User Tag List

Sayfa 226/386 İlkİlk ... 126176216224225226227228236276326 ... SonSon
7320 sonuçtan 4.276 ile 4.294 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

Mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bir güncel çekeyim ; birinci ağızdan bilgi olsun.

babamın ofiste çalışan kızın kocası 4/5 haziranda bir düğüne katılıyor , ve kapıyor.
    tabi haberleri yok.
    kız işe gidip geliyor vs derken temmuz 13te test yaptırıyor , pozitif..
    tabi arada babamla beraber aynı ofisteler...

babam (yaş 63) bende birşey yok öyle rakıcıyım böyle alkoliğim ben,bana bişey olmaz derken çaaat temmuz 20de testi pozitif.(14.gün)
    ilk başta hiç birşeyi yok. bir günde ağrı ateş öksürük basıyor. (sigara 30 yıldır içmiyor)

gidiyor doktora buna ilaçları verip geri yolluyorlar eve..
    dün 8. gün kontrol için gitti hastaneye tomografi kan alma vs...
    kan değerlerine bakıp yatıp yatmaması gerektiğine bugün karar vericekler.

çalışan kız bu arada ayakta geçirdi hastalığı...
    babamsa maske takmaz hiç sallamaz bana birşey olmaz diyen bi adam..

kısaca dedelere dikkat edelim onlar daha ağır geçiriyor hastalığı..

hijyene dikkat maskeye devam
    Geçmiş olsun, umarım hızla atlatır.
    Instagram: mutusgarage

Eray Yümsel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar hastalığa hem engel olmak için hemde bulasırsa temizlenmesi için su buharından nefes almanız gerekli hemde limon sarımsak kürü içmeniz gerekli günlük aklınızda bulunsun eniştemde vardı hallettik
    Viraja Gİrdiğinde Korkmuyorsan, Yavaşsın Demektir. ///M
    Dr. Ecu

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş olsun, atlatana da henüz atlatmamış olana da

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    geçmiş olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kçö bir ay daha uzadı diyorlar. Ben artık çalışmak istiyorum. 10 senelik iş hayatımda ilk kez bu kadar uzun işsiz kalıyorum.

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sonuçta işsizlik maaşından düşüyorlar, ceplerinden vermiyorlar... sonbahardan sonra göreceğiz ekonomik etkilerini şu anda yaz ve tatil ayrıca bayram modunda herkes... işsiz evde otururken alınan 10.000 tl lik tatil kredisinin vadesi gelince göreceğim ben...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sonuçta işsizlik maaşından düşüyorlar, ceplerinden vermiyorlar... sonbahardan sonra göreceğiz ekonomik etkilerini şu anda yaz ve tatil ayrıca bayram modunda herkes... işsiz evde otururken alınan 10.000 tl lik tatil kredisinin vadesi gelince göreceğim ben...

Etrafımda çok krediyle ürün edinen var.(sıfır peşinatlı neredeyse maaşının %80i ödemeli araba alanlar vs.) Ya ben çok ince düşünüyorum, ya insanlar göz ardı edebiliyor işlerin olası ters gidebileceğini...
    Instagram: mutusgarage

tiMachine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mutu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Etrafımda çok krediyle ürün edinen var.(sıfır peşinatlı neredeyse maaşının %80i ödemeli araba alanlar vs.) Ya ben çok ince düşünüyorum, ya insanlar göz ardı edebiliyor işlerin olası ters gidebileceğini...
    doğrusunu sen yapıyorsun, ayağını yorganına göre uzatıyorsun nasıl geçineceğim stresi yaşamıyorsun
    mal da yalan mülk de yalan gel biraz da sen oyalan.

otomotiv mühendisi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mutu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2008deki kriz biraz da bu yüzden olmuştu zaten. Amerikada bankalar selam diyene kredi dağıttığı için. Bizim ülkede de son zamanlarda ciddi patladı bu durum. Umarım aynısı olmaz ama aksi gözükmüyor..
    Alıntı Berk007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    senin gibi adamda kimbilir ne oynatıcılar vardır, bunu da indiriver

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla 1 sene uzatma yetkisi var bu durum da son 2 ayı sonradan cebimizden vereceğiz gibi bir durum var sanki

Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ruslar gelmeye başlamış, Bodrum'da 1milyon yazlıkçı var, Antalya'da apart-yazlık kalmamış... Ayasofya'da 350.000 kişi ile cuma namazı kıldık, bu ortamda yeni vaka sayısı hep 1000 in 10-15 kişi altında veriliyor... bunun acısını sonbaharda yaşayacağız ne yazık ki, bugün F.Altaylı basit bir hesapla günlük vaka sayısının 6.000 den az olmadığını yazmış sanırım Tokat valisiydi günde 100 den fazla vakamız var derken sağlık bakanlığı 4 günlük toplamı 25 olarak açıklıyor... yine felaket tellalı demeyin bana, herkes kendini korusun...

Kahn23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Ruslar gelmeye başlamış, Bodrum'da 1milyon yazlıkçı var, Antalya'da apart-yazlık kalmamış... Ayasofya'da 350.000 kişi ile cuma namazı kıldık, bu ortamda yeni vaka sayısı hep 1000 in 10-15 kişi altında veriliyor... bunun acısını sonbaharda yaşayacağız ne yazık ki, bugün F.Altaylı basit bir hesapla günlük vaka sayısının 6.000 den az olmadığını yazmış sanırım Tokat valisiydi günde 100 den fazla vakamız var derken sağlık bakanlığı 4 günlük toplamı 25 olarak açıklıyor... yine felaket tellalı demeyin bana, herkes kendini korusun...
    Şu rakamlarla zaten açıklanan günlük rakamların gerçek olmadığı aşikar. 350k kişinin Ayasofya'yı gidip de virüs'ü kapmama ihtimali 0
    O yüzden baştan beri savunduğum "rakamlar yalan"

Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Carolita1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu rakamlarla zaten açıklanan günlük rakamların gerçek olmadığı aşikar. 350k kişinin Ayasofya'yı gidip de virüs'ü kapmama ihtimali 0
    O yüzden baştan beri savunduğum "rakamlar yalan"
    medyada 1 tane haber okuyan oldu mu bununla alakalı? ama manşetlerde hep İstiklal caddesinde kimse maske takmıyormuş... kapat abicim o zaman...

pilotlara yarım maaş tam uçuş saati ve de ek ödenekleri kaldıralım teklifi gelmiş, herkes ayakta... bu krizin daha başındayız diyorum da millet 2 ay evde kalınca herşey bitti zannediyor... 8. aydayız ve de 8 aydır iş yapmıyorum, inşaat ve yan sektörler bitikleri oynuyor, turizm sezonu bitsin oteller o zaman açılmamak üzere kapanacak öteleye öteleye ekonomi idare etmeye çalışıyoruz... hala 5.5 milyon aileye 1.000 lira vermişiz, devletimizin de bize yaptığı yardım çarpan etkisiyle 800 milyar olmuş...

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ne koronası?
    Camıler tıklım tıklım.
    Tatılcılerden bahsetmıorum bıle guya bu sene es gecılecektı masallah tum ınsta yıkılıo. Haberlerde plajlarda ıgne atsan yere dusmuo.
    Bu keko yaklasımla zaten cok daha kotu olur sonuc kı oldu da yansıtılmıyor kesınlıkle ekonomık kaygıdan saldılar bence.

Kendı acımdan olayın özü.
    Donanmada 3e ayrıldı bırlıkler.
    Mavı gunluk gırıs cıkıs var
    Grı kontrollu bolge
    Beyaz kesınlıkle gırıs cıkıs yok
    5 gun ızne cıkabıldım ocaktan berı bu yıl. Gemıye tekrar girebılmek ıcın test olarak ızolasyona alındım. Negatıf xıktı 1hafta oldu sımdı yıne test yapacaklar negatıf cıkarsam bu sıcakta 6saat o beyaz tulum maske eldıvenı takıp askerı ucakla gemıme donecegım.
    Sıvıllerdekı bu bos vermıslıkten dolayı ceremesını bız cekıyoruz. Donanma okeye donuyor. Gemıden atlayıp ınrıhar edenler mı dersınız, ıstıfa edenn yuzlerce kısı mı dersınız. Bakın emelkı demıyorum adamlar bıldıgın asker rutbelı bırakıyor bu meslegı. Askerı doktor bır elın parmagı kadar kaldı bırlıklerde. Insanların bu vurdumduymazlıgından dolayı hastalık ve bızım cılemız bıtecek gıbı degıl. Ama reyız hala herkese gıder yapıyor. Gecen bı krız cıktı yunanla bılırsınız tum gemılerı kaldırdı. Allahım cıldırcam gercekten ulke sacmalıklar dolu. Bu arada mıllet kacıp gıtmesın dıye tum gemıler baglı bulundugu lımandan kaldırılıp farklı lımanlara baglandı yada demırledı. Saka gıbı. Sonumuz hayrolsun. Ve rıcam hıc olmazsa sız okuyup etmıs arkadaslar onlem alın.
    c2vts/yrvturbo/cliors/cliors/208gt
    s2k/3000gt/tomcat/tt225/g37s
    600fa/600rr/agustaf4/vfr1200f/800x/1199s pani
    cbr250/tricity/x10/duke390
    meganeII/clioIII/159/puntoevo/auris/meg coupe/taigo

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Canım abicim sen şey etme, bak sahillerde insanlar dip dibe, ağız ağıza, bayram nedeniyle adalara gitmek isteyenlerde dip dibe ve ağız ağıza vaziyetteydiler.(tv'de gösterdi)
    Herhalde günlük 100.000 kişi de adalara gidip gelmiştir.

Geçen gün pederin çok arayıp ve çok beğendiği Koral Zeytin'e uğradık (gemlik). Adam sağolsun bir otomobilde maskesiz takılan 4 yetişkin ile birlikte geldi. Dükkanı açtı, içeri maskesiz girdi, eşim kapıda bekledi bende otomobilde bekledim. Adam sağolsun inatla maske takmayınca eşim de lütfen takarmısınız diye rica etmiş. Ne dese beğenirsiniz, yav yiğenim ne olacak ya çocuklar covid oldu iyileştiler, keh keh. Sen belki taşıyıcısın nerden bileceğiz.

İçimden bol bol küfür ettim. Jumbo zeytini de birşeye benzemiyor. Peder de sağolsun yüzlerce zeytinciden gidip gözünü çıkarıp en kurumsal olmayanını, ailesi hastalık geçirenini, kural tanımayanı ve zeytini hiçbirşeye benzemeyeni seçmiş. Kendisine de söyledim, çok mu aradın bu adamı diye. Garantisi yok tabi diğerlerinin geçirip geçirmediğini bilemem ama altınoluk'ta zeytin satan adam ağzında maskesi ile geldi, dükkanı biz girmeden önce havalandırdı, klimayı çalıştırmadı, hepimizin eline bir güzel kolonya da döktü.
    Bir esnafa bak diğerine bak. Biri sorumsuz diğeri hem kurala uyuyor hem de karşısındakine saygı gösteriyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Canım abicim sen şey etme, bak sahillerde insanlar dip dibe, ağız ağıza, bayram nedeniyle adalara gitmek isteyenlerde dip dibe ve ağız ağıza vaziyetteydiler.(tv'de gösterdi)
    Herhalde günlük 100.000 kişi de adalara gidip gelmiştir.

Geçen gün pederin çok arayıp ve çok beğendiği Koral Zeytin'e uğradık (gemlik). Adam sağolsun bir otomobilde maskesiz takılan 4 yetişkin ile birlikte geldi. Dükkanı açtı, içeri maskesiz girdi, eşim kapıda bekledi bende otomobilde bekledim. Adam sağolsun inatla maske takmayınca eşim de lütfen takarmısınız diye rica etmiş. Ne dese beğenirsiniz, yav yiğenim ne olacak ya çocuklar covid oldu iyileştiler, keh keh. Sen belki taşıyıcısın nerden bileceğiz.

İçimden bol bol küfür ettim. Jumbo zeytini de birşeye benzemiyor. Peder de sağolsun yüzlerce zeytinciden gidip gözünü çıkarıp en kurumsal olmayanını, ailesi hastalık geçirenini, kural tanımayanı ve zeytini hiçbirşeye benzemeyeni seçmiş. Kendisine de söyledim, çok mu aradın bu adamı diye. Garantisi yok tabi diğerlerinin geçirip geçirmediğini bilemem ama altınoluk'ta zeytin satan adam ağzında maskesi ile geldi, dükkanı biz girmeden önce havalandırdı, klimayı çalıştırmadı, hepimizin eline bir güzel kolonya da döktü.
    Bir esnafa bak diğerine bak. Biri sorumsuz diğeri hem kurala uyuyor hem de karşısındakine saygı gösteriyor.
    ya sen de çok şaapma artık, bak yoksa hepimiz işsiz güçsüz kalacağız, millet gül gibi geçinip gidiyor, ticaret durduysa corona alıp satıyoruz birbirimize, işlem hacmi çok yüksek...

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    ya sen de çok şaapma artık, bak yoksa hepimiz işsiz güçsüz kalacağız, millet gül gibi geçinip gidiyor, ticaret durduysa corona alıp satıyoruz birbirimize, işlem hacmi çok yüksek...
    Değil mi, değil mi ya, çok da şey etmeyeyim ben.
    Geçen sene, ofisteki çalışanımız iş yerine çocuğunu getirdi. Çocuk görünürde turp gibi ama yemek yemiyor, keyfi yok. Ateşi de bir çıkmış, ilaç verince pat diye düşmüş. Bu çocuk viral enfeksiyon kapmış olabilir bak bizim çocukta çok oldu dedim ama dinletemedim, yok mok diye geçiştirdi. Ve bende bir güzel kaptım, taşıyıcı olarakta eve getirip bizim zayıf bünyeli çocuğa bulaştırdım.
    Ben ofiste çocuğa temas ettim mi hayır, çalışana temas ettim mi hayır. Ağzımızda maskeler yoktu, aramızda mesafe vardı ve her defasında her tarafımı kolonyaya bulamıştım. Sonuç, geçmiş olsun. Demem o ki, en basit viral enfeksiyon bile maskesiz olunduğunda, sosyal mesafeye rağmen, kapalı ortamda bir güzel bulaşabiliyor.
    Bu zıkkım sanki hiç bulaşmıyor gibi davranılıyor düşündükçe nefesim daralıyor.

johnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bayram boyunca sahil hattı, Bebek - Tarabya arası full insan kaynıyor.
    Bilinçli olarak maske takanda var takmayanda var fakat büyük bir kesim takmıyor ve kimsenin umurunda değil.
    Sayılarda artmaya başladı zaten, Ağustos ortasında durum vahimleşebilir.
    Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cümleten hayırlı cumalarınız olsun

Vergi kaçırıp cumayı kaçırmayan cemaati müslimlerede selam olsun

onn_dear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Saglik bakani durum vahim diyor. Sayılar her gün hemen hemen aynı. Her ilde bir dünya hastane var, her ilde 1 kişi vefat etse günde 82 vefat olur. Ama covid değil zatürre vs vs yazarlarsa ölüm nedenine sayılar böyle düşük görünür.
    History;
    1.6 GLI corolla / 1.6 IES civic / 1.4 IS civic/ 1.6 TDCI focus2 / 1.6 TDCI focus3 / 1.2 TSI Golf7 / 1.4 TSI Leon FR / Arona 1.0 EcoTSI DSG FR / 1.6TDI DSG B8 Passat

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)

Bu Konudaki Etiketler