User Tag List

Sayfa 201/386 İlkİlk ... 101151191199200201202203211251301 ... SonSon
7320 sonuçtan 3.801 ile 3.819 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eveet arkadaşlar, bir krizin daha sonuna geldik, bugünden itibaren normalleşiyoruz... ortada ne tedavi var ne de aşı, ölümler ve vakalar da bitmedi ama salın mileti tatile, otele, maça, parka...
    Diyelim ki sıfırlandı. Tamam da nereden bilelim belirti göstermeden ayakta atlatanı ve nereden bilelim hasta olmayıp da taşıyıcı olanı ?
    İngiltere, İspanya, Amerika sözde ve rakamda bizden daha kötü durumda ama adamlar sahillerde üst üste vaziyette ve hiçbir önlem de alınmamış. İngiltere hele ki bu mevsimde denize giren var. En güneyinde bile yazın ortasıdna denize girmek yürek ister adamların sahil sanki Konyaaltı plajı gibi olmuş.
    65 yaş üstü izinle istediği yere gidecek ben kös kös evimde oturacağım. Bana yasak ama yurt dışından turist/gurbetçi... gelebilecek.

P.S: Komşumuz, kuaförde kafasına yatırım yaptırmış. 7 saat aynı yerde oturmuş. 7 saat nedir arkadaş ya, delimisin nesin.

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Komşu ya hep ya hiçe oynamış

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Diyelim ki sıfırlandı. Tamam da nereden bilelim belirti göstermeden ayakta atlatanı ve nereden bilelim hasta olmayıp da taşıyıcı olanı ?
    İngiltere, İspanya, Amerika sözde ve rakamda bizden daha kötü durumda ama adamlar sahillerde üst üste vaziyette ve hiçbir önlem de alınmamış. İngiltere hele ki bu mevsimde denize giren var. En güneyinde bile yazın ortasıdna denize girmek yürek ister adamların sahil sanki Konyaaltı plajı gibi olmuş.
    65 yaş üstü izinle istediği yere gidecek ben kös kös evimde oturacağım. Bana yasak ama yurt dışından turist/gurbetçi... gelebilecek.

P.S: Komşumuz, kuaförde kafasına yatırım yaptırmış. 7 saat aynı yerde oturmuş. 7 saat nedir arkadaş ya, delimisin nesin.
    şu an bence bütün ülkeler sırayla 'salarsak ne olur'u deniyor... biz 1000 tl + 5 maske ile krizi geçiştirmeye çalışıyoruz daha ötesine büyük devletimizin gücü yok çünkü, yürütemiyorsan bu önlemleri o zaman kriz önlemlerini kaldıralım, salalım milleti meydana bakalım tablo nasıl olacak onu görecekler...

asıl amaç şu; banka diyecek ki 'kriz bitti kredilerini öde!' devlet diyecek ki 'kardeşim ben senin 2 aylık vergini idare ettim getir öde yoksa seni kilitlerim!', alacaklılar diyecek ki 'e hadi herkes açtı, getir paramı!'... asıl işin ekonomik tarafı bundan sonrası, diyorum ya araba yıkadık, tahta boyadık ama gerçeklerle yüzleşmemize çok az kaldı...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı MCN21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Komşu ya hep ya hiçe oynamış
    Dün eşim bana anlattığında kulaklarıma inanamadım; ya dedim sen yanlış duymuşsundur ne 7 saati olsa olsa 1 saattir dedim. (1 saat bile fazla) Gerçekten de 7 saat aynı yerde oturmuş. Ne saçmış arkadaş ya, zannedersin bir yerde sahne alacak, canlı yayına çıkacak
    Bütün gün evdesin, kalçan olmuş değirmen taşı, sen önce löp löp pide yemekten vazgeç

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    7 saatte beyin nakli falan mı yaptılar yoksa Maksim Gazinosunda Zeki Müren'le birlikte sahneye falan çıkacak ondan mı uzun sürmüş?

Tüm dünya çıldırmış gibi dışarıda. İnsanımıza kızıyordum ama tüm dünyada insanlar plajda, sahilde, partide, avm'de... Bu iş kitle bağışıklığına döndü. Bu işin sonunda kayıp hiçte az olmayacak. %2,5 civarında ölüm oranı var. Tahmin edillen insanların %60'ına bulaşacağı. Hadi iyimser olduk 3 milyar insana bulaşsa 75 milyon insana Allah rahmet eylesin deriz. %50'sinde kalıcı sorunlar kalsa 1.5 milyar insan da kronik hastalıklarla boğuşarak yaşamayı öğrenir.

Yapacak bir şey yok artık bulaşırsada ölmeyiz veya kalıcı sorunlarla mücadele ederek yaşamak zorunda kalmayız umarım.
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı 2jz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    7 saatte beyin nakli falan mı yaptılar yoksa Maksim Gazinosunda Zeki Müren'le birlikte sahneye falan çıkacak ondan mı uzun sürmüş?

Tüm dünya çıldırmış gibi dışarıda. İnsanımıza kızıyordum ama tüm dünyada insanlar plajda, sahilde, partide, avm'de... Bu iş kitle bağışıklığına döndü. Bu işin sonunda kayıp hiçte az olmayacak. %2,5 civarında ölüm oranı var. Tahmin edillen insanların %60'ına bulaşacağı. Hadi iyimser olduk 3 milyar insana bulaşsa 75 milyon insana Allah rahmet eylesin deriz. %50'sinde kalıcı sorunlar kalsa 1.5 milyar insan da kronik hastalıklarla boğuşarak yaşamayı öğrenir.

Yapacak bir şey yok artık bulaşırsada ölmeyiz veya kalıcı sorunlarla mücadele ederek yaşamak zorunda kalmayız umarım.
    Bende halen inanamıyorum ama 7 saat kalmış. Böyle bir zamanda git bir yerden boya sipariş et evde kendin uygula. Ne bileyim tırnak bakımını da evde yapıver.

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 2jz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

İnsan'ın bir tahammül süresi var bilimsel olarak araştırılmış 6 yada 8 hafta gibi bir süreydi Sonrasında korku'nun yerini boş vermişlik alıyormuş. Şuan dünya bu moda geçti. Avrupa bizden önce kapandığını da göz önünde bulundurmak lazım ki çok daha sert tedbirler alındı Türkiye'ye kıyasla. Mesafeye dikkat ederek normalleşmekten başka çare yok.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı MCN21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnsan'ın bir tahammül süresi var bilimsel olarak araştırılmış 6 yada 8 hafta gibi bir süreydi Sonrasında korku'nun yerini boş vermişlik alıyormuş. Şuan dünya bu moda geçti. Avrupa bizden önce kapandığını da göz önünde bulundurmak lazım ki çok daha sert tedbirler alındı Türkiye'ye kıyasla. Mesafeye dikkat ederek normalleşmekten başka çare yok.
    Eşim evde uğraşmasın diye fırından ekmek almaya gittim. Utanmasalar yan yana alışveriş yapacağız. Fırındakiler önlem olarak mesafe olsun diye önlerine masa koymuşlar
    Artık büyük bir kesim corona olacaksak olalım moduna geçti. Tamam da ben olmak istemiyorum. Ne yapayım o zaman çok yaklaşana elektro şokla müdahale mi edeyim ne bileyim bayıltıcı iğne mi atayım

İşin özeti, ne mesafesi, hangi mesafe, yine eski moda geçtik.

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @MCN21 Tahammül süresi iyi güzel hoş ama yakalanıp ölmek veya kalıcı sorunlarla bir ömür yaşamak var işte

Eşim evde uğraşmasın diye fırından ekmek almaya gittim. Utanmasalar yan yana alışveriş yapacağız. Fırındakiler önlem olarak mesafe olsun diye önlerine masa koymuşlar
    Artık büyük bir kesim corona olacaksak olalım moduna geçti. Tamam da ben olmak istemiyorum. Ne yapayım o zaman çok yaklaşana elektro şokla müdahale mi edeyim ne bileyim bayıltıcı iğne mi atayım

İşin özeti, ne mesafesi, hangi mesafe, yine eski moda geçtik.

Şöyle bir şey giyip mi dolaşsak

Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Moskovadan güncel canlı bilgilerimi vereyim size,

Bizzat kendi müdürüm dahil, 3-4 şantiyeden de toplamda yaklaşık 20 tanıdığım arkadaşım v.b kişiler Coronaya yakalandı ve atlattılar. Şuan 1-2 si hariç hepsi negatif çıktı. Çoğu hafif atlattı, 1-2 kişi ağır geçirdi ama iyileşti. Hastanede yatmak zorunda kalacak kadar ağır geçiren olmadı.

Yine yeni iş yapmaya başladığımız bir firmadan bize ödeme yapmasını beklediğimiz hafta görüştüğümüz Türk yönetici arkadaş vefat etti. 60 yaşındaki tanıdıklarımız bile hafif atlatırken. Bu ölen yönetici arkadaş 35 yaşındaydı. sanırım kronik nefes sorunu vardı. hastalanınca sanırım uyurken nefes alamayıp vefat etti.

Kendinize dikkat edin. Kroniği olan dost ve sevdiklerinize ekstra dikkat edin.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Daha önce paylaştım mı hatırlamıyorum ama moskova haberleri sitesinde gördüğüm bir haber de, moskovada 50bin rastgele seçilen hiç bir hastalığı yada şikayeti olmayan tesadüfü insana antikor testi yapılmış.

Test yapılanların %15inde antikor testi pozitif çıkmış. Yani 50bin kişinin %15i çoktan farkında bile olmadan hastalığa yakalanmış ve iyileşmiş. Bu da enteresan bir bilgi.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla evdeyim iş olmadığından, bir maaş da yatabildi tabi sürekli evde olduğumdan çok para harcamadığımızdan yetiyor ama 11 senedir çalışmış biri olarak çalışmamak ve iş bulacağım mı ne olacak hali sinir bozucu. Biraz da ondan dolayı gerekli önlemler alınarak normalleşmek istiyorum her ne kadar risk barındırsada

RafetAraç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    EVET AN İTİBARİYLE reis HASTALIĞI BİTİRİP HAYATI NORmALE DONDÜRDÜ. geçmiş olsun vatana millete.....

RafetAraç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sokağa çıkma yasağı varmı yokmu onuda açıklamadı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    halk tv de Erdogan:15 ılde sokaga cıkma yasagı surecek dıye aştyazı gordum bende

ruudvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    haftasonu var. haftaya bakarız.
    https://www.instagram.com/maxshineturkiye/

No coffee!!!

Hareli köyün polisajcısı !!!

qosmio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ya arkadaşlar şimdi benim 12 Hazirana uçak biletim var.(Eşim,ben,kızım)

Kızım 3 yaşında ve sokağa çıkma kısıtlaması devam ediyor.Şimdi ne yapıcam ben kızım için izin mi almam gerekiyor?

Bilen birisi varsa lütfen cevaplasın düşünmekten kafayı yemek üzereyim.

Mutlu Değerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Burnumdan ağzımdan çubuk soktular...

Çinlilerin analarından girdim sülaleden çıktım. AMK (efsane gazeteydi) hepsinin
    İnsanları, yalan söylediklerini anlayacak kadar tanımak istemiyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı qosmio Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya arkadaşlar şimdi benim 12 Hazirana uçak biletim var.(Eşim,ben,kızım)

Kızım 3 yaşında ve sokağa çıkma kısıtlaması devam ediyor.Şimdi ne yapıcam ben kızım için izin mi almam gerekiyor?

Bilen birisi varsa lütfen cevaplasın düşünmekten kafayı yemek üzereyim.
    Bilim kurulundaki biri NTV'ye bağlandığında içişleri ailelerin bütünlüğü için gerekli önlemi alacaktır tarzında bir şeyler dedi. Resmi genelge yayınlanır bugün yarın, onda netleştirirler bence aile/çocuk işini.

Haftasonu yasak var mı yok mu onda da tartışmalar var şu an.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler