User Tag List

Sayfa 169/386 İlkİlk ... 69119159167168169170171179219269 ... SonSon
7320 sonuçtan 3.193 ile 3.211 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

dorukky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    65 yas ustune sokaga cıkma yasagı yanında tv ye cıkma yasagıda koysalar 1 2 ay kafa dınlerız.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı atituti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bütün dünya sokaga cikma yasagi ilan edip ölen ölsün kalan saglar bizimdir demeden bu virusten kurtulamicaz belli oldu
    İyi de işin şoyle boyutu var, onceden de yazdim. 1 ay kapandiniz ve virüsü yendiniz diyelim. Eee sonra? Kapilari mi açacaksiniz? Uçuşlar mı başlayacak? İtalya ABD İspanya İngiltere kirilirken siz nasil dünyayla entegrasyonu yeniden tesis edeceksiniz? Pandemic boyle büyük sorunlari beraberinde getirir. Ülkesel çapta çozecebileceğiniz tek şey kendi halk sağlığınız olur. Onemsiz demiyorum ama sorunu tam çozmek imkansız.

Hükümet bakiyor yoğun bakım ve hastane doluluk oranlarina, diyor ki böyle seyretse 5-6 ay idare ederiz. Sonra da toplum bağışıklık kazanir sorun çozülür. Çok da haksiz değil.

28 gun yasak ilan etseniz 29. gun sorununuz çozülmüyor maalesef. Ya ilaç gelecek, ya aşi gelecek ya da virus mutasyona uğrayacak. Başka yolu yok. Bunlardan biri olana dek Sağlık sistemi ve gundelik hayat çokmeden yola devam edeceksiniz. Kaçari yok maalesef.
    "...Bilgisiz kimseler onlara söz söyleyince "Selam" der geçerler."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Haydar baş ta gitti bu sabah. Hiç yansimamisti basına rahatsızlandıgı

denizhandinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ardicli2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyi de işin şoyle boyutu var, onceden de yazdim. 1 ay kapandiniz ve virüsü yendiniz diyelim. Eee sonra? Kapilari mi açacaksiniz? Uçuşlar mı başlayacak? İtalya ABD İspanya İngiltere kirilirken siz nasil dünyayla entegrasyonu yeniden tesis edeceksiniz? Pandemic boyle büyük sorunlari beraberinde getirir. Ülkesel çapta çozecebileceğiniz tek şey kendi halk sağlığınız olur. Onemsiz demiyorum ama sorunu tam çozmek imkansız.

Hükümet bakiyor yoğun bakım ve hastane doluluk oranlarina, diyor ki böyle seyretse 5-6 ay idare ederiz. Sonra da toplum bağışıklık kazanir sorun çozülür. Çok da haksiz değil.

28 gun yasak ilan etseniz 29. gun sorununuz çozülmüyor maalesef. Ya ilaç gelecek, ya aşi gelecek ya da virus mutasyona uğrayacak. Başka yolu yok. Bunlardan biri olana dek Sağlık sistemi ve gundelik hayat çokmeden yola devam edeceksiniz. Kaçari yok maalesef.
    Katılıyorum. Virus tersine mutasyona ugrayana yada ası bulunana kadar bu isin "mecburen" gidecegi nokta kitle bagısıklıgı olacaktır. Mobil bir dünya düzeninde herkesi eve kapatmak sorunu cözmez diye düsünüyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bizim evi soyup 40 bin liralık altını alan uyuşturucu müptelası bebelerde tahliye oluyor bu vesileyle
    şimdi düşünme sırası bizde; evi biliyorlar 3 sene yatırdık diye bize musallat olurlar mı? ne de olsa af çıkıyor diye gelip bizi vururlar mı? onlar bize sarmadan gidip biz mi ionları indirsek? biz indirsek ne kadar yatarız acaba?
    deli sorular, huzursuzluklar..
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bizim evi soyup 40 bin liralık altını alan uyuşturucu müptelası bebelerde tahliye oluyor bu vesileyle
    şimdi düşünme sırası bizde; evi biliyorlar 3 sene yatırdık diye bize musallat olurlar mı? ne de olsa af çıkıyor diye gelip bizi vururlar mı? onlar bize sarmadan gidip biz mi ionları indirsek? biz indirsek ne kadar yatarız acaba?
    deli sorular, huzursuzluklar..
    Çok haklı bir endişe bu.
    Maalesef şu saatten sonra herkes kendi canını ve malını korumak zorunda. Kapı alarmından, kamera kayıt sisteminden başlamalı..
    Ucu açık tabiki..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çinde koronanin evrim geçirmiş ikinci dalgası ve daha tehlikeli hali türemiş söylentileri var, okuyan vs oldumu ?

dorukky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    su af su zamanda cok tehlıkelı.Onu gorunmeyen bır vırus.Durmus ekonomı baska ıslere yonlendırılmıs kolluk kuvvetlerı.Durmus saglık sıstemı.

Ve dısarıya salınacak 100bın suclu.Dusundurucu.

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu adamlar iceride iken ekmek elden su golden yasiyorlardı. Disari ciktiklarinda gelirleri olmayacak bir cogunun. Zaten isi olanlar da isini kaybediyor yeni bir is bulmalari da cok zor. Yine hirsizlik vs devam edecek. Artik kapilari 2 kere kilitlemek lazim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Antalya'da sanki sokağa çıkma yasağı değil corona bitti.

insanlar normal hayatına dönmüş gibi davranıyor. Dışarısı normal zamanlardaki gibi yogun.

Bunları gördükçe ben 1 aydır neden evdeyim diye soruyorum kendi kendime. Ben mi çok abarttım diyorum.
    ☻/
    /▌
    / \

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İtalya ile kıyasla 34. Günde vaka sayısı olarak 10 bin fazlayız

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı oguzedr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İtalya ile kıyasla 34. Günde vaka sayısı olarak 10 bin fazlayız
    ölmüyoruz ya... yersen!
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ardicli2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Alıntı denizhandinc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Katılıyorum. Virus tersine mutasyona ugrayana yada ası bulunana kadar bu isin "mecburen" gidecegi nokta kitle bagısıklıgı olacaktır. Mobil bir dünya düzeninde herkesi eve kapatmak sorunu cözmez diye düsünüyorum.
    Aşısız kitle bağışıklığı büyük bir kumar. İngiltere hükümeti ilk başta denemişti. Sonra gördüler ebelerininkini mecbur önlem aldılar.

Almanya kitle bağışıklığını denemeye başlayacak ama adamlar neredeyse tüm ülkeyi testten geçirmek üzere. Süper yayıcıları içeri kapattıktan sonra kontrollü şekilde normalleşme sağlanabilir. Matematiksel olarak düşününce gerçekten iyi bir çözüm.

İsveç gibi ülkelerde kitle bağışıklığı deniyor ama bunların nufüsları İstanbul'un yarısı.

Bizim gibi kalabalık, sağlıklı olmayan toplumlarda kontrolü elden bırakmamak lazım. Maddi manevi kötü sonuçlar çıkabilir.

Salgın matematiği ve kitle bağışıklığı ile ilgili Cambridge Üniversitesinin hazırladığı BBC'de yayınlanan bir belgesel var. Tavsiye ederim.
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dün esnaf bir abimin korona olduğunu öğrendim.aradım 11gün olmuş.ilk korona olduğu belirlenince eve göndermişler.bir odaya kapatmış kendini eşi,kızından izole ettim kendimi diyor.her gün telefon edip nasılsın iyimisin diye soruyorlarmış.

ilk günler çok kötüydüm ama son 2-3 gündür iyiyim diyor.şimdi ben bu işi çözemedim.hastane bu adamı nasıl eve ,ailesinin yanına yollayabiliyor.

skyhigh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı krscan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Antalya'da sanki sokağa çıkma yasağı değil corona bitti.

insanlar normal hayatına dönmüş gibi davranıyor. Dışarısı normal zamanlardaki gibi yogun.

Bunları gördükçe ben 1 aydır neden evdeyim diye soruyorum kendi kendime. Ben mi çok abarttım diyorum.
    kesinlikle öğlen bir benzin almaya gittim laraya şaka gibi bütün antalya sokakta normale dönmüş

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir arkadasimin arkadasi corona olmus. Gecen cuma aramis bunu evde karantinadayim coronayim fln demis pazar sabahi vefat etmis.

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    N. Batırel Bey'in dolar yöntemini gizliden virüse uyguluyoruz.10 bin kişi şak sokağa çıkar.Virüs bir şaşırır."Nasıl çıktılar,niye çıktılar,aşı mı buldular?" der.Şaak 10 bin kişi daha,bir 10 bin kişi daha...Virüs çil yavrusu gibi dağılır.
    Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 220T Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    N. Batırel Bey'in dolar yöntemini gizliden virüse uyguluyoruz.10 bin kişi şak sokağa çıkar.Virüs bir şaşırır."Nasıl çıktılar,niye çıktılar,aşı mı buldular?" der.Şaak 10 bin kişi daha,bir 10 bin kişi daha...Virüs çil yavrusu gibi dağılır.
    Onu cuma gecesi denedik

ŞAAAAAAK diye 300 000 kişi sokağa çıktı.
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

sekizsilindir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aynı evin içinde yaşayan anne baba ve iki çocuk, baba ve çocuklardan biri Corona anne ve diğer çocuk testte negatif çıkıyor ??
    Çocuk dediklerim de üniversite öğrencisi
    group b ___

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler