sırayla yıllık izin kullandırıyorlar. Yıllık izin hakkı olmayanlara ve izin süresi dolanları ücretsiz izine çıkarmak yerine borçlu yıllık izin kullandırıyorlar kimsenin parasını kesmemek için. Yanini önümüzdeki yılın izinini vermiş oluyorlar. Böyle bir hakları var mı ?
    Şu sartlarda para mı izin mi???
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Günkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizden bir *** olmaz , bu yorumdan sonra ben bunu anladım.

Kimsede Allah korkusu kalmamış, hak hukuk almış başını gitmiş.
    Be amk evladı adamın garantisi varmı seneye çıkmaya da iznini kullandırıyorsun.
    Söylenecek çok şey varda , neyse..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu sartlarda para mı izin mi???
    Bu şartlarda tabiiki izin fakat parasız pulsuz da evde oturup bekleyemeyiz. Benim ev sahibim demedi Gökhancığım birkaç ay kira verme acelesi yok diye ödemeler aynen devam.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çek i tahsil edilmeyen varmı aramızda ? Bankadaki 2 çekim 02,04 tarihli idi henüz nakite dönmedi,

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu manyaklar hapishaneleri neden boşaltıyorlar ? Koronadan daha tehlikeli adamları sokaklara salacaklar.

SekoLive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ücretsiz izine çıkarılmadığına sevinmelisin
    Derdin tatile gidemeyiz olmasın, su süreçte önce can sağlığı sonra en az mal kaybıyla atlatalim.
    Sonra tatil zamani gelince yine kolaylik gosterir patronunuz.
    Ben yapilani kesinlikle iyi niyetli sizin yararınıza görüyorum.
    Biz Kaybettik, Cennet Kazandı. Seni Çok Özlüyoruz Kubilay YILDIZ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SekoLive Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ücretsiz izine çıkarılmadığına sevinmelisin
    Derdin tatile gidemeyiz olmasın, su süreçte önce can sağlığı sonra en az mal kaybıyla atlatalim.
    Sonra tatil zamani gelince yine kolaylik gosterir patronunuz.
    Ben yapilani kesinlikle iyi niyetli sizin yararınıza görüyorum.
    Kesinlikle öyle. şu anda tatil falan düşündüğü yok kimsenin. yi niyetli insanlar maaş güvencesini verdiler. herkes aynı şekilde parasını alacak. sadece böyle bir çözüm bulmuşlar. Fikir almak istedim.

arabasızadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizde şirket olarak dönüşümlü olarak beşergün yıllık izlerimizi kullanıyoruz ,izinler bitince nasıl olur bekleyip göreceğiz.
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

edemirbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Ben böyle anladım.

Bugün eniştemi polis çevirdi, aracın muayenesi 3 hafta önce bitmiş haberi yok. Polis ucuz kurtardın karar çıkmasa cezası vardı demiş kendisine.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cumhurbaşkanı açıklama yapıyormuş. Önlemler kısmına geçmesi kaç dakika sürer acaba ona göre açayım

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 konuk)

Bu Konudaki Etiketler