User Tag List

Sayfa 216/386 İlkİlk ... 116166206214215216217218226266316 ... SonSon
7320 sonuçtan 4.086 ile 4.104 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şimdi isim vererek cirolarını arttırmayım ama her çeşit AVM olur, kafe olur... lokanta olarak özellikle kalabalık olanlar tercih edilmeli...
    Maskem cenemin altinda yada tek kulagima asili halde dikkate alacagim abi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    insanlar saçma sapan önlemlerle binlerce kişi bir arada fabrikalarda orda burda çalışırken avm neden sorun oluyor anlamıyorum. otobüste dolmuşta serviste bütün yasaklar kalktı, 18 yaş serbest 65 yaş serbest tüm fabrikalar tam kapasite çalışıyor. tek sorun avmye gitmek olmuş. ben yadırgamıyorum insanları izmirde bugün bir alsancağa gitsen direk 10tl otoparkla başlıyorsun oda bulabilirsen. forum bornovada mağazalarda sosyal mesafe kuralı gayet katı uygulanıyor, oturma alanları sınırlandırılmış, heryerde, her mağaza girişinde dezenfektan sıkmadan maske takmadan giriş yasak bence çoğu otobüsten dolmuştan daha güvenilir kimseye karışmadan bulaşmadan 2 tur yürüyüş yapıp bir kahve içmekten zarar geleceğini düşünmüyorum
    Romeo <3 Giulietta

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ÖmerF.Bayar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maskem cenemin altinda yada tek kulagima asili halde dikkate alacagim abi
    Tarzımız farkımız. Sağdaki model fena değil sanki

Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugün itibariyle işe tam zamanlı gidiş gelişe başladık.

Sabah arkadaşla erken çıkıp metro-motor yaptık. Metro ve motor çok iyiydi. Maskesiz %1 falandı herhalde, binen herkesin uyduğunu görmek güzel oldu.
    Sonra motora gittik, maskesiz alınmıyordu kimse. O da iyiydi. Ama mesela insanların kimisi iner inmez maskeyi çeneye indirdi öyle yürümeye devam etti.

Bizim millete telkin işe yaramıyor kesinlikle, ağır yaptırım ve denetim lazım, ki İstanbul Valiliği bu yönde bi karar almış galiba bugün, sağda solda denetimler başlayacak, sıklaştırılacak, ağırlaştırılacak diye...
    Devlet saldı mı tam salıyor, denetimi niye salıyorsun arkadaş, "açılım" muhabbetinde de bu hatayı yaptılar. Sen önlemini al, denetimini yap, öyle bekle...

Dönüşte Marmaray yapalım dedik, kalabalık sayılırdı ama onda da daha önce yer kapmak için üst üste çıkan millet, bu sefer güzel mesafe bırakıp, sağa sola değmeden ayakta durmaya çalışıyordu. Yine maske oranı çok iyiydi. Görünce sevindik, metro ve Marmaray'dan baya korkuyordum çünkü.

Oturanlar da birer boşluk bırakmış oturuyordu, bir teyze ara duraktan binip ortada oturan arkadaşımla diğer tarafta oturanın arasına girmek istedi. Arkadaşım uyardı, gelin siz böyle oturun, araya oturmayın mesafe bırakmamız gerekiyor deyip yerinden kalktı. Kadın üzüldü bu sefer, sizi yerinizden ettim, fark etmedim kusura bakmayın boş sandım diye Yok dedik sıkıntı yok, yandaki kız da "yanımda oturabilirsiniz benim için sıkıntı yok" dedi. Biz de "bizim için de sıkıntı yok, olsun böyle daha iyi" dedik... Hiç kimsede sıkıntı yok, çok sıkıntısız bi ortam oldu

Çalıştığım yerde de etrafımızda hiç vaka olmamış, yakınlarına da bulaşan eden yok, o da çok sevindirici oldu, inşallah bundan sonra da olmaz, bakalım nasıl gideceğiz.

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sanctuary35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    insanlar saçma sapan önlemlerle binlerce kişi bir arada fabrikalarda orda burda çalışırken avm neden sorun oluyor anlamıyorum. otobüste dolmuşta serviste bütün yasaklar kalktı, 18 yaş serbest 65 yaş serbest tüm fabrikalar tam kapasite çalışıyor. tek sorun avmye gitmek olmuş. ben yadırgamıyorum insanları izmirde bugün bir alsancağa gitsen direk 10tl otoparkla başlıyorsun oda bulabilirsen. forum bornovada mağazalarda sosyal mesafe kuralı gayet katı uygulanıyor, oturma alanları sınırlandırılmış, heryerde, her mağaza girişinde dezenfektan sıkmadan maske takmadan giriş yasak bence çoğu otobüsten dolmuştan daha güvenilir kimseye karışmadan bulaşmadan 2 tur yürüyüş yapıp bir kahve içmekten zarar geleceğini düşünmüyorum
    olmuyor işte, bu ülkede en boş iş AVM de gezmektir, milli sporumuz... fabrikada bile önlem almak daha kolay ama AVM de zannediyoruz ki İsviçrede eğitim görmüş, kurallara uyan, maske takan, temizliğine önem veren kişiler var, bizler de onlara karşı çıkıyoruz...

bak buraya yazıyorum, düğün, dernek, sünnet, AVM, plaj park bahçede kurallara uymayanlar yüzünden sokağa çıkma ve karantina tekrar başlayacak, günlük vaka sayısındaki artış Haziran sonunda 3binleri geçeceğimizi gösteriyor, onu engellemenin yolu herşeyi serbest bırakmak değil...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Bad-Fast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    avm deki elektronik marketlerden bir iki gerçek ciroları söyleyelim , ilk açıldığı gün marmarapark avm haberlere çıkmıştı görmüştürsünüz , sadece troy (apple mağazası ) 1 günde 300 bin tl ciro yapmış , gene o bölgede popüler olmayan bir elektronik market günlük 70-80 bin ciro bastı , arkadaş çevresinden dolayı direk çalışanlardan duyduğum cirolar , bizim millet apple a hasret kalmış.
    Bir Okumuş Cahile Birde Yaşayan Ölü'ye Ne Dersen De Anlatamazsın...

R.I.P - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugün mesaideyken aradılar antikor testi için eve gelmişler, yarın yaptıracağız bakalım. Şansa mı seçildik yoksa genel tarama mı bilmiyorum. İşim gereği yurt içi ve yurt dışı çok seyahat ediyordum bu sebepten seçildiysem gerçekten helal olsun derim

painkller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu 9 ile giriş çıkış yasağı aslı nedir?

Cuma günü yalova istanbul yapmam gerekiyor araba ile kocaeli üzerinden geçeceğim, kimi haber siteleri kocaeli için eylem yapmak amacıyla giriş çıkış yasak diyor. Aslını bilen var mı?
    TR - B13

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı painkller Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu 9 ile giriş çıkış yasağı aslı nedir?

Cuma günü yalova istanbul yapmam gerekiyor araba ile kocaeli üzerinden geçeceğim, kimi haber siteleri kocaeli için eylem yapmak amacıyla giriş çıkış yasak diyor. Aslını bilen var mı?
    Aynen öyle, yalnızca eylem muhabbeti için.

Hanım Gebze'ye gidip geliyor, yolda hiç bir şey yok dedi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tekrar kapanma ve sokağa çıkma yasağı olacağını sanmıyorum
    hafta sonu yasakları da turizmi öldürür o da büyük bir kumar
    bence böle böle yaşayacağız bu işi vaka sayısı artacak edecek taa ki hastaneler zor duruma düşene kadar
    belki o sırada 2 hafta falan bi sokağa çıkma yasağı gelir ya da evimizde ölürüz bilemiyorum
    ölüm oranını da hesaplarken tüm yakalananlara oranlıyoruz bence o yanlış
    iyileşen/ölen bazında bir hesap yapmamız lazım o daha doğru sonuç verir
    tabi buna da manipülatif sayıları eklemek gerek kabaca %15 civarı gibi geliyor bana
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şu son habere çok güldüm, çakmanın çakması bi haber ve her yerde büyük bi heyecanla veriliyor, insanlar birbirine söylemeye başladı bile.

Efendim virüsün yeni bi türü bulunmuş, çok daha bulaşıcı çok daha bilmemne imiş, Gsatrhgaraf4320 demişler ismine...
    Ve asıl bomba kısma geliyoruz:

"VİRÜSÜN SOMON BALIK PAZARINDA YAŞLI BİR KADINA BULAŞTIĞI TAHMİN EDİLİYOR"

Bir arkadaşım bunu bir grubumuza yolladı ve kalın işaretlediğim kısmı görünce ilk yaptığım iş kıçımla AHUAHAUAUHUAUHA diye gülmek oldu.

İşin aslı da zaten böyle değilmiş, ekşide ilgili başlıkta detaylı anlatanlar var, tabi bizim medya "ilgi çekici" diye her boka havada atladığı için haber oldu...

Yakında şunu da yazacaklar;

"Türkiye'de virüsün yeni bir mutasyonu ortaya çıktı. amk20 adı verilen bu virüs ölümcül bi mutasyon geçirmiş olup, cuma pazarında ilk olarak karpuz kestiren bir teyzeye karpuzdan bulaştığı sanılıyor. Bu sayede virüs ilk defa meyveden insana geçen bir virüs olarak tarihe geçti."

Balık pazarında somondan geçmesinden ne fark görüyorsunuz

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kitle bağışıklığı da olmuyormuş demek ki,

d614g çıktı şimdi bir de. Honda motoru gibi isim vermişler bulaşan vtec açıyor sanırım.

Kendimizi kollamaktan aklımız çıkıyor ama millet laylaylom takılıyor.

Biz istediğimiz kadar korunsak da 400 kişi aynı yemekhanede yiyor içiyor çalışıyoruz.

Sabahları fabrikanın arka kapısından girersem eğer 100 metre kadar 4-5 metre genişlikte bir yoldan geçmem gerekiyor,

Vardiya değişiminde bu alan covid party alanı gibi, maskeler çenede, istisnasız hepsi sigara içiyor, açık havada nefes alamadan yürümek zorunda kalıyoruz resmen.

Bu adamlara covid anlatsan önlem alsan ne yazar.

Şansa yaşıyoruz gibi geliyor son 1 haftadır.

halili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    pazar gece kastamonuya gittim dün öğlen geri geldim.Yolda hiç bir yerde çevirme yoktu. Tursanda yakıt almaya durdum tırcılar İstanbula gene girişi kapamışlar dedi.Benzinci arkadaş abi bu hdp liler yürüyüş varya ondan dedi. Ben hiç bir yerde durdurulmadım.
    Köyde cenazeye katıldım.Şehirden 3 araba biz geldik sadece.O köydeki beğenmediğimiz köylü diye insanlar hepsinde maske hiçbiri el uzatmadı hep mesafeliydiler.Yol boyu maskemi hiç cıkarmadım.Sadece Boluyu çıkınca temiz hava için çenemin altına şıkıştırdım.
    Yol boyu maske takan 10 araba görmedim desem yeridir.Hele bileklik modası başladı.tertemiz maske bilekte geziyor millet.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı halili Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    pazar gece kastamonuya gittim dün öğlen geri geldim.Yolda hiç bir yerde çevirme yoktu. Tursanda yakıt almaya durdum tırcılar İstanbula gene girişi kapamışlar dedi.Benzinci arkadaş abi bu hdp liler yürüyüş varya ondan dedi. Ben hiç bir yerde durdurulmadım.
    Köyde cenazeye katıldım.Şehirden 3 araba biz geldik sadece.O köydeki beğenmediğimiz köylü diye insanlar hepsinde maske hiçbiri el uzatmadı hep mesafeliydiler.Yol boyu maskemi hiç cıkarmadım.Sadece Boluyu çıkınca temiz hava için çenemin altına şıkıştırdım.
    Yol boyu maske takan 10 araba görmedim desem yeridir.Hele bileklik modası başladı.tertemiz maske bilekte geziyor millet.
    hocam arabada bende maske takmıyorum ya seyahat halindeyken
    yanlış mıyım bilmiyorum ama sanki takmasak da olur gibi geliyor
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Nem ve sıcaktan bakteri kültürü büyütmek, benim de işime gelmediği için, kendi aracımda takmıyorum.

Zaten ben ve eşimden başka kullanan da binen de yok.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben kendi aracımla gidiyorsam bir yere maske takmıyorum, benden başka da kimse binmiyor zaten.

Araba da maske işi bence gereksiz. Bence kişisel korunma için makseden daha çok sağa sola temas sonrası temizlik önemli.

Bir de elini ağzına burnuna çok götüren insanlar var bu tür alışkanlıkar da sakat, ben de özellikle dikkat ediyorum bu hususta.

Arabada kolonya var bindiğim gibi ilk kolonya ile elleri temizliyorum öyle devam ediyorum.

Şükür servis ve toplu taşıma kullanmıyoruz, kullananlarda dikkat etsin hatta eldiven kullansın bence.

Uzaylı gibi bakacaklar ama en azından ölmezsiniz.

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kitle bağışıklığı da olmuyormuş demek ki,

d614g çıktı şimdi bir de. Honda motoru gibi isim vermişler bulaşan vtec açıyor sanırım.

Kendimizi kollamaktan aklımız çıkıyor ama millet laylaylom takılıyor.

Biz istediğimiz kadar korunsak da 400 kişi aynı yemekhanede yiyor içiyor çalışıyoruz.

Sabahları fabrikanın arka kapısından girersem eğer 100 metre kadar 4-5 metre genişlikte bir yoldan geçmem gerekiyor,

Vardiya değişiminde bu alan covid party alanı gibi, maskeler çenede, istisnasız hepsi sigara içiyor, açık havada nefes alamadan yürümek zorunda kalıyoruz resmen.

Bu adamlara covid anlatsan önlem alsan ne yazar.

Şansa yaşıyoruz gibi geliyor son 1 haftadır.
    Anam sende proje geliştir Elin yatkın. Teneke çay kutusundan smoke catch tankı yap. (neticede yağ için yapılanı var sende duman yakalarsın ne olacak )

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu son habere çok güldüm, çakmanın çakması bi haber ve her yerde büyük bi heyecanla veriliyor, insanlar birbirine söylemeye başladı bile.

Efendim virüsün yeni bi türü bulunmuş, çok daha bulaşıcı çok daha bilmemne imiş, Gsatrhgaraf4320 demişler ismine...
    Ve asıl bomba kısma geliyoruz:

"VİRÜSÜN SOMON BALIK PAZARINDA YAŞLI BİR KADINA BULAŞTIĞI TAHMİN EDİLİYOR"

Bir arkadaşım bunu bir grubumuza yolladı ve kalın işaretlediğim kısmı görünce ilk yaptığım iş kıçımla AHUAHAUAUHUAUHA diye gülmek oldu.

İşin aslı da zaten böyle değilmiş, ekşide ilgili başlıkta detaylı anlatanlar var, tabi bizim medya "ilgi çekici" diye her boka havada atladığı için haber oldu...

Yakında şunu da yazacaklar;

"Türkiye'de virüsün yeni bir mutasyonu ortaya çıktı. amk20 adı verilen bu virüs ölümcül bi mutasyon geçirmiş olup, cuma pazarında ilk olarak karpuz kestiren bir teyzeye karpuzdan bulaştığı sanılıyor. Bu sayede virüs ilk defa meyveden insana geçen bir virüs olarak tarihe geçti."

Balık pazarında somondan geçmesinden ne fark görüyorsunuz
    Bunu bu akşam WP'den yaz, sabaha herkese yayılmış olur İlk olarak Erenköy pazarında görüldü, sonra birden bire Akçay pazarında ortaya çıktı diye de yaz. Yazlıkçılar panik olsun amk

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Millet balık karpuz yemez. Adı Corona diye Corona biralarının ne kadar zarar ettiği belirli değilken kavun lobisi karpuz piyasasını baltaladı diye haberler çıkar

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler