User Tag List

Sayfa 227/386 İlkİlk ... 127177217225226227228229237277327 ... SonSon
7320 sonuçtan 4.295 ile 4.313 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sağlıkçılar tükeniyor. Moraller sıfır ne maddi ne manevi destek var. Çok zor geçecek çook.
    Memuration

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    teknik anlamda aslında dünya 1 ay kadar kısa süre eve kapansa akabinde o 1 ay zarfında çalışan sağlıkçı,fırıncı,marketçi vs 1 ay eve kapansa bütün bu iş bitecek, evet ütopik gibi duruyor bu hayal ama ciddi ciddi çekeceğimiz acı,hasar vs yanında aslında çokkkkkkk daha kolay bir çözüm

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1 güncel cekeyim birici ağızdan seyri anlatayım ,

babama yanındaki elemanında geçti 27 temmuzda yattı hastaneye bugün 8. gün.

babamın specleri ;

63 yaşında hiçbir hastalığı yok , hiç ilaç almıyor.
    her akşam en az 3 double içer.
    sigarayı 1991de bırakmış.
    ofisi tophanede (beşiktaş tophane 4 km) hergün yürür.
    175 - 80 kilo.
    yani kısaca sağlıklı.

ellerindeki bütün tedavileri uyguladılar son 5 gündür çinden gelen Favipiravir veriliyor ,anca kendine gelebildi.
    ateşi çıkmıyor fakat , telefonda konuşamıyor nefes nefese kalıyor...
    8. günün sonunda doktorlar durumun iyiye gidiyor bu hafta sonu seni çıkartabiliriz dediler.
    yani bir aksilik olmaz ise 12. - 13. günde salınacak.

hastalık damarları büzüştürüyor damar bulunmuyor , serum vs diye damar yolu açmak için adamı delik deşik etmişler.
    hastaneden çıkıştata 15 gün evde dinlecek ve karantinada kalacak.

yani 1 ayı heba oldu , akcigerde kendini ne zaman toparlarda normal nefes almaya başlar belirsiz..

sizler dikkatli olun , özellikle sigara içenler..
    médiocrité partout

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bayramın hasılatı yüksek olacak maalesef, zaten şu an verilen rakamlar komik .
    imzasız..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    10 gün içinde sayıdaki artışı dikkate alın, bayramın eksi yönlerini göreceğiz !!

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    denizden ziyade çadırcılar arttı şimdi , 1 milyoncudan çadır alan kamp kurmaya gidiyor
    .Adam video atmış çadırın fermuarını içeriden açıp suyu çekiyor MOOORNINGGGG
    ,ne suyu , b*klu dere .Arkayada bi müzik koy morukcum .
    Patlasın inst hikayeler,hikayeniz bastın.ınstagramda hıkaye gezıyorum 10 kısıden 7 si denizde kampta çadırda. Noldu 3 ay önce totonuz yusuf yusuftu.Bi özgüven sarmış herkesi.

Türk insanların keyfi bitmez,keyfine düşkün.Bu kafaylada bişey atlatamayız.Beter olsunlar dıyecegımde insandan insana geçiyor diyemiyorum. :@

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Sevgili komşumuzdan inciler;
    Önce Bodrum'da ev/villa ne haltsa onu kiraladılar sonra beğenmeyip otele geçtiler. 10 gündür Bodrum'dalar az önce eşimle konuşmuşlar oradan da Çeşme'ye tatile gidiyorlarmış. İstanbul'a dönünce de kendilerini yalıtacaklarmış. Siz böyle 1 ay iletken oldunuz onu ne edeceğiz. Başka da tatil yapmayacaklarmış, ebenin örekesi artık ya, yok oradan da Kemer'e geçseydin.

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bayram sonrası vaka sayısındaki artışlar listeye yansır diye düşünüyordum, bugün 1.000 küsür oldu yine... Ankara'da bazı STK lar ciddi endişe belirtmeye başladı, sadece burada günde 1.000 den fazla vaka var deniyor, ilçe hastanelere yönlendirmeler başlamış... Ağustos zor geçecek...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    babamın hemsiresi ;

taksim ilk yardım tıka basa corono hastası ile dolu dedi.

2. dalga geldi saklıyorlar ,

- maske takın
    - insanlarla *** göte durmayın
    - ellerinizi aklınıza geldikçe yıkayın
    médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla sahillerde ailecek geliyorlar ve kimsede maske yok, şezlonglar olsun masalar olsun dip dibe... Sırf o yüzden sabah 8 gibi gittim öğlen döndüm deniz kıyısından. Esnafız dükkana kimseyi sokmuyorum havalandırıyorum, her yeri dezenfekte ediyorum. İnsanların yorumu çok sıkıyormuşuz bu kadarına gerek yokmuş şeklinde oluyor! Ama daha önce hastalanan ve iyileşen müşteriler harikasınız yaşamayan bilmez diyor! Surata bir maske takmak cebe bir adet dezenfektan koymak bu kadar zor olmamalı... Ha birde işi gücü olmayan herkes sokakta, ya kardeşim tamam kurtlusun sokağa çıkmadan duramıyorsun ama en azından insanların işe gidiş işten dönüş saatlerinde çıkma, risk yaratma...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Hastalanmamak için mirketler gibi sürekli etrafı gözetliyorsun ama salıvermiş kitle yüzünden, aman ya abartmayın diyenler yüzünden, maske takanlarla dalga geçenler yüzünden, ağız ağıza sabahtan akşama kadar oturanlar yüzünden, sosyal mesafeyi sallamayanlar yüzünden ben ve benim gibiler normalleşemiyoruz.(bu da ne demekse artık)
    Sorumsuzların selektif olmadığı bu adaletsiz gezegende kime neyi havale etsem de bu sorumsuzlardan bir an önce kurtulabilsek diye düşünüyorum ama her seferinde bir gülme alıyor beni.

Yasaklarda evde sırf şov olsun diye marketlerdeki maya stoklarını tüketip ekmek yapıp birbirlerine sosyal medyadan gönderenler, gezmedik sahil, otel...vs bırakmadı. Bu kodumun virüsü bir tek ekmek fırınından bulaşıyordu değil mi? Ağız ağıza heryerde dolaşıp, gitmedik otel ve plaj bırakmayanlar geçip karşıma evde kalalım derse ağız dolusu küfür ederim hem de öyle böyle küfür etmem, olay çıkarırım, dövmekten beter ederim.

Day Walker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hastalanmamak için mirketler gibi sürekli etrafı gözetliyorsun ama salıvermiş kitle yüzünden, aman ya abartmayın diyenler yüzünden, maske takanlarla dalga geçenler yüzünden, ağız ağıza sabahtan akşama kadar oturanlar yüzünden, sosyal mesafeyi sallamayanlar yüzünden ben ve benim gibiler normalleşemiyoruz.(bu da ne demekse artık)
    Sorumsuzların selektif olmadığı bu adaletsiz gezegende kime neyi havale etsem de bu sorumsuzlardan bir an önce kurtulabilsek diye düşünüyorum ama her seferinde bir gülme alıyor beni.

Yasaklarda evde sırf şov olsun diye marketlerdeki maya stoklarını tüketip ekmek yapıp birbirlerine sosyal medyadan gönderenler, gezmedik sahil, otel...vs bırakmadı. Bu kodumun virüsü bir tek ekmek fırınından bulaşıyordu değil mi? Ağız ağıza heryerde dolaşıp, gitmedik otel ve plaj bırakmayanlar geçip karşıma evde kalalım derse ağız dolusu küfür ederim hem de öyle böyle küfür etmem, olay çıkarırım, dövmekten beter ederim.
    Müdür bende çok görüyorum instagram yıkılıyo bide ilk günler evde kalın çağrısı yapan dj ve vj arkadaşlar haziran ile birlikte nolcak bu yazlık işçililerin hali deyip sosyal medyada milleti galeyana getirip ortalığı velvereye verdiler. Şimdi hepsi birer mekanda eller havaya yapıyo.

Asıl bunlara sosyal medya yaptırımı yapacaksın.
    Yolların Ustasıyım Modların Hastasıyım

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Luppo cu dayıyı linc eden herkes şimdi tatil yapıyor yazmıs birisi.
    Haklı isyan.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Day Walker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Müdür bende çok görüyorum instagram yıkılıyo bide ilk günler evde kalın çağrısı yapan dj ve vj arkadaşlar haziran ile birlikte nolcak bu yazlık işçililerin hali deyip sosyal medyada milleti galeyana getirip ortalığı velvereye verdiler. Şimdi hepsi birer mekanda eller havaya yapıyo.

Asıl bunlara sosyal medya yaptırımı yapacaksın.
    Ben hep diyorum, bunlara asıl güzelliği sosyal medya kazançlarına vergi getirerek yapacaksın. Ne kazanıyorlarsa yarısını vergilendireceksin, ondan sonra neyin reklamını yapıyorsa, neyin güzellemesini yapıyorsa gitsin yapsın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi 2.dalga geldi vura vura ilerliyor. Doktor arkadaşların hepsi olm durum fena diyor ki bunlar üfürükçü doktor değil profersör olmuş adamlar. Adamlar Turizm ekonomisi çökmesin diye ölü sayısını 19 -20 olarak açıklıyor. Vaka sayısı 1000 ölü sayısı nedense 19u geçemiyor. Görende ilacı ya da antivirüsü sadece bizde bulundu sanacak. TUrizm yavaşlayınca açıklamaya başlayacaklar o zaman görücem ben 2.dalga mı zenci dalgası mı.
    IN BOOST WE TRUST

Day Walker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben hep diyorum, bunlara asıl güzelliği sosyal medya kazançlarına vergi getirerek yapacaksın. Ne kazanıyorlarsa yarısını vergilendireceksin, ondan sonra neyin reklamını yapıyorsa, neyin güzellemesini yapıyorsa gitsin yapsın.
    aynen öyle sosyal medya sayesinde paranın amk hepsi.

tiktokta geçen malın biri kıza 40.000 tl lik hediye döndermiş karı bayram ediyordu

bizde 50 tane acentenin derdini dinleyip 99 tl ye ferdi kaza sattırmaya çalışıyoruz
    Yolların Ustasıyım Modların Hastasıyım

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sokakta sadece ben maske takıyormuşum gibi hissediyorum.
    imzasız..

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 farklı ildeki doktor arkadaşımız uyardı, "çok fazla hasta gelmeye başladı, dikkatli olun" diye. Özellikle Eskişehirdeki rakam çok düşüktü geçtiğimiz haftalarda. 100 bile değildi toplam vaka sayısı. Günlük 2-3 yeni vakaya düştüklerini söylemişti.

Bu bilgiyi veren Eskişehirdeki arkadaşım enfenksiyon uzmanı, direkt olarak covid19'a bakıyor. Salgın hastanesinin kantinine mal veren toptancının eniştesi falan değil
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bayram sonrası vaka sayısındaki artışlar listeye yansır diye düşünüyordum, bugün 1.000 küsür oldu yine... Ankara'da bazı STK lar ciddi endişe belirtmeye başladı, sadece burada günde 1.000 den fazla vaka var deniyor, ilçe hastanelere yönlendirmeler başlamış... Ağustos zor geçecek...
    Bakanın açıkladığı hasta sayısı, o güne ait testlerde yakalananlar olabilir. Yani 45000 test, 1000 vaka gibi.............
    Bu arada bu testlerde 2-3 günde bir teste giren CB çalışanları, hapishane görevlileri, doktorlar falan da dahilse normal halka test yapılmıyor gibi birşey oluyor.
    Okumadan imzalamam.....

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler