User Tag List

Sayfa 202/386 İlkİlk ... 102152192200201202203204212252302 ... SonSon
7320 sonuçtan 3.820 ile 3.838 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı qosmio Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya arkadaşlar şimdi benim 12 Hazirana uçak biletim var.(Eşim,ben,kızım)

Kızım 3 yaşında ve sokağa çıkma kısıtlaması devam ediyor.Şimdi ne yapıcam ben kızım için izin mi almam gerekiyor?

Bilen birisi varsa lütfen cevaplasın düşünmekten kafayı yemek üzereyim.
    Kresler acilacak diye bir soz duydum cumhurbaskani aciklama yaparken. Hem 18 yas altini kapatip hem kreslere nasil izin verecekler. Sanirim sadece ev okul arasi olacak. Her yer acilmisken ucus konusunda zorluk cikarmazlar diye dusunuyorum. Sonucta ailenizle yolculuk ediyorsunuz

qosmio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kısıtlama bulunan şehirlere seyahat eden ya da kısıtlama olmaksızın seyahat edecek 65 yaş üstü veya 20 yaş altı misafirlerimizin şu an için yeni bir karar çıkana kadar izin belgesi bulundurması gerekmektedir. Belirtmiş olduğumuz kısıtlamalar dışında misafirlerimiz HES kodu dışında belge bulundurma zorunlulukları bulunmamaktadır. Konu ile ilgili resmi otoriteler tarafından yeni kararlar alınması durumunda ilgili kurumlar üzerinden yapılan bilgilendirmeleri takip etmenizi ve 199 numaralı telefon ile iletişime geçmenizi öneririz. Seyahatiniz için ''otobüs ile seyahat belgesi'' alarak uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca ''araç ile seyahat belgesi '' ile uçuşunuza katılamayacağınızı belirtmek isteriz.

Pegasus facede bir soruya bu sekilde cvp vermis.

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    34 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

qosmio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cok sukur ins sorunsuz gideriz memlekete

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Yahu bu virüs için 3 aydır demiyorlarmıydı plastikte, metalde, kumaşta...vs'de şu kadar gün yaşıyor. Ne oldu, virüs bir anda etkisini mi yitirdi ? Online dersten çocukların dediklerini duydukça şok oldum. Birisi, babam bizi otele götürecek, diğeri tekne gezintisine çıkaracak, diğeri de yazlığa gideceğiz bütün sülale de oraya gelecek dedi.

Bir arkadaşımız da ailecek uçakla bir yerlere gidecekmiş. Adam kalp hastası ama böyle bir zamanda uçakla yolculuk yapacak. Hayırlı olsun artık ne diyeyim.

P.S:
    Bir başka olayda, bu veliler birkaç hafta önce whatsapp gruplarında yalan dolan sözler söyleyip okuldan fiyat kırması için ağlanıp durmuştu. Ben okulun yerinde olsam bir dahaki seneye daha büyük kırbaç alırım.

Gerçekten de biz bize yeteriz ama yalan söylemekte yeteriz. Başkasına gerek yok. Birbirimize yalan söylemekte üstümüze yok. Yalan söyleyerek Prof. mertebesine erişenler çoğunlukta.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    5 tane pozitif vaka varken ülkede hayatı durdurduk(kısmende olsa)
    şimdi binlerce pozitif vaka var ve her şey eskiye dönüyor

her şey elinde sonuçta 5 vaka var dese kim karışı çıkacak
    tarih bu ölümlerin sorumluluğunu "demokrasi" dediğimiz sistem vesilesiyle seçilen kişilere yazacaktır
    onlarında çok umrunda "make america great again"
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

tarih bu ölümlerin sorumluluğunu "demokrasi" dediğimiz sistem vesilesiyle seçilen kişilere yazacaktır
    tarih neyin hesabını sorar ben sana söyleyeyim. 15 yıl önce askere gittiğimde 1 yıllığına iş yerimin vergi levhası annemin üzerine geçmişti. aradan 15 yıl geçtikten sonra emekli maaşıyla geçinen kadına ceza yollamışlar, çok bir mebla değil ama nelere düştüklerinin kanıtıdır. tarih anca standart düz vatandaşa hesap sorar. zaman aşımı bile ergenler gibi çağrı atıp telefonu kapatarak esnetebilen bir sisteme sahibiz.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

1-2 vaka varken okullar kapandı. Şimdi okullar ve adliyeler kapalı ama oteller açık. Bu zıkkım demekki adliyede ve okulda bulaşıyor. Markette, otelde, trende, otomobilde, uçakta, restauranda, starbucks'da bulaşmıyor.
    Virüsün adalet ve eğitim sistemine karşı hassasiyeti var; diğer alanlarda özellikle turizm sektöründe çok zayıf. Dolar ve euro gösterince pat diye yere düşüyor zavallı virüs.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tarih neyin hesabını sorar ben sana söyleyeyim. 15 yıl önce askere gittiğimde 1 yıllığına iş yerimin vergi levhası annemin üzerine geçmişti. aradan 15 yıl geçtikten sonra emekli maaşıyla geçinen kadına ceza yollamışlar, çok bir mebla değil ama nelere düştüklerinin kanıtıdır. tarih anca standart düz vatandaşa hesap sorar. zaman aşımı bile ergenler gibi çağrı atıp telefonu kapatarak esnetebilen bir sisteme sahibiz.
    Tabi canım, hiç vergi ödemeyene vergi affı olan güzel ülkemde, ödeme tarihini 1 gün geçirdin diye hap kadar şirketin hesaplarına bloke koyabilen bir yerde yaşıyoruz. Fıkra bu kadardı hadi gülün.

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1-2 vaka varken okullar kapandı. Şimdi okullar ve adliyeler kapalı ama oteller açık. Bu zıkkım demekki adliyede ve okulda bulaşıyor. Markette, otelde, trende, otomobilde, uçakta, restauranda, starbucks'da bulaşmıyor.
    Virüsün adalet ve eğitim sistemine karşı hassasiyeti var; diğer alanlarda özellikle turizm sektöründe çok zayıf. Dolar ve euro gösterince pat diye yere düşüyor zavallı virüs.
    bence ilk çıktığında 1 aylığına tam bir sokağa çıkma yasağı uygulansaydı. 1 kişi bile çıkamaz şeklinde olabilseydi şimdi tertemiz olurdu Türkiye. Maalesef rusya da aynı haltı yedi, şimdi sokağa çıkma yasağını da uygulayamıyor çünkü psikolojik eve tıkılı kalma eşiği çoktan geçildi. Artık yasak desende insanlar tınlamaz. Herkes sana ne ölürsem, ben ölürüm moduna girdi. Türkiye, rusyaya göre çok daha iyi yönetti krizi ama bu tamamen diğer ülkelerin kötü yönetmesi sayesinde. Yani şöyle düşün, hepimiz kötüyüz ama ben daha az kötüyüm gibi. Kötü kötüdür işte diyemiyor kimse.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tarih hesap sorar demedim hocam yazar dedim
    yakın tarih yazmaz tabiki ama ileride illa yazacaktır o da şimdikilerin çok da umrunda olacaktır
    adamların tarihin yazmasıyla falan zerre ilgileri yok çark dönsün yeter pardon filmindeki gibi maneviyatı bıraktılar maddiyat takılıyorlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    tarih hesap sorar demedim hocam yazar dedim
    yakın tarih yazmaz tabiki ama ileride illa yazacaktır o da şimdikilerin çok da umrunda olacaktır
    adamların tarihin yazmasıyla falan zerre ilgileri yok çark dönsün yeter pardon filmindeki gibi maneviyatı bıraktılar maddiyat takılıyorlar
    Biz öldükten sonra birisi çıkar yazar. (takribi 100 yıl sonra işte)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biz öldükten sonra birisi çıkar yazar. (takribi 100 yıl sonra işte)
    tabiki olacak olan ondan ötesi değil sistem böyle maalesef
    şimdi evde kara kara düşünüyoruz çocuk kreşe nasıl gidecek hanım işe nasıl gidecek? risk grubunda annelerimiz falan
    bu sene bebenin ilk kreş senesiydi hayatımızda bu kadar hasta olmadık karı-koca
    3 buçuk yaşındaki çocuk ne anlar sosyal mesafeden

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    asıl sıkıntı şu: bu kararlardan sonra pandemi patlarsa, artık kimse haberlerde vs göremez bunu, 'biz hata yapmışız!' demezler çünkü, güneş çarpmasından ölenler çoğalır, ani kalp krizleri artar...

bu halkı 2 ay içeride tutup ihtiyaçlarını karşılamaktan aciz olduğumuz ortaya çıktı kim ne derse desin, millete 5 tane maskeyi zor dağıttık 2.5 ayda, 1 kere 1.000 tl para 1 kere de güya gün esaslı işsizliği zor yatırabildik, sağlık sektörü imajı biraz kurtardı ama son 1 ayda o da tamamen siyasileşti, bütün suç cehape ve onun zihniyetine atıldı... şimdi her şeyi aynı anda açıyoruz, resmen rest çektik, hem de sağlıkla, azraille... hala daha günde bin küsür vaka 50 civarı ölüm var...

Türkiye dahil hiç bir ülke aslında ne yapacağını bilmiyor, önümüzde yol haritası yok... karantinanın sebebi neydi? hasta sayısının artıp sağlık sektörünün, hastane kapasitelerinin aşılmasını engellemek... bu süre zarfında da önce aşı sonra da tedavi bulunacaktı, ne oldu? hani Türk doktorlar tedavi bulmuştu? hani ilacına sağlık bakanlığı onay vermişti? versinler bana ilacı komple çıkayım dışarı, evde oturunca g.t büyütüyoruz başka bir şey olmuyor, eh peki hani ilaç diyen var mı? tedavibulundu diye boy boy haber, ama nerde ilaç deyince kedi videosu...

madem öyle biranda küt diye neden kapattınız? kapatmasaydınız...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    merak ettiğim bir konu var. şehirlerarası 1 haziran da açıldıktan sonra kendi özel aracımızda en fazla kaç kişi ile seyahat edebiliyoruz? bilgisi olan var mı acaba

korkmazz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben geçen ay yasak varken izin alarak Seat Leon ile 4 kişi seyahat ettim.çevirmelerde herhangi bir problem olmadı.
    ALFA ROMEO MİTO QV

sweap07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı c@n Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merak ettiğim bir konu var. şehirlerarası 1 haziran da açıldıktan sonra kendi özel aracımızda en fazla kaç kişi ile seyahat edebiliyoruz? bilgisi olan var mı acaba
    bende bu konuyu merak ediyorum heryerde farklı uygulama mevcut

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Kendimi artık survivor'da sürekli oyun kaybeden gönüllüler gibi hissediyorum. Cem Yılmaz ve Serenay nasıl izin alıp İstanbul dışına çıkabiliyorlar. Bizim oksijeni bol ortama ihtiyacımız mı var dediler. Neyi gerekçe gösterdiler spor gazetesi ya

EOZDAG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kendimi artık survivor'da sürekli oyun kaybeden gönüllüler gibi hissediyorum. Cem Yılmaz ve Serenay nasıl izin alıp İstanbul dışına çıkabiliyorlar. Bizim oksijeni bol ortama ihtiyacımız mı var dediler. Neyi gerekçe gösterdiler spor gazetesi ya
    Her sokağa çıkma yasağında Samsun'dan Sinop'a giden arkadaşlarım vardı, hani bende izin aldım ama 2 kere 3 kere ve evrak vs. düzenledik bunlar her haftasonu gittiler. Sordum bende, ne iş her haftasonu nasıl gidiyorsunuz diye. Adamlar her haftasonumu Sinop Atatürk devlet hastanesinden e-randevu alıyorlarmış, izin vs. almadan randevu kağıdını gösterip geçiyorlarmış.
    123d

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler