User Tag List

Sayfa 203/386 İlkİlk ... 103153193201202203204205213253303 ... SonSon
7320 sonuçtan 3.839 ile 3.857 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Müzikli kolkola zikir bile yapıyorlar, aralarında bir coronalı yeter.

Camiye corona giremez diyen teyze gibi düşünüyorlar sanırım.

Şanlıurfa’da taziye evinde cekilen goruntuler pes dedirtti! - Guncel haberler
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EOZDAG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Her sokağa çıkma yasağında Samsun'dan Sinop'a giden arkadaşlarım vardı, hani bende izin aldım ama 2 kere 3 kere ve evrak vs. düzenledik bunlar her haftasonu gittiler. Sordum bende, ne iş her haftasonu nasıl gidiyorsunuz diye. Adamlar her haftasonumu Sinop Atatürk devlet hastanesinden e-randevu alıyorlarmış, izin vs. almadan randevu kağıdını gösterip geçiyorlarmış.
    bug'ı bulmuşlar

BuRaK_eFe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yarın itibariyle normalleşeceğiz. Çok şükür kötü günleri atlattık. Sırada daha kötü günler var Hiç koronayla savaşmamış psikolojik olarak daha iyi bir durumda Türkiye vardı eskiden çok zorlandık ama iş iyiye gitti. Şimdi ise tekrar karantina dönemine psikolojik olarak hazır olmayan bir halk, yorgun düşmüş sağlık personeli, tükenmiş küçük esnaf ve tıbbi stoklarını tüketmiş bir ülke var. Allah yardımcımız olsun...
    #RenaultSport Clio-R

denizhandinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BuRaK_eFe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yarın itibariyle normalleşeceğiz. Çok şükür kötü günleri atlattık. Sırada daha kötü günler var Hiç koronayla savaşmamış psikolojik olarak daha iyi bir durumda Türkiye vardı eskiden çok zorlandık ama iş iyiye gitti. Şimdi ise tekrar karantina dönemine psikolojik olarak hazır olmayan bir halk, yorgun düşmüş sağlık personeli, tükenmiş küçük esnaf ve tıbbi stoklarını tüketmiş bir ülke var. Allah yardımcımız olsun...
    Yordunuz be dayi artik. Gerci burdaki tayfaya kalsa italyadan beter olacaktik. Rahat olun biraz baba rahat hicbisey olmayacak germeyin kendinizide sevdiklerinizide. Onlemini al hayatina devam et

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı denizhandinc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yordunuz be dayi artik. Gerci burdaki tayfaya kalsa italyadan beter olacaktik. Rahat olun biraz baba rahat hicbisey olmayacak germeyin kendinizide sevdiklerinizide. Onlemini al hayatina devam et
    şu an bile ortalama 1.000 vaka 40-50 ölüm çok normal öyle mi? oradan öyle mi görünüyor?
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kuzenimde bugun dukkanini açıyor (coffee shop)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    beyler biz Çin değiliz, nüfusun %30u yurt dışına çıkan, ya da Avrupa gibi %60 ımız ülkeler arası seyehat etmiyor, buna rağmen hacı kafileleri ve de yurtdışıdan gelen kişiler pandemiye yetti... virüs şimdilik yaşlı nüfusu daha çok etkiledi, o sebeple İtalya İspanya gibi emekli cennetlerini daha çok etkiledi ama uzmanlar iyi biliyor ki hiç bir virüs olduğu gibi kalmaz, değişim gösterdiğinde bu kez çocukları vurmayacağına emin miyiz? şimdi bize 'iyi davranan' virüs o zaman 'kötü' mü davranacak? gece 12 den sonra Ankara Çiftlikte köftecilerin kokoreççilerin önünde 100 araba varmış, böyle gerizekalı bir toplumda kafeleri plajları AVM leri açmanın da belli bir bedeli olabilir, şimdi ki gibi 'virüs bir şey yapmıyor yaa, bak ölmedik işte' mantığı çok yanlış...

razzmatazz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kamu Bankaları Konut Kredisi Faizlerini 0,64'e Duşurdu! 1 Yıl Taksit Odeme Yok

bu haberin aslı astarı nedir abiler varmı böyle bir duyum alan ev kiralamak üzereyim doğruysa direk ev almayı düşünüyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben mesleğim gereği yasakta çıkabiliyorum, geçtiğimiz Cumartesi ve Pazar da mecbur çıktım,
    Yollar araba kaynıyordu, tırlar 1 saat Mahmutbey - Çatalca güzergahi trafik kontrolu için trafikte kaldılar en az,
    Akabinde bende aynı güzergahtan geçtim ama pek beklemedim çünkü korna vs baya ses yapıp yolu açtırmışlar, aradan birsürü insan kaynayıp geçmiştir eminim,
    Yazlıkcılar inatla zaten çıkıyorlar yazlıklarına gitmek için, bizim bugüne kadar çıkmadıgımız her gün eminim böyleydi,

Akşam desen insanlar sanki arabalarının içinde bekliyorlar, 23:30 dan sonra yollar doluyor bizim çevrede, abi bu neyin sabırsızlıgı, neyiniz eksikti anlamıyorum,

Ek olarak zaten yasak var kimse çıkamaz diye millet saçma sapan araba kullanıyor, yolun ortasında duran mı dersin, koca e5-e6 babasının mali gibi giden mi dersin daha tehlikeli halde, ayna kullanımı sıfır.

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bak ben mesela neden veya nelerden korkuyorum yazayım. Küçük yaşta çocuğu olanlar daha iyi anlayacaktır. 2 sene önce çocuğumuz 2 hafta yatak döşek kıvamda olmuştu. Toplamda 3 özel hastane gezip anca 3.üsünde ve o da artık bir zahmet bir daha test yapın dememizle öğrendik ki çocuk evde muhtelif influenza'ları geçirmiş.
    Sürüntü testini düzgün alamadılar. Sonunda bir zahmet kan alın bakın dedik anca öyle ortaya çıktı. Sonra ne oldu, ateş yüzünden kalçasında ödem birikti. Bunu da profesörü bile 40 tane test sonrası anlamıştı. Çocuk yürüyemez hale gelmişti. Hatta derdini de tam anlatamadığı için ne halt edeceğimizi bilememiştik.

Bu sene olanı yazayım. Evde oturmak yerine herhangi bir vasfı olmayan biri sırf okul aile birliğinde diye ateşi olan çocuğunu da okula getirmişti. Biz akşam okuldan almaya gittiğimizde bu tablo ile tesadüfen karşılaşmıştık ve yanımızda getirdiğimiz atıştırmalığa o çocuk bir güzel öksürmüştü. Normal şartlarda ortalığı birbirine katmamız gerekirdi ama anne-baba olarak basiretimiz bağlanmıştı bir halt diyememiştik.
    Diken üstünde yaşamak istemiyorum. Hele ki vurdumduymazlar çoğunlukta ise bunu hiç yaşamak istemiyorum. Okul ne önlem aldı bilgimiz yok. Hasta çocuğu yine kabul edecekler mi açıklama bekliyoruz. Bana ne annesi babası işe gidecek diye hasta çocuk okula mı gönderilir. Bir zahmet ilgileniver. ilgilenmeyeceksen de çoluk çocuk yapma.

Yazlıkta sahile inersin çocuk mocuk dinlemeden fosur fosur sigara içerler hatta puro...vs içenler bile olur. Uyarırsın, keyif yapamayacakmıyım diye cevap alırsın.

Hadi normalleşiyiroruz dediler, millet çocuğu ile otellere rezervasyon yapmaya başladı. Semptom göstermeyenlerde aramızda olacak, önlem olarak ateş mi ölçecekler.

Doğru düzgün tedbir almadan, şurada şöyle olacak böyle olacak denilmeden normalleşiyoruz denildi. Markete ben kronometre tutarak giriyorum. En fazla 15dk kalıp çıkıyorum. Ne oldu, kasa da millet dip dibe sıraya girdi. Uyarınca da sana cins cins bakıyorlar.

Bende en az senin kadar rahat olmak istiyorum ama olmuyor. Geçen gün bauhaus'a bir bakayım tenha ise gözümü karartıp alacağımı alıp çıkarım dedim; kapıdan döndüm. Kapıda sigara içenler, kapı ağzında birikenler, içerisinin ana baba günü olması...vs Biri öksürse hava içeride sirküle oalcak bitti gitti.

Çeşit çeşit virüs var sanki dönem dönem yaşanmış ve bitmiş gibi anlatıyorlar. Biten eden birşey yok. Aşının da bence faydası yok. Hangi yıl hatırlamıyorum milleti gaza getirdiler, sidik zoruyla bende Grip aşısını bir kere oldum bir daha dedim tövbe hayatta olmam. O sene 1 hafta kafamı yataktan kaldıramadım.

Şahsım adına, karamsar tablo çizmek niyetinde değilim, benden uzak olduğu sürece kimin ne halt ettiği de umrumda değil. Haber falan da artık bakmıyorum. Sadece senin kadar geniş değilim ve korkuyorum. Çünkü ellerinden öper 7 yaşında çocuğumuz var ve malesef rüzgarı görse burnu akan cinsten bir çocuk. Özetle, diken üstündeyim, kaygılarım var.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yan komşum özel okul ve kreş sahibi... açın dediler açacaklar ama herşey tek vakaya bakar, o okulun ticari hayatı biter dedi... çok doğru, normal zamanda bile kışın çocuğu kreşe giden evde hastalık bir türlü bitmiyor, böyle bir ortamda sorumluluk kimde olacak okulda mı? yoksa sosyal mesafeyi korumayan çocuklarda mı? tek tek odalara mı hapsedecekler çocukları? 3 ölü varken bile bir korku vardı toplumda ama şu anda 1.000 vaka 50 ölüye 'bişey yok yavvv, bulaşıyor ama öldürmüyor!' gözüyle bakılıyor...

otelleri açtın, İngiltere diyor ki 'havalandırma sistemleri virüs yayılmasına sebep oluyor!'... Kanada'da bir huzur evinde izole odalarda bile corona çıktı, sebebi bu havalandırma tesisatları, nasıl engel olacaksın elinde termometre ateş mi ölçeceksin devamlı? farzet ki ölçtün 2 kişiyi de herkesin gözü önünde ambulansa koydun, o otelde kimse kalır mı?

bizim ülkemizde kalır dünkü kokoreççi önündeki kalabalığı görünce bizim boşuna kastığımızı anladım ben... bize ne AIDS işler ne de corona...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Tabi halen cevaplarını da net olarak bilemediğimiz hususlar da var. Muhtemelen influenza, beta, domuz gribi ve grip gibi bir olan bir daha olmayacak diye bir kaide yok ama bu ne zaman sorulsa hep kırım kırım cevap veriliyor.
    14 gün kendini izole ettin, 15.gün sokağa attın girmedik, gezmedik temas etmedik yer bırakmadın oluyor mu öyle? Belki o bünyede 15.gün etkisi gidecek belkide 21.gün sonra tamamen bünyeden çıkacak. Biliyormuyuz tam olarak ne olduğunu, tabiki hayır.
    Eşimin bir tanıdığı doktorunun dediğine göre belirtileri göstermiş ama kadına git evde kendini 14 gün izole et, evde geçir hastalığını demişler. Kadın şimdi bilardo topu gibi heryerde dolanıyor.

Birkaç yaz önce komşumuzun çocuğu yukarıdaki virüslerden birini geçirmiş. Sağolsun çocuk tam anlamıyla da iyileşmeden birgün bahçeye dibimize kadar getirmişti. Geniş geniş de aslında hasta ama hava alsın diye dışarı çıkardık demişti. Çok iyi ama gerizekalı bir insan olduğundan suratına karşı o an birşey dememiştim ama aklımdan o an çok şey geçmişti. Ha bizim ki o sene hastalanmamıştı ama biz 1 hafta çocuk hastalanmasın diye gözünün içine bakmıştık. Her dakika ateş ölçmüştük.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    pompaya gidip aıds liyim diyen kadına " atın ölümü arpadan olsun" diyen milletin evlatlarına korona komaz, fazla şeyapmayın bırakın normalleşsinler.

Ölmeyi bayılmak sanmak güzel kafa gerçekten. Ulan ben fırından simit almaya korkuyorum başımıza iş gelir diye, anama babama gitmedim 2 aydır.

Kapıdan böyle hücrede ziyaret eder gibi gidip geliyoruz. Tek sosyal alan market o da zaruri ihtiyaçtan.

Ofiste 50 kere dezenfektanla el temizliyor sürekli maske takıyoruz.

Boşa uğraşıyoruz sanırım ne bileyim, sen bu kadar uğraş gelsin "baba bu kadar kasmayın yav bişi olmaz" diyen birisi sana virüs bulaştırsın sonra git öl.

enteresan.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yan komşum özel okul ve kreş sahibi... açın dediler açacaklar ama herşey tek vakaya bakar, o okulun ticari hayatı biter dedi... çok doğru, normal zamanda bile kışın çocuğu kreşe giden evde hastalık bir türlü bitmiyor, böyle bir ortamda sorumluluk kimde olacak okulda mı? yoksa sosyal mesafeyi korumayan çocuklarda mı? tek tek odalara mı hapsedecekler çocukları? 3 ölü varken bile bir korku vardı toplumda ama şu anda 1.000 vaka 50 ölüye 'bişey yok yavvv, bulaşıyor ama öldürmüyor!' gözüyle bakılıyor...

otelleri açtın, İngiltere diyor ki 'havalandırma sistemleri virüs yayılmasına sebep oluyor!'... Kanada'da bir huzur evinde izole odalarda bile corona çıktı, sebebi bu havalandırma tesisatları, nasıl engel olacaksın elinde termometre ateş mi ölçeceksin devamlı? farzet ki ölçtün 2 kişiyi de herkesin gözü önünde ambulansa koydun, o otelde kimse kalır mı?

bizim ülkemizde kalır dünkü kokoreççi önündeki kalabalığı görünce bizim boşuna kastığımızı anladım ben... bize ne AIDS işler ne de corona...
    Bizde doğuştan birşey olmaz kafası var. O nedenle de tatil yapanlar, anlık tedirgin olup kaldığı yerden hayatına devam eder. En kötüsü de, corona değil yahu diye otel yönetimi açıklama yapar herkes bir anda rahatlar ve havuzuna, denizine girmeye, güneşlenmesine devam eder.

Okulda corona öncesi çocuklar serildi. Sınıfların mevcudu yarıya düştü. Okul ne yaptı, hiçbirşey. Bu yeni dönemde de yine aynı kafa ile hayatlarına devam edeceklerini bildiğim için korkuyorum. Sürekli bir genelge bekliyorlar. Yapma deseler hepsini dip dibe mi oturtacaksın. Maske ile mi ders yapacaklar ? Hiçbir bilgi akışı yok.

Restauranda masalar arasını 1.5 metre yapıyorlar. Masaya gidene kadar kapsüllemi gidecekler? Müşteriler , iskemleyi çektiği anda mesafe falan da kalmaz. Masadan masaya ölçüm yapıyorlar Virüs 1,5 metre menzile sahip, 1,50001 bile gidemiyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sabah ofise geldim super bir asansör kuyrugu, 4 kişiden fazla binmiyor asansöre güzel dedim ama asansör kuyrugunda herkez iç içe, uzaklaşırmısın diyorum adam suratıma ters ters bakıyor.
    Markette ödeme sırasında sosyal mesafe bırakıyorum, millet direk önüme atlıyor sanki yokmuşum gibi, pardon sıradayım diyorum ne gerek var o kadar uzakta durmaya diyor.

İmtahanımız gerçekten zor.

denizhandinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yine herkes isine gelen tarafından alıp bizi gömüyor burda hesapta. Hicbir önlem almadan cıkın gezin diyen yok. Ama sizin gibi evham yapıp karalar baglayacakta hali yok kimsenin. 3 aydır İtalya olacaz diye bagırdınız noldu olmadı. Aksine İtalya bile senden önce normallesmeye basladı. Neyse sizin belli ki tuzunuz kuru. İsinden gücünden olan adama 100 lira yardım et deseler 10 lira vermezsiniz. E ne yapacak bu insanlar? Ben misal yıllardır havacılık sektöründeyim. Bu ucaklar 3 ay daha ucmasın kıdemli teknisyen demeden yolu verirler adama. Velev ki 1 sene bulunamadı bu isin cözümü ne yapacaksınız 1 sene? Bakarsın daha önceki "corona" baslıklı virusler gibi bu da kendini etkisiz hale getirip biter bilemezsin. Allah herkesin isini gücünü rast getirsin. Saygılar

MertSerhanÖ. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    pompaya gidip aıds liyim diyen kadına " atın ölümü arpadan olsun" diyen milletin evlatlarına korona komaz, fazla şeyapmayın bırakın normalleşsinler.

Ölmeyi bayılmak sanmak güzel kafa gerçekten. Ulan ben fırından simit almaya korkuyorum başımıza iş gelir diye, anama babama gitmedim 2 aydır.

Kapıdan böyle hücrede ziyaret eder gibi gidip geliyoruz. Tek sosyal alan market o da zaruri ihtiyaçtan.

Boşa uğraşıyoruz sanırım ne bileyim, sen bu kadar uğraş gelsin "baba bu kadar kasmayın yav bişi olmaz" diyen birisi sana virüs bulaştırsın sonra git öl.

enteresan.
    Yukarda ghibli abimizde yazmış,bende her allahın günü söylüyorum.
    Çok gerizekalı bi toplumuz.Yani bu başka bi level,çok enteresan.
    Sizin Maymun Olmanıza Darwin de Şaşkın.

Belly Detail

yilmazcatalbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

enteresan.
    Özellikle buralarda çok fazla var bu düşüncede insan. 3 aydır tam olarak tarif ettiğin gibi yaşıyorum ama insanların bu umursamazlığını gördükçe moralim bozuluyor, bir gün gerçekten biteceğine olan inancım azalıyor.
    Techturkey dediğin 12, bilemedin 16. sayfada adamı bulur, 500.000 yerine 1m alır, konuya giren herkesi ihya ederdi...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Yine herkes isine gelen tarafından alıp bizi gömüyor burda hesapta. Hicbir önlem almadan cıkın gezin diyen yok. Ama sizin gibi evham yapıp karalar baglayacakta hali yok kimsenin. 3 aydır İtalya olacaz diye bagırdınız noldu olmadı. Aksine İtalya bile senden önce normallesmeye basladı. Neyse sizin belli ki tuzunuz kuru. İsinden gücünden olan adama 100 lira yardım et deseler 10 lira vermezsiniz. E ne yapacak bu insanlar? Ben misal yıllardır havacılık sektöründeyim. Bu ucaklar 3 ay daha ucmasın kıdemli teknisyen demeden yolu verirler adama. Velev ki 1 sene bulunamadı bu isin cözümü ne yapacaksınız 1 sene? Bakarsın daha önceki "corona" baslıklı virusler gibi bu da kendini etkisiz hale getirip biter bilemezsin. Allah herkesin isini gücünü rast getirsin. Saygılar
    Yazılanları nasıl da inatla işine geldiği gibi ve tersinden anlıyorsun. Nasıl birde önce tersleyip sonra da yumuşatırcasına saygılar diyorsun, muhteşemsin ya. Ben önlem alıyorum almasına da etrafımdakiler almıyor onu ne yapacağız ? Soruyorum, okul ne halt edecek, cevap yok. Sınıf mevcudunu iyice azaltmak için sıraların arasını mı açacaksın? Spor dersinde ne halt edeceksin? Yemekhane de ne önlem aldın? Ben bunların cevabını alamadığım gibi basit bir hastalık olarak nitelendirilen durumda bile okul tepkisiz kalıyor.
    Bak bu okul kısmı.
    Ben önlem alayım ama karşı taraf almasın, ben ne anladım bu işten?
    İşsiz kalma kaygını da anlıyorum ama şu 10 lira kısmını bana değil sms atana söylesen daha iyi olacak gibime geliyor. Zira böyle zamanlarda benim sms ile yardım talebinde bulunabilecek kadar harcayacak birikmişim yok. O smsleri de herhalde servis sağlayıcılar bedava göndertmiyor değil mi? Bana da mesela 1000 TL vermediler. Hepi topu telsiz 5 tane maske alabildik.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler