User Tag List

Sayfa 162/386 İlkİlk ... 62112152160161162163164172212262 ... SonSon
7320 sonuçtan 3.060 ile 3.078 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Burada kasko firmalari %15 gibi birseyler geri odemeye basladi, evden cikamiyoruz araba kullanmiyoru fln diye. Haftaya kaskom bitiyordu iyi oldu. Araba yikamam icin aylik odeme yapiyorum orasida kapali birkac haftadir onlarda iade yapiyorlar yada bir ay free veriyorlar.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı samara Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    az önce evin önüne ekmek arabası geldi.2 ekmek aldım
    birisi düğün konvoyuna katılmış gibi korna çalıyordu, kim bu yahu dedim balkondaydım zaten geçerken bi baktım fırın arabası.

Basit ama etkili bir çözüm işte, akşam fırınların önünde köprü trafiği oluşturmanın alemi var mıydı.

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    birisi düğün konvoyuna katılmış gibi korna çalıyordu, kim bu yahu dedim balkondaydım zaten geçerken bi baktım fırın arabası.

Basit ama etkili bir çözüm işte, akşam fırınların önünde köprü trafiği oluşturmanın alemi var mıydı.
    saat 10 da, 12den sonra sokağa çıkma yasağı dersen ve de hiç bir detay vermezsen, saat 11de durum patlayınca 10 sektörden 8 ini muaf bırakırsan olacağı bu... ben başından beri en azından haftasonları insanların gezmesini engellemek için sokağa çıkma yasağı taraftarıyım ama bu iş saat 10da ferman vererek olmaz ki... yazık pazarcılar cumadan almış malları, hepsi çürüyecek 2 günde... fırınlar açık evet, peki ben fırına gidiyorum diyen adamın nerede kaldı o zaman sokağa çıkma yasağı? marketler açık, süt alacağım diyen adamın nerede izin belgesi? güvenlik görevlilerinin nerede görev kağıtları? yaptım oldu demekle olur mu bu iş? yazık, sağlık çalışanlarının 1 aylık emeği boşa gitti...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Muğla'da, koronavirüs tedavisi gördüğü hastaneden kaçan Gönül A. (55), jandarma tarafından evinde bulunup, hastaneye geri götürüldü.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne yüksek ateş ve öksürük şikayetiyle başvuran Gönül A., koronavirüs testi pozitif çıkınca, tedavi altına alındı. Ancak Gönül A. dün saat 22.30 sıralarında hastaneden kaçtı. Hastane yetkililerinin ihbarı üzerine jandarma ekipleri, Gönül A.'nın Akyaka Mahallesi'ndeki evine gitti. Evde bulunan Gönül A., özel kıyafetli sağlık çalışanları tarafından ambulansla hastaneye geri götürüldü.

DHA
    Muğla'da hastaneden kacan koronavirus hastası kadın, evinde yakalandı - Muğla Haberleri

Adana’da koronavirüs testi pozitif çıkan bir kişi, hastaneden kaçıp kırık cam parçasını boynuna dayayıp intihar etmek istedi.

Hamit S. isimli vatandaş yüksek ateş ve öksürük şikayetiyle Adana Şehir Hastanesi'ne başvurdu. Koronavirüs testi yapılan adamın sonucu pozitif çıktı ve hastanede tedaviye alınması gerektiği bilgisi verildi.

Tedaviyi kabul etmeyen Hamit S., hastanede camı kırıp eline bir cam parçası aldı. Çalışanları tehdit ederek boynuna da cam parçası dayayıp kaçan şahıs, yaklaşık 1 kilometre boyunca polisleri peşinden koşturdu.

Şahıs, Adana Şehir Hastanesi otoban çıkışının yanına geldiğinde burada önünü kesen polis ekiplerine rağmen cam parçasını boynunda tutup direnmeye devam etti. Yaklaşık 10 dakika da o şekilde direnen Hamit S., kendisini görüntüleyen basın mensuplarını görünce elindeki cam parçası ve yerdeki dubayı gazetecilere fırlatıp polise teslim oldu.

Polisin kelepçe takarak sakinleştirdiği adam, ekiplerine ikna etmesinin ardından tedaviyi kabul etti. Hamit S., olay yerine gelen ambulansa bindirilerek tedavi edilmek üzere hastaneye kaldırıldı. Ayrıca şahsın boynu ve elinde de cam nedeniyle kesiklerin olduğu dikkat çekti.
    Adana'da koronavirus hastası hastaneden kactı
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    saat 10 da, 12den sonra sokağa çıkma yasağı dersen ve de hiç bir detay vermezsen, saat 11de durum patlayınca 10 sektörden 8 ini muaf bırakırsan olacağı bu... ben başından beri en azından haftasonları insanların gezmesini engellemek için sokağa çıkma yasağı taraftarıyım ama bu iş saat 10da ferman vererek olmaz ki... yazık pazarcılar cumadan almış malları, hepsi çürüyecek 2 günde... fırınlar açık evet, peki ben fırına gidiyorum diyen adamın nerede kaldı o zaman sokağa çıkma yasağı? marketler açık, süt alacağım diyen adamın nerede izin belgesi? güvenlik görevlilerinin nerede görev kağıtları? yaptım oldu demekle olur mu bu iş? yazık, sağlık çalışanlarının 1 aylık emeği boşa gitti...
    Kesinlikle doğru tespitler, sağlık bakanlığının yaptığı tüm emek heba oldu 2 saatte.

Bizim kadar da şuursuz başka millet var mıdır bilmiyorum. Kavga edenler, markette dip dibe kasada sıra bekleyenler.

Yani birisi uğraşsa biz bu hastalığı nasıl daha fazla yayarız diye bundan daha güzel bir hareket olamazdı.

Bizim büyüklerimizin en sevdiği iş kervan yolda düzülür, muhasebeyle ilgili olanlar bilir önce bir şey atarlar ortaya sonra 10 defa ertelerler, tebliğlerle aşmaya çalışırlar.

Önceden etraflıca düşünelim tek seferde yapalım yok, kültürümüz böyle.

Pazarcılık yaptık yıllarca, esnafa sağlam kazık oldu bu iş, o malların çoğu çöp olacak.

ChuckBartowsKi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gerçekten halk bilinçsiz eyvallah ama günü birlik yaşayan panik olan vbg bir sürü sebepleri olan insanlara 2 saat kala sokağa çıkma yasağı getirirsen ve detay vermezsen bu sahne sanırım dünyanın bir çok ülkesinde olurdu...
    Sigorta ve Kasko işlemlerinizde uygun fiyat kaliteli hizmet...

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu Mansur Yavaş çok gözüme batmaya başladı. Umarım sadece reklam değil gerçekten iyi adamdır.

Şimdide tüm pazarcıların mallarını satın almış.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu Mansur Yavaş çok gözüme batmaya başladı. Umarım sadece reklam değil gerçekten iyi adamdır.

Mansur başkan şov yapmaz, adamdır... kavga etmez gereğini yapar...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle doğru tespitler, sağlık bakanlığının yaptığı tüm emek heba oldu 2 saatte.

Bizim kadar da şuursuz başka millet var mıdır bilmiyorum. Kavga edenler, markette dip dibe kasada sıra bekleyenler.

Yani birisi uğraşsa biz bu hastalığı nasıl daha fazla yayarız diye bundan daha güzel bir hareket olamazdı.

Bizim büyüklerimizin en sevdiği iş kervan yolda düzülür, muhasebeyle ilgili olanlar bilir önce bir şey atarlar ortaya sonra 10 defa ertelerler, tebliğlerle aşmaya çalışırlar.

Önceden etraflıca düşünelim tek seferde yapalım yok, kültürümüz böyle.

Pazarcılık yaptık yıllarca, esnafa sağlam kazık oldu bu iş, o malların çoğu çöp olacak.
    yeni nesil yazarkasa olayını 5 sene mi ne ötelediler şimdi çalışıyor da denetleyen yok banka posuyla çalışan yine çalışmaya devam ediyor.

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Off şu 2 saat kala muhabbeti . Aynen haklısınız aslında ,belirli bir kültür ve eğitim yapısı olan toplumlarda 2 saat önceden yapılması yanlış karşılanabilirdi;ama burası Türkiye beyler ,örneklerini çok kez yaşadık . Daha bu hastalık ülkeye ilk adim attığında, forumdan arkadaşlarımız gerekli stoklarınızı yapın çok sıkıntıya gireceksiniz gibisinden laflar edildi,birbirimize girdik nerdeyse

Yani saat sabah 9 da olsa öğlen 12 de olsa böyle bir haber yayinlasalardi farklı bir şey olmayacaktı , aksine o kavga görüntülerinin daha fazlasını , hatta ölümle sonuçlanan yaralanmaları öğrenecektik . Şu memleketin insanını tanımadıysanız bu zamana kadar ,bu saatten sonra tanımanızda sor . Sırtına ekmek,patates çuvalı yüklemiş giden insanlar var abi sadece 48 saat için. Biz bi de bu adamlardan 14-15 gün gibi süre bekliyoruz . Allahtan öyle bir süreyle sokağa çıkma yasağı ilan etmiyorlar, markette tadelle bile bulamayız
    imzasız..

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Anıl E. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Off şu 2 saat kala muhabbeti . Aynen haklısınız aslında ,belirli bir kültür ve eğitim yapısı olan toplumlarda 2 saat önceden yapılması yanlış karşılanabilirdi;ama burası Türkiye beyler ,örneklerini çok kez yaşadık . Daha bu hastalık ülkeye ilk adim attığında, forumdan arkadaşlarımız gerekli stoklarınızı yapın çok sıkıntıya gireceksiniz gibisinden laflar edildi,birbirimize girdik nerdeyse

Yani saat sabah 9 da olsa öğlen 12 de olsa böyle bir haber yayinlasalardi farklı bir şey olmayacaktı , aksine o kavga görüntülerinin daha fazlasını , hatta ölümle sonuçlanan yaralanmaları öğrenecektik . Şu memleketin insanını tanımadıysanız bu zamana kadar ,bu saatten sonra tanımanızda sor . Sırtına ekmek,patates çuvalı yüklemiş giden insanlar var abi sadece 48 saat için. Biz bi de bu adamlardan 14-15 gün gibi süre bekliyoruz . Allahtan öyle bir süreyle sokağa çıkma yasağı ilan etmiyorlar, markette tadelle bile bulamayız
    Alıntı ChuckBartowsKi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gerçekten halk bilinçsiz eyvallah ama günü birlik yaşayan panik olan vbg bir sürü sebepleri olan insanlara 2 saat kala sokağa çıkma yasağı getirirsen ve detay vermezsen bu sahne sanırım dünyanın bir çok ülkesinde olurdu...
    Katılıyorum

Future Bright Group diye bir firma var, bilenler vardır belki

Bugün onun sahibi bir veri açıkladı. Halkımızın %48'i "günlük" yaşıyormuş.

Bu veri ışığında bakınca paniği normalleştirdim ben de. Bu gerçeklerle yaşamayı öğrenmeliyiz.

Halkımızın %42'sinin bankacılık sistemi dışında olduğunu söylesem ona da inanamayız, ama öyleymiş

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    34 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Anıl E. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

İnsanlar 48 saat süre için o stoğu ya da sokağa çıkıp deli gibi alışveriş yapma aksiyonunu yapmadı ki. Kimse bu kararı verenlere güvenmiyor. 48 saat derler, 2 hafta evden çıkarmazlar diye yaptılar. Organizasyon, idare ve devam ettirebilme kapasitelerine kimse güvenmediği için bu panik yaşandı diye düşünüyorum ben.

ChuckBartowsKi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Halkın iyiliği için yapılan hareketler neden gözünüze batmaya başladı acaba?
    Sigorta ve Kasko işlemlerinizde uygun fiyat kaliteli hizmet...

Omak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ChuckBartowsKi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Halkın iyiliği için yapılan hareketler neden gözünüze batmaya başladı acaba?
    İroni yapiyor.
    e60 535d & THE A45 AMG

zOnstyLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence artik her hafta sonu bu sekilde yasak olacak, tabi dunki vurdumduymazliktan dolayi surenin en az 1 ay daha uzayacagini dusunuyorum.

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biri lutfen yalan haber desin eger gercekse memlekete dair tum umudum kaybolacak. Bugun instagramda gordum corona tedavisi icin evine karantinaya gonderilen bir teyzeey komsulari gecmis olsuna gitmis onlarda virus kapmislar apartmani komple karantinaya almislar. yalan deyin lutfen yalan deyin!

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turbo&quattro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biri lutfen yalan haber desin eger gercekse memlekete dair tum umudum kaybolacak. Bugun instagramda gordum corona tedavisi icin evine karantinaya gonderilen bir teyzeey komsulari gecmis olsuna gitmis onlarda virus kapmislar apartmani komple karantinaya almislar. yalan deyin lutfen yalan deyin!
    Bagcılarda yaşanmış böyle bişey aynı olay mı farklı mı bilmiyorum ama geçmiş olsuna gitmişler sonra apartmanı karantinaya almışlar gülermisin ağlarmısın

stlegal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    moruk sakın dönme ... Ben senin yerinde olsam hepimizle bağlantıyı keserim..

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi sen zaten boşver artık buraları , ipi kopmuş uçurtma durumundayız kimse daha yakalayamaz
    imzasız..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler