User Tag List

Sayfa 184/386 İlkİlk ... 84134174182183184185186194234284 ... SonSon
7320 sonuçtan 3.478 ile 3.496 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Arkadaşı begenmiyorsunuz ama olurda hasta olursanız yasayacaklariniz bu ve benzeri şeyler olacak. Tamamlayıcı sağlık sigortası olanlar varsa da kapsamaya girip girmediğini incelesinler yoksa para lazım

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mayıs ayı sonunda istesek de istemesek de , sağlık koşulları gerçekten (ama gerçekten) iyileşse de iyileşmese de normalleşme kararları alınacak
    aşama aşama sektörler aktive edilecek
    Haziran ayı geçiş ayı olacak
    hedef Temmuz ayı içinde neredeyse tamamen normalleşme olacak
    tabi bu virus kontrol altına alındı , herşey yolunda , artık tehlike geçti anlamına gelmiyor
    daha da sıkıntılı günlere geçeceğiz , yani hareket-aksiyon-çalışma vs.vs. başlatılacak
    bu durumda insanlar istese de istemese de dışarı çıkacak , diğer insanlarla bugünlerde olduğundan çok daha fazla muhatap olmak zorunda kalacak (kalacağız)
    herkesi kendi tedbirlerini daha da sıkı şekilde alması gerektiği söylenecek
    ama hareket başlatıldığı için bazı şeylere mecbur kalacağız arkadaşlar
    ama bu mecburen yapılacak

"öngörü"ler değil , "haberler" şimdilik bu şekilde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şuan caddemde trafik var, herkes dışarı çıkmış. Sokakta grup grup yürüyüşe çıkanlar mevcut, virüs falan hikaye bizim insanımıza.

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 8.000rpm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mayıs ayı sonunda istesek de istemesek de , sağlık koşulları gerçekten (ama gerçekten) iyileşse de iyileşmese de normalleşme kararları alınacak
    aşama aşama sektörler aktive edilecek
    Haziran ayı geçiş ayı olacak
    hedef Temmuz ayı içinde neredeyse tamamen normalleşme olacak
    tabi bu virus kontrol altına alındı , herşey yolunda , artık tehlike geçti anlamına gelmiyor
    daha da sıkıntılı günlere geçeceğiz , yani hareket-aksiyon-çalışma vs.vs. başlatılacak
    bu durumda insanlar istese de istemese de dışarı çıkacak , diğer insanlarla bugünlerde olduğundan çok daha fazla muhatap olmak zorunda kalacak (kalacağız)
    herkesi kendi tedbirlerini daha da sıkı şekilde alması gerektiği söylenecek
    ama hareket başlatıldığı için bazı şeylere mecbur kalacağız arkadaşlar
    ama bu mecburen yapılacak

"öngörü"ler değil , "haberler" şimdilik bu şekilde
    aynen katılıyorum, geçen hafta yazmıştım, bayramla beraber herşey koontrol altında denecek, şu an ortalama 100 ölü 3-4bin vakada kalmamızın tek sebebi kısıtlı olsa da tecrit, izolasyonu kaldırırsak durumun nasıl olacağı belirsiz ayrıca merkez bankasında döviz iyice azaldı, turizm olmazsa durum ekonomik çöküşe doğru gider, fabrikalar vs bir an önce açılmak istenecek, Oyak Renault sanırım haftaya açılacakmış... şu anda ateşle oynuyoruz, ya 30-40 bin ölü verelim kalanı kurtaralım diyorlar ya da son kumarı oynuyorlar...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

skaratas2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynen katılıyorum, geçen hafta yazmıştım, bayramla beraber herşey koontrol altında denecek, şu an ortalama 100 ölü 3-4bin vakada kalmamızın tek sebebi kısıtlı olsa da tecrit, izolasyonu kaldırırsak durumun nasıl olacağı belirsiz ayrıca merkez bankasında döviz iyice azaldı, turizm olmazsa durum ekonomik çöküşe doğru gider, fabrikalar vs bir an önce açılmak istenecek, Oyak Renault sanırım haftaya açılacakmış... şu anda ateşle oynuyoruz, ya 30-40 bin ölü verelim kalanı kurtaralım diyorlar ya da son kumarı oynuyorlar...
    Aynen katılıyorum...ekonomik buharının önüne geçmek için açılışa doğru gidilecek, ancak işi olmayanları, çocuk ve yaşlıları bir müddet daha nasıl tutarız çözmeye çalışacaklar...oteller yaz fiyatlarını güncelleyip duruyor, artik açılmak zorundalar ve bakanlığa ciddi baskıda var...Yayılma açısından sıkıntılı süreç...

EOZDAG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bayrama seyahat yasağıda kalkar bence.
    123d

Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dış uçuşlar açılırsa salgının peak ini değil babasını görürüz, Çin ve Almanya 2. dalgaya hazırlanıyor, aşı ve tedavi bulunmazsa bu illet kedi kendine kuruyup düşmez mevsimsel olarak... hani aşıyı bekleyecektik, izolasyonun amacı buydu?

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dış uçuşlar açılırsa salgının peak ini değil babasını görürüz, Çin ve Almanya 2. dalgaya hazırlanıyor, aşı ve tedavi bulunmazsa bu illet kedi kendine kuruyup düşmez mevsimsel olarak... hani aşıyı bekleyecektik, izolasyonun amacı buydu?
    rakamlar zaten inandırıcı gelmiyor ki geçen covid pozitif olan birinin ölümüne pnömoni yani zaturee yazmışlar. yazılanı gördük bir de yazılmayan vardır.

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı EOZDAG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bayrama seyahat yasağıda kalkar bence.
    Bence bu yasağın devam etmesi lazım. Heleki yaşlı olup yazlığı olanlara da izin vermemeleri lazım. Bugün bizim burada yakın bir sokakta pazar kuruluyor; caddede ağzında siyah string kılıklı maske benzeri zımbırtı ile dolaşan bir dolu insan var; hatta ağırlıklı yaşlılar geziniyor.

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İşyerinde köpek besliyorum. Önceki kapatmalar 2 gün olduğu için bi şekilde idare ettik. Bu defa beslemeye gitmek için izin alalım dedim. 155 cevap vermiyor. 112'deki vefa destek hattını aradım, kadın 2 seçenek sundu; ya eve götürün ya da aç bırakın dedi. (rottweiler'ı alışkın olmadığı dairede bakmak çok zor). Dışarı çıkarsanız ceza yersiniz diye de ekledi. Benzer durumda olup karakoldan izin alanlar varmış. Fakat memurların inisiyatifindeymiş bu izinler. Güvercin besleyene 4 günlük yem verin deyip geçmişler, büyük akvaryumu olana izin vermişler.

Ben de köpeği alıp yazlığa gittim. Pazar gecesi ise basıp geri döndüm. 12'de dışarı fırlayan kitleye mensubum yani. Korona değilse bile bu ülkedeki plansızlık öldürecek beni. Usandım vallahi.

DR059 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Arkadaşı begenmiyorsunuz ama olurda hasta olursanız yasayacaklariniz bu ve benzeri şeyler olacak. Tamamlayıcı sağlık sigortası olanlar varsa da kapsamaya girip girmediğini incelesinler yoksa para lazım
    Kendisini hiç sevmem.
    Tez zamanda sağlığına kavuşur umarım, geçmiş olsun.

Fakat yine vıcık vıcık itici bir video.
    Yalakalık, Allah, Kitap vs vs.

Ve evet arkadaşı beğenmiyorum, yalakalığını yaptığı sistemle imtihan olmuş olması da ironik ya da ilahi adalet. Ne derseniz...
    Ben annemi bile görmeye gitmezken, arkadaşın TOFAŞ'ı için 2 kez, BMW'si içinse 1 kez keyfi olarak insan içine çıkmasına ne demeli?

Videonun sonunda da yine yılış yılış cümleler. Keşke 1 ay sokağa çıkma yasağı olsa da bu virüsü defetsek diyor.
    İyi de tüm uyarılara rağmen tamamen keyfi sebeplerle sanayi sanayi gezip bu viürüs kapan/bulaştıran kendisi.

Günkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bedavaya evde kaldık abi değişen birşey yok, boşuna insanlar kavga etti birbirini bıçakladı.
    Amk ülkesi salak biter mi ?

RafetAraç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çıktı gene reklam yapıyor tayyibn

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kılıçdaroğlu'nun siyasetteki başarı ya da başarısızlığının ülke yönetimine etkisi sıfır. O halde biz niye bu saçma videoyu izledik. Söyledikleri yalansa ya da yaptıklarında suç unsuru varsa tak diye emir verirsin, ilgili merciler şak diye yerine getirir. Bize niye şikayet ediyorsunuz.

Geçinemeyecek halde olup hala bu nefret siyasetini destekleyen varsa Allah ıslah etsin, ne diyelim artık.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    günlük sayıları yakalamak adına test sayısı 20.000 e düşürülmüş, ancak 40.000 test yapılırken çıkan ortalamalar yarıya düşen test sayısıyla yakalanmış... 95 vefat... bence bir sıkıntı var sonuçlarda... F.Portakal'la aynı anda şunu düşündük, 'test yapılmazsa o zaman sıfıra düşecek herşey!'...

RafetAraç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    günlük sayıları yakalamak adına test sayısı 20.000 e düşürülmüş, ancak 40.000 test yapılırken çıkan ortalamalar yarıya düşen test sayısıyla yakalanmış... 95 vefat... bence bir sıkıntı var sonuçlarda... F.Portakal'la aynı anda şunu düşündük, 'test yapılmazsa o zaman sıfıra düşecek herşey!'...
    abi test sayısındaki düşüşlerin nedeni , hergün açıklanan sonuçların 2 gün oncesinin sonuçları olmasından kaynaklanıyor. yani günlük rapor tablosu bu güne ait değil 2 gün oncesine ait. biz 2 gün oncesini goruyoruz bugünkü raporla. 2 gün oncede sokağa çıkma yasağı vardı o yüzden az test yapılmıştr. vefat sayısıda entübe ve yoğun bakımda yatan hastayla orantılı diye düşünüyorum.

Emre-Dylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Adamların amacı zaten durumu normalleştirmek. Bunun için test sayısını da düşürür, dualarla koronayı topraklarımızdan savurdukta der. Yöneten de embesil destekleyen de aynı mal kumaş.
    AC/DC Back In Black
    1968 Mercury Cougar GT-E 427 390Hp

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı RafetAraç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi test sayısındaki düşüşlerin nedeni , hergün açıklanan sonuçların 2 gün oncesinin sonuçları olmasından kaynaklanıyor. yani günlük rapor tablosu bu güne ait değil 2 gün oncesine ait. biz 2 gün oncesini goruyoruz bugünkü raporla. 2 gün oncede sokağa çıkma yasağı vardı o yüzden az test yapılmıştr. vefat sayısıda entübe ve yoğun bakımda yatan hastayla orantılı diye düşünüyorum.
    Bir de test sayıları "hadi bugün şu kadar test yapalım"la artıp azalmıyor yanlış bilmiyorsam, semptomlara göre gelenlere yapılıyor, buradan tespit edilenler diye biliyorum yanlış biliyorsam düzeltin. Bu son zamanlarda geldiğimiz durum itibariyle de eğer "gerçekten" bi düşüş gözleniyorsa, şikayet, semptom ve bağlantılı olarak test sayıları da azalacaktır diye düşünüyorum.

Bunun haricinde zaten günlerdir bişeyler yapmaya çalışıyoruz, yok evde kal, yok bilmemne yap, hatalar, sıçışlar, aptalca işler olmasına rağmen şu iş kafadan %50 etki etmiştir ne olursa olsun... Yani şu bulaşıcılık riski büyük oranda azaldı. Doktorlar bunun açıklamasını daha rahat yapıyorlar, yani 2.dalga diyoruz ama mesela doktor bir tanıdık bunu influenza salgınına benzetti. Yıl başında bizim çocuk influenza A oldu, Şubat'ta B oldu... Şubat sonunda doktor bize dedi ki "salgın bitti, okula falan gönderebilirsiniz"... Sonuçta bu salgının %100 bittiğini biliyor mu, yok. Tanıdık da bu örnek üzerinden giderek, evet diyor bunda bulaşıcılık riski çok daha yüksek ama şu aşamada artık bulaşacak yer bulamadığı için ilk dalga kadar yüksek bulaşmayacak, kontrolü kolay olacak dedi.

Yani aslında devletlerin önlemleri gevşetmeye başlaması sizlerin de yukarıda yazdığı gibi, sağlık açısından değil, sistemi bi şekilde işler hale getirmek... Önlemler sağlık sistemini göçertmemek içindi.

Bir de @ghibli06 yukarıda yazmıştı, eğer dediğini yanlış anlamadıysam, izolasyon aşıyı beklemek için değil, bulaşıcılık durumunu ve sağlık sistemini kontrol altında tutabilmek amaçlı. Aşı için kafadan 1-1.5 sene diyorlar. İzolasyon imkansız Anca böyle hafifletilmiş tedbirlerle işte ufak ufak... Yani böyle olacak gibi görünüyor, biz de uyacağız gibi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir de test sayıları "hadi bugün şu kadar test yapalım"la artıp azalmıyor yanlış bilmiyorsam, semptomlara göre gelenlere yapılıyor, buradan tespit edilenler diye biliyorum yanlış biliyorsam düzeltin. Bu son zamanlarda geldiğimiz durum itibariyle de eğer "gerçekten" bi düşüş gözleniyorsa, şikayet, semptom ve bağlantılı olarak test sayıları da azalacaktır diye düşünüyorum.

Bunun haricinde zaten günlerdir bişeyler yapmaya çalışıyoruz, yok evde kal, yok bilmemne yap, hatalar, sıçışlar, aptalca işler olmasına rağmen şu iş kafadan %50 etki etmiştir ne olursa olsun... Yani şu bulaşıcılık riski büyük oranda azaldı. Doktorlar bunun açıklamasını daha rahat yapıyorlar, yani 2.dalga diyoruz ama mesela doktor bir tanıdık bunu influenza salgınına benzetti. Yıl başında bizim çocuk influenza A oldu, Şubat'ta B oldu... Şubat sonunda doktor bize dedi ki "salgın bitti, okula falan gönderebilirsiniz"... Sonuçta bu salgının %100 bittiğini biliyor mu, yok. Tanıdık da bu örnek üzerinden giderek, evet diyor bunda bulaşıcılık riski çok daha yüksek ama şu aşamada artık bulaşacak yer bulamadığı için ilk dalga kadar yüksek bulaşmayacak, kontrolü kolay olacak dedi.

Yani aslında devletlerin önlemleri gevşetmeye başlaması sizlerin de yukarıda yazdığı gibi, sağlık açısından değil, sistemi bi şekilde işler hale getirmek... Önlemler sağlık sistemini göçertmemek içindi.

Bir de @ghibli06 yukarıda yazmıştı, eğer dediğini yanlış anlamadıysam, izolasyon aşıyı beklemek için değil, bulaşıcılık durumunu ve sağlık sistemini kontrol altında tutabilmek amaçlı. Aşı için kafadan 1-1.5 sene diyorlar. İzolasyon imkansız Anca böyle hafifletilmiş tedbirlerle işte ufak ufak... Yani böyle olacak gibi görünüyor, biz de uyacağız gibi.
    evet benim yazdığım olay şuydu, izole olacağız ki sağlık sistemi çökmesin, süreci uzatalım aşı ve tedaviye kadar... bu işin başında söylenen buydu...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler