User Tag List

Sayfa 196/386 İlkİlk ... 96146186194195196197198206246296 ... SonSon
7320 sonuçtan 3.706 ile 3.724 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı BARR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bana çarpan bişey olmadı Bülent abi
    Bu gidişle hepimize irili ufaklı birşeyler çarpacak.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bakan Berat Albayrak, koronavirüsün ekonomiye ve vatandaşlara etkisini bertaraf etmek için devreye alınan Ekonomik İstikrar Kalkanı paketinde gelinen son durumu paylaştı. Albayrak, “Ekonomik İstikrar Kalkanı adımlarımızın maddi tutarı 240 milyar TL’ye ulaşmıştır. Bu miktar, milli gelirin yüzde 5’i civarındadır. Eğer bazı ülkeler gibi ekonomik büyüklüğünü çarpan etkisiyle ifade etmemiz gerekirse bu rakam 525 milyar TL’yi bulmaktadır. Bu da milli gelirin yaklaşık yüzde 11’ine denk gelmektedir” dedi.

beyler yardım rakamı 240 milyar tl ye ulaşmış hatta çarpan etkisi denen bir şey varmış durduğu yerde 525 milyar lira olmuş, dükülün bakayım ne yaptınız paraları alıp?
    Çarpan değildir, eksponansiyel olarak artıyordur. Nasıl istikrarsa artık onlar enflasyon 10 dediğinde bankada faiz geriliyor; sokakta da herşeye en az %30 zam yapılıyor.

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bakan Berat Albayrak, koronavirüsün ekonomiye ve vatandaşlara etkisini bertaraf etmek için devreye alınan Ekonomik İstikrar Kalkanı paketinde gelinen son durumu paylaştı. Albayrak, “Ekonomik İstikrar Kalkanı adımlarımızın maddi tutarı 240 milyar TL’ye ulaşmıştır. Bu miktar, milli gelirin yüzde 5’i civarındadır. Eğer bazı ülkeler gibi ekonomik büyüklüğünü çarpan etkisiyle ifade etmemiz gerekirse bu rakam 525 milyar TL’yi bulmaktadır. Bu da milli gelirin yaklaşık yüzde 11’ine denk gelmektedir” dedi.

beyler yardım rakamı 240 milyar tl ye ulaşmış hatta çarpan etkisi denen bir şey varmış durduğu yerde 525 milyar lira olmuş, dükülün bakayım ne yaptınız paraları alıp?
    bizim işsizlik maaşlarını onların parasıymış gibi bize verdiler ya o rakamdan bahsdediyor sanırım

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çarpan değildir, eksponansiyel olarak artıyordur. Nasıl istikrarsa artık onlar enflasyon 10 dediğinde bankada faiz geriliyor; sokakta da herşeye en az %30 zam yapılıyor.
    Yardım dediği ertelenen vergi alacakları, bankalardaki krediler. Yapılan net yardım şu muhtemelen yandaş ailelere dağıtılan 1000 tl ler.

Anlatıyor ama bir kifayeti yok, gerçekler ile tv lerde pompalanan çok farklı şeyler.

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onursumer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bizim işsizlik maaşlarını onların parasıymış gibi bize verdiler ya o rakamdan bahsdediyor sanırım
    ya Onur hocam kriz başlayalı 2.5 ay oldu ilk maaşlar daha geçen hafta yattı, o da 1000-1200 tl arası bir şey, çoğunluk bekliyor açıklama yok, PTT ye giden boş dönüyor... nerde abi bu para kim aldı? hani kimse maske bulamıyordu dünyada ama bizim devletimiz hamdolsun evlere bedava dağıtıyordu ya, onun gibi bir şey mi bu?
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ya Onur hocam kriz başlayalı 2.5 ay oldu ilk maaşlar daha geçen hafta yattı, o da 1000-1200 tl arası bir şey, çoğunluk bekliyor açıklama yok, PTT ye giden boş dönüyor... nerde abi bu para kim aldı? hani kimse maske bulamıyordu dünyada ama bizim devletimiz hamdolsun evlere bedava dağıtıyordu ya, onun gibi bir şey mi bu?
    Net maaşın %70 i olarak tam maaş gününde hesabıma yattı para.

Açıklamasını da böyle yazmışlar.

mcemrek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selamlar. Başlık açıldığından beri ara ara takip ediyorum çoğu mesajı da okudum okuyorum.

İlk vaka haberlere düşmeden önce kayınpederin müşteri ziyaretlerinde ona yol arkadaşı olmak için kendi işimden izin almıştım hem ona yoldaş olurum hemde şöyle bir mini Türkiye turu yapmış olma bahanesiyle. İlk vaka açıklandığında yola çıkmış olacaktık bir aksaklık çıktı erteledik. Bir gün sonra ki rakamları gördüğümde biraz araştıralım neymiş ne değilmiş derken durumun vahametini biraz da olsa idrak eder gibi olup kayınpedere baskı kurup onu da vazgeçirdim.

Sonrasında Baba 70 Anne 64 yaşında olunca ayrı bir düşünceye giriyor insan. İzin devam ediyorken rahattık ilk hafta sonrası rakamlar iyice yükselmeye başlayınca İtalya karşılaştırması da işin içine girince 65 üstüne sokağa çıkma yasağı kondu ama Babayı evde tutamıyoruz İstanbul'da aile apartmanında alt kat üst kat oturuyoruz uyarılara rağmen ya market köşede zaten gider gelirim iki dk ne olacak ki? Fırına gider alırım sıcak ekmeğimi kimseden istemem sen işine bak elden ayaktan düşmedik gibi cevaplara dayanamayıp cezayı da göze alarak hazırlayın valizlerinizi sizi köye götürüyorum dedim. Yazları 3-4 ay takılırlardı normalde sıcaklar başlayınca gider yaz bitiminde gelirlerdi. İstemeye istemeye kabul (zorla) ettiler.

ilçe merkezine 30 km mesafede olan köye götürdüm yaklaşık 2 aylık erzak stoklarını bir miktar odun kömür de alıp aynı gün geri döndüm muhtara da bilgi verdim böyleyken şöyle haberin olsun diye. Sonuç olarak 14 gün karantinada kaldılar ilk başlarda çok aşırı kızdılar hem soğuktan hemde doğalgaz yok soba derdi evin diğer odaları soğuk sıcak su yok gibi konforsuzluktan ama şuan iyi ki gelmişiz rahatız köyle modundalar bahçede kimseye temasları olmadan toprakla uğraşıyorlar. Hatta ilk götürdüğümde hayırsız evlat bile olmuştuk

Herkesin bu şekilde bir imkanı yok kabul ediyorum ama şartlar gereği biraz daha fazla dikkat etmek gerekiyor. 50-60 kişinin çalıştığı bir yerde çalışıyorum toplam vaka sayımız 15. Temizlik görevlisi bir arkadaşımıza bulaşmış ve hastalık belirtileri ortaya çıkana kadar aynı servisi kullanan ve temizlediği yerleri kullanan toplam 15 kişiye bulaştırmış. İlk hasta sonucu gelince temas ettiği kaç kişi varsa izolasyon yapıldı işe gelmemeleri sağlandı. Sonrasında zaten esnek çalışma ve tedbirler geldi. O tarihten sonra hastalanan olmadı ama ilk vaka açıklandığı hafta bu olaylar olunca dikkat edilmemesi halinde neler olabileceğini çok yakından tecrübe ettik.

Bazılarımız çok dikkat ederken bazılarının yaptıklarını tutumlarını gördükçe çıldırıyorum. AVM açılışına koşarak gidiyor sıraya giriyor. Berberi evine davet ediyor sırf tıraş olmak için. Ya arkadaş ölmezsin saçların uzasa bozuk olsa yada uzadığında rahatsız oluyorsan 3 numaraya vur gitsin. Boyası geldiyse gelsin sağlığından önemli mi? AVM de satılan şeyleri almadan yaşayabiliyor insan. Pantolon diz yaptıktan sonra bile 1 sene yırtılmadan giyilebiliyor 2 pantolonla ömür geçirdi dedem biri kirlenince diğerini giydi. Yırtılınca yama yaptı kimse yargılamadı yamalı pantolon giyiyor diye. Kaldı ki hangimiz 2 pantolonla geçiriyoruz günleri hiç bişeyim yok modunda olan çoğu kişinin dolabında hergün bir kıyafet değiştirse 2 hafta yetecek kıyafet vardır. Seni bu şekilde yargılayacak hor görecek insanlar etrafında varsa da uzaklaşsın işine gelir.

Uzun bir yazı oldu ama kusuruma bakmayın. Son olarak hastalık sebebiyle düzenini, sağlığını, işini kaybeden herkese Allah yardım etsin. Umarım bir an önce normale dönebiliriz

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    nasıl olmaz? koskoca bakan yalan mı söylüyor?
    Koskoca kısmında problem olabilir bakanın
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi o işide baya sıkıntılı yurutuyorlar 5.5 de yatması gereken maaş bende 22.04 deyattı erken yatarak şok etti ama aynı şirkette hala maaş alamayanlar var ki ben yüksek mebla alanlardanım düşüklerin çoğu yatmamış ik hala onay beklendiğini soyluyor çok saçma tabi

bence plansız bi girişim olduğundan birçok şey askıda kaldı hala uğraşıyorlar

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Normal zamanda bile işsizlik maaşını hemde istediğin PTT şubesinden alamıyorken şu an da problem olması hiç şaşırtmadı. (eşim işsizlik maaşı aldığı dönemden biliyorum; kimi şubelerde hiç para olmuyordu. Bir kaç defa Kadıköy ve Bostancı'daki ana PTT şubelerinden alabilmişti.)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onursumer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi o işide baya sıkıntılı yurutuyorlar 5.5 de yatması gereken maaş bende 22.04 deyattı erken yatarak şok etti ama aynı şirkette hala maaş alamayanlar var ki ben yüksek mebla alanlardanım düşüklerin çoğu yatmamış ik hala onay beklendiğini soyluyor çok saçma tabi

bence plansız bi girişim olduğundan birçok şey askıda kaldı hala uğraşıyorlar
    abicim kadro yok kadro... işi koparacak, organize edecek, elini taşın altına koyacak, işçi-işveren-belediye-ptt-banka arası koordinasyon sağlayacak kim kaldı?
    memleket Türkiye Cumhuriyeti değil, Türkiye Yap-İşlet-Devret Ülkesi, herşeyi ihale ede ede devletin iş yapma kabiliyeti zayıfladı... sorumlu yok, soru soracağın kimse yok ama birileri devamlı çıkıp, bizlere milyarlarca lira yardım yapıldığını, bu konuda da dünyanın en iyi durumunda olduğumuzu falan söylüyor... bakkalın bile defteri olur, Ahmet'e 3kg peynir, Mehmet'e 5 ekmek diye, bütün mahalleye 100bin lira veresiye mal verdim diyen esnaf hiç duymadım...

Kahn23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Erzurumspor'dan gelen 11 pozitif vaka haberi sonrası Beşiktaş da 8 kişide koronavirüs tespit edildiği açıkladı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Carolita1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Erzurumspor'dan gelen 11 pozitif vaka haberi sonrası Beşiktaş da 8 kişide koronavirüs tespit edildiği açıkladı.
    [IMG][/IMG]

ligler ertelensin dediğinde cimbom, BJK nin bu yaptıkları hiiç unutulmayacak... o zaman da demiştim, takımlarında corona çıkınca ne yapacaklar diye, 'ligi iptal edin, son yıllarda Avrupaya en fazla kim gittiyse o CL ye gitsin!' dediler

pirasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abicim kadro yok kadro... işi koparacak, organize edecek, elini taşın altına koyacak, işçi-işveren-belediye-ptt-banka arası koordinasyon sağlayacak kim kaldı?
    memleket Türkiye Cumhuriyeti değil, Türkiye Yap-İşlet-Devret Ülkesi, herşeyi ihale ede ede devletin iş yapma kabiliyeti zayıfladı... sorumlu yok, soru soracağın kimse yok ama birileri devamlı çıkıp, bizlere milyarlarca lira yardım yapıldığını, bu konuda da dünyanın en iyi durumunda olduğumuzu falan söylüyor... bakkalın bile defteri olur, Ahmet'e 3kg peynir, Mehmet'e 5 ekmek diye, bütün mahalleye 100bin lira veresiye mal verdim diyen esnaf hiç duymadım...
    abi boşver sistem zaten bu yüzden çökecek.
    turbocuk istiyoruz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    BJK li dostlar hemen eksilemişler de, yapılan da ortada sonuçlar da ortada...

Kahn23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Hayalet taşıyıcılar olduğunu söylüyorlardı. Bunlar yavaş yavaş ortaya çıkıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayalet taşıyıcılar olduğunu söylüyorlardı. Bunlar yavaş yavaş ortaya çıkıyor.
    bu zaten başından beri biliniyordu, hani diyorlar ya 'yoldan geçene test mi yapacağız?', evet yapacaksınız, kapına gelenler azaldığında pandemi bitmeyecek, sadece rakamlara oynuyorlar...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    buyur işte son dakika...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler