User Tag List

Sayfa 206/386 İlkİlk ... 106156196204205206207208216256306 ... SonSon
7320 sonuçtan 3.896 ile 3.914 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bakan ve bilim kurulu diyor ki:

havuza girin ama oyun oynamayın
    otelde restoranı kullanın ama sohbet etmeyin
    spa hamam vs kullanın ama tek kişi girin!!!
    otobüs uçak kullanın ama termianallerde dip dibe giden insan ordusuna karşı 2 metrelik sosyal mesafe ışın kalkanını kullanın!
    odalarınız 1 hafta dezenfekte edilmiş olsun (tabi bana tarihçesini veriyorlar ya odanın)
    havlu ve çarşaflar 90 derecede yıkan.....................

yahu durun ya!!!! yani illa beni tatile göndermek istiyorsunuz, tatil kredisi de verdiniz ne güzel 1 sene ödemeyeceğim, seneye kim öle kim kala na da tamam... yahu ben tatile mi gidiyorum eziyet görmeye mi? insan gevşemeye stres atmaya gider tatile, ben her saniye bunları düşüneceksem neden gideyim? ya da neden beni illa tatile göndermeye çalışıyorsunuz???
    O değilde villa kiralarına ne olmuş öyle yahu
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O değilde villa kiralarına ne olmuş öyle yahu
    2 liralık maskenin 100 tl olduğu yerde çok mu?
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 liralık maskenin 100 tl olduğu yerde çok mu?
    Maske konusuna girme yav. O her yer için aynı halt. Burada da en dandiği adet 3 tl. Biliyorum tekstil ülkesiyiz ama fırsatçı her yerde aynı maalesef. Herkes eline fırsat geçti mi daha çok kazanmak istiyor. Biliyorlar ki seneye sinek avlayacaklar ama bu yıl ne koparırlarsa kâr psikolojisi işte.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

snan1910 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çalıştığım şirket sürecin başından beri evden çalışma sistemini devam ettiriyor. 1 Hazirandan itibaren de kademeli olarak ofise dönüşe başladık ama tamamen isteğe bağlı olarak %20 lik kısımla şirketten dönüşümlü çalışıyoruz. Şirkete toplu taşıma ile gelinmemesi için şirket araçlarını da çalışanlara verdiler. Tüm önlemler alındı fakat insan her türlü tedirgin oluyor. Kalabalık ortamda çalışanlar, toplu taşıma kullananların işi çok zor gerçekten

1 haftadır herşey eskiye dönmüş gibi sabah akşam ciddi bir trafik otobüsler dolu, her yer kalabalık. Bu günlerin acısını 10 gün sonra yaşamayız inşallah

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fahrettin Koca'ya bugün onu sordular, toplu taşıma araçları vesaire böyle böyle ne diyosunuz diye... Ha bir de vaka sayısı çok acayip değişmedi 1200'lerdeydi, ne değişti de normalleşmeye geçtik gibi bişey sordular.

Şöyle ilginç bi cevap verdi; önceki vakalarda ilk zamanlarda hasta olup yoğun bakıma yatan (entübe de olabilir emin değilim) oranı %23-24'lerdeydi, şimdi %2 civarında dedi.

Bu arada daha önce duymuştum ama watsap gruplarında falan diye itibar etmemiştim, Bilim Kurulu üyeleri de benzer açıklamaları yaptılar, "henüz bilimsel veri yok" denilmesine rağmen istatistiklerde virüsün "virülans" denilen öldürücülük oranının düşmesi yönünde bi mutasyon geçirdiği, bu anlamda tehlikesinin azalabilmiş olduğundan falan bahsettiler. Hatta bazı doktorlar kızdı, bilimsel değil, bunun paylaşılmaması lazım diye. Ancak bilimsel olup olmaması bir yana, istatistikler falan da bunu doğrular vaziyette görünüyor.

Geçenlerde bir yazar da yazmıştı, sağda solda çeşitli hastanelerdeki doktorlarla ilk zamanlar konuşamıyorduk, çok yoğunlardı, bana sonra dönüş yapıyorlardı derken, şimdi kendileri de şaşırmış, gelen hastaları neredeyse ayakta tedavi edip göndereceğiz moduna girmişler. O da bu "virülans" muhabbetine girmişti.

Deniliyor ki, dünyada pandemiyi acı şekilde geçiren AB ülkelerinde de bu yönde bir değişim görüldüğü ve buna istinaden "normalleşme, yeni normal" tanımlamalarına geçiş yaptıkları falan söyleniyor.

Ha tabi biliyoruz ki, kimse dayanamıyor, ülkeler dayanamıyor, böyle bi olumlu denebilecek gelişme olmasa bile hepsi açma trendine girmek isteyecekti, o da ayrı konu.

Bir de tabi böyle bi aşamada Almanya'da falan olmak daha iyi olurdu herhalde, çünkü bizde millet "yeni normal"i tamamen "eski normal" şeklinde yaşıyor. Özellikle buralarda yazanlar da zaten değinmiş, millet salak salak hareketler yapıyor, tedbiri elden bırakıp salıyorlar, atıyorum ne işin var anasını satayım Starbucks'ta, çok mu lazım hemen ertesi gün Starbucks'a gidiyosun. İşte karılar 7 saat kuaförde kalıyor.

Kuaför güya tedbir almış, apartmanın altında bi tane var, geçen önünden geçiyorum, karı maskeyi çeneye indirmiş, önündeki karının ağzına girmiş, ağzında ip, oturanın bıyıkları sakalları alıyor, ipi de ağzında gerdirmiş. Ulan dedim siz adam olmayacaksınız.

Yani bi yarım ümitleniyor, tamam diyorum herhalde gerçekten adamların dediği gibi önlemleri alırsak bi nebze de olsa şu tedbir bu tedbirle az buçuk daha normal yaşayabileceğiz... Sonra anlatılanları, yaşananları, şahit olduklarımı görüyorum, ulan diyorum inşallah tekrar patlamaz.

Bendevi Palandöken miydi, bugün bi açıklamaları vardı, of diyorum... Komedi filmi gibi.

Mr.K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Özellikle akaryakıt istasyonlarında sıkıntı büyük. Market kullanmamaya çalışıyorum ama ihtiyaç oluyo ister istemez. Adamlar pantalonun *** cebinden maskeyi takıp çıkarıyo içeri hirip çıkarken çok denk geldim..
    En büyük korkum virüsün hızla yayılması..
    - K -

________
    Dr.Ecu

kado - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    börek yolla börek
    Önümüzdeki hafta açıyoruz yeni yerde , gop bağlarbaşı cd.sinin arka tarafında . Gelirsin oraya artık abi
    ‎kızlar uzadıkça çirkinleşiyor; kız dediğin 1.60 - 1.75 olacak. 1.85 kız mı olur ya. he bu arada 1.45 de olmaz, o ne lan öle iddaa oranı gibi..

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mr.K Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Özellikle akaryakıt istasyonlarında sıkıntı büyük. Market kullanmamaya çalışıyorum ama ihtiyaç oluyo ister istemez. Adamlar pantalonun *** cebinden maskeyi takıp çıkarıyo içeri hirip çıkarken çok denk geldim..
    En büyük korkum virüsün hızla yayılması..
    Sırf akaryakıt istasyonu olsa iyi işte, bir çok yerde durum aynı.
    Adamlar balık tutmaya köprü üzerine çıkmış yine yan yana...
    Adana'da kaza olmuş, herkes yan yana gelmiş mal mal seyrediyorlar.
    Arkadaş diyor ki eczaneye tek tek girin yazıyor kapıda, herkes bekliyor, içeri girdim ilaç alıyorum, adam sırtımdan gelmiş "masge var mooaaa" diye omzumun üzerinden böğürüyor diyor.

Diğer arkadaşlar da çok yazdı, böyle böyle mallık yapan, komple salan çok var. Şu işin adını "yeni normal" koymayacaklardı, millet "normal" deyince komple normale döndük sanıyor herhalde.

Kimisi de hiç sallamıyor, amaaaaaan koy dötüne şeklinde... Yav iyi de ben senin yüzünden hasta olmak istemiyorum ki, maskeni tak, mesafene dikkat et işte bu kadar basit ya... Yanımdan adam geçiyor, maskesi yok, elini de ağzına kapatmadan böhüeeeeeee diye öksürüyor. Ya bunu yapan okumuş etmiş dediğin, belirli bi statüdeki adam güya, cahil cühela da değil ki.

Bakalım ne olacak, şu 1-2 hafta içerisinde göreceğiz.

Tatil işleri ayrı komedi. 70 TL'ye lahmacundan sonra 1.000 TL'ye günlük şezlong parası da gördük.

Krediler çıktı diye konut fiyatlarının artması da ayrı komedi, ülkecek efsaneyiz ya... Nereden tutsan elinde kalıyor.

Bu arada Almanya'da Ahen mi ne diye bi şehir videosu gösteriyor, adamlar komple salmış, maske yok bilmemne yok, bütün millet sokakta...
    Ya virüsün etkisi gerçekten azaldı, o yüzden tam açıklamıyorlar ama ufaktan salıyorlar, ne olacağını denemek istiyorlar, ya da böyle oluyor mu ne oluyor bakalım diye deniyorlar... Anlamadım bu işi gerçekten.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    biz dükkanın girişine uyarıları koyduk, masa çektik, izole alan yarattık kendimize. herkese dezenfekte sıktırıyoruz tek tek alıyoruz içeri, eldiven taktırıyoruz. Ama 3 kişi bile olsa da kapı önünde üste üste çıkıyorlar ya ne kadar seviyormuşuz dip dibe yaşamayı. Maskeyi cepten çıkarma takma olayı tamamen saçmalık, geçen gün bir müşterim almış eline demir parayı şak şak oynuyor ulan ağzında maskede yok birde gıda işi yapıyor bu adam, abi dedim bırak parayı elini dezenfekte et hastalık var ortada bozuldu gitti. Ben kendimi ve ailemi koruyorum aptal aptal gezenlere bir şey olmayıp bize olmaz inşallah...

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Norveç'te hastanede çalışan bir arkadaşımız var. Danimarka haricinde hiçbir ülkeye uçuşları açmamışlar. Şehir içinde dolaşım serbest ama millet korkusundan çıkmıyormuş. Virüs yayılma hızı artmış.
    Bizde dip dibe yaşamaya başladık, hayırlı olsun. Normalleşmeyi çok yanlış anladılar. Bazı retaurantlarda masalar arasına plexi koyulmuş ama çoğunluğunda önlem yok. Bütün ergenler dışarıda ve çoğunluğunda maske yok. Maske takıp uzaktan uzaktan yürüyenlere cins cins bakanlar çoğunlukta. Ayrıca arkadaş ne starfucks'mış ya, mum kaplı karton bardakta kahve içmek niye bu kadar önem arz ediyor anlamıyorum.

Burak-Akın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sırf akaryakıt istasyonu olsa iyi işte, bir çok yerde durum aynı.
    Adamlar balık tutmaya köprü üzerine çıkmış yine yan yana...
    Adana'da kaza olmuş, herkes yan yana gelmiş mal mal seyrediyorlar.
    Arkadaş diyor ki eczaneye tek tek girin yazıyor kapıda, herkes bekliyor, içeri girdim ilaç alıyorum, adam sırtımdan gelmiş "masge var mooaaa" diye omzumun üzerinden böğürüyor diyor.

Diğer arkadaşlar da çok yazdı, böyle böyle mallık yapan, komple salan çok var. Şu işin adını "yeni normal" koymayacaklardı, millet "normal" deyince komple normale döndük sanıyor herhalde.

Kimisi de hiç sallamıyor, amaaaaaan koy dötüne şeklinde... Yav iyi de ben senin yüzünden hasta olmak istemiyorum ki, maskeni tak, mesafene dikkat et işte bu kadar basit ya... Yanımdan adam geçiyor, maskesi yok, elini de ağzına kapatmadan böhüeeeeeee diye öksürüyor. Ya bunu yapan okumuş etmiş dediğin, belirli bi statüdeki adam güya, cahil cühela da değil ki.

Bakalım ne olacak, şu 1-2 hafta içerisinde göreceğiz.

Tatil işleri ayrı komedi. 70 TL'ye lahmacundan sonra 1.000 TL'ye günlük şezlong parası da gördük.

Krediler çıktı diye konut fiyatlarının artması da ayrı komedi, ülkecek efsaneyiz ya... Nereden tutsan elinde kalıyor.

Bu arada Almanya'da Ahen mi ne diye bi şehir videosu gösteriyor, adamlar komple salmış, maske yok bilmemne yok, bütün millet sokakta...
    Ya virüsün etkisi gerçekten azaldı, o yüzden tam açıklamıyorlar ama ufaktan salıyorlar, ne olacağını denemek istiyorlar, ya da böyle oluyor mu ne oluyor bakalım diye deniyorlar... Anlamadım bu işi gerçekten.
    Vaka sayısı uçarsa en çok halk plajlarında zıplayacak zaten, millet başladı tatil tatil diye. E şimdi herkes ***** gidemiyor pahalı yerlerle, haliyle halk plajı g*t g*te olacak millet. o kadar evde oturmaya yasaklara yazık edecekler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kimse maske takmıyor, takan da çenesinde geziyor. Özellikle 18-20 yaşların hiçbirinde maske yok. Belki herkes kendi tedbirini alsa yeni normalleşmede gayet güzel gideceğiz fakat bu bencil insanlar yüzünden eski günlere döneriz gibime geliyor Eylül Ekim gibi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Victiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kimse maske takmıyor, takan da çenesinde geziyor. Özellikle 18-20 yaşların hiçbirinde maske yok. Belki herkes kendi tedbirini alsa yeni normalleşmede gayet güzel gideceğiz fakat bu bencil insanlar yüzünden eski günlere döneriz gibime geliyor Eylül Ekim gibi.
    Bizim site içinde artık sanırım bir ben maske takıyorum. Millet özgürlük ilan etti. Umarım moktan birşey olmaz ama şu anki tablo çok korkutuyor.

stlegal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kimsede demiyor ya bu işte bir gariplik var başından beri Hala virüs flan filan korkuyoruz
    Kurt kışı geçirir yediği ayazı unutmaz..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Enterasandır ülkede ilk 1-2 vaka çıktıgında birsürü tedbir, katı kural, yasak vs ilan edildi, sayı günlük 100 ün üstüne çıktığında daha da arttı,
    Şuan ülkede saglık bakanı verilerine göre min 30bin vaka var ve hayat normale dönüyor,

anlayabilen varmı ?

immortalboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şöyle bir durum da var. İnsanlar hiçbirşeyin farkında değil. Tavuk ve yumurta işi yapıyoruz. Sokağa çıkma yasağının başlarında o kadar yoğunluk oldu ki 3 kişi kuralına uymaya çalıştık. 3'er 3'er alıyoruz. Yerde sosyal mesafe yazılı sticker, maskesiz girmeyiniz vs. bir sürü uyarı var. 2 kişi giriyor. 3. girecek kişi biz karı kocayız diye girmeye çalışıyor. Zabıta kapıdan geçiyor. Bize fırça. Sonunda işi çözdüm. Ben de hiç sevmediğim agrasif modda çalıştım. İnsanlar o kadar boş beleş olmuş ki anlatamam. Neden 3 kişi olması gerektiği, hastalığın nasıl bulaştığı konusunda hiç fikirleri yok. Maskem yok ama gencim diye girmeye çalışanları, dışarıda olan yaşlıya sen hastasın insanları hasta etme diyeni gördüm. (Öküz yaşlıların hepsini hasta sanıyormuş.)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı ÖmerF.Bayar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Enterasandır ülkede ilk 1-2 vaka çıktıgında birsürü tedbir, katı kural, yasak vs ilan edildi, sayı günlük 100 ün üstüne çıktığında daha da arttı,
    Şuan ülkede saglık bakanı verilerine göre min 30bin vaka var ve hayat normale dönüyor,

anlayabilen varmı ?
    Anlamadığımız ve bilemediğimiz bir durum var ama hayırlısı bakalım.

yilmazcatalbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu normalleşmenin tamamen ekonomik kaygılarla oluşturulduğunu düşünüyorum. "İkinci dalga beklemiyoruz" açıklaması, ve bir gazetecinin sorması üzerine "veriler ortalama 5-14 gün öncesinin verileri bunlar" açıklaması da fazlaca düşündürdü beni... Sonumuz hayrolsun umarım gerçekten şeffaf verilerle devam ediyoruzdur.
    Techturkey dediğin 12, bilemedin 16. sayfada adamı bulur, 500.000 yerine 1m alır, konuya giren herkesi ihya ederdi...

halili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dün Akşam ümraniye ye meydan avm ye e bebek mağazına gittim. Buyaka ve ikea da bir sürü 18 yaş altını geçtim 10 yaş altı çoçuklu aileler doluydu.Hadi meydan açık alan eyvallah ta avm ler çoçuklara yasak konusunda çok da uymuyor sanki.1 gün önce ürün teyidi için gittiğimde kapıda Tek sıra lazerle ölçüm cihazı vardı.Dün akşam 2 arama noktası var ama lazer ölçüm yapılmıyordu.Mağaza içinde çalışana sordum aslında yasak ama uyarıyoruz.Fazla birşey diyemiyoruz.Kural ve kanunları aileler kendilerine göre yorumlayıp belirliyor gibi.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler