User Tag List

Sayfa 178/386 İlkİlk ... 78128168176177178179180188228278 ... SonSon
7320 sonuçtan 3.364 ile 3.382 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Victiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu şovmen profesör yıllar önce bazı kanser hastalarında bir aşı deneyip 26'sının ölümüne sebep olan profesör değil mi? Hapis yatmıştı hatta.
    yok o zakkumcuydu...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    beyler plazma tedavisi de hikaye, Çin'de denenmiş bizimle beraber sadece 5 kişi iyileşmiş, onun da plazma sayesinde mi olduğu meçhul, başka da deneyen yok... inşallah bulunur tedavi inşallah Türk bulur ama şu ana kadarkiler şovdan öteye gitmedi...
    bunu eksileyen arkadaşlar, ben hepinizden fazla Türk'üm ama artık yalanlara hikayelere karnım tok, yakında Bitlis Üniversitesi büyük müjde olarak coronayla röportaj yaptığını açıklayacak hep beraber TT yaparsınız... şu konuda bari biraz ciddiyet yoksa maske bile dağıtamayan ülke corona tedavisini buldu diye karikatür yaptıklarında yurtdışında bozulmayacaksınız!...

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bilm adamı dediğin sorumluluk sahibi olur. Ben de haberi okuduğumda sanki bu arkadaş bir ilaç geliştirdi kimsenin yapmadığını yaptı gibi algıladım çünkü konuya dair teknik bilgim sıfır. Ama yukarıdaki haberi okuyunca olayın çok farklı olduğunu anladım.

Talihsiz bir açıklama olmuş, ciddi bir durumda böyle bir açıklama o ünvanda birisine yakışmamış.
    Aslında Türk bilim insanları özellikle tıp, biyoloji, genetik... konularında dünya çapında çok ciddi başarılara imza atan, bilim dünyasında ses getiren ve bizi gururlandıran çalışmalar yapıyorlar. Bu insanların gazetelerimizin herhangi bir sayfasıdaki 3x3'lük bir alana bile layık görülmüyor, haber bültenlerimizde yer almıyor, ana akım medyanın web sitesinde 3 satırlık haberi yapılmıyor. Anca Evrim Ağacı gibi sitelerde haberlerine denk gelip, takip ediyoruz.

Tabi her alanda olduğu gibi işi şova döken, popüleritesini artırmak isteyen, asistanlara ve öğrencilere makale yazdırıp kendisi sosyal medya fenomenliğine soyunan, üniversitenin sadece sosyal imkanlarını sömüren ama zerre bilimle uğraşmayan veya öğrenci yetiştirmeyen ünvan sahipleri de var. Bunlar işin her türlü kaymağını yiyip, ağızlarından çıkan her şey bir anda gündeme bomba gibi düşüyor. Çünkü adam medyaya oynadığından ses getirecek şeyi buluyor kendine.

Her alanda var işte böyleleri. En basitinden buradaki proje, restorasyon konuları ile sosyal medyadaki popüler arkadaşları düşünün.

______

Bu salgın konusunda sağlık personelimizden hiç şüphem yok ama her işi en iyi bilen politikacılarımız yüzünden çok büyük endişe halindeyim.

Yoksa kimsenin doktorlarımız ve değerli bilim insanlarımızdan şüphesi zaten yoktur. Yarın bir bilim insanımız bu virüsün aşısını veya ilacını bulsa dünyada bilim camiasından kimse şaşırmaz.
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yanılıyor olabilirsin dostum, başarılı olup bu ülkede kalanlar bir elin parmağını geçmez. İşin iç yüzünü dürüstlükle anlatacak doktorun olsa hayretler içinde kalacağın şeyler anlatabilir. Örneğin hiç işe yaramadığını bildiği tedaviyi sırf birileri dayatıyor diye uygulayan o kadar çok şahıs var ki. Ben onlara doktor demek istemiyorum ama gerçek doktorlardan sayı olarak daha fazlalar maalesef ve ülkemize özel bir durum da değil bu.

Siz siz olun sakın ama sakın önemli hastalıklarda sadece 1-2 doktora görünüp inanmak hatasına düşmeyin.

Ben inansaydım şimdi güzel kızım yaşamıyor olması gerekirdi.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bunu eksileyen arkadaşlar, ben hepinizden fazla Türk'üm ama artık yalanlara hikayelere karnım tok, yakında Bitlis Üniversitesi büyük müjde olarak coronayla röportaj yaptığını açıklayacak hep beraber TT yaparsınız... şu konuda bari biraz ciddiyet yoksa maske bile dağıtamayan ülke corona tedavisini buldu diye karikatür yaptıklarında yurtdışında bozulmayacaksınız!...
    Abi cep telefonu ekranında bazen yanlışlıkla eksi yapılabiliyor daha önce bir kaç kişide like yapim derken dislike yapmışlığım var yoksa bu mesajını niye eksilesinler ki.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yanılıyor olabilirsin dostum, başarılı olup bu ülkede kalanlar bir elin parmağını geçmez. İşin iç yüzünü dürüstlükle anlatacak doktorun olsa hayretler içinde kalacağın şeyler anlatabilir. Örneğin hiç işe yaramadığını bildiği tedaviyi sırf birileri dayatıyor diye uygulayan o kadar çok şahıs var ki. Ben onlara doktor demek istemiyorum ama gerçek doktorlardan sayı olarak daha fazlalar maalesef ve ülkemize özel bir durum da değil bu.

Siz siz olun sakın ama sakın önemli hastalıklarda sadece 1-2 doktora görünüp inanmak hatasına düşmeyin.

Son cümle ürpertti beni, çok geçmiş olsun...

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

O bahsettiklerimin bir çoğu yurtdışında yaşayan vatandaşlarımız.

Maalesef burada çalışma yapanların bir yerden sonra hevesi kırılıyor. Ne yapsan bürokratik olarak önüne duvarlar çıkıyor. Bir kitap alıyorsun gümrükte kalıyor, lab'da çalışan arkadaşlarım var adamlar bilimi geçmiş gümrük müşaviri olmuşlar.

Ama dünyada çok fazla Türk bilim insanı var.
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizde Florida sahillerini acmaya basladilar haftaya Fort Lauderdale / Miami hatti acilir heralde.

Floridayi acmayi dusunuyorlar bir iki hafta icinde ama hic akillica degil. Burasi Tr nin Antalyasi, Bodrumu hic kis yok surekli gunes ve deniz. Ulkede karantinadan daralan herkes Floridaya gelecek.

Bu sabah benim boss mail atti. Oteli mayi 1 acmayi planliyorduk ama haziran 1 e ertelemisler.

$1200 luk ilk yardim geldi, issizlikten para gelmesini bekliyoruz su an.

Bisiklete merak sardim. Uzun tripler yapacagim . Yeni bisillet siparisimi verdim. Araabya baglamak icin aparat fln bakiyorum.

Cok darlandim. Baslicam virusune, karantinasina, cin e..

Floridadan aktaracaklarim bu kadar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizde de tatil yorelerini acacaklarmis, bakan müjdeyi verdi... 100-150 ölüyoruz günde ama iyiyiz, Twitter da TT yaratıp 3 tane de doktor konusturunca kendimizi virüsten daha iyi koruyabiliyoruz...

Skyhawk34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bundan 8 gün önce test sayılarımız 30 binlerdeydi, vaka sayısı ise 3 binlerdeydi ve sokağa çıkma yasağı son 2 saat kala cuma gecesi verildi. şu an test sayımız 40 binlerde vaka sayımız ise hala 3 binlerde.

tabloya baktığımda ben 2 sonuca ulaşıyorum. ya 8 gün önce cuma günü yaşanan sokağa çıkma yasağının yurt genelinde coşkuyla karşılanması sayesinde halkımız virüse karşı bağışıklık kazandı. ya da tablodaki rakamlar sadece rakamdan ibaret..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Skyhawk34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bundan 8 gün önce test sayılarımız 30 binlerdeydi, vaka sayısı ise 3 binlerdeydi ve sokağa çıkma yasağı son 2 saat kala cuma gecesi verildi. şu an test sayımız 40 binlerde vaka sayımız ise hala 3 binlerde.

tabloya baktığımda ben 2 sonuca ulaşıyorum. ya 8 gün önce cuma günü yaşanan sokağa çıkma yasağının yurt genelinde coşkuyla karşılanması sayesinde halkımız virüse karşı bağışıklık kazandı. ya da tablodaki rakamlar sadece rakamdan ibaret..
    Aynı hastaya birden çok test yapılıyor yani atıyorum 40.000 test ama belki 30.000 kişiye, test-pozitif orani %14 tü şimdi 11-12 ler oldu, bakanın söylediği tek iyileşme bu istatistikte ama onda da test aynı kişiye yapıldığında istatistiğe nasıl yansıyor sorusunun cevabı muamma, en basitinden F.Terim 5-6 kere teste girdi, A.Albayrak da öyle...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    171 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Skyhawk34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Sıkılınca eşek z*ken adam virüse neler yapar sen düşün :d

samara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    18 Nisan 2020
    Uzun süredir dünya genelinde 9. sırada sürdürdüğümüz süreçte bugün 8. sıraya yükseldik.7. sırada bulunan çin ile aramızda çok az bir rakam var.Büyük ihtimal 1 yada 2 gün içerisinde çini geçmiş olacağız.

Samara 2109/Peugeot 207/Skoda Fabia III/Octavia Sport

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

öncelikla başınız saolsun..

cümlelerinize sonuna kadar katılıyorum işimden ötürü doktorlarla aynı ortamda çalışıyorum ve mesleğini hakkıyla yapanları dışarda tutarak söyleyeceğim şu; para doktorlara herşeyi yaptırır. gereksiz takılan platinler, gereksiz alınan safralar bademcikler, yapılan ameliyatlar, sadece kesip dikiş atılan ameliyatlar vs. vs. biz o kadar okuduk para bizim hakkımız mantığında yaşıyorlar.
    Romeo <3 Giulietta

ProdriveSTI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Alıntı sanctuary35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vefat etmemiş ki , sanırım yanlış okudun.
    Murat CANTÜRK

Trafik ve Kasko teklifleri için lütfen pm mail atınız.
    Renpar Sigorta
    info@renpar.net

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Doktor gibi doktor
    'insanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır.'

Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sanctuary35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

cümlelerinize sonuna kadar katılıyorum işimden ötürü doktorlarla aynı ortamda çalışıyorum ve mesleğini hakkıyla yapanları dışarda tutarak söyleyeceğim şu; para doktorlara herşeyi yaptırır. gereksiz takılan platinler, gereksiz alınan safralar bademcikler, yapılan ameliyatlar, sadece kesip dikiş atılan ameliyatlar vs. vs. biz o kadar okuduk para bizim hakkımız mantığında yaşıyorlar.
    Sanırım hatalı okudun. İlk karşımıza çıkan doktorlara güvenmediğim için şuan kızımla playdoh ile dondurma yapıyoruz. Bu arada kızım hasta olmadı hiç. Eşimde sorun var olduğunu iddia ettiler aldırmayı düşünmemize sebep oldular. Sonra iyi bir doktor bulduk ve saçmalamayın bu işler benim için çocuk oyuncağı diyip diğerlerine diploma veren böyle sistemin diye sövdü bile. Çünkü dediğine göre kendini hiç geliştirmeden sadece bakanlık prosedürlerine uyup sadece maaşına bakan meslektaşları doluymuş sistem yüzünden maalesef. Tıpa girdikten sonra aslında bu mesleğe uygun olmadığını anlayan arkadaşları sırf maddi korkulardan okulu/mesleği bırakmayıp bir şekilde sektöre tutunuyorlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sanırım hatalı okudun. İlk karşımıza çıkan doktorlara güvenmediğim için şuan kızımla playdoh ile dondurma yapıyoruz. Bu arada kızım hasta olmadı hiç. Eşimde sorun var olduğunu iddia ettiler aldırmayı düşünmemize sebep oldular. Sonra iyi bir doktor bulduk ve saçmalamayın bu işler benim için çocuk oyuncağı diyip diğerlerine diploma veren böyle sistemin diye sövdü bile. Çünkü dediğine göre kendini hiç geliştirmeden sadece bakanlık prosedürlerine uyup sadece maaşına bakan meslektaşları doluymuş sistem yüzünden maalesef. Tıpa girdikten sonra aslında bu mesleğe uygun olmadığını anlayan arkadaşları sırf maddi korkulardan okulu/mesleği bırakmayıp bir şekilde sektöre tutunuyorlar.
    özür dilerim yanlış okumuşum
    Romeo <3 Giulietta

Hakan Girginer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Geçtiğimiz ay boyunca korona virüs hakkında öğrendiklerimiz:

1. Aslında hiçbir sebeple evden çıkmamalısın ama mecbursan çıkabilirsin.

2. Maskeler işe yaramaz ama yine de takman gerekebilir, çünkü seni koruyabilir. Gerçi korumaz ama diğer taraftan mecburi.

3. Açık olanlar hariç bütün dükkanlar kapalı.

4. Hastanelere asla gitmemelisin ama gitmen gerekiyorsa gitmelisin. Aynısı doktorlar için de geçerli, sadece acil durumlarda gitmelisin, ama çok hastaysan gitmemelisin.

5. Bu virüs ölümcül ama aynı zamanda çok korkmaya da gerek yok, sadece bazen küresel bir felakete neden olabilir.

6. Eldivenler sizi korumaz ama yine de işe yarabilir.

7. Herkes evinde kalmalı ama dışarı çıkmak önemli.

8. Marketlerde ürün kıtlığı yok, ama geç kalırsanız bazı ürünleri bulamazsınız, erken giderseniz belki bulabilirsiniz. O da bazen.

9. Virüsten etkilenen çocuklar hariç bu virüs çocukları etkilemiyor.

10. Hayvanlar virüsten etkilenmiyor, ama daha hiçbir insan test edilmeye başlamadan önce Şubat’ta Belçika’da bir kedi test edilmiş ve pozitif çıkmış diyorlar. Artı orada burada birkaç kaplan varmış…

11. Hastalığın birçok semptomu var ama hiç semptom göstermeden de hasta olabilirsin veya semptom gösterirken hasta olmayabilirsin veya semptomsuz taşıyıcı olabilirsin.

12. Hastalanmamak için iyi beslenmeli ve spor yapmalısın, ancak sadece evindekilerle beslen ve sakın dışarı çıkma veya çık ama hemen gir.

13. Temiz hava almak lazım ama temiz hava almak için mesire yerleri ve deniz kenarlarına gidemezsin, kalabalık semt pazarlarına gidebilirsin. Hava almak için parkta yürüme, ama oturma da. Gerçi yaşlı veya hamileysen oturabilirsin ama dışarı çıkamazsın.

14. Yaşlıların yanına gidemezsin ama yaşlılarla ilgilenmek, yiyecek ve ilaç götürmek, yalnız hissettirmemek lazım, ama sakın yanlarına gitme.

15. Hastaysan sakın dışarı çıkma ama eczaneye gidip ilaç al.

16. Eve hazır yemek söyleyebilirsin, ki bu yemekler maske ve eldiven kullanmayan, hatta taşıyıcı kişiler tarafından hazırlanmış olabilir. Diğer taraftan marketten aldıklarını evde pişirmeden önce balkonda 3 saat bekletmelisin ki virüs varsa ölsün.

17. “Panik yaratmak istemem ama” diye başladığın sürece her türlü rahatsız edici, panik uyandırıcı haber veya yazıyı paylaşabilirsin. Aynısı “doğruluğunu teyit etmedim ama” diye başlayan yalan yanlış haberler için de geçerli.

18. Yabancılarla aynı otobüste, metroda, markette bulunabilirsin ama akraban ve arkadaşlarınla görüşmemelisin.

19. Dışarıda uygun sosyal mesafeye dikkat edersen güvendesin ama bu yabancılar için geçerli. Kendi aile ve arkadaşlarınla sosyal mesafeden bile görüşme.

20. Virüs farklı yüzeylerde farklı sürelerde canlı kalıyor. 2-4 saat veya 6 saat veya 6 gün de olabilir. Ama ortamın nemli olması lazım. Bazen de nemli olması gerekmez.

21. Virüs havada belli bir süre asılı kalabilir. Ama bu kapalı ortamda olabilir. Açık ortamda da olabilir. Veya virüs ağır olduğu için hemen yere inebilir. O yüzden bir kişi 10 kişiyi de enfekte edebilir ama boyu kısaysa enfekte etmeyebilir de…

22. Ölü sayısını takip ediyoruz ama kaç kişinin enfekte olduğunu bilmiyoruz çünkü sadece ağır hasta olanları test ediyoruz, çünkü ölürse bu virüsten mi öldüğünü bilmek istiyoruz.

23. Henüz ilaç bulunamadı, gerçi bir tane bulundu ama testleri tamamlanmadı, yine de zararlı görünmüyor ama aşırı alınırsa zarar verebilir (bütün ilaçlar gibi).

24. Virüsün etkisi yok olana kadar evimizde kalmalıyız ama virüs ancak toplumun büyük bir kısmı bağışıklık kazandığında etkisini kaybedecek. Bağışıklık kazanmak için insanların virüsle temas etmesi lazım ama virüsten korunmak için evde kalmalıyız.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler