User Tag List

Sayfa 204/386 İlkİlk ... 104154194202203204205206214254304 ... SonSon
7320 sonuçtan 3.858 ile 3.876 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı denizhandinc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yine herkes isine gelen tarafından alıp bizi gömüyor burda hesapta. Hicbir önlem almadan cıkın gezin diyen yok. Ama sizin gibi evham yapıp karalar baglayacakta hali yok kimsenin. 3 aydır İtalya olacaz diye bagırdınız noldu olmadı. Aksine İtalya bile senden önce normallesmeye basladı. Neyse sizin belli ki tuzunuz kuru. İsinden gücünden olan adama 100 lira yardım et deseler 10 lira vermezsiniz. E ne yapacak bu insanlar? Ben misal yıllardır havacılık sektöründeyim. Bu ucaklar 3 ay daha ucmasın kıdemli teknisyen demeden yolu verirler adama. Velev ki 1 sene bulunamadı bu isin cözümü ne yapacaksınız 1 sene? Bakarsın daha önceki "corona" baslıklı virusler gibi bu da kendini etkisiz hale getirip biter bilemezsin. Allah herkesin isini gücünü rast getirsin. Saygılar
    bu nasıl bir özgüven yiğidim seni tanımak istiyorum

şu forumun en büyük sıkıntısı herkesi ciddiye almaları
    senin bu fikirlerini ciddiye alıp sana cevap veren insanları üzme bak değerlerini bil onlar aslında seni önemsiyorlar farkında değilsin
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yine herkes isine gelen tarafından alıp bizi gömüyor burda hesapta. Hicbir önlem almadan cıkın gezin diyen yok. Ama sizin gibi evham yapıp karalar baglayacakta hali yok kimsenin. 3 aydır İtalya olacaz diye bagırdınız noldu olmadı. Aksine İtalya bile senden önce normallesmeye basladı. Neyse sizin belli ki tuzunuz kuru. İsinden gücünden olan adama 100 lira yardım et deseler 10 lira vermezsiniz. E ne yapacak bu insanlar? Ben misal yıllardır havacılık sektöründeyim. Bu ucaklar 3 ay daha ucmasın kıdemli teknisyen demeden yolu verirler adama. Velev ki 1 sene bulunamadı bu isin cözümü ne yapacaksınız 1 sene? Bakarsın daha önceki "corona" baslıklı virusler gibi bu da kendini etkisiz hale getirip biter bilemezsin. Allah herkesin isini gücünü rast getirsin. Saygılar
    çok basit bir şey söyleyeyim, ben 2 senede ortalama 90 kişinin çalıştığı bir şantiyede 300 küsür bin tl işsizlik fonuna, 600 küsür de SGK ya nakit para vermişim... bunu devlet işsizine dağıtamadıysa ben bir daha mı yatırayim? sen diyorsun ki devletin kimseyi evinde tutacak gücü yok, o sebeple çıkalım işimize gücümüze bakalım, o zaman 2.5 aydır evde ne işimiz vardı madem işin sonu buna dönecekti? 100 sefer yazdık, yaşlı nüfusu fazla ülkeler bunun acısını daha fazla çekti ama bu sendeki virüsün az olmasından onlarda çok olmasından kaynaklı değil... daha yere tükürmemeyi öğretemediğin milletten sosyal mesafesini kendisinin koymasını bekleyerek sosyalleşme bekliyorsun, ateş düştüğü yeri yakar, inşallah kimseye bir şey olmaz...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Giriş cümlende yazmış olduğun eleştiriye düşmüş olman gerçekten ironik olmuş.

Evham yapacak bir durum yok biz zaten olması gerektiği gibi kendimizi koruyoruz, ayrıca istatistiki veriler ile de sabit olmakla beraber "evham yapan" kişiler daha uzun e sağlıklı yaşıyor. Çünkü önlem alıp dikkat ediyor, benim gibi evham yapanlar da "ulan ben ölsem neyse de virüs beni öldürmez ama bulaştırdığım kişiye zarar verirse ne yaparım" diye vicdani muhasebe yaparak daha da dikkatli davranmaya çalışıyor.

Benim eleştirim iş ile ilgili değildi, tuzu kuru kısmı göreceli özel sektörde ücretli çalışıyorum meslek gereği firmanın mali verilerini ben hazırlıyorum, ve çok ciddi bir zarar söz konusu bu ay için. Sektör olarak da ilerleyen dönemde normal üretim adetlerine kavuşması kolay görünmüyor, her an topun ağzındayız yani, öyle ıslak kuru bir durum yok.

İş olsun olmasın değil, ama çok afedersin b.k var gibi avm ye koşup h&m de rafları talan etmeye ya da seri köz getir şekli mekanda oturmaya da çok sıcak bakmıyorum.

bold yaptığım kısımla ilgili cevap vermek yardımın ruhuna aykırı olur, zira bir elin verdiğini diğer el görmemeli şiarı ile büyüdük biz o yüzden o mecralarda çok dolanma derim.

Şurada yazan okuyan bir allahın kulu da teknisylenler aç kalsın, muhasebeciler beter olsun, detailing işi yapanların pastası bitsin, lastikçinin bijon anahtarı kırılsın demiyor zaten.

Kimse art niyetli değil, ama dikkatli olmak iyidir bence sen de önlem alarak yap ne yapacaksan.

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 2jz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kanada'da bir huzurevinde kalan herkes Covid-19'a yakalandı

Kanada'nın Quebec eyaletindeki bir yaşlı bakımevinde kalan 226 kişi ile 148 çalışanı Coronavirus'e yakalandı.

Quebec eyaletine bağlı Mount Royal kentindeki bir yaşlı bakımevinde gelen şikayetler üzerine inceleme başlatıldığı ve yapılan testler sonucunda huzurevinde kalan herkeste ve çalışanlarında virüs tespit edildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Quebec Halk Sağlığı Direktörü Dr. Horacio Arruda, bakımevi sakinlerine ve çalışanlarına virüsün tam olarak nasıl bulaştığının henüz bilinmediğini havalandırma sisteminin incelendiğini belirtti.

Arruda, CHSLD Vigi Mont-Royal bakımevindeki koruma tedbirlerinin, hastanelerdeki seviyede olmadığını söyledi.

Şu ana kadar bakımevinde kalan 70 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Yabancı kaynaklarda en güçlü ihtimal olarak havalandırma sistemi gösterilmiş.

Avm gibi sadece havalandırma sistemiyle hava akışının sağlandığı yerlere gitmeyi düşünenler iyi düşünsünler
    Ayın 17'sinde paylaşmıştım. Normalleşirken dikkat edin. "Ne olacak baba yeaaaaa, Ne çok kastınız" diyenler yüzünden size bir şey olmasın. Aklınızdan çıkarmayın kitle olarak tedbirli olmalıyız. Kitle dikkatli olmadığından siz çok daha fazla dikkat etmek zorundasınız.

Olayı şuna benzetiyorum. Zamanında bergamadaki altın madeni açılsın diye kulis yapan arkadaş, 7 sene madende çalışıp sağlığını kaybedip işten çıkarılmıştı. Şov yapalım derken siyanür havuzuna dalmışlar zamanında Merak edenler için hikayenin devamı...
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Az önce sakaryanın genel olarak takıldığı mekanların bolca olduğu caddeden geçtim ve herkes gayet normalleşmiş.

Bu kesim genel olarak üni öğrencisinden oluşuyor.
    Bir de karı kız düşürmek isteyen hallederiz aş ceo ları takılır.

Şaşırdık mı şaşırmadık. Ben şahane bi cafeye gidip oturma ihtiyacı duymuyorum oradan gelen çay bardağı ne kadar temiz ya da şişeli içecek alsan o şişe ne kadar temiz.
    Yemek yesen yemeği yapan muamma.

Bu saatten sonra ölenleri de muhtemelen covid diye raporlamaycakları için doğru veriye ulaşmak imkansız olacak gibi geliyor.

Dikkat etmekte fayda var.

Ha bir de bu gün o kadar normalleştik ki toplu taşıma da %50 yolcu kapasitesi sınırı kaldırılmış.(şehir içi)

Bkz: 500T bunu sevdi.

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Az önce sakaryanın genel olarak takıldığı mekanların bolca olduğu caddeden geçtim ve herkes gayet normalleşmiş.

Bu kesim genel olarak üni öğrencisinden oluşuyor.
    Bir de karı kız düşürmek isteyen hallederiz aş ceo ları takılır.

Şaşırdık mı şaşırmadık. Ben şahane bi cafeye gidip oturma ihtiyacı duymuyorum oradan gelen çay bardağı ne kadar temiz ya da şişeli içecek alsan o şişe ne kadar temiz.
    Yemek yesen yemeği yapan muamma.

Bu saatten sonra ölenleri de muhtemelen covid diye raporlamaycakları için doğru veriye ulaşmak imkansız olacak gibi geliyor.

Dikkat etmekte fayda var.

Ha bir de bu gün o kadar normalleştik ki toplu taşıma da %50 yolcu kapasitesi sınırı kaldırılmış.(şehir içi)

Bkz: 500T bunu sevdi.
    500T'yi kullananlara imkanı yok filyasyon yapamazlar. Anca biletli yolculuk yapılan taşıma sektöründe yapabilirler o da bence %100 olmaz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Ayın 17'sinde paylaşmıştım. Normalleşirken dikkat edin. "Ne olacak baba yeaaaaa, Ne çok kastınız" diyenler yüzünden size bir şey olmasın. Aklınızdan çıkarmayın kitle olarak tedbirli olmalıyız. Kitle dikkatli olmadığından siz çok daha fazla dikkat etmek zorundasınız.

Olayı şuna benzetiyorum. Zamanında bergamadaki altın madeni açılsın diye kulis yapan arkadaş, 7 sene madende çalışıp sağlığını kaybedip işten çıkarılmıştı. Şov yapalım derken siyanür havuzuna dalmışlar zamanında Merak edenler için hikayenin devamı...
    Otele gittin; senden önce semptom göstermeyen bir aile kaldı. Yahu odayı isetediğin kadar alkolle sil. Klimayı geçtim; o otelde fancoil veya benzeri bir sistem var ise komple o sistemi temizlemen lazım. Çünkü merkezi bir sistem var ise odayı temizlemek ile bu iş olmaz.

R.I.P - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hala marketten gelen herşeyi çamaşır suyu ile silerken ben dışarda bir mekana uzunca bir süre gitmem, anca aşı çıkar aşı olurum ondan sonra yoksa bireysel korunmaya devam

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tam ben

Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

BuRaK_eFe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yordunuz be dayi artik. Gerci burdaki tayfaya kalsa italyadan beter olacaktik. Rahat olun biraz baba rahat hicbisey olmayacak germeyin kendinizide sevdiklerinizide. Onlemini al hayatina devam et
    Valla oturup evde yorulmayın kardeşim sizde... 20 vakada ülkenin düzeni değişti. Şimdi günde 1000 vaka varken normale dönüyoruz diye b.kunu çıkardılar..
    #RenaultSport Clio-R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı BuRaK_eFe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla oturup evde yorulmayın kardeşim sizde... 20 vakada ülkenin düzeni değişti. Şimdi günde 1000 vaka varken normale dönüyoruz diye b.kunu çıkardılar..
    Dün eşim yürüyüş mesafesindeki markete ve fırına gitti. Maske takmayanların kendisine cins cins baktığını ve sitede tanımadığı birinin sigara tüttüre tüttüre yürüdüğünü görünce kenarda beklediğini söyledi o sigara içende eşimi fark edince ters ters bakmış.

Hayırlısı olsun artık. Maskeyi en başından beri hep çenesinde tutanlar da var; onlara artık hayatta taktıramazsın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Tam ben

Aynı ben

R.S.C - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 hafta sonra görüşelim...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı R.S.C Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 hafta sonra görüşelim...
    Resmi olarak bu işleri normalleştiği için, vaka sayısı ölüm sayısı artsa da bunu asla kamuoyu ile paylaşmazlar.

İnfial olur yoksa. 2 hafta sonra en fazla kendi aramızda ya bizim mahalleden berjecan vardı ölmüş, aa bizim komşu pelinsunun kayınvalidesi vefat etmiş gibi şeyler konuşuruz.

bireysel olarak korunmak lazım en temizi, zaruru ihtiyaç olmadıkça sağa sola gitmiyorum şahsen, uzunca bir süre de gitmeyeceğim.

R.S.C - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ölüm sayısını manipule etseler bile ki mana görmüyorum sayıların artacağını herkes öngörüyor, vaka sayısı 800 den 3800 e fırlayınca geri dönmekte zor olacak önlemlerde. ok yaydan çıktı artık herkes g...ü kollasın.

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ölüm sayısını manipule etseler bile ki mana görmüyorum sayıların artacağını herkes öngörüyor, vaka sayısı 800 den 3800 e fırlayınca geri dönmekte zor olacak önlemlerde. ok yaydan çıktı artık herkes g...ü kollasın.
    hangi dötü kollayacak bi döt kaldı mı ki ameke
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Sen, ben bireysel olarak nereye kadar g.tü kollayabiliriz ki? Kendimi Taksim'de Yılbaşı kutlamasına yanlışlıkla giren ama kalın ped takmış turist gibi hissediyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sen, ben bireysel olarak nereye kadar g.tü kollayabiliriz ki? Kendimi Taksim'de Yılbaşı kutlamasına yanlışlıkla giren ama kalın ped takmış turist gibi hissediyorum.
    japonya da olsak bu sistemde iyiydi zira onların ki küçük diyorlar, ama biz anlık olarak zencilerin arasına düşen turist gibiyiz.

4 gün ofisteyiz artık 8/16 arası sürekli maskeyle takılıyorum kulaklarım çarli'den hallice olmaya başladı.

Firma çok güzel önlemler aldı ama üretimdeki adamların şuursuzluğu beni öldürecek, simit saatimiz var, simit geldiğinde walking death gibi simitlere çullanıp çoğunu elleyip bırakıyorlar.

sen sabbaha kadar maske taksan ne olur bu saatten sonra.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    japonya da olsak bu sistemde iyiydi zira onların ki küçük diyorlar, ama biz anlık olarak zencilerin arasına düşen turist gibiyiz.

4 gün ofisteyiz artık 8/16 arası sürekli maskeyle takılıyorum kulaklarım çarli'den hallice olmaya başladı.

Firma çok güzel önlemler aldı ama üretimdeki adamların şuursuzluğu beni öldürecek, simit saatimiz var, simit geldiğinde walking death gibi simitlere çullanıp çoğunu elleyip bırakıyorlar.

sen sabbaha kadar maske taksan ne olur bu saatten sonra.
    Ya aman dert ettiğin şeye bak, sen önlemini al yeter. Simit yeme mesela

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler