User Tag List

Sayfa 198/386 İlkİlk ... 98148188196197198199200208248298 ... SonSon
7320 sonuçtan 3.744 ile 3.762 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

Ahmet Saraçoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BARR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla bu mantıkla ben de geçirdiğimi düşünüyorum.
    ordada şu geliyor akla , o dönem geçirilen hastalıkta kişisel hiçbi önlemimiz yoktu , hadi kendimiz geçirdik sağlam bünye , ama mısır patalağı gibi çevremize bulaştırmamız , temas edenlerde ciddi yoğun bakım süreçleri gerekmiyor muydu??
    şubat ayı çok ağır hastalık geçirip atlatan (15 20 gün serumlar vs) arkadaşımızı hastaneye götürdük , evine gidip yemek yaptık , ilk günleri ofiste birebir çalıştık...beni geçtim , bünyesi zayıf kız arkadaşlar dahi hiçbirimizde onun yarısı bi rahatsızlık bile geçirmedik...Öyle oluncada corona olasılığı zayıflıyor kafada.

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı BARR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla bu mantıkla ben de geçirdiğimi düşünüyorum.
    Bu mantıkla Şubat ayının ikinci haftası arkadaşımın eşi çocuğu ile İngiltere'den gelmişti. Kadın eşimi şap şup öpmüştü ; çocuklar yabanilik yapıp birbirlerine temas etmemişlerdi. Yaklaşık 1 hafta sonra eşimde halsizlik, şiddetli hatta göğüste hırıltı oluşturacak şekilde öksürük ve hafif seyreden ateşi olmuştu. Önce sağlık ocağına gittik, doktor ilgilenmeyince yakındaki özel hastaneye gittik. Influenza testleri yapıldı sonuçlar negatifti. Doktor antibiyotik yazdı ama eşimin doktoru doktora kontrol ettirme gibi bir hastalığı var. KBB doktoru akrabımıza da antibiyotik'i teyit ettirdi (benim çevremde deliler hiç bitmiyor spor gazetesi ) Tam geçti etti derken bu sefer bağırsaklar su koyuverdi. Tabi bu antibiyotiğin yan etkisidir diye düşündük ama geçmeyince yine doktora gözüktük. Hastanede serum verdiler. Tabi bu ara eşimin anneannesi de merak edip geldi. Nasıl tesadüf ise kadıncağız 2 gün sonra yüksek ateş ile hastaneye yatırıldı.
    Eşim şu iş bitsin geriye dönük antikor testi yaptıracağım diye tutturdu. Taktı kafaya, corona oldu ve iyileşti diye düşünüyor. Eşim hastalandığında bana ve çocuğa birşey olmadı ama biz tüm bu olanlar esnasıdna birbirimize sosyal mesafe koyduk. Neredeyse eşimi izole ettik. Belki o şekilde bize birşey olmadı. Ne bileyim bilemiyorum.
    Ha bu arada, Mart ayı başında okulda birden bire viral enfeksiyon olduğunu düşündüğümüz bir salgın oldu. Sınıf mevcudu birden bire yarıya düştü, herkes birbirine aynı semptomları yazıp durdu. Çocukta da beta ve influenza testleri yaptırdık hepsi negatif çıktı. Zaten diğer çocuklarda da aynı durum söz konusu oldu. Hepsinin testler negatifti ama hepsi bir anda serilmişti.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı samet59 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu test nasıl bir test ücreti vs nedir ve geriye dönük süresi ne kadar bir bilginiz var mı ?
    Nasıl bir test ve ne kadar geriye dönük yapılabiliyor bilmiyorum. Ben eşimin panik davranışlarından bıktığımdan yav he he modundayım Velevki corona oldun ve iyileştin ne yapacaksın telefon açıp o gün İngiltere'den gelene küfür mü edeceksin diye sordum cevap tabiki hayır oldu

P.S: Testi yaptıran kişi yurt dışından geldikten 3 ay sonra yaptırmış.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nasıl bir test ve ne kadar geriye dönük yapılabiliyor bilmiyorum. Ben eşimin panik davranışlarından bıktığımdan yav he he modundayım Velevki corona oldun ve iyileştin ne yapacaksın telefon açıp o gün İngiltere'den gelene küfür mü edeceksin diye sordum cevap tabiki hayır oldu

P.S: Testi yaptıran kişi yurt dışından geldikten 3 ay sonra yaptırmış.
    Teşekkür ederim bilgilendirme için
    99' 206 XS Black [Sold]
    06' 1.5 DCi Clio III Grey
    [Sold]

qosmio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mart ayının ilk haftasında İngiltere'den bir proje için 20 kişilik ekip gelmişti.

Ekibin başında ki direktör 3 gün sonra kaldığı otelde yüksek ateş ile hastaneye kaldırıldı.

İlaçlar vs derken toparladı.Aynı günlerde bende çok şiddetli kuru öksürük ve boğaz ağrısı başladı.

Adaçayı,ıhlamur,ilaç derken 5 gün sonra kendime geldim.Eminim ki bende bu virüsü geçirdim ve atlattım.

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    muhtemelen olabilir. burda demedim sanırım da bunun yeni bir virus olduğu Aralık'ta Ocak'ta işte bulan rahmetli doktor sayesinde oldu.

Yurtdışından gelip burada hastalananlar burası kaynaklı bir hastalık da olabilir Suriyeliler tüm virus-bakteri faunamızın içine etti sonuçta. Aynı şekilde eski çalıştığım şirkette de ofisteki arkadaşların ikisinde bünye zayıf olduğundan benzer durumlardaki hastalıklar olmuştu hatta biri Amerikan hastanesine filan gitmişti ama hastalığı isimlendirememişlerdi.

1 yada 2 sene önce ateş, öksürük sonrasında ishalle son bulan "grip" dediğimiz hastalık da bu olabilir. burunda koku alamama konusunda bir şey diyemeyeceğim otrivine sayesinde koku almam zaten azaldı.

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben mart başında %99.9999 Corona geçirdim. Takribi 6 gün sürdü. 36 yaşındayım 39 derece ateş bilmem. 41 derece ateş gördüm. 5 gün kadar hiç geçmedi ateş hep 39.5-40 civarındaydı. Öksürük hariç tüm semptonlar vardı. İçki sigara hiç kullanmadım. Tanıdık KBB doktoru ile konuştum. Nefes problemi olana kadar hastaneye gitme evde geçir dedi. Dinlenme ile evde izole olarak geçirdim atlattım bitti gitti. Ama bende merak etmiyor değilim acaba kesinlikle Corona'mı diye. Bir antikor testi yaptırmayı düşündüm bir ara.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şubat ayı 2 haftasında bende yüksek ateş şikayeti ile fena bir hastalık oldu. İnsanın oturduğu organı agrır mı o derece oturamıyordum keza tüm eklemler de öyle. Bir üşüyoum bir yanıyorum ateş 39. Grip vs olunca genelde evde yatarak geçiren ben kalktım gittim hastaneye 2 defa serum yedim. Influenza daha yaygın oldugu için test yaptırdım negatif cıktı. Sanırım ben de bir tur gecirdim Covid.19
    Bu belirtiler zamanı bir iş arkadasım ve annem de aynı sekilde hastalık gecirdi.
    Biz şimdi yırtmış mı oluyoruz. Bize bir daha bulaşmayacak mı?

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben mart başında %99.9999 Corona geçirdim. Takribi 6 gün sürdü. 36 yaşındayım 39 derece ateş bilmem. 41 derece ateş gördüm. 5 gün kadar hiç geçmedi ateş hep 39.5-40 civarındaydı. Öksürük hariç tüm semptonlar vardı. İçki sigara hiç kullanmadım. Tanıdık KBB doktoru ile konuştum. Nefes problemi olana kadar hastaneye gitme evde geçir dedi. Dinlenme ile evde izole olarak geçirdim atlattım bitti gitti. Ama bende merak etmiyor değilim acaba kesinlikle Corona'mı diye. Bir antikor testi yaptırmayı düşündüm bir ara.
    buraya da yazmıştım, geçen hafta eşimi corona testine götürmüştüm hastaneye, orada dr la konuşurken bunu sordum, ben şubat ayında çok ani bir şekilde hasta oldum, bir anda ateş öksürük eklem ağrıları, göğsüm yırtılırcasına öksürdüm, 4 haftada falan kendime geldim, bu arada eşime de geçti onun da baya uzun sürdü atlatması... dr ların dediği, ocak-mart arasında çok ciddi H1N1 salgını varmış ama hepsi aynı familyadan olduğu için ayıramamışlar...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Buraya da yazdığım, işyerimdeki köpeğimizle ilgili izin almayı denedim. Her gün besleyip geri gelmek niyetindeydim.

Dün Buca Kaymaklığına gittim. Tarım ilçe müdürlüğüne yönlendirdiler. Oradaki veteriner maksimum 3 günlük izin verebiliyorum, o yüzden yarın gelirseniz yazalım dedi. Bugün gittim, başka bir veteriner varmış. Birinize verdik diye hepiniz suistimal ediyorsunuz gibi bi saçmalıkla cevap verdi. Kesinlikle izin yazısı yazmayacağını, ikametimin bulunduğu ilçeden alabileceğimi söyledi. Bu kez Karabağlar ilçe tarım müdürlüğüne gittim. Orada da sonuç hüsran oldu.

Hemen yakındaki ilçe emniyet müdürlüğüne danıştım. İyi karşıladılar, ama mahallemdeki karakoldan alabileceğimi söylediler. Evin yakınındaki karakola geçtim. Orada kapıdan bile sokmadan geri yolladılar.

Artık lanet ettim. Ne kadar sorumlu varsa hepsine ahım var. Bu kaçıncı yasak haftası ve gelinen noktada ya aç bırakın ya apartmanda bakın diyorlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı arda35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Buraya da yazdığım, işyerimdeki köpeğimizle ilgili izin almayı denedim. Her gün besleyip geri gelmek niyetindeydim.

Dün Buca Kaymaklığına gittim. Tarım ilçe müdürlüğüne yönlendirdiler. Oradaki veteriner maksimum 3 günlük izin verebiliyorum, o yüzden yarın gelirseniz yazalım dedi. Bugün gittim, başka bir veteriner varmış. Birinize verdik diye hepiniz suistimal ediyorsunuz gibi bi saçmalıkla cevap verdi. Kesinlikle izin yazısı yazmayacağını, ikametimin bulunduğu ilçeden alabileceğimi söyledi. Bu kez Karabağlar ilçe tarım müdürlüğüne gittim. Orada da sonuç hüsran oldu.

Hemen yakındaki ilçe emniyet müdürlüğüne danıştım. İyi karşıladılar, ama mahallemdeki karakoldan alabileceğimi söylediler. Evin yakınındaki karakola geçtim. Orada kapıdan bile sokmadan geri yolladılar.

Artık lanet ettim. Ne kadar sorumlu varsa hepsine ahım var. Bu kaçıncı yasak haftası ve gelinen noktada ya aç bırakın ya apartmanda bakın diyorlar.
    Dürüst davranıp izin almaya çalışıyorsun ya ondan oluyor bütün bunlar.

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kanada'da bir huzurevinde kalan herkes Covid-19'a yakalandı

Kanada'nın Quebec eyaletindeki bir yaşlı bakımevinde kalan 226 kişi ile 148 çalışanı Coronavirus'e yakalandı.

Quebec eyaletine bağlı Mount Royal kentindeki bir yaşlı bakımevinde gelen şikayetler üzerine inceleme başlatıldığı ve yapılan testler sonucunda huzurevinde kalan herkeste ve çalışanlarında virüs tespit edildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Quebec Halk Sağlığı Direktörü Dr. Horacio Arruda, bakımevi sakinlerine ve çalışanlarına virüsün tam olarak nasıl bulaştığının henüz bilinmediğini havalandırma sisteminin incelendiğini belirtti.

Arruda, CHSLD Vigi Mont-Royal bakımevindeki koruma tedbirlerinin, hastanelerdeki seviyede olmadığını söyledi.

Şu ana kadar bakımevinde kalan 70 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.
    Yabancı kaynaklarda en güçlü ihtimal olarak havalandırma sistemi gösterilmiş. Avm gibi sadece havalandırma sistemiyle hava akışının sağlandığı yerlere gitmeyi düşünenler iyi düşünsünler
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

emresener - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bayramda 81 ilde sokağa çıkma yasağı
    15 ilde seyahat kısıtlamasının 15 gün uzatılması
    Avmlerden sonra camilerin öğle ve ikindi namazında cemaat ile kılınmasına reisimiz karar vermiştir.

Hee bide ucuza yerli kredileri alıp yurtdışına 2-3 katına satanların oyununu bozmuş ve dolar geri gelmişmiş

dorukky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı emresener Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Avmlerden sonra camilerin öğle ve ikindi namazında cemaat ile kılınmasına reisimiz karar vermiştir.

Hee bide ucuza yerli kredileri alıp yurtdışına 2-3 katına satanların oyununu bozmuş ve dolar geri gelmişmiş
    2lirayamı dustu dolar haberımız olmadan. D

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı emresener Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

USD 5 lira 6 lira olacah diyenler nerde???

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    USD 5 lira 6 lira olacah diyenler nerde???
    4.88 olacaktır, o muhterem abimiz büyük öngörüye sahiptir. 4.88 dediyse 4.88i görür yarım dolar.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    4.88 olacaktır, o muhterem abimiz büyük öngörüye sahiptir. 4.88 dediyse 4.88i görür yarım dolar.
    çeyrek altın bile olmuş anasının nikahı, yarım dolar 4.88 çok iyi fiyat kaçırmamak lazım...

Kahn23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çeyrek altın bile olmuş anasının nikahı, yarım dolar 4.88 çok iyi fiyat kaçırmamak lazım...
    Mart'ın ilk haftası 305TL'ye kadar düşmüştü. Şimdi 400TL kapısında dolanıyor.

qosmio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    12 Hazirana Giresuna ucak bileti aldim sizce biter mi yasaklar?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler