User Tag List

Sayfa 234/386 İlkİlk ... 134184224232233234235236244284334 ... SonSon
7320 sonuçtan 4.428 ile 4.446 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bisiklet kullanın derim mümkünse ya da özel vasıta ama istanbulda trafik derdi çok bisiklet en sağlıklısı gibi
    Yayalara ve motorsiklet kullanıcılarına saygısı olmayanların daha çoğunlukta olduğu İstanbul'da bisiklete binersek muhtemelen ilk hafta herhangi birgün yola salça oluruz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yayalara ve motorsiklet kullanıcılarına saygısı olmayanların daha çoğunlukta olduğu İstanbul'da bisiklete binersek muhtemelen ilk hafta herhangi birgün yola salça oluruz
    istanbula geldiğimde zeytinburnuna arkadaşa giderdim genelde kalmak için
    eskiden birileriyle buluşacaksak taksimde buluşurduk akşam arabayla gitmesi sağlam bi çile olurdu en az yarım saat yol üstüne birde park yeri bulma süresi
    bi gün dönerken bi baktım evle taksim arası 7 km
    istanbulda bir çok yer mesafe bakımından birbirine çok yakın ama süre bakımından çok uzak o yüzden motorsikletli kuryeler iyi iş yapıyor
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Sene sonuna kadar evden "homeoffice" DEWAMKEE dedi bizim şirket Allah razı olsun.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

fanatik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ardicli2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Coraspin i ibuprofen le değiştirin.
    Imuneks yerine de Propolis yiyin.
    iBUPROFEN in covid-19 etkilerini arttırma potansiyeli var.
    Kesinlikle kullanılmamalı!...

Burak Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçen ay 800 km bisiklet sürmüşüm İstanbulda ( normalde ankarada ikamet ediyorum eğitim için bir ay istanbuldaydım) ve çok rahat söyleyebilirim ki anadoluda sahil avrupada bahçeköy civarlarında hiç sıkıntı yaşamadım.. aksine sürücüler Ankaraya göre çok daha medeniydi. Benim sürdüğüm bölgelerden de kaynaklanıyor olabilir. Özellikle Bahçeköy civarında tabelalarda "Şeridi bisikletliler ile paylaş" yazıları umut verici...

muratburunce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Burak Mehmet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçen ay 800 km bisiklet sürmüşüm İstanbulda ( normalde ankarada ikamet ediyorum eğitim için bir ay istanbuldaydım) ve çok rahat söyleyebilirim ki anadoluda sahil avrupada bahçeköy civarlarında hiç sıkıntı yaşamadım.. aksine sürücüler Ankaraya göre çok daha medeniydi. Benim sürdüğüm bölgelerden de kaynaklanıyor olabilir. Özellikle Bahçeköy civarında tabelalarda "Şeridi bisikletliler ile paylaş" yazıları umut verici...
    katılıyorum ankara daha kötü bence bisiklet için bende günlük işe bisikletle gelip gidiyorum benim geldiğimi göre göre adam arabanın burnunu çıkarıyor önüme sonra mal mal suratıma bakıyor özellikle taksiciler bu konuda çok umursamaz ankarada
    •06 E 6577 - MAT BRAVO • / •06 ZOF 96 - CORSA GSİ • / •06 ZUZ 87 - 1.6 İES • / •06 JR 124 - F7R • / • 35 CSE 57 - İNTEGRA • / • 42 CNE 94 - VW Polo • / •34 ZR 3191 - Seat Cordoba •

akko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BARR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sene sonuna kadar evden "homeoffice" DEWAMKEE dedi bizim şirket Allah razı olsun.
    valla çok iyi abi. bizimki de "ölümüneoffice" devam diyor,
    ama ceo vs. gelmiyor tabi
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene !

https://www.instagram.com/akkosgarage/

KAAN INTERNATIONAL LOGISTICS

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı akko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla çok iyi abi. bizimki de "ölümüneoffice" devam diyor,
    ama ceo vs. gelmiyor tabi
    Bizimkiler de öyle, 1-2 tane de olsa vaka çıktı, ona rağmen devam ediyorlar.

Tabi yukarıda rebel'in dediği gibi, kamu olmamamıza rağmen "basiretli" yöneticiler olmadığı için "arkadaş bu adam hasta, ben gönderdim, ben tatil ettim, ben idari izin veriyorum" diyemedikleri ve özellikle de evden çalışma, tatil verme vesaire konularında "göze batmamak, şirin görünmek" adına ilk davranan olmak istemiyorlar. Diğer benzer kurumlar da aynı şekilde bekliyor. Bakalım ne olacak.

"Normalleşme" sürecinde de hemen "bakın hemen nasıl normalleştik" diye bizi anında çağırmışlardı.

Yönetim geçen gün karar vermiş, kronik rahatsızlıkları olanlara idari izin falan gibi bişey vermişlerdi, "bitti, çağırılsın" demişler. Yahu adamlardan ne istiyorsunuz, yönetimin bunlarla alakası yok, muhatap değiller bişey değiller, o insanların dünyayı kurtardığı da yok ofiste... Öyle manyak bi iş yoğunluğumuz yok, bırakın gelmesin insanlar. Yarın öbür gün iş yerinde, işe gidip gelirken yolda, orada burada hastalık kapıp ölüp gitseler ne yapacaksınız? Vebali ne olacak?

Ama ne yaparsınız... Şekilci ülkenin şekilci aksiyonları... Başka bişey değil.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    forumumuzda pozitif olup negatife dönen var mı? aile bireylerimden farklı belirtiler gösterenler var, direkt yaşamış kimse yok çevremizde soru sorabileceğim , şuan hastaneye de gitmek istemiyorum ***** ankara virüsün en yüksek olduğu şehir olarak açıklandı , negatif gitsek pozitif oluruz diye düşünüyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugün bisikletten düşünce Kadıköy Acıbadem'e kontrole gittik, hanımda dedi ki, geçende çocuğu götürmüştü, hastane bomboş gel gidelim bi kontrol etsinler dedi. Tam beklediğimiz yerde bi adam geldi, yabancı idi herhalde, Coronalıymış adam, anlatıyorlar tam anlamıyor ama Türkçe konuşuyor Bi garipti, adamı dışarı çıkardılar, bizi saklıyolar bi odaya falan, ortam bi gerildi... Adama test yapmışlar pozitif çıkmış, "şahsi aracınızla bi hastaneye gidin" mi ne demişler, testi nerede yaptırdıysa... Ya da herhalde pandemi hastanesine git demek istediler. Adamlar mal mal dolanıyo, yakınları da diyor ki başka Acıbadem'e gidelim, bankodakiler anlatamadı bi türlü, tüm Acıbadem grubu şu an almıyor, pandemi hastanesine gitmeniz lazım diyor, adamlar hala garip bi moddalar, ne yapıyorlardı anlamadık. İşimiz bitti bastık gittik, hanıma diyorum, önce bisikletten uçtum, hastane boş dedin coronalı adam denk geldi bi de diyorum

Day Walker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Acıbadem dahil özel hastanelerde şöyle bir durum var.

Gecelik yatak ücretleri çok düşük olduğu için insanları almak istemiyorlar.

Tamamen ticari olarak düşünülüyor o yüzden.
    Yolların Ustasıyım Modların Hastasıyım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Day Walker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Acıbadem dahil özel hastanelerde şöyle bir durum var.

Gecelik yatak ücretleri çok düşük olduğu için insanları almak istemiyorlar.

Tamamen ticari olarak düşünülüyor o yüzden.
    Gerçi dün genelge çıktı sanıyorum, yine açılmaya başlayacaklar. SGK ödemeye başlıyormuş falan filan... Düzenleme gelir açarlar yakında.

Day Walker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gerçi dün genelge çıktı sanıyorum, yine açılmaya başlayacaklar. SGK ödemeye başlıyormuş falan filan... Düzenleme gelir açarlar yakında.
    Onların talep ettikleri rakamlar ile Bakanlığın verdiği rakam arasında çok fazla makas var. Özel poliçe ile gidenlerde de bu sorun olduğu için bayaa sıkıntılı bu süreç.
    Yolların Ustasıyım Modların Hastasıyım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Acıbadem'in SGK anlaşması yok diye biliyorum. Sadece özel poliçeye bakıyor. O da çok tuzlu fatura geliyor.
    "...Bilgisiz kimseler onlara söz söyleyince "Selam" der geçerler."

blumenberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Acıbadem'in SGK anlaşması yok diye biliyorum. Sadece özel poliçeye bakıyor. O da çok tuzlu fatura geliyor.
    arkadaşım TK'da müdür, acıbadem sigortası mevcut, geçen istanbul'da bir rahatsızlığı oldu acıbademe gittik, emar çektirmeye 2500tl para istediler, sigorta bir işe yaramıyor, bir de indirimli fiyat demesinler mi
    ( 🔴🔴 VETTE 🔴🔴 )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Nasıl ya, özel sağlık sigortamız var ama birimize birşey olsa ss kuralı pandemi hastanesi mi bakacak ? İnatla okulları açacaklar, bizim çocuk hastalansa ben tomarla para ödediğim sağlık sigortamdan faydalanamayıp coronanın kol gezdiği hastaneye mi gideceğim. Bizim hanımın kafasına silah dayasınız o hastaneye çocuğu götürmez.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı blumenberg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşım TK'da müdür, acıbadem sigortası mevcut, geçen istanbul'da bir rahatsızlığı oldu acıbademe gittik, emar çektirmeye 2500tl para istediler, sigorta bir işe yaramıyor, bir de indirimli fiyat demesinler mi
    Acıbadem pahalı ama birde Memorial'ı görün o daha beter kucağa alıyor. Sigortasında ayakta tedaviyi karşılamıyor ise veya çok cüzi bir indirim var ise hiç gözünün yaşına bakmazlar çok güzel ayakta öperler.
    Birde ayakta tedavi için limit belirlediler ise o limitin ne kadar olduğuna bağlı olarak tek kalemde bile limiti bitirme durumu olabilir. Biz doktordan memnunuz diye acıbadem sigorta ile acıbadem hastanesine gidiyoruz. Geçen sene sağolsunlar çaktırmadan doktor muayene ücretlerini de arttırmışlar. Tam hatırlamıyorum ama sanırım sadece 8 kere muayene olsa limiti anca bitirebiliyorken, aşısıydı oydu buydu derken 4.muayenede bize limit bitti demişlerdi. Bitince de poliçe şartları gereği ücretin yarısını ödeyip çıkmıştık. Ha öyle bile kol gibi ücret çıkarmışlardı ama yapacak birşey yok benim hanımın acıbadem saplantısı var.
    Sadece çocukta ayakta tedavi oda limitli aldık. Bizim ikimizin ayakta tedavi için teminatımız yok ama birşey olursa çıkan ücretin yarısını ödüyoruz. Ben hanım hastalanınca yakındaki tıp merkezine götürmüştüm. O kadar ilgilendiler, test yaptılar, hastane temiz ve az hasta olmasına rağmen bizimki yine birde acıbademe mi gitsek demişti. Bana herhalde bir garezi var
    Konu imprezaWRC tarafından (07-09-2020 Saat 15:00 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Acıbadem'in yok malesef.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizimkiler de öyle, 1-2 tane de olsa vaka çıktı, ona rağmen devam ediyorlar.

Tabi yukarıda rebel'in dediği gibi, kamu olmamamıza rağmen "basiretli" yöneticiler olmadığı için "arkadaş bu adam hasta, ben gönderdim, ben tatil ettim, ben idari izin veriyorum" diyemedikleri ve özellikle de evden çalışma, tatil verme vesaire konularında "göze batmamak, şirin görünmek" adına ilk davranan olmak istemiyorlar. Diğer benzer kurumlar da aynı şekilde bekliyor. Bakalım ne olacak.

"Normalleşme" sürecinde de hemen "bakın hemen nasıl normalleştik" diye bizi anında çağırmışlardı.

Yönetim geçen gün karar vermiş, kronik rahatsızlıkları olanlara idari izin falan gibi bişey vermişlerdi, "bitti, çağırılsın" demişler. Yahu adamlardan ne istiyorsunuz, yönetimin bunlarla alakası yok, muhatap değiller bişey değiller, o insanların dünyayı kurtardığı da yok ofiste... Öyle manyak bi iş yoğunluğumuz yok, bırakın gelmesin insanlar. Yarın öbür gün iş yerinde, işe gidip gelirken yolda, orada burada hastalık kapıp ölüp gitseler ne yapacaksınız? Vebali ne olacak?

Ama ne yaparsınız... Şekilci ülkenin şekilci aksiyonları... Başka bişey değil.
    Renault'da çalışan bir tanıdık var. (Ümraniye'de çalışıyor) Çalışırken maske çıkarmak ve yakındaki bir yere gidip yemek yemek yasak. Evdende birşey getirmen yasak. Mecburen yemekhaneye gidiyorsun. Adamlar, corona için süre belirlemişler. Diyelim senin yanına biri oturdu, maskeyi çıkardı ve öyle konuşmaya başladı. Sende maskeni çıkarmadın ama karşındaki de uyarına rağmen takmadı. Gidip bu durumdan rahatsız olduğunu belirtince efendim kaç dk yanınızda oturdu o şekilde konuştu diye soruyorlarmış. 15dk olmadıysa sıkıntı yokmuş. Lan bu virüs bulaşırsa yakın mesafeden ilk damlacık ile de bulaşır. Virüs trafiksiz ortamda bile anca 15dk'da karşı tarafa varabiliyor, breh breh breh.

Bizim oğlanın okulda da 1.sınıfları çağırmışlar. Hani 21 eylülde eğitime yüzyüze başalancaktı. Sen madem kimseyi takmıyorsun o zaman da bahane üretmeyeceksin bir güzel alternatif sunacaksın. Ben paraları bal gibi ödüyorsam sen de bakanı bile takmıyorsan o zaman bende çocuğu okula göndermiyorum sende bana online eğitim veriyorsun bitti gitti. İşine gelince tak, işine gelmeyince takma. KDV indirimi olunca iyice ağırdan al. Bir ara aradaki farkıda iade ederler artık.

Ne güzel ülke ya. Çeşit çeşit bakan var, cumhurbaşkanı var, kimse kimseyi takmıyor. Herkes istediği doğrultuda ilerliyor. Müthiş ya.

P.S: Bir arada acilden gelenden para almayacaklardı. Çocuk neredeyse havale geçirecek, neyse iyileşiyor ediyor tam çıkacaksın birşey ödemeyeceğiz değil mi diye soruyorsun yok efendim sizin renginiz baya yeşil o yüzden para da peşin, alalım şöyle sizi, girerken kırmızı değilmiydik, yok efendim yine yeşildiniz. Hasss...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler